Escape room Dom szaleńca

Dom szaleńca

suspended

134

134 reviews

|

48

Poznań: 48th place

|

Wielkopolskie: 53rd place

|

PL 515

Poland: 515th place

|

8.1/10

Nareszcie wybieracie się na wymarzone wakacje. Cisza, spokój, jezioro, przyroda. Zarezerwowany przez Was domek nie przypomina jednak tego oglądanego w ogłosz... [więcej]

2-6 people

60' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Nareszcie wybieracie się na wymarzone wakacje. Cisza, spokój, jezioro, przyroda. Zarezerwowany przez Was domek nie przypomina jednak tego oglądanego w ogłoszeniu. Wchodzicie do środka, żeby sprawdzić, czy nie zaszła pomyłka...

Additional information

You can play in English here

Card payment on visit

Address

FearEscape - Poznań

UL. MIELŻYŃSKIEGO 19/5, POZNAŃ

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 134 reviews

Overall rating 8.1/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

134 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

335 reviews

Witajcie

2/25/16

Review of Lockme

LockMe 335 reviews

"Twarz" tego pokoju może długo śnić się po nocach. Jak już parę osób tu wspomniało - wprowadzenie jest pierwszorzędne i pozwala bardzo mocno wczuć się w nadaną rolę. A kiedy dochodzi do gry okazuje się, że pokój doskonale zgrywa się z fabułą, a rozwój wydarzeń zależy tylko od uczestników.

Pokój nie należy do trudnych, jednak bez sprawnej kooperacji możecie łatwo stracić czas i paść ofiarą szaleńca. To świetny test zaufania i pracy w grupie.

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Difficulty: Medium

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Scout
75 pts

45 reviews

Zamknięci z szaleńcem

3/4/19 | visit date: 3/3/19

Paweł Prugar 45 reviews

Wczoraj odwiedziliśmy kolejny ER - d, choć dość przypadkiem, a to dlatego, że pierwotnie mieliśmy zwiedzać Piekło, ale wyszło małe nieporozumienie i koniec końców udaliśmy się do Domu Szaleńca. To jedyny mały minus, za ten system rezerwacji. A tak poza tym naprawdę miło nam się grało. Ciekawe wprowadzenie, oryginalny system podpowiedzi, no i sam początek gry - gorąco polecam udać się tam w parze. Pokój raczej logiczny, nieszablonowe rozwiązania i klimat także na plus. No może niektóre rekwizyty bardziej karykaturalne niż straszne, ale generalnie wysoki standard.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

gosiabron
gosiabron

Pioneer
186 pts

48 reviews

Nie udało się uciec przed psychopatą

2/20/19 | visit date: 2/13/19

gosiabron 48 reviews

Pokój bardzo dobry i klimatyczny. Jest element grozy, jest sporo ciekawych zagadek. Nie wszystkie moim zdaniem dopracowane więc parę razy był zonk. Byłyśmy we dwie i niestety jak na dwie osoby trochę za dużo było do zrobienia żeby uciec w 60 minut ale byłyśmy blisko :) Polecam ale raczej dla 3-4 osób

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

beaeska
beaeska

Scout
54 pts

51 reviews

Dusze wyszły, ciała już nie..

2/12/19 | visit date: 2/12/19

beaeska 51 reviews

No cóż, czasem tak bywa, że jednak wyjść się nie uda i trzeba pogodzić się z tym, że nasze ciała pewnie zostaną gdzieś poćwiartowane. Zadanie niełatwe bo postanowilysmy uciekać w dwuosobowym zespole. Zagadek dużo, wystrój spójny, nie mam nic do zarzucenia poza tym, że było momentami ciut za ciemno co powodowało pewne problemy przy rozwiązywaniu zagadek. Generalnie klimat ok, mogłoby być ciut bardziej niepokojąco ;)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

zulusekk
zulusekk

Scout
67 pts

14 reviews

Jak u siebie w domu

10/1/18 | visit date: 9/29/18

zulusekk 14 reviews

Dom Szaleńca odwiedziłam z młodszą siostrą i jej przyjaciółką. Szukałyśmy czegoś "z dreszczykiem" bez szczególnych ograniczeń wiekowych - i oto przybyłyśmy do FearEscape. Po wizycie w Klinice byłam bardzo pozytywnie nastawiona do kolejnego odwiedzenia tego mrocznego miejsca. :) Mistrz gry bardzo sympatyczny, można było pośmieszkować z nim od samego progu, za co plusik.
Jeżeli chodzi o sam pokój. Nie zaskoczyło mnie w nim kompletnie nic. Przeszukanie pokoju nie stanowiło dla nas większej trudności. Poza tym, zagadki podobnego typu spotkałam na swojej drodze już nie raz, więc rozwikłanie ich nie było jakimś niesamowitym wyzwaniem. W naszym młodocianym zespole zawaliła głównie komunikacja i zgranie, przez co rozwiązanie niektórych łamigłówek sprawiło więcej trudności. Sądzę jednak, że wizyta w naszym standardowym składzie zaowocowałaby bardzo sprawnym opuszczeniem pokoju. :) Dlatego też poziom - łatwy. Nie wyszłam zmęczona intelektualnie ani troszkę. Plusem pokoju jest na pewno przymuszenie ekipy do współpracy, która jest niezbędna do pełnego powodzenia misji.
Klimat pokoju - OK. Jest mrocznie, trochę strasznawo, przy czym znośnie. Osoby o słabszych nerwach ze spokojem sobie poradzą. :)
W moim odczuciu, na aktualnej escape roomowej mapie Poznania Dom Szaleńca może stanowić jeden z pierwszych punktów do odwiedzenia. Klasyczny przekrój zagadek, przy obecnym, szeroko rozwiniętym wachlarzu możliwości w innych pokojach, stanowi swego rodzaju przekrój standardów. Myślę, że może on spokojnie wprowadzić w klimat "uciekania" i zarysować o co w tym wszystkim chodzi. :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Marcin82
Marcin82

Scout
59 pts

36 reviews

W pułapce!

7/13/18 | visit date: 7/13/18

Marcin82 36 reviews

W Domu Szaleńca byliśmy w trójkę, po raz pierwszy natomiast taką ekipą. Wystrój i klimat jak najbardziej pasujący do tematyki pokoju, wprowadzenie fajne.
W pokoju chcąc niechcąc trzeba współpracować żeby wyjść. Bardzo duży metraż jest i mam wrażenie, że właściciele powinni wydłużyć zabawę, bo ulegając presji czasu bierze się podpowiedzi. Zagadki niektóre fajne, jednak zdarzały się nam przestoje.
Niestety podczas rozwiązywania zagadki czas nam się skończył i okazało się że po tej zagadce byliśmy o krok od wyjścia.Moja passa kilkunastu pokoi z rzędu z wyjściem została przerwana (no tak, piątek 13-go) .
No i przydało by się trochę postraszyć bardziej.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Mała :)
Mała :)

Navigator
121 pts

23 reviews

Pobawmy się z psychopatą, czemu nie :)

7/1/18 | visit date: 6/24/18

Mała :) 23 reviews

Pokój bardziej z tych co powstały na początku interesu escape-roomow. Sporo kłódek, niektóre rozwiązania fajne, przemyślane. Liniowe prowadzenie rozgrywki, jest czas na porozgladanie się, docenienie wystroju. Wprowadzenie rzeczywiście klimatyczne. Pokój dosyć klimatyczny, przyjemny do rozgrywki :)

I na koniec : ogromne podziękowania dla twórców za umożliwienie odwiedzenia w ostatniej chwili.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Meister
Meister

Scout
62 pts

30 reviews

Szaleństwo :)

9/11/18 | visit date: 6/23/18

Meister 30 reviews

Drugie nasze starcie z przygodami w escape roomach. Tym razem jako więźniowie niebezpiecznego szaleńca, który daje nam godzinę czasu na ucieczkę, chociaż w trakcie zabawy zapomina się o fabule bo podobnie jak Zapomnianej Klinice, tutaj także mało straszenia.

Mimo to bawiliśmy się wybornie. Ogromny plus za ciekawe wprowadzenie do pokoju, które zmusza graczy do ścisłej współpracy. Naprawdę dobrze wspominam przeżycia z tego pokoju i starcie z ciekawymi zagadkami, nad którymi trzeba się chwile zastanowić, szczególnie we wszechobecnym półmroku. Dużo kłódek i szyfrów, ale także kilka innych ciekawych rozwiązań.

Daje mały minus za dwie rzeczy, a mianowicie zbędne pokazywanie kolejnych podpowiedzi do dawno już rozwiązanego elementu pokoju, oraz fakt, że filmik wprowadzający zabiera cenne 4 minuty z czasu gry, a właśnie mniej więcej tyle nam zabrakło do ukończenia pokoju, bo czas skończył się nam przy próbie otwarcia wyjściowych drzwi. Moim osobistym zdaniem, filmik powinien być wstępem do gry, a nie jej częścią.

Mimo tego, uważam, że pokój był naprawdę dobry i osobiście polecam wszystkim grupom, nawet tym mniej zaawansowanym, tak jak my ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

280 reviews

Cyrk Kamiennych Braci w pułapce zwyrodnialca

3/25/18 | visit date: 3/17/18

Cyrk Kamiennych Braci 280 reviews

W świecie ER chyba nikt nie pojawia się tak często jak psychopatyczny morderca. W każdym mieście Cyrk Kamiennych Braci trafia na przynajmniej jednego świra, zaślepionego żądzą mordu. Co jednak można powiedzieć o tym, który zamknął nas w swoim domu w Poznaniu?

Grę rozpoczynamy od fabularnego wprowadzenia i trzeba przyznać, że jest ono zrobione całkiem profesjonalnie i daje odpowiedni start dla całej rozgrywki. Wystrój pokoju pasuje do klimatu, nie można tego zanegować. Znaleźć w nim jednak można kilka umowności, czy uproszczeń, przez co lekko traci na autentyczności. Podkład dźwiękowy został dobrze dobrany i dobrze spełnia swoją rolę w budowaniu atmosfery.

Zagadki, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć w "Domu Szaleńca" nie należą do wybitnie trudnych. Większość z nich bazuje na standardowym, analogowym typie. Kilka rozwiązań jest całkiem oryginalnych.

Obsługa dobrze wywiązała się ze swojego zadania, ciężko byłoby znaleźć jakieś niedopatrzenia czy uchybienia. Do maksymalnej oceny brakło nam może ciut więcej entuzjazmu i zaangażowania w branżę.

"Dom Szaleńca" nie jest pokojem wybitnym, mimo to gra się w niego całkiem przyjemnie. Kilkoma elementami potrafi pozytywnie zaskoczyć. Miłośnicy scenariuszy o psychopatach czy rzeźnikach powinni być nim usatysfakcjonowani.

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Karola♦️
Karola♦️

Scout
62 pts

16 reviews

XL klimat + XXL metraż = ciekawa przygoda

4/9/18 | visit date: 4/7/18

Karola♦️ 16 reviews

Poziom trudności wysoki, bez podpowiedzi nie zdołałybyśmy uciec :)
Główne zalety to obecność licznych elementów budujących klimat grozy, ogromny metraż, super obsługa.
Dwie latarki to może o jedną za mało dla grupy składającej się z trzech osób, ale z drugiej strony rozumiem, że to kolejny element wymuszający na graczach kooperację :)
Wydaje mi się, że ze względu na duży metraż warto wydłużyć czas gry o 10 min, by grupy mogły same zastanowić się nad niektórymi rozwiązaniami zamiast ulegać presji czasu i prosić o wskazówki? ;)
Ogólne wrażenie ekstra, bardzo polecamy!

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers