Escape room Tajemnicze Domostwo

  Tajemnicze Domostwo

  22

  22 reviews

  |

  11

  Poznań: 11th place

  |

  Wielkopolskie: 11th place

  |

  PL 29

  Poland: 29th place

  |

  9.9/10

  Atrakcyjna cena, duża powierzchnia, stylowe meble. Tylko kupca brak, bo ponoć nawiedzone. Udostępnimy dom ekipie filmowej, która nakręci program i udowodni,... [więcej]

  2-4 people

  75' minutes

  Thriller

  expierienced

  Plot of the room

  Atrakcyjna cena, duża powierzchnia, stylowe meble. Tylko kupca brak, bo ponoć nawiedzone.
  Udostępnimy dom ekipie filmowej, która nakręci program i udowodni, że DUCHÓW NIE MA i wszystko to tylko bajeczki dla dzieci.
  Czekamy na Was gwiazdeczki💖💕💕
  Agencja Nieruchomości Pod Leniwym Bimbem

  *Przygoda tylko dla odważnych :)

  Additional information

  Air-conditioned room

  From 16 years old

  Not suitable for pregnant women

  Not suitable for people with claustophobia

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety key

  Safety button

  Emergency door opening system

  Antibacterial gel available

  Disinfected rooms

  Available game languages

  Polish

  Address

  DreamScape - Poznań II

  ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
  3 piętro

  Other rooms in this place

  Urok

  Urok

  from PLN140.00 for 75 minutes of game

  Adventure

  2 - 5 people

  intermediate

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 22 reviews

  Overall rating 9.9/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 10.0/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 10.0/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Medium

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  22 reviews

  beaeska
  beaeska

  Scout
  84 pts

  55 reviews

  Biuro nieruchomości poleca

  10/30/20 | visit date: 10/29/20

  beaeska 55 reviews

  Wciągnięto nas w zareklamowanie fajnej rezydencji na sprzedaż, plotki głoszą, że tam straszy więc postanowiłyśmy się temu bliżej przyjrzeć.
  To, że wspólnik agenta nieruchomości jest nieco creepy przecież jeszcze o niczym nie świadczy! Ale gdy zamykają się za nami drzwi, przestaje już być tak kolorowo...
  Bardzo fajny, rozbudowany escape room. Klimat, scenografia, efekty specjalne robią robotę i tworzą niesamowitą atmosferę w której rozwiązywanie zagadek otoczone jest dreszczykiem emocji. Pokój liniowy, ale w cztery osoby wcale nie odczuwałyśmy, żeby się ktoś nudził. Zagadki oceniłabym na dość łatwe o ile potrafi się skupić i dobrze słuchać! Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to wprowadzenie. Tak jak uwielbiam Mistrza Gry z Dreamescape, tak to wprowadzenie jakoś niekoniecznie mi przypadło do gustu, co oczywiście nie ujmuje zaangażowania MG w przyjęcie nasz w progi Domostwa :)
  Reasumując, polecam, wszystko jest spójne i jak zwykle od Dreamescape na najwyższym poziomie!
  Biuro nieruchomości poleca Biuro nieruchomości poleca

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Waleczne Kotlety
  Waleczne Kotlety

  Globetrotter
  291 pts

  114 reviews

  Nawiedzone, czy nie?

  10/3/20 | visit date: 9/27/20

  Waleczne Kotlety 114 reviews

  Jako ekipa filmowa słynnego programu o nawiedzonych miejscach, zostaliśmy poproszeni o zbadanie kolejnej, rzekomo odwiedzanej przez duchy, lokalizacji. Po krótkiej rozmowie z agentką nieruchomości i zdjęciami z fanami (pozdrawiamy Cię, Stefan!), odpaliliśmy kamerę i ruszyliśmy nagrywać reportaż. Jednak to, co tam zastaliśmy było zupełnie inne od dotychczasowych doświadczeń...

  Pokój, jak to zwykle w Dreamscape bywa, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Wprowadzenie, w klimacie fabuły i z humorem było świetne, a dalej było tylko lepiej. Klimat starego domostwa oddany w 100%, w wielu momentach otwieraliśmy usta ze zdumienia, jak świetnie jest to zaaranżowane. Fabuła towarzyszyła nam przez całą rozgrywkę, a odkrywanie kolejnych elementów historii było niesamowicie satysfakcjonujące. Zagadki zmyślne i, jak zawsze, potrafiły nas zaskoczyć, a rozwiązując je, bawiliśmy się wybornie. Dla nas były całkiem łatwe, bez większych zatrzymań i podpowiedzi udało nam się przejść cały pokój :) Nie było może jakoś niezwykle strasznie, bardziej była to dla nas nieco mroczniejsza przygoda, niż thriller - ale za to jaka przygoda! :) Dopiero co byliśmy w Domostwie, a już nie możemy się doczekać, kiedy będzie kolejny pokój, bo tutaj z każdym następnym jest coraz lepiej :) Dziękujemy wam za świetną zabawę! :)
  Nawiedzone, czy nie? Nawiedzone, czy nie?

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
  Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

  Navigator
  100 pts

  119 reviews

  Domostwo

  11/19/20 | visit date: 11/11/20

  Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 119 reviews

  Pokój z wieloma efektami specjalnymi, zróżnicowanymi zagadkami i ogólnie wszystko fajnie się w nim zgrywa. Klimat super, wystrój również, zagadek sporo o różnym stopniu trudności. Jest to przepis na sukces! Polecam

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
  Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

  Globetrotter
  280 pts

  172 reviews

  Domostwo

  11/16/20 | visit date: 11/11/20

  Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 172 reviews

  Tajemnicze domostwo to kolejny pokój od Dreamscape, który odwiedziliśmy. Zagadki tak jak w przypadku poprzednich pokoi logiczne, bardzo zróżnicowane i jest ich po prostu dużo. Na pewno 75 min zleci wam na prawdę szybko i być może odkryjecie tajemnicę tego strasznego miejsca, a wierzcie mi ze to nie jedyna niespodzianka w tym pokoju.

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Swistakk
  Swistakk

  Guide
  386 pts

  163 reviews

  Z kamerą wśród duchów

  9/29/20 | visit date: 9/27/20

  Swistakk 163 reviews

  Tajemnicze Domostwo to kolejna bardzo dobra propozycja od DreamScape (choć co prawda w Uroku jeszcze nie byłem, ale ranking mówi swoje). Ja się bawiłem bardzo dobrze i uważam, że pokój jest zdecydowanie warty polecenia. Powiedziałbym, że nie wykracza za standardowe ramy, co wydaje się aktualnym trendem na najwyższym poziomie, raczej pozostaje klasykiem, ale klasykiem na bardzo dobrym poziomie.

  Zagadki rzeczywiście na raczej wyższym poziomie trudności. Do tego jest ich całkiem sporo. Nam szło dość dobrze, nie blokowaliśmy się, a mimo wszystko zeszła się godzinka. Nie zdziwiłbym się gdyby był on pokojem na 90, a nie 75 minut (w przeciwieństwie do Konesera, gdzie miałem dokładnie przeciwne wrażenia). Myślę, że będzie fajnym wyzwaniem dla doświadczonych drużyn, a te bardziej początkujące niech nie boją się podpowiedzi. Choć w zasadzie jak sobie przeszedłem pokój jeszcze raz w myślach, to nie było ich _aż tak_ dużo :P. Ale raczej złożone i mniej standardowe.

  Pokój jest zrealizowany z rozmachem. Spora przestrzeń, ładny wystrój i wysokie, jak ja to mówię, production value. Do tego dodam, co mam nadzieję rozumie się samo przez się, że wszystkie zagadki bardzo dobrze pasują do fabuły, zaaranżowane w klimacie.

  Ja bardzo lubię jak w pokojach wraz z grą rozwija się fabuła. Tutaj rzeczywiście w trakcie gry poznajemy historię tytułowego Domostwa, którą przedstawia nam klimatyczny lektor (dużo lepszy wybór niż jakiekolwiek często stosowane karteczki z tekstem) i to doceniam. Aczkolwiek jeszcze bardziej doceniam, jeżeli gracze czują, że ich akcje mają bezpośredni wpływ na rozwój tej fabuły, a tutaj mimo wszystko odniosłem wrażenie jakbyśmy byli "obok niej". Końcówka wszystko ładnie spina, ale chętnie widziałbym więcej takich zabiegów we wcześniejszych etapach. Gdyby jakoś dać graczom poczucie większego wpływu na tę fabułę, to pozwoliłoby się to temu pokojowi w moim odczuciu wspiąć na najwyższe wyżyny, aczkolwiek jestem dość wymagający pod tym względem - odwiedzone przeze mnie pokoje, które moim zdaniem to osiągnęły pewnie jestem w stanie policzyć na palcach jednej lub dwóch rąk. No i przede wszystkim nie rozwodziłbym się na takie tematy, gdyby pokój nie był już świetny jaki jest :D.

  Do tego fajnie zrobione wprowadzenie. Choć nie polecam ustawiać sobie kolejnego pokoju w planie na ścisk, bo chwilkę trwa, haha :D

  Bardzo spodobał mi się moment, w którym pokój przecudnie trolluje graczy xD. Kto był ten wie :D

  Szczęśliwie nasza godzinka okazała się wyrównaniem rekordu, ale pokój świeżynka, więc jak najbardziej spodziewałbym się jego prędkiego pobicia.

  Dodam jeszcze, że ja osobiście przyporządkowałbym pokój raczej do kategorii mrocznych przygodówek aniżeli thrillerów. Jest pewien dreszczyk, ale myślę że i strachliwsze osoby nie powinny mieć problemu z wybraniem się tutaj.

  Porównać do Uroku nie mam jak, ale moim zdaniem Domostwo stoi co najmniej szczebelek wyżej od Konesera, ode mnie dostaje mocną dziesiątkę i mam nadzieję, że niedługo będziemy je widzieć na wysokich lokatach.

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 5
  Zagadki i flow: 4
  Coś oryginalnego: 4
  Czy się dobrze bawiłem?: 4

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Piotr R. 19
  Piotr R. 19

  Scout
  89 pts

  99 reviews

  Wyremontujemy wam dom!

  10/14/20 | visit date: 9/20/20

  Piotr R. 19 99 reviews

  W dzisiejszym odcinku prowadząca odwiedzi doskonały, elegancki dom położony w malowniczej okolicy, niezamieszkany przez zupełnie nikogo, nawet przez duchy!
  O historii tego domu dowiemy się później, ale na razie wejdźmy do środka, żeby zobaczyć jak dużo pracy będzie mieć architekt z ekipą budowlaną. Zdecydowanie nie dużo, z reguły pomagamy rodzinom, a nie agencjom nieruchomości, ale niech będzie, mamy tylko 5 dni, a dużo pracy, nie tracimy więcej czasu, wyremontujemy wasz dom!
  Misja poboczna, to wykazać, że nie ma żadnych duchów, by pomóc agencji sprzedać ten wspaniały dom. Wyciągamy kamery, zaczynamy nagrywać. Dom jednak ma różne plany na nasze zadanie, a stawiane przez niego wyzwania są nietuzinkowe, ciekawe i pomysłowe, a do tego wszystkiego logiczne. Rozwiązywanie ich sprawia przyjemność, wymagana jest współpraca i można szykować się na nieszablonowe myślenie. Ale to dobrze! W Tajemniczym Domostwie naprawdę jest wszystko, czego wymaga się od topowego pokoju - zagadki, realistyczny wystrój, oprawa dźwiękowa, wciągająca fabuła, która odsłania karty z każdą minutą gry wciągając uczestnika do innego świata. Dodatkowym atutem jest groteska. W tym pokoju naprawdę jest co robić i dlatego warto go odwiedzić. Poza tym ten klimat, no co tu dużo mówić, perełeczka.
  Duchów nie ma, dom wyremontowany, może znajdzie szczęśliwego kupca. Moja misja zakończona, wyruszam dalej w Polskę w poszukiwaniu innych rodzin, które czekają na swój nowy dom.
  Audycja zawierała lokowanie produktu.
  Dziękujemy serdecznie Zosi i Piotrkowi za wybranie akurat naszej ekipy do nakręcenia programu, rozmowę przed i po grze, poświęcony czas i do zobaczenia w kolejnych pokojach, na które niecierpliwie czekamy,

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Alan D.
  Alan D.

  Navigator
  102 pts

  19 reviews

  Czy duchy straszą?

  10/27/20 | visit date: 10/24/20

  Alan D. 19 reviews

  Chyba nie znam pokoju, w którym fabuła jest tak interesująca oraz przez którą otoczenie wygląda tak jak wygląda.
  Zabawa zaczyna się niewinnie, sympatyczny prowadzący, legendarny już Stefan, którego można polubić.
  Jednak wszystko zmienia się, gdy przekroczy się próg domostwa.
  Nie chcę rozpisywać się o fabule, ponieważ trzeba to przeżyć samemu, ale jest genialnie.
  Zagadki, na które się natkniemy są pomysłowe i niejednoznaczne (biedne zabawki).
  Są momenty, w których serce mocniej zabije, jednak większość strachu... no właśnie? Sami ocenicie przychodząc.
  Serdecznie polecam odwiedzić to miejsce, ze względu na jego wystrój, na pomysłowość twórców oraz na świetną zabawę.
  Czy duchy straszą? Czy duchy straszą?

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  zmorcia
  zmorcia

  Pioneer
  207 pts

  54 reviews

  Wizyta telewizji

  10/9/20 | visit date: 10/9/20

  zmorcia 54 reviews

  To pierwszy nasz pokój na poznańskiej mapie. I to był bardzo mocny start tej przygody.
  Świetnie prowadzona fabuła, która towarzyszy przez całą grę z lekkim dreszczykiem emocji spotyka nas już od wejścia do firmy. Bardzo mocno stawiany jest tutaj nacisk na przeżycia oraz doznania. Świetna zabawa, ciekawe rozwiązania sprawiają, że prawie całe 75 minut spędza się po kolana w zagadkach i śledztwie na temat Domostwa.
  Stosunek czasu do zagadek sprawia, że oceniamy pokój jako trudny. Nam udało się zbliżyć do rekordu (zabrakło 2 minut), natomiast czuliśmy już oddech końca czasu na plecach.
  Polecam pokój doświadczonym drużynom, które wiedzą jak mierzyć się z trudnymi pokojami. Nasza grupa czteroosobowa miała co robić w środku.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Łukasz P. 9
  Łukasz P. 9

  Pioneer
  178 pts

  63 reviews

  #109

  10/27/20 | visit date: 10/17/20

  Łukasz P. 9 63 reviews

  Świetny pokój pod względem zagadek oraz wystroju. Fabuła mroczna i z dreszczykiem. Polecam.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Łukasz & Monika Stynki Runners
  Łukasz & Monika Stynki Runners

  Scout
  66 pts

  35 reviews

  Dziwna Historia

  10/4/20 | visit date: 9/4/20

  Łukasz & Monika Stynki Runners 35 reviews

  Super pokój, naprawdę nie ma się do czego doczepić. Duża powierzchnia pokoju, sporo zagadek wystrój ekstra. Zrobiliście kawał dobrej roboty. GRATULUJE. Bawiliśmy się przenajlepiej :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next

  Take on Sherlock riddles

  Dark secrets and unexpected twists await you

  Rooms with a thrill

  Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers