Escape room Sheol - The Ultimate Shelter

Sheol - The Ultimate Shelter

Lockme partner

Tensions between the superpowers increased to the point that someone finally pressed a large red button and nuclear warheads flew towards the US, Russia and... [więcej]

27

27 reviews

|

41

Poznań: 41st place

|

Wielkopolskie: 44th place

|

PL 258

Poland: 258th place

|

8.9/10

2-5 people

90' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Tensions between the superpowers increased to the point that someone finally pressed a large red button and nuclear warheads flew towards the US, Russia and China. You, as ordinary residents, heard only the sound of alarm sirens and the message "Attention! Everyone to the shelter!". So you went to the nearest shelter and, there, you expected the coming of safer times for several years.

You pass years in underground lethargy, and the systems in your shelter are becoming more and more vulnerable. Spare parts end up in a flash, and you only think about the worst. The only hope is for you to escape from the sinking ship and go to "Sheol - the Last Shelter", which you have heard from time to time in radio transmissions underground.

So you collect all the equipment, put on the anti-radiation coveralls and go to the surface - in search of the mythical Sheol. A place that will allow you to become a new, wonderful world.

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

The Bunkier Escape Rooms - The Bunkier

ul. Taczaka 10, wejście od Kościuszki 68 (w głąb uliczki, po lewej stronie)

Other rooms in this place

Price list

100 PLN - from monday to thursday
120 PLN - from friday to sunday

Opening hours

11-23 - from monday to friday
12.45-23 - from saturday to sunday

Owner’s data

The Bunkier Jakub Tachasiuk
Taczaka 10
61-818 Poznań
NIP (tax identification number): 5552068872

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 27 reviews

Overall rating 8.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

27 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Zawsze Nuka Cola!

3/15/18 | visit date: 2/11/18

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

Choć klimaty post-apokaliptyczne nie należą do naszych ulubionych, to zabawa w Szeolu była świetna. Liczne smaczki nawiązujące do popularnych tytułów z tego nurtu sprawiły, że nawet my się nie raz uśmiechnęliśmy.

Wystrój nawiązujący do post-nuklearnego bunkra w prawdziwym bunkrze. Co tu mówić więcej? Jest to po prostu dobry temat w idealnym do tego miejscu.

Same zagadki są bardzo spójne i dobrze oddają klimat mrocznej przyszłości. Tu nie będzie liczenia kolorowych motylków na ścianie, tu trzeba radzić sobie z zadanymi problemami tym, co jest dostępne.

Bardzo dobry punkt na mapie Poznania. Polecamy!

Zawsze Nuka Cola! Zawsze Nuka Cola!

Difficulty: Medium

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Scout
61 pts

23 reviews

Ostatnia deska ratunku

1/5/20 | visit date: 1/5/20

Czarny Ł. 23 reviews

Z dziennika mieszkańca schronu 110: "Nie wiemy ile czasu minęło odkąd nas tu zamknięto, na pewno miesiące, może nawet lata. Zapasy kończą się, a ostatnie części zapasowe do aparatury podtrzymującej życie wewnątrz krypty zużyliśmy jakiś tydzień temu. Umieramy tutaj. Z grupy kilkudziesięciu osób którym udało się na czas dotrzeć do punktu ostatniego ratunku zostało nas tylko troje: ja i dwie kobiety. Mimo wszystko nie pociągniemy tutaj... [...]
Zdecydowaliśmy opuścić kryptę w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, jeśli i tak mamy umrzeć to co nam szkodzi spróbować? Pozbieraliśmy sprzęt i resztki zapasów, powinno wystarczyć na kilka dni... [...] To niesamowite! Nadal w to nie wierzę ale udało nam się odnaleźć Szeol! Kiedy to piszę stawiamy właśnie pierwsze kroki w korytarzu wiodącym do środka. A więc to prawda, on istnieje! Zaraz, coś jest nie tak... To gaz usypiający! [...]
Nie wiem co się wtedy stało ale znaleźliśmy się w środku. Szeol znacząco różnił się od wszystkiego co widzieliśmy wcześniej. To był chyba jakiś test. Musieliśmy wytężyć nasze zmęczone i przestraszone mózgi by dostać się do schronu właściwego, mnóstwo zagadek i łamigłówek, napromieniowane przedmioty i mnóstwo innych dziwacznych rzeczy... Rzeczy i nie tylko... Momentami miałem wrażenie że to sen, jakiś film albo gra komputerowa... Wszystko wydaje się takie nierzeczywiste... Czuliśmy jakby ktoś spoglądał zza ściany na każdy nasz krok i odmierzał czas... [...]
Koniec końców udało nam się! Jesteśmy bezpieczni. Jeśli ktokolwiek znajdzie tą wiadomość... Jeśli ktoś to czyta... Szeol istnieje! Zbierzcie zapasy i przybywajcie najszybciej jak to możliwe, czekamy na was!"

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Scout
78 pts

23 reviews

Szeol odnaleziony #10

7/20/19 | visit date: 6/18/19

Trusted review

betzik / Stynki Runners 23 reviews

Lokalizacja w starym schronie powoduje, że w odpowiedni nastrój wkręcamy się, zanim obsługa zdąży wprowadzić nas w scenariusz. Pokój od samego początku wymaga sporej współpracy i to od nas zależy, jak szybko wszyscy z ekipy poczują się bardziej swobodnie. Spójna historia i doskonale wpisane w klimat zagadki, to zdecydowanie mocne strony tego pokoju. Kilka rozwiązań bardzo oryginalnych. Wystrój i zgromadzone rekwizyty sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów nurtu post-apokaliptycznego. Klimat w zasadzie broni się sam, bowiem jak lepiej oddać charakter schronu, niż w prawdziwym bunkrze. Obsługa stanęła na wysokości zadania, dodatkowo poświęcając nam sporo czasu na pogawędkę po skończonej zabawie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Scout
73 pts

28 reviews

#10

6/20/19 | visit date: 6/20/19

Karen StynkiRunners 28 reviews

Schron w schronie. Idealne miejsce dla tego ER.

Ciekawa fabuła i jeszcze ciekawsze rekwizyty! Mieliśmy pewne „zawieszenia” przy rozwiązywaniu zagadek, ale obsługa pomogła nam się szybko z nimi uporać. Okazuje się, że jednak najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze ;). Sporo ciekawych zadań. Jest to pokój, w którym zdecydowanie nie można się nudzić.

Poszliśmy we 3 osoby. I uważam, że to optymalna ilość „graczy” do tego ER.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Scout
75 pts

45 reviews

Uwaga na potwory!

5/19/19 | visit date: 5/19/19

Paweł Prugar 45 reviews

Szeol to przygoda, która przypadnie do gustu największym fanom ER. Zabawa z każdą chwilą się rozkręca i robi się coraz bardziej ciekawa. Po pierwsze pokój stawia bardzo na współpracę, która jest niezbędna już na samym początku rozgrywki. Klimat odpowiedni, fajne rekwizyty, jednak raczej tylko do pooglądania. Bardzo spójna historia i pomysłowe połączenie elektroniki ze standardowymi kłódkami. Myślę, że grupa 3-4 osobowa będzie się tam dobrze czuć. Gorąco polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub Grabowski
Jakub Grabowski

Newbie
21 pts

10 reviews

Bardzo ciekawy pokój ?

6/21/19 | visit date: 6/21/19

Jakub Grabowski 10 reviews

Pokój byl bardzo przyjemny. Zagadki nie takie oczywiste jakby się wydawało i raczej rzadko spotykane, co oczywiście na plus. Kontakt z mistrzem gry byl bezproblemowy. Wystroj pokoju byl idealnie dopasowany do klimatu i teamtu pokoju. (Szczegolnie sie spodoba to graczom gry fallout). Juz przed wejsciem do pokoju czuc klimat poniewaz sam budynek jest schronem. Jedyny problem jaki napotkalismy na drodze to ostatnia kłódka, ktora w nie do końca jasny sposob byla zwiazana z zagadką. Uwazam ze pokoj byl pokojem trudnym, ale nie nie do przejścia. Osobiscie bardzo polecam ?

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

AraS12
AraS12

Scout
67 pts

29 reviews

Szeol, a potem do klubu :)

5/7/19 | visit date: 5/3/19

AraS12 29 reviews

Pokój fenomenalny, nawiązujący tematyką i wystrojem do budynku, w którym się znajduje. Zagadki zarówno elektroniczne jak i kłódki nie pozwalają na nudę, a mimo, że byliśmy w pięciu każdy miał co robić. Mistrz gry bardzo profesjonalny i czujny, a także sympatyczny. Z niektórymi rozwiązaniami spotkaliśmy się po raz pierwszy i były bardzo ciekawe :) Polecam każdemu! A w weekend po udanym pobycie w Szeolu można wpaść piętro niżej do klubu :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Zuzanna Q
Zuzanna Q

Navigator
100 pts

19 reviews

W schronie najbezpieczniej ?

5/6/19 | visit date: 5/3/19

Zuzanna Q 19 reviews

Niesamowite przeżycie!

Chyba po raz pierwszy spotkaliśmy się z tym, że tematyka pokoju była dobrana do budynku, w którym się znajduje. I to robi robotę. Dzięki temu w klimat schronu możemy się wczuć już przed faktyczną zabawą.

Pokój zaaranżowany świetnie, zagadki są logiczne i spójne. Byliśmy pięcioosobową grupą i każdy miał co robić.
Mistrz gry sympatyczny, poświęcił Nam czas na rozmowę zarówno przed jak i po rozgrywce.

Nie mogę się doczekać odwiedzenia pozostałych pokoi i z niecierpliwością czekam na otwarcie Zewu :)

Jak najbardziej polecam !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Katarzyna R. 6
Katarzyna R. 6

Wanderer
35 pts

3 reviews

Fajny klimat, ale pokoj był prosty i niedopracowany

7/16/19 | visit date: 7/14/19

Trusted review

Katarzyna R. 6 3 reviews

Do pokoju poszliśmy w 5 osob. Dwie doświadczone i 3 idące pierwszy raz. Zagadki były logiczne i czasami podpowiedzi pt ,,tu wpisz kod ktory znajdziesz tu''. Niestety pani obslugująca bardzo chciała iść do domu i podpowiedzi sypały się bez jakiegokolwiek zapytania. [spojler] przeszlismy w 3 minuty.... Teoretycznie mieliśmy mieć 90 minut i tak wyszliśmy po 60...pozostał niedosyt

Overall rating: 5/10

Customer service: 2/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Justek
Justek

Scout
65 pts

43 reviews

Apokalipsa!

1/21/19 | visit date: 1/20/19

Justek 43 reviews

Po Escape Roomach chodzimy już trochę czasu, ale sytuacja, która spotkała nas w Szeolu była bardzo niecodzienna - niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nie oznacza to, że cały pokój był kiepski, bo były wspaniałe elementy i rozwiązania, z którymi również spotkaliśmy się w pokoju po raz pierwszy. Ale od początku...

Zachwyceni wizytą w "Zaginionym oficerze" - jakże niedocenionym w poznańskim rankingu ER - postanowiliśmy odwiedzić również Szeol. Nie mieliśmy wielkich oczekiwań, ale pamiętając jak pozytywnie zaskoczył nas wspomniany wcześniej oficer po cichu liczyliśmy na fajną dawkę adrenaliny i przede wszystkim dobrą zabawę.

Osoby, które odwiedziły wcześniej The Bunkier wiedzą, że cała otoczka miejsca gry jest idealnie współgrająca z tematyką pokoju. Wchodzimy na górę i zaczynamy zabawę! Standardowy wstęp, objaśnienie zasad - co wolno, czego nie. Słyszymy "Mało kto znajduje Szeol. Pokój jest trudny" - wyzwanie, lubimy to! Na początku dowiadujemy się, że pokój ma kłódki, ale też jest tam sporo elektryki. Super! Wchodzimy!

Na początku gra toczyła się bez niespodzianek - pierwsze zagadki rozwiązane, wszystko super. Napotkaliśmy problem z jedną z kłódek. Jedna próba, druga, trzecia, czwarta, różne kombinacje kodu - bez powodzenia. Prosimy o podpowiedź. Otrzymujemy ją i szybko dochodzimy do wniosku, że jesteśmy na dobrym tropie i wg nas kłódka powinna być już otwarta. Komunikujemy się z prowadzącym, podajemy kod, który uznajemy za prawidłowy i informujemy, że nie działa. "Ok, zaraz przyjdę" - słyszymy. Przychodzi prowadzący, próbuje otworzyć kłódkę, ale również bez powodzenia. "Bo to jest nowa kłódka" - mówi - "Ale spokojnie, jak to nie zadziała mam na to inny sposób". Próba "rozwiązania" w inny sposób również nie przyniosła pozytywnego rezultatu. Ostatecznie drzwi musiały być otwarte na siłę poprzez szarpnięcie, z pominięciem trzech zagadek na wspomnianą elektrykę, które ze względu na niemożliwą do otworzenia kłódkę nie mogły zostać rozwiązane. Podsumowując - najlepsze w naszej opinii zagadki na elektrykę nie zostały rozwiązane. Szkoda, że stało się to na pierwszym etapie gry, bo dość mocno zgasiło to nasz entuzjazm. Ale nic, lecimy dalej!

A dalej na szczęście było już lepiej. Zagadek dużo, ale nie wszystkie do końca logiczne. Po rozgrywce doszliśmy do wniosku, że pokój może jest nie tyle trudny, co bardziej nielogiczny. Odgadując 4-cyfrowy szyfr mamy 3 miejsca, gdzie możemy go wklepać i oczywiście próbujemy w każdym - działa tylko w jednym.

W końcowym etapie rozgrywki zaczęło się robić interesująco. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z rzeczywistym, fizycznym wykorzystaniem [spojler]! Dodatkowo brawo dla The Bunkier za ostatni etap gry i rewelacyjne [spojler].

Potencjał ogromny, tematyka niecodzienna, w naszej ocenie bardzo atrakcyjna. Klimat postapokaliptyczny oddany w 100%, nie tylko dzięki otoczeniu, ale także w samym pokoju - pod tym względem super. Powierzchnia pokoju bardzo duża z wieloma możliwościami, a wykorzystana została... Średnio. Są świetne rozwiązania, niespotykane pomysły, ale pokój wymaga dopracowania. Przede wszystkim ta felerna kłódka.

Mimo wszystko dziękujemy za zabawę, bo o to przede wszystkim chodziło!

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world