Skarb Czarnobrodego

  Lockme Partner

  Skarb Czarnobrodego

  Wasz dziadek był wielkim podróżnikiem. Od dziecka opowiadał Wam historię o piracie, który na swojej brodzie zawiązywał czerwone wstążki, a do kapelusza zapal... [more]

  2-5 people

  60' minutes

  Adventure

  intermediate

  603 reviews

  Poland: 245th place
  Poznań: 42nd place

  Plot of the room

  Wasz dziadek był wielkim podróżnikiem. Od dziecka opowiadał Wam historię o piracie, który na swojej brodzie zawiązywał czerwone wstążki, a do kapelusza zapalone lonty. Zawsze nosił sześć nabitych pistoletów, a pewnego dnia zapragnął poczuć się jak w piekle dlatego zamknął się z załogą w ładowni i nakazał zapalić siarkę. Niestety przyszedł smutny dzień, w którym dziadek zmarł. Po pogrzebie wybraliście się na strych by odszukać pamiątki należące do dziadka. Tam odnaleźliście bordową szkatułkę w której był tajemniczy medalion. Medalion doprowadził Was do legendarnego Skarbu Czarnobrodego. Złoto i brylanty było Wasze. Ale niestety ktoś uruchomił jeden z mechanizmów, który miały strzec skarbu na wieki, grota zaczęła się zamykać, a Wy macie 60 minut na ucieczkę...

  Important informations

  Basic

  Children-friendly room

  Not suitable for people with claustophobia

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Emergency lighting

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  Time 4 Secrets - Time4secrets. Os. Oświecenia 23

  Os. Oświecenia 23
  61-206 Poznań

  Other rooms in this place

  Room scores

  9 .0

  9/10 Customer service: 9.5/10 Interior: 9.5/10 Difficulty: Hard Number of reviews: 603
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Łukasz P. 9
  Łukasz P. 9

  Pioneer
  178 pts

  63 reviews

  Piracko!

  12/8/19 | visit date: 12/7/19

  Łukasz P. 9 63 reviews

  Trudno było. Wiele zagadek przysporzyło nam problemów. Ogromny plus za brak klasyczny rozwiązań w postaci kłódek czy szyfrów. Zawsze to coś innego. Polecam.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Marcin82
  Marcin82

  Scout
  59 pts

  36 reviews

  Abordaż !

  11/16/19 | visit date: 11/16/19

  Marcin82 36 reviews

  Pokój odwiedzony w dwie osoby.
  Wystrój jak najbardziej w porządku, zagadki logiczne wymagające precyzji i zdolności manualnych. Pokój trzeba dokładnie przeszukać, liczy się spostrzegawczość.
  Jako, że pokój do najnowszych nie należy, nie spodziewałem się żadnych fajerwerków w postaci wymyślnych mechanizmów i też tak było.
  Minus : podpowiedzi z krótkofalówki czasem słychać b.slabo.
  Nam się nie udało wyjść, pokój jest trudny na tą ilość osób.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Very hard

  Gosia Przybylska
  Gosia Przybylska

  Wanderer
  29 pts

  3 reviews

  Niestety nie udało się

  8/15/19 | visit date: 6/7/19

  Trusted review

  Gosia Przybylska 3 reviews

  Niestety nie udało nam się wyjść przed czasem. Prawdopodobnie została nam jedna zagadka do odgadnięcia aby móc wydostać klucz do wyjścia. Atmosfera całkiem fajna, pokój również, obsługa bez zarzutu. Niestety sam pokój według mnie mało logiczny, bardziej stawia na zagadki niż logikę.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Medium

  Zuzanna Q
  Zuzanna Q

  Navigator
  102 pts

  22 reviews

  Złoto nas zgubiło

  5/7/19 | visit date: 1/19/19

  Trusted review

  Zuzanna Q 22 reviews

  Na wielki plus w Skarbie Czarnobrodego na pewno jest wystrój. To już kolejny pokój T4S, który urzeka swoim wyglądem i dbałością o każdy szczegół dekoracji.
  Zagadki były logiczne i spójne z fabułą jednak były zdecydowanie na spostrzegawczość, której nam niestety zabrakło tego dnia. Pomimo podarowania nam kilku dodatkowych minut nie udało nam się rozwiązać ostatniej zagadki. Ciężko obiektywnie ocenić czy to wynik samopoczucia naszej drużyny, poziomu trudności pokoju czy czegokolwiek innego. Jednak wiem, że nawet mimo nieukończenia pokoju zabawa była świetna :)
  Pokój bardzo polecam, ale raczej doświadczonym grupom :)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Swistakk
  Swistakk

  Guide
  416 pts

  167 reviews

  Skarb Czarnobrodego

  5/6/19 | visit date: 4/28/19

  Swistakk 167 reviews

  Po Krwawym Baronie przyszedł czas na Skarb Czarnobrodego. Tym razem w zupełnie innej ekipie, choć ciągle nietypowej dla mnie grupce mniej doświadczonych znajomych, z którymi wcześniej w żadnym ER nie byłem.

  Jak więc wyglądała nasza wyprawa po skarb? Pokój na wstępie robi całkiem dobre wrażenie, jest w nim stworzony fajny klimat. Poza pewnym odstającym kolorowym dynksem, zagadki są wpasowane wyglądem i tematem w fabułę. W pokoju panuje półmrok, ale nie przeszkadza on aż tak w rozwiązywaniu zagadek i na wszelki wypadek mamy ze 2 przenośne lampki. Jako maksymalna liczba osób jest wyznaczona liczba cztery, ale nawet w tyle osób w pokoju raczej nie jest tłoczno.

  Co do treści zagadek, to uważam, że były ciekawe i mi ich rozwiązywanie na pewno przysporzyło wiele satysfakcji. Trudnościowo stoją one na dość wysokim poziomie. Miałem wrażenie, że szło nam naprawdę dobrze, a w zasadzie wyszliśmy na styk z jedną małą podpowiedzią. Zdaje się to potwierdzać większa liczba opinii trudności "bardzo trudny" niż "średni" i jak na rekord (i to w starym pokoju) całkiem długie coś w stylu ~45 minut. Ale nikt nie mówi, że to źle, po prostu warto być świadomym :). Na minus chciałbym zarzucić design, za którym nie przepadam zbierania elementów rozwiązania po jednym, gdzie gdy brakuje jednej rzeczy, to da się ją łatwo zbrucić. Nie lubię tego dylematu, przed którym czasami jestem stawiany w escape roomach "rozwiązanie ostatniej części pewnie zajmie mi dużo czasu, ale za to mogę użyć "brutalnej siły" i przetestować te kilka możliwości, co zajmie mi 15 sekund" i pytanie co robić? Dzięki temu można ominąć naprawdę znaczną część zagadek. Pewne z nich rzeczywiście ominęliśmy, choć niewiele.

  Jako wypadkową stawiam mocną dziewiątkę. Może w aktualnych czasach nie zwala z nóg, ale ciągle jest to bardzo konkretna propozycja na udane wyjście i jak najbardziej cieszę się, że ten pokój odwiedziłem i moi znajomi też.

  View reports (1)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  See all reviews (603)

  Experience a great adventure

  Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms Add a room

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero Add a room