Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

suspended

**Nie znalazłeś terminu dla swojej ekipy? Zadzwoń!** Przeżyłeś potworny dramat. Czy jesteś gotowy na prawdziwy horror? PIERWSZY POKÓJ W POLSCE w którym moż... [więcej]

67

67 reviews

|

53

Poznań: 53rd place

|

Wielkopolskie: 58th place

|

PL 487

Poland: 487th place

|

9.9/10

2-5 people

160' minutes

expierienced

Plot of the room

**Nie znalazłeś terminu dla swojej ekipy? Zadzwoń!**

Przeżyłeś potworny dramat. Czy jesteś gotowy na prawdziwy horror?

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE w którym można grać nieprzerwanie przez 160 min ???

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE, w którym w płynny niespotykany nigdzie wcześniej sposób przechodzicie z jednego pokoju do drugiego, kończycie jedną historię i rozpoczynacie kolejną, nie macie czasu na ochłonięcie po smutnej historii jaką właśnie poznaliście a już jesteście w samym środku horroru????

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE, w którym zastosowaliśmy rozwiązanie, które wywołało gesią skórkę na nas samych?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania:

Czy będziecie wychodzić w trakcie?
- Nie będziecie, nawet na chwile nie opuścicie miejsca gry.

Czy w trakcie można skorzystać z toalety?
- Tak, mamy na to swoje sposoby.

Co jeżeli dopadnie nas pragnienie?
- Biorąc pod uwagę ostatnie upały każdy z gospodarzy naszych pokoi zostawił wodę dla nieproszonych gości.

Czy są dodatkowe zagadki?
- Hmmm, zagadki może nie, ale są dodatkowe zadania, bez wykonania których jest niemożliwe wyjście z tego pokoju.

Czy to jest horror?
- Kochani to jest połączenie naszych dwóch pokoi, czyli zaczynacie spokojnym thrillerem, a tak dokładniej to kryminałem z dramatycznym akcentem, ale niespodziewanie Wasza gra przeradza się w horror.

Dlaczego pokój jest droższy?
- Dlatego, że wymaga on od nas większego zaangażowania ale to zrozumiecie dopiero wychodząc (o ile wyjdziecie cali ??)

Czy naprawdę nie można mieć szpilek i sukienek?
- Tak, naprawdę. Nie wpuścimy do pokoju osób bez płaskiego obuwia, będzie konieczne skorzystanie z naszego obuwia zmiennego. Jeśli chodzi o sukienki, to jest kwestia tylko i wyłącznie komfortu naszych kochanych Uciekinierek.

Czy po przejściu tego pokoju można przejść pojedyncze pokoje i na odwrót?
- Jeżeli jako pierwszy przejdziecie pokój łączony, przechodzenie pojedynczych raczej nie ma sensu (chyba, że tak Wam się podobało i chcecie to przeżyć jeszcze raz) po wyjściu pokazujemy wszystkie różnice, występujące w przypadku pojedynczej gry. Natomiast jeżeli jako pierwszy wybierzecie jeden z naszych dwóch pokoi a z czasem nabierzecie ochoty na PODWÓJNĄ DAWKĘ EMOCJI skontaktujcie się z nami, mamy na to rozwiązania.

I ostatnie najważniejsze, czy warto?
- TAK ZDECYDOWANIE WARTO!!! ZAZDROŚCIMY WAM MEGA, BO MY NIESTETY NIE MAMY MOŻLIWOŚCI PRZEŻYĆ TEGO CO WAM GWARANTUJEMY??????????

Mamy nadzieję, że teraz już jest wszytko dla Was jasne i już wkrótce zobaczymy Wasze pełne strachu a jednocześnie uśmiechnięte i dumne twarze po wyjściu z NAJDŁUŻSZEGO ESCAPE ROOMU W POLSCE!!

POKÓJ NIEODPOWIEDNI DLA KOBIET W CIĄŻY ORAZ DLA OSÓB CIERPIĄCYCH NA EPILEPSJĘ, KLAUSTROFOBIĘ I LĘK WYSOKOŚCI!
UWAGA! WYMAGANY WYGODNY STRÓJ I PŁASKIE OBUWIE!

Additional information

Card payment on visit

From 18 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Available game languages

Polish

Address

Look Around - Poznań

PIEKARY 25, POZNAŃ

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 67 reviews

Overall rating 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

67 reviews

Mariusz W. 5
Mariusz W. 5

Navigator
110 pts

18 reviews

Coś niebywałego :O

3/30/19 | visit date: 3/14/19

Trusted review

Mariusz W. 5 18 reviews

Zapewniani przez znajomych, już od samego początku wiedzieliśmy, że zapowiada się niezapomniana przygoda. Jednak nie sądziliśmy, że wsiąkniemy w ten pokój aż do tego stopnia - ale po kolei.
Bardzo miła i charyzmatyczna obsługa. Po wizycie zostaliśmy chyba jeszcze z 20min pogadać. :D Wprowadzenie było dobre (ale niestety nie tak dobre, jak w "Cosiu" :P). Poczuliśmy powagę sytuacji i niewątpliwie wczuliśmy się w klimat. ;)
Pierwsza część jest ewidentnie szytym na miarę przygodówko-thrillerem. Parę razy utknęliśmy, ale to raczej wynikało z naszego gapciostwa. Wystrój był świetny, a zagadki przemyślane i interagujące z przedstawioną historią. Nie nudziliśmy się ani trochę. Z kolei druga część to ewidentnie horror - aczkolwiek ciśnienie po pewnym czasie (na szczęście :P) spada. Gra światłem i wystrój spisują się znakomicie. I ten początek... Dobrze, że otrzymaliśmy wersję "lajt" i świetnie, bo można liczyć jeszcze na więcej. Poza tym - całe życie byłem przekonany, że klaustrofobia mi nie straszna (bazując również na doświadczeniach z innych pokój). Ten pokój diametralnie zmienił moje podejście. :O

Pokój polecamy z całego serca! Jest to NIESAMOWITE przeżycie, które na długi czas zagości w Waszej pamięci.

Dziękujemy bardzo!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Meister
Meister

Scout
62 pts

30 reviews

W końcu tu byliśmy!

4/8/19 | visit date: 4/6/19

Meister 30 reviews

Po wielu miesiącach czajenia się na ten pokój i czytania opinii na jego temat, w końcu się się tutaj wybraliśmy i możemy powiedzieć jedno: żałujemy, że nie możemy tu wrócić!!! Wszystkie komentarze, jakie przeczytacie tutaj na temat tej przygody nie są w stanie przygotować was na to co spotkacie w środku. Może i był to dopiero nasz 19 pokój, ale już wiemy, że powinien on zająć spokojnie 1 miejsce w Polsce :)

Od samego wejścia zostajemy wprowadzeni w fabułę, dostajemy swoje role do odegrania, a po chwili wchodzimy do środka i zaczyna się gra. Niesamowity klimat towarzyszy nam od samego początku do końca, ani na chwilę nie zwalniając tempa. Chyba w żadnej grze tak bardzo nie wczuliśmy się w fabułę historii, która często jest przecież tylko tłem dla całej zabawy, a nie jej integralną częścią.

Wszystkie rekwizyty idealnie wpasowane w wystrój, nic nie było przypadkowe. Kilka fajnych smaczków, które prowadzący objaśnił nam już po grze, [spojler], w najmniej spodziewanych miejscach. Kiedy myślisz, że to już koniec - odkrywasz kolejne zakamarki. Przy tym wszystkim masa łamigłówek, mechanizmów i zagadek - nie sposób się tu nudzić ani przez chwilę. Kłódek jest sporo, ale są tak zróżnicowane, że co chwila natrafiasz na coś nowego. Jedna tylko zagadka zatrzymała nas na dłużej, ale dziękujemy prowadzącemu, że pozwolił nam dokończyć grę po czasie, dzięki czemu udało się wyjść zwycięsko :)

No i czas opowiedzieć o tym, o czym piszą wszyscy: przejście pomiędzy dwoma historiami, które łączą się w jedną, spójną całość. Nie ma ani chwili, żeby ochłonąć po pierwszym etapie gry, kiedy następuje istne bum! Historia przeradza się w istny koszmar, nikt nie wie co się dzieje, a to tylko początek horroru. I słynne już przejście: czytając komentarze zastanawialiśmy się, co takiego trzeba zrobić, o czym piszą wszyscy tutaj na lockme, ale żaden komentarz nie przygotował nas na to, co zobaczyliśmy. Odważne i bezkonkurencyjne podejście na krok, który musieliśmy wykonać w nieznane. To wszystko trzeba naprawdę przeżyć na własne skórze. Naprawdę warto!

I na koniec muszę pochwalić świetnego Mistrza Gry, który rewelacyjnie nas wprowadził, bardzo dobrze pilnował nas w trakcie, by na końcu jeszcze odbyć z nim długą rozmowę po wszystkim. Pasjonat branży w każdym calu. Nadal jesteśmy w szoku, jak rewelacyjny pokój udało wam się stworzyć. Dziękujemy, za ten niesamowity sobotni wieczór :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

daavcio
daavcio

Navigator
134 pts

56 reviews

Miłość (NIE)jedno ma imię.

3/8/19 | visit date: 3/7/19

daavcio 56 reviews

Rewelacyjny pokój! Uwielbiam pokoje z fabułą i klimatem, a tutaj mieliśmy do czynienia i z jednym i z drugim i to na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że są tworzone pokoje takie jak ten, gdzie jesteśmy prowadzeni fabularnie przez kolejne zagadki, gdzie sprawy potrafią przybrać niespodziewany obrót oraz gdy to wszystko jest logicznie i intrygująco z sobą powiązane. Idąc do tego pokoju zastanawiałem się czy jest możliwe działać w pokoju przez 160min bez zmęczenia, bo nieraz pokoje 90-minutowe potrafią dać się mocno we znaki, jednakże tutaj akcja posuwa się do przodu tak intensywnie, a jednocześnie zagadki są na tyle niemęczące (jest kilka złożonych, ale nie ma tutaj sytuacji, że mózgownica paruje jak parowóz), że te 160min nie stanowi żadnego problemu. Jak już jesteśmy przy zagadkach - powiedziałbym, że są na średnim poziomie trudności, aczkolwiek jest kilka trudniejszych. Bez kilku drobnych wskazówek nie dało rady. :) Poziom strachu jaki zapewnia część horrorowa jest świetnie wyważony - strasznie, mrocznie, ale nie na tyle, by przeszkadzało to w sprawnym rozwiązywaniu zagadki.

No i to przejście pomiędzy dwoma historiami... Mistrzostwo. :D Zdecydowanie polecam wersję łączoną!

Obsługa również spisała się świetnie, obsługujący nas kolega po fachu wprowadził w klimat już od samego początku, w bardzo dobry sposób udzielał wskazówek (nie mówił co należy zrobić, a jedynie delikatnie naprowadzał), a i porozmawiał na tyle na ile mógł po zakończonej sukcesem przygodzie. :D

Według mnie jest to obecnie najlepsza opcja eskejpowa w Poznaniu (z tych, w których byłem), naprawdę najwyższa półka. Polecam serdecznie!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

katherinaa96
katherinaa96

Navigator
141 pts

20 reviews

W poszukiwaniu...

2/9/19 | visit date: 2/8/19

Trusted review

katherinaa96 20 reviews

Razem z moich chłopakiem postanowiliśmy wybrać się do tego ER. Od początku gry czuć klimat i niepokój. Dobre wprowadzenie przez Mistrza Gry. Genialny system podpowiedzi niespotykany nigdzie indziej pozwolił nam się jeszcze bardziej wczuć w atmosferę która się tam znajdowała. Zagadki ciekawe i niebanalne. W niektórych momentach można poczuć zastrzyk adrenaliny. Polecam ten pokój, NAPRAWDĘ WARTO - wszystko jest w nim bezpiecznie :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Alicja 6
Alicja 6

Pioneer
153 pts

69 reviews

Cała zagadka rozwikłana

2/17/19 | visit date: 2/17/19

Alicja 6 69 reviews

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że takiego drugiego escape roomu w Polsce nie znajdziecie. Pokoju na taki czas, tak wybitnie połączonego z dwóch innych w jedną spójną całość.
Zaczyna się niewinnie. Jesteśmy ludźmi mającymi za zadanie zbadać pewną sprawę, poszukać poszlak, połączyć znalezione informację i wysnuć co tak naprawdę się stało. Zagadek w tej części jest dużo, trzeba się uwijać, żeby potem nie zabrakło nam czasu, paradoksalnie 160 minut to wcale nie tak dużo (zleciało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki). Każdy tu dla siebie coś znajdzie. I umysł ścisły - zagadki logiczne i układanie ich w całość, i szperacze - jest coś do szukania, amatorzy zadań fizyczno-zręcznościowych - układanki, poczciwe kłódeczki, trochę gimnastyki :) wszystko co powinien mieć bardzo dobry pokój. Gdy uda nam się "skończyć" pierwszą część przychodzi czas na już słynące tajemnicze przejście pomiędzy scenariuszami. Więc tak : szczęka mi opadła i musiałam ją zbierać z podłogi, na początku myślałam, że to jakieś jaja. Stajemy tu przed wyborem co dalej? Czy odważymy się TO zrobić czy pokona nas strach. Należą się tutaj wielkie brawa za pomysł, przyznam niecodzienny :) I w tym momencie nagle nasza gra przeistacza się w horror. Trafiamy przez przypadek w miejsce, gdzie nie powinno nas być, w miejsce, gdzie nasze najgorsze sny stają się rzeczywistością, tu toczy się walka o to co mamy najcenniejsze - o nasze życie, zdajemy sobie sprawę jak jest ono kruche i brutalne. Tutaj pojawiają się jeszcze bardziej zaznaczone zagadki na współpracę pomiędzy graczami ( nam jej nieco zabrakło - stąd lekki poślizg w czasie - dziękujemy za możliwość dokończenia po upływie czasu). Każda zagadka była logiczna, nie było nic niejasnego do późniejszego wyjaśnienia. Na uwagę zasługuje tutaj również niecodzienny system podpowiedzi - różnoraki w zależności od sytuacji :) No i najważniejsze to obsługa ( my mieliśmy przyjemność z parą właścicieli )- to Oni zrobili największą robotę - bez tego ani rusz, pokój byłby "bez charakterystycznego wyrazu". Potrafią swoją smykałkę przekazać graczom. Wprowadzenie miażdży system, od razu wczuwamy się w naszą rolę i nie wychodzimy z niej ani na chwilę. W trakcie dbają o to abyśmy przeżyli, aby na końcu usiąść na kanapie i wymienić nasze wrażenia. Pokój jest warty każdego wydanego grosza, nie zastanawiajcie się ani chwilę, trzeba być, żeby poczuć to na własnej skórze, przejechać pół albo całą Polskę - skoki adrenaliny gwarantowane ( mniej lub więcej - zależy jak bardzo ogarniętych macie znajomych). POLECAM i nie wahajcie się ani chwili.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i stracone marzenia

3/3/19 | visit date: 1/12/19

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Do tego domu sprowadziło nas zadanie wyjaśnienia pewnej tajemnicy. W układance do jej poznania i
zrozumienia brakowało bardzo wielu elementów. Cóż jednak, miała to być historia jak jedna z wielu.
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do przykrych sytuacji i ludzkich dramatów. Nie wiedzieliśmy jednak, że
nasze z pozoru rutynowe działanie zmieni się w piekło.

Wystrój pokoju stoi na wysokim poziomie. Poszczególne elementy wykonane są realistycznie, zadbano o
wiarygodne rekwizyty i dość bogato wyposażone wnętrze. Da się znaleźć element, który swoją estetyką trochę
odstaje od pokoju, ale zrobiono to na korzyść podkręcenia klimatu. A ten stoi na najwyższym poziomie.
Scenariusz zaplanowany został w taki sposób, że od samego początku łatwo wczuć się w pzonawaną historię,
która przez cały czas trzyma poziom i nie zwalnia tempa. Wszystkie elementy przemyślano: wprowadzenie
do pokoju, system komunikacji z mistrzem gry, podpowiedzi, podkład dźwiękowy- zaplanowano w sposób spójny.
Budowane napięcie, historia, efekty specjalne, no i element łączący oba scenariusze- zasługują na słowa
najwyższego uznania.

Zagadki są odpowiednio wpasowane w tematykę. Napotkać tu można różne rozwiązania- i te tradycyjne i elektroniczne.
Ich rozwiązywanie daje bardzo dużo satysfakcji, a do czynienia postępów w rozgrywce motywuje rozwijana
historia. Poziom trudności oceniamy na średnio trudny. Jedna zagadka wymaga dużej dokładności, w przeciwnym
razie moze być dość żmudna.

Obsługa pokoju zaprezentowała poziom godny samego scenariusza - widać było duże zaangażowanie w swoje zadania,
bardzo dobrze przeprowadziła też wprowadzenie do pokoju, a samo "mistrzowanie" było na mistrzowskim poziomie.
Po wyjściu z pokoju dużo rozmawialiśmy na temat branży.

Podsumowując: Dom (NIE)marzeń - Nowe wcielenie to obecnie najjaśniejszy punkt na poznańskiej mapie ER.
Pomysłowość jest unikalna, a samo wykonanie także nie ma się czego wstydzić. Jest to też najdłuższy
scenariusz w jaki mieliśmy okazję grać (i obecnie najdłuższy w całej Polsce), co niektórych może zniechęcać.
Zapewniamy jednak, że w środku absolutnie nie czuje się upływającego czasu i blisko trzy godziny mijają
bardzo szybko. Polecamy dokładnie wszystkim. Nawet jeśli ktoś nie lubi pokoi grozy. Szkoda by było z
tego powodu ominąć tak świetny scenariusz.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

PiTeR 91
PiTeR 91

Scout
88 pts

77 reviews

Mroczna tajemica

1/22/19 | visit date: 1/19/19

PiTeR 91 77 reviews

Musimy wyjaśnić tajemnicę pewnego domu.

Klimat, przede wszystkim klimat w tym pokoju jest zrobiony po mistrzowsku. Od początku jesteśmy wciągnięci w historie.
Zagadki mocno związane z klimatem, dosyć trudne i w dużej ilości. Kilka ciekawych rozwiązań się znalazło co urozmaica zawsze zabawę.
Niestety przez wadliwą zagadkę straciliśmy sporo czasu i nie udało się wyjść.
Pokój godny polecenia !

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Sebson
Sebson

Scout
75 pts

35 reviews

Brak 11....

4/13/19 | visit date: 12/10/18

Sebson 35 reviews

To był spokojny maraton w naszym wykonaniu. Mieliśmy razem blisko 340 minut w Escaperoomach w tamtym dniu, ale wtedy nastąpił deser na który czekaliśmy cały dzień. Początkowo wydawało się, że to zwykły escaperoom. Poszedłem do toalety (z opaską na głowię, dopiero na miejscu mi zdjęto). Wróciłem, nagle ktoś nas prawie porwał i wpuścił do tajemniczego domu. I tam się wszystko zaczęło. Od samego początki klimat grozy towarzyszył. Ciekawe zagadki, które połączone z klimatem pokazywały spójność. To co się stało potem przerosło nasze wszelkie oczekiwania. Przypływ adrenaliny i nagłe zamknięcie w ciemności. Mimo, że było nas 4 chłopa to czuliśmy się jakoś nieswojo mimo ciemności, że ktoś tu jest. Dźwięk gołych stóp o podłogę był przerażający, tym bardziej, jeśli zdaliśmy sobie sprawę, że musimy być tu sami.

Jeśli kochacie się bać i escaperoomy to to jest miejsce dla Was. Miejsce absolutnie do zobaczenia. Generalnie zagadki nie wydają się trudne, ale długość tego ER oraz klimat daje niesamowity efekt. Jesteśmy mega wdzięczni za przeżyte doświadczenie tam, które nas sporo nauczyło. Dziękujemy Was za super wprowadzenie i zabawę.
Polecam doświadczonym ekipom.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Bajnor
Bajnor

Scout
52 pts

23 reviews

Chciałbym zapomnieć

1/5/19 | visit date: 12/28/18

Bajnor 23 reviews

Niesamowity pokój, klimat miażdżył od początku do samego końca. Chciałoby się zapomnieć o tym pokoju, żeby móc go odwiedzić jeszcze raz. Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Poznaniu. Obsługa spisała się na medal. Widać, że to ludzie z pasją.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Karolina A. 1
Karolina A. 1

Wanderer
41 pts

17 reviews

biedna OLA...

1/14/19 | visit date: 1/12/19

Karolina A. 1 17 reviews

Od czego by tu zacząć?? uważnie trzeba dobierać słowa, aby nie zdradzić najmniejszego szczegółu.
Po pierwsze: niespotkane wprowadzenie, system podpowiedzi, zwłaszcza w drugiej części- mega!! o połączeniu pokoi pisał już każdy- tego jeszcze nie było, w naszej grupie nie łatwo było wybrać pierwszą osobę, która TO zrobi...
Duuuuuuża powierzchnia...ilość pomieszczeń- wow!!
Wystrój, szczegóły, klimat, muzyka, odgłosy wszystko bardzo spójne.
Zagadki na różnym poziomie trudności, kłódki- standardowe i nietypowe, manual, mechanizmy. Nie jest liniowo.
Szczęki zbieraliśmy z podłogi
Część horrorowa- darłam się raptem minutę bez przerwy, ale myślę, że można by od tego krzyku ogłuchnąć...potem już tylko sporadycznie;)
2 uczestników przez naszą gapkowatość trochę mniej skorzystało z horroru.
Myślałam, że po godzinie emocje opadną i wypalimy się z odgadywaniem zagadek, ale nie da się tam nudzić, ani sekundę.
Super ekipa, która to prowadzi, pasjonaci z super pomysłami.
No i warto zauważyć (w kwestii ostatnich wydarzeń) obecność wyjść ewakuacyjnych.
Pokój wart każdego grosza (nawet tych 2 zł ;)
szczerze polecamy

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms