Escape room Urok

Urok

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda. *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba [więcej]

71

71 reviews

|

1

Poznań: 1st place

|

Wielkopolskie: 1st place

|

PL 7

Poland: 7th place

|

9.9/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda.

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

DreamScape - Poznań II

ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
3 piętro

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 71 reviews

Overall rating 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

71 reviews

daavcio
daavcio

Navigator
134 pts

56 reviews

Bajka!

2/4/20 | visit date: 1/29/20

daavcio 56 reviews

Pokój jest prześliczny, cała scenografia, wszystkie elementy wchodzące w jej skład to po prostu bajka! Bajka o trollach, krukach, wiedźmie i pewnym niespokojnym kocie, a pośród nich - my, czyli żądni przygód bohaterowie, którzy ryzykują własne życie w niezwykle słusznej sprawie! Zagadki w pokoju są rewelacyjne pod kątem fabularnym, jak i logicznym, wszystkie utrzymane w klimacie przedstawionym w pokoju, można powiedzieć, że też go współtworzą. :) Pokój jest naprawdę świetny, my byliśmy w 3-osobowej doświadczonej grupie i poradziliśmy sobie. Poziom trudności zagadek oceniam jako "średni", jeśli tylko potrafi się logicznie myśleć, a do tego ze zrozumieniem słuchać to każdy powinien z mniejszą lub większą pomocą sobie z tym pokojem poradzić. Obsługa również bardzo sympatyczna, dużo czasu spędziliśmy na rozmowie przed wejściem i po wyjściu z pokoju. :D Ode mnie leci zdecydowana 10. :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

198 reviews

Po prostu się zauroczyłam... :)

3/2/20 | visit date: 1/26/20

Włóczykij 198 reviews

...i tyle dobrego chciałabym napisać, że nie wiem od czego zacząć.

Zostaliśmy przywitani przez przemiłą Mistrzynię Gry, która krótko przypomniała zasady bezpieczeństwa (fajnie, że nawet one nawiązywały do tematyki i klimatu), a następnie wprowadziła nas w fabułę pokoju.

Od samego wejścia rzuca się w oczy cudowny wystrój. Sprawia on, że momentami zapominamy o zadaniach, jakie mamy wykonać, a w pełni oddajemy się podziwianiu perfekcyjnej scenografii. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Pokój wkręca w historię, zaskakuje, a momentami bawi. Zdecydowanie wychodzi ponad schematy.

Spotkamy tu ciekawą elektronikę, standardowe kłódki oraz zadania manualne. Zagadki nie są trudne, ale jest ich sporo. Oprócz spostrzegawczości i logicznego myślenia przydadzą się również różne zmysły, a nawet... umiejętność szybkiego przemieszczenia się jeżeli w grze biorą udział dwie osoby... ;)

Na koniec jeszcze jedno zdanie o naszej Mistrzyni Gry- trzeba podkreślić, że świetnie wykonuje swoją pracę, zaraża pozytywną energią i jest tak urokliwa, jak miejsce, w którym się znajdujemy :)

Podsumowując, Urok jest po prostu genialny "od stóp do głów". Gratuluję twórcom pomysłu na świetny ER oraz fantastycznego wykonania.

Ps. Gdybym tylko mogła zapomnieć, to na pewno poszłabym do niego jeszcze raz!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Magiczne miejsce

7/9/20 | visit date: 7/7/20

Oliwia Paprocka 45 reviews

Nie bez powodu ten pokój jest w czołówce w Poznaniu. Byliśmy pod wrażeniem wystroju i detali. Ciekawe rozwiązania i świetne pomysły na zagadki. W 4 osoby wyszliśmy dosłownie chwilkę przed końcem czasu, ale wcale nie chcieliśmy wychodzić. :)
Zdecydowanie Pani, która nas wprowadzała zasługuje na 6 z plusem, przemiła osoba.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

29 reviews

Urok Zagadek

2/11/20 | visit date: 2/7/20

Pomeranian Runaways 29 reviews

Kolejną przygodę, tym razem do Poznania, zaczęliśmy od "Uroku" - świata magii, trolli i niespełna rozumu czarodziejów. Poprzez wszelkie magiczne portale i inne sztuczki znaleźliśmy się w świecie wyjątkowym, baśniowym, przesycającym nas swoją atmosferą i klimatem.

Właśnie tym dwojgiem ten pokój stoi. Piękny wystrój i wspaniały pomysł wprowadzają nas do świata czarodziejskiego, ale o dziwo nie aż tak groźnego. W tym miejscu jesteśmy jak bohaterowie baśni, którzy co prawda spotykają na swojej drodze różne niebezpieczeństwa, ale jednak wychodzą z tego cało, żyją długo i szczęśliwie.

Same zagadki świetnie wpasowują się w klimat i same nadają tempa rozgrywce. Są to małe przygody, które przeżywamy w czasie całej historii. Świetnie wyważone pomiędzy logicznymi i zręcznościowymi, nie należące do najtrudniejszych. Już średnio doświadczona drużyna powinna sobie poradzić bez większych problemów.

Obsługa też przecudowna. Nie dość, że są świetnymi mistrzami, to ciepła atmosfera jaka tam panuje sprawia, że już myślę o powrocie do Poznania, tylko czekam, aż następny pokój zostanie otworzony.

"Urok" jest niesamowitym pokojem. Przyjemnym, relaksującym, że świetnym klimatem i atmosferą. Idealny na początek albo koniec większej przygody ER. Dziękujemy za świetną zabawę i czekamy na otwarcie następnego!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Scout
63 pts

27 reviews

Magiczna misja

2/9/20 | visit date: 2/8/20

Czarny Ł. 27 reviews

Dostałem pilną wiadomość z Ministerstwa Magi. Arcymag pokrótce poinformował mnie, że w cieniu zaczarowanego lasu czai się niebezpieczeństwo, a stworzenia nieznane szerzej zwykłym śmiertelnikom są zagrożone. Niezwłocznie zawiadomiłem swoich przyjaciół a kiedy nasza czwórka była w komplecie wyruszyliśmy na rozmowę do samego arcymaga. Ja, czarownica i dwoje naszych uczniów wysłuchaliśmy dokładnego sprawozdania ostatnich wydarzeń. Czasu było niewiele, a do zrobienia dużo. Zostaliśmy przeniesieni nieopodal docelowego miejsca i już tam czekały na nas pierwsze niebezpieczeństwa. Daliśmy radę przedrzeć się, niestety nie udało nam się powstrzymać czarodzieja. Jego zagadki okazały się ponad nasze zdolności jednak od wykonania zadania dzieliło nas naprawdę niewiele. Wierzcie mi, dzikie magiczne stworzenia, napięty klimat i gra z uczuciami to nie dziecinne igraszki! Strzeżcie się, powiadam wam! Ale póki nosicie w sercach nadzieję pokonacie każdą przeszkodę!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kurt V.
Kurt V.

Wanderer
33 pts

14 reviews

Bajkowa przygoda

2/11/20 | visit date: 1/25/20

Kurt V. 14 reviews

To już drugi pokój firmy Dreamscape, który mieliśmy okazję odwiedzić. Nie ulega wątpliwości że bardzo wysoki poziom jest utrzymany. Niepowtarzalny klimat to znak rozpoznawczy firmy. Polecamy wszystkim miłośnikom bajecznych przygód. Na podkreślenie zasługuje świetne wyczucie efektów specjalnych, które doskonale są wpasowane klimat i mają sens.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 pts

22 reviews

Jak w bajce

1/27/20 | visit date: 1/14/20

Scorpio 22 reviews

Po wejściu do pokoju poczuliśmy się jak w bajce. Tan bajkowy klimat zbudowano dzięki pięknemu wystrojowi, a także świetnie dopasowanym zagadkom, których rozwiązanie nie zawsze było oczywiste. My bawiliśmy się świetnie, nawet pomimo tego, że czasem robiło się strasznie.
Obsługa pokoju bardzo sympatyczna.
Gorąco polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

___Karolina___
___Karolina___

Scout
51 pts

15 reviews

Uroczy pokój

2/12/20 | visit date: 1/26/20

___Karolina___ 15 reviews

Urok to pokój, który jest dopracowany w każdym calu. Od samego wejścia do pokoju można się wczuć w klimat i zatracić w ponad godzinnej zabawie. W wystrój włożone mnóstwo pracy i serca, a zagadki? Nie są trudne, ale trzeba dobrze kojarzyć fakty. Za to wpisują się w klimat w 100%, nic nie odbiega tutaj od tematu. W trakcie rozrywki należy postawić na współpracę między graczami, dużą spostrzegawczość, a także wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem i kojarzeniem faktów. Ciekawy przerywnik w grze bardzo na plus! Duże ukłony w stronę obsługi, która poświęciła nam czas zarówno przed, jak i po grze na rozmowę o pokoju i nie tylko. I pozdrowienia dla przecudownego Simby!

Uroczy pokój Uroczy pokój

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

zeratul
zeratul

Scout
68 pts

37 reviews

Urokliwa kraina

3/3/20 | visit date: 2/27/20

zeratul 37 reviews

Wszystko od samego początku jest w tym pokoju na najwyższym poziomie. Wystrój, mechanizmy, zagadki i ich powiązanie ze sobą robią ogromne wrażenie przez cały czas trwania gey, a gra sama w sobie daje dużo satysfakcji.
Mistrz gry przez cały czas czuwa, aby wspomóc, gdy będzie taka potrzeba, co jest w tym pokoju ważne, bo cały czas jest co robić, nawet przy limicie czasu równym 75 minut ;) Gorąco polecamy ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Paulina F. 5
Paulina F. 5

Scout
50 pts

15 reviews

BAJKA !

5/30/20 | visit date: 3/1/20

Paulina F. 5 15 reviews

Pokój bajecznie wystrojony! Dbałość o detale i niesamowity klimat!
Wszystkie zagadki spójne i niebanalne!
Bardzo sympatyczna obsługa.
Dziękujemy za miłe przeżycia :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players