Escape room Urok

Urok

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda. *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba [więcej]

81

81 reviews

|

4

Poznań: 4th place

|

Wielkopolskie: 4th place

|

PL 13

Poland: 13th place

|

9.8/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda.

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

DreamScape - Poznań II

ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
3 piętro

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 81 reviews

Overall rating 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

81 reviews

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

69 reviews

Puszek i buszek

8/3/20 | visit date: 8/2/20

MEL Force One 69 reviews

Śliczny pokój! Jak zwykle w DreamScape, bawiliśmy się jak dzieci <3
Zagadki są bardzo kreatywne, naprawdę rzadko spotykane i - swoją drogą - przezabawne :) Jest trochę szukania, trochę myślenia, a baaaardzo dużo magii. Byliśmy w czwórkę i nikt się nie nudził.
Bardzo doceniamy prawdziwy motyw przewodni pokoju ;) [spoko, to nie spoiler]
Obsługa 10/10 <3

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Magiczne miejsce

7/9/20 | visit date: 7/7/20

Oliwia Paprocka 45 reviews

Nie bez powodu ten pokój jest w czołówce w Poznaniu. Byliśmy pod wrażeniem wystroju i detali. Ciekawe rozwiązania i świetne pomysły na zagadki. W 4 osoby wyszliśmy dosłownie chwilkę przed końcem czasu, ale wcale nie chcieliśmy wychodzić. :)
Zdecydowanie Pani, która nas wprowadzała zasługuje na 6 z plusem, przemiła osoba.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

blankabieganowska
blankabieganowska

Scout
99 pts

32 reviews

Na ratunek smokom!

9/1/20 | visit date: 6/27/20

blankabieganowska 32 reviews

Urok nas zauroczył :) Ładne przedstawienie zasad, związane z samą fabułą (co naprawdę lubię). Pokój jest magiczny od samego początku; muzyka, wystrój, klimat. Były momenty, gdy musiałam przystanąć i rozejrzeć się wokół, by popodziwiać to, co dla nas przygotowano. Naprawdę mocno da się dzięki temu wczuć w misję uratowania smoka. Zagadki nie są trudne, sam pokój raczej jest liniowy, a 3-osobowy zespół miał co robić.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

dr4kun
dr4kun

Guide
341 pts

105 reviews

#132

9/6/20 | visit date: 9/5/20

dr4kun 105 reviews

"Urok" to nie jest zły pokój. W celu wystawienia ocen cząstkowych i całkowitej musiałem podeprzeć się artykułem "Jak wystawić rzetelną opinię". Zwracam też już na wstępie uwagę na profil piszącego - doświadczony gracz, który przyjechał do Poznania specjalnie na kilka ER, wiążąc wysokie nadzieje z ówczesnym top #1 w mieście.

Niestety, Urok zamiast oczarować - rozczarował.

Ważna informacja dla graczy, którzy byli wcześniej w "Jak uratować smoka" w poprzedniej lokalizacji firmy: "Urok" powinien nazywać się "Jak uratować smoka 2.0", a opis pokoju na lockme powinien zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z "kontynuacją". Sam zaliczam się do tego grona, a "Smok" - odwiedzony w sierpniu 2017 - bardzo mi się podobał. Istnieje jednak szereg powodów, dla których zwyczajowo nie chodzimy drugi raz do tego samego ER - to jednorazowa rozgrywka, zagadki mogą zaskoczyć jedynie za pierwszym razem, wystrój może oczarować tylko raz. Tymczasem "Urok" to rozwinięta wersja "Jak uratować smoka", lecz rozwinięta za mało, by była to pełnoprawna druga część: z niektórymi zagadkami przeniesionymi jeden-do-jednego, pewnymi powtarzającymi się rozwiązaniami i trikami, sporą częścią wystroju zwyczajnie wykorzystaną drugi raz (co ma nieco uzasadnienia w fabule, ale... niedosyt pozostaje). Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby było to jasne przed dokonaniem rezerwacji. Opis pokoju na stronie DreamScape również nie sugeruje, że możemy mieć do czynienia z przeróbką, czy z rebootem "Smoka", lecz nawet gdyby tak to ująć - "Smok" podobał mi się znacznie bardziej.

Oprócz wtórnego wykorzystania zagadek i elementów znanych z "Jak uratować smoka", "Urok" mocno cierpi przez brak jasnej grupy docelowej. Pokój jako całość, od wprowadzenia, przez ogólny klimat i większość zagadek, nadaje się najbardziej dla starszych dzieci, nie dla średnio zaawansowanych grup z dużym doświadczeniem. Jednocześnie jednak kilka zagadek podnosi poziom trudności, do którego młodsi gracze mogliby nie doskoczyć, a w którym odnaleźć mógłby się jeden opiekun z kilkoma innymi pokojami na koncie. "Urok" zyskałby sporo na rozwiązaniu ze "Smoka" - dwóch wersjach trudności (i infantylności), zależnie od grającej grupy; alternatywnie, uproszczenie niektórych zagadek i skierowanie go dla początkujących / młodszych graczy byłoby również korzystne.

Wstęp fabularny, jeszcze przed wejściem do pokoju, jest powtórzeniem wspominanego już opisu ze strony firmy, z dodatkowymi detalami odnośnie zasad BHP - całość jest tak długa, że wprowadzająca nas pani na chwilę zapomniała skryptu. Gwoli ścisłości: nie jest to zarzut względem pani wprowadzającej, ja bym tego tekstu zapomniał jeszcze trzy razy po drodze. Ambiwalentne odczucia pozostawiło trzymanie się roli podczas udzielania podpowiedzi - z jednej strony spójna rola to spory plus, z drugiej jednak tym dotkliwiej odczuliśmy brak wersji pokoju dla dorosłych graczy.

Wystrój pokoju - pomijając powyższe zarzuty - jest w porządku, z kilkoma ciekawymi elementami, które na pewno zachwycą młodszych. Nic szczególnie nie zgrzytało, nic też nie porwało; tu jednak znów zwrócę uwagę na doświadczenie ERowe piszącego - zdaję sobie sprawę, że ciężko mnie już zaskoczyć i podchodzę do wystroju bardziej wybrednie, niż kilka lat temu. Gdyby nie wcześniejsze odwiedziny "Smoka", byłoby ok. Najbardziej dopracowany i najciekawszy wizualnie jest wstęp, tuż po wejściu do pokoju - jest on też jedną z rzeczy 'dodanych'.

Z zagadkami jest różnie. Są zagadki ciekawe, kiedy trzeba ruszyć głową - są zagadki na spostrzegawczość, do których najlepiej oddelegować młodszych graczy - są zagadki na przeszukanie, choć niestety z powszechnie znanymi 'sztuczkami', które już kilka lat temu zasłużenie odeszły z większości ERów - są zagadki zgadywanki, które przechodzą w pamięciówki (i dobre, i kiepskie). Żadna nie zostanie z nami na dłużej - sporo z nich już gdzieś widzieliśmy (to już 'problem' z nami i liczbą odwiedzonych pokoi), część w "Smoku" (i... to już nie z nami). Jednemu z grających elementów przydałaby się wymiana na nowy, niezużyty 'model'. Przy jednym z kroków rozgrywki połowa z nas miała ochotę przerwać grę, choć młodsi (nawet najmłodsi) mogliby się wtedy bawić lepiej.

"Urok" to nie jest zły pokój. Najlepiej bawić się w nim będzie grupa mieszana wiekowo - dorosły z choć niewielkim doświadczeniem i kilkoma szarymi komórkami, który zabierze ze sobą młodsze i starsze dzieci, które rozumieją ogólne idee i odnajdą się w ER. Jest w pełni grywalny i na pewno ciekawy dla grup z kilkoma-kilkunastoma pokojami na koncie, w których nikt nie był wcześniej w "Smoku". Niektóre zagadki mogą być za trudne dla nowicjuszy, inne zbyt frustrujące dla weteranów, średni poziom trudności wynika z uśrednienia nierównych etapów rozgrywki - i szkoda, że brakuje dookreślonej tożsamości tego pokoju.

report review

Overall rating: 6/10

Customer service: 8/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

majka45654
majka45654

Scout
99 pts

39 reviews

Urok

7/16/20 | visit date: 7/13/20

majka45654 39 reviews

Spotkaliśmy trochę zwierząt i stworów w tym pokoju :) Świetny wystrój, dopasowane efekty specjalne. Fajnie, że w kilku miejscach trzeba było wykazać się nieco sprawnością fizyczną - takie rozwiązania dodają mi jeszcze więcej energii podczas gry.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Wanderer
37 pts

25 reviews

Wiersze, purchawki i magia uwodzenia...

6/9/20 | visit date: 6/6/20

Kluski i Klopsiki 25 reviews

Najbardziej w Uroku zachwycił nas ogrom humoru w grze – zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ten pokój będzie lekko szalony :)
Praktycznie każda zagadka ma w sobie jakiś dowcip – raz na etapie wskazówki, raz w trakcie samej akcji, a czasem zaraz po wykonaniu zadania.

Wystrój bajkowy, klimat fantastyczny, trzeba pójść i samemu się przekonać.

Co do zagadek - nie są specjalnie trudne, ale na tyle oryginalne, że czasem może być problem z samodzielnym wymyśleniem rozwiązania. Jest ich sporo, a w trakcie rozgrywki tak dużo się dzieje, że pod koniec mieliśmy wrażenie jakbyśmy przekroczyli czas o dobre pół godziny. Okazało się jednak, że zmieściliśmy się w 75 min. (2 osoby) - z małą pomocą w kilku punktach rozgrywki.

Obsługa super - sympatyczna i w pełni zaangażowana.

Świetny pokój, zasłużone 10/10.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Sonia
Sonia

Pioneer
150 pts

26 reviews

Fajny pokój

7/2/20 | visit date: 6/20/20

Sonia 26 reviews

Odwiedziliśmy pokój w dwuosobowej ekipie.
Napotkaliśmy na bardzo sympatycznego Pana prowadzącego, który przekazał nam wszelkie informacje niezbędne do uratowania małego smoczka!

Przygoda zaczyna się w nietypowy i bardzo ciekawy sposób, odnajdziemy tu między innymi bardzo lubiany przeze mnie element zręcznościowy :D

Wystrój jest śliczny i bardzo bajkowy, szczególnie podobał się nam centralny element dekoracji ;)
Zagadki nie są bardzo trudne, ich poziom oceniam jako średni. Wszystkie mechanizmy zadziałały poprawnie i bez zarzutu.

W naszej opinii pokój nie robi efektu wow, mimo tego wciąż jest świetnym pokojem w którym wszyscy będą się dobrze bawić i miło spędzą czas.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Navigator
122 pts

35 reviews

Urok Zagadek

2/11/20 | visit date: 2/7/20

Pomeranian Runaways 35 reviews

Kolejną przygodę, tym razem do Poznania, zaczęliśmy od "Uroku" - świata magii, trolli i niespełna rozumu czarodziejów. Poprzez wszelkie magiczne portale i inne sztuczki znaleźliśmy się w świecie wyjątkowym, baśniowym, przesycającym nas swoją atmosferą i klimatem.

Właśnie tym dwojgiem ten pokój stoi. Piękny wystrój i wspaniały pomysł wprowadzają nas do świata czarodziejskiego, ale o dziwo nie aż tak groźnego. W tym miejscu jesteśmy jak bohaterowie baśni, którzy co prawda spotykają na swojej drodze różne niebezpieczeństwa, ale jednak wychodzą z tego cało, żyją długo i szczęśliwie.

Same zagadki świetnie wpasowują się w klimat i same nadają tempa rozgrywce. Są to małe przygody, które przeżywamy w czasie całej historii. Świetnie wyważone pomiędzy logicznymi i zręcznościowymi, nie należące do najtrudniejszych. Już średnio doświadczona drużyna powinna sobie poradzić bez większych problemów.

Obsługa też przecudowna. Nie dość, że są świetnymi mistrzami, to ciepła atmosfera jaka tam panuje sprawia, że już myślę o powrocie do Poznania, tylko czekam, aż następny pokój zostanie otworzony.

"Urok" jest niesamowitym pokojem. Przyjemnym, relaksującym, że świetnym klimatem i atmosferą. Idealny na początek albo koniec większej przygody ER. Dziękujemy za świetną zabawę i czekamy na otwarcie następnego!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

daavcio
daavcio

Navigator
149 pts

56 reviews

Bajka!

2/4/20 | visit date: 1/29/20

daavcio 56 reviews

Pokój jest prześliczny, cała scenografia, wszystkie elementy wchodzące w jej skład to po prostu bajka! Bajka o trollach, krukach, wiedźmie i pewnym niespokojnym kocie, a pośród nich - my, czyli żądni przygód bohaterowie, którzy ryzykują własne życie w niezwykle słusznej sprawie! Zagadki w pokoju są rewelacyjne pod kątem fabularnym, jak i logicznym, wszystkie utrzymane w klimacie przedstawionym w pokoju, można powiedzieć, że też go współtworzą. :) Pokój jest naprawdę świetny, my byliśmy w 3-osobowej doświadczonej grupie i poradziliśmy sobie. Poziom trudności zagadek oceniam jako "średni", jeśli tylko potrafi się logicznie myśleć, a do tego ze zrozumieniem słuchać to każdy powinien z mniejszą lub większą pomocą sobie z tym pokojem poradzić. Obsługa również bardzo sympatyczna, dużo czasu spędziliśmy na rozmowie przed wejściem i po wyjściu z pokoju. :D Ode mnie leci zdecydowana 10. :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 9

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle