Escape room Urok

Urok

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda. *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba [więcej]

59

59 reviews

|

1

Poznań: 1st place

|

Wielkopolskie: 1st place

|

PL 6

Poland: 6th place

|

10/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda.

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency door opening system

Address

DreamScape - Poznań II

ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
3 piętro

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 59 reviews

Overall rating 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

59 reviews

daavcio
daavcio

Navigator
134 pts

56 reviews

Bajka!

2/4/20 | visit date: 1/29/20

daavcio 56 reviews

Pokój jest prześliczny, cała scenografia, wszystkie elementy wchodzące w jej skład to po prostu bajka! Bajka o trollach, krukach, wiedźmie i pewnym niespokojnym kocie, a pośród nich - my, czyli żądni przygód bohaterowie, którzy ryzykują własne życie w niezwykle słusznej sprawie! Zagadki w pokoju są rewelacyjne pod kątem fabularnym, jak i logicznym, wszystkie utrzymane w klimacie przedstawionym w pokoju, można powiedzieć, że też go współtworzą. :) Pokój jest naprawdę świetny, my byliśmy w 3-osobowej doświadczonej grupie i poradziliśmy sobie. Poziom trudności zagadek oceniam jako "średni", jeśli tylko potrafi się logicznie myśleć, a do tego ze zrozumieniem słuchać to każdy powinien z mniejszą lub większą pomocą sobie z tym pokojem poradzić. Obsługa również bardzo sympatyczna, dużo czasu spędziliśmy na rozmowie przed wejściem i po wyjściu z pokoju. :D Ode mnie leci zdecydowana 10. :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

SandrexP
SandrexP

Scout
79 pts

75 reviews

Urok ma swój urok

1/5/20 | visit date: 1/4/20

SandrexP 75 reviews

Pierwszy pokój, który odwiedziliśmy w nowym roku :)
We wnętrzu pokoju, pierwsze co naprawdę zachwyca to wystrój - widać, że jest on dopracowany w każdym calu. Zagadki są bardzo logiczne, dosyć proste, ale jest ich bardzo dużo - każdy ma coś do zrobienia w tym pokoju i nie ma takiej sytuacji, że ktoś się nudzi. Są momenty pełnej koncentracji w trakcie rozgrywki, są momenty śmiechu a także są momenty zaskoczenia! Ponadto kilka naprawdę fajnych rozwiązań. Polecam zabrać ze sobą dobrą ekipę, bo bez współpracy będzie ciężko :)
Bawiliśmy się rewelacyjnie, obsługa przesympatyczna i teraz czekamy na kolejny pokój tej firmy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

26 reviews

Urok Zagadek

2/11/20 | visit date: 2/7/20

Pomeranian Runaways 26 reviews

Kolejną przygodę, tym razem do Poznania, zaczęliśmy od "Uroku" - świata magii, trolli i niespełna rozumu czarodziejów. Poprzez wszelkie magiczne portale i inne sztuczki znaleźliśmy się w świecie wyjątkowym, baśniowym, przesycającym nas swoją atmosferą i klimatem.

Właśnie tym dwojgiem ten pokój stoi. Piękny wystrój i wspaniały pomysł wprowadzają nas do świata czarodziejskiego, ale o dziwo nie aż tak groźnego. W tym miejscu jesteśmy jak bohaterowie baśni, którzy co prawda spotykają na swojej drodze różne niebezpieczeństwa, ale jednak wychodzą z tego cało, żyją długo i szczęśliwie.

Same zagadki świetnie wpasowują się w klimat i same nadają tempa rozgrywce. Są to małe przygody, które przeżywamy w czasie całej historii. Świetnie wyważone pomiędzy logicznymi i zręcznościowymi, nie należące do najtrudniejszych. Już średnio doświadczona drużyna powinna sobie poradzić bez większych problemów.

Obsługa też przecudowna. Nie dość, że są świetnymi mistrzami, to ciepła atmosfera jaka tam panuje sprawia, że już myślę o powrocie do Poznania, tylko czekam, aż następny pokój zostanie otworzony.

"Urok" jest niesamowitym pokojem. Przyjemnym, relaksującym, że świetnym klimatem i atmosferą. Idealny na początek albo koniec większej przygody ER. Dziękujemy za świetną zabawę i czekamy na otwarcie następnego!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

258 reviews

Zauroczeni

1/29/20 | visit date: 10/30/19

Adashi (dezERterzy) 258 reviews

W miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty dozwolone. A jeśli zakochanym bez wzajemności jest czarownik i nawet tak wielkie poświęcenie dla kobiety jak usunięcie purchawek ze stóp nie pomaga to jest tylko jedno wyjście żeby zdobyć jej serce. Niestety wiąże się ono z ponownym zagrożeniem dla smoków. Tym wyjściem jest bowiem eliksir miłosny, którego jednym z niezbędnych składników jest smocza krew. Na szczęście jest ekipa DreamScape, oni mają świetną pamięć i przypomnieli sobie jak pewnych czterech śmiałków pomogło im uratować smoczątko i jajka. W ten oto sposób powróciliśmy do ich siedziby by kolejny raz zmierzyć się z czarownikiem.
Przygoda w pokoju Jak uratować smoka to było wspaniałe doznanie. Pierwszy raz wtedy spotkaliśmy się z zagadkami, których rozwiązywanie powodowało u nas zachwyt. Potem pojawił się Koneser no i jeszcze wyżej podniesiona poprzeczka, choć nie sądziłem, że można było zrobić aż tak rewelacyjny pokój. A teraz? Teraz DreamScape postanowiło nam dać się zmierzyć z kontynuacją przygody rozpoczętej w Jak uratować smoka. I patrząc jaki progres poczynili między pierwszym a drugim pokojem nasuwało się pytanie: Czy można zrobić jeszcze lepszy Escape Room? OJ TAAAAAK!!! Teraz jest UROK!!!
W tym Escape Roomie jest wszystko to czego oczekuje nawet najbardziej wymagający gracz.
-Wystrój. Od samego początku widać perfekcyjnie wykonaną pracę, od podłogi przez ściany po sufit, każda powierzchnia jest tak dopieszczona, że ciężko czasami uwierzyć, że jesteśmy w budynku a nie po środku lasu.
-Zagadki. Do tego, że zagadki w DreamScape są nietuzinkowe zdążyliśmy się przyzwyczaić po poprzednich eskejpach jednak w Uroku poszli oni o poziom wyżej. Wymagają one czasami myślenia poza schematami a czasami wręcz przeciwnie, brania na poważnie czegoś, co zdawać by się mogło absurdem. Do tego mechanizmy i rozwiązania techniczne na najwyższym poziomie.
-Klimat. No w tej kwestii jest oczywiście także genialnie. Efekty audiowizualne momentami przyprawiające o dreszcze, całokształt pokoju pozwalający w pełni wczuć się w fabułę. Tutaj żaden nawet najmniejszy element nie odstaje od całości. No i jest element zaskoczenia, którego chyba nikt się nie spodziewał.
Za każdym razem po wyjściu z pokoju od DreamScape z pełnym przekonaniem mówiliśmy- to jest najlepszy eskejp w Poznaniu. A mają oni w planach w niedalekiej przyszłości stworzyć coś nowego. Moim zdaniem nie dłużej niż 3 miesiące po otwarciu Tajemniczego domostwa całe podium poznańskiego rankingu LockMe będzie należało do ekipy DreamScape. W jakiej kolejności to nie ma żadnego znaczenia ale będzie to uhonorowanie najbardziej zaskakujących, najbardziej pomysłowych i najsympatyczniejszych ludzi tworzących Escape Roomy, których mieliśmy przyjemność poznać podczas całej naszej przygody.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Scout
61 pts

41 reviews

Wielka misja

12/22/19 | visit date: 12/20/19

Kacper G. 2 41 reviews

Fantastyczny wystrój, nie chcę nawet myśleć ile trudu włożono, aby wszystko wyglądało tak, jak wygląda. Zagadki również fenomenalne, od zręcznościowych przez logiczne po typowe skupione na poszukiwaniu rzeczy. Mechanizmy, automatyzmy i wszelkie tym podobne - po prostu wow i szacun dla twórców. Zaryzykuję stwierdzenie, że ze względu na zagadki właśnie jest to escape inny niż wszystkie inne. Obsługa na potężny plus, widać zajawkę tematem i można uciąć ciekawą pogawędkę. Punkt obowiązkowy w Poznaniu. Polecam wszystkim, bez względu na poziom doświadczenia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 pts

22 reviews

Jak w bajce

1/27/20 | visit date: 1/14/20

Scorpio 22 reviews

Po wejściu do pokoju poczuliśmy się jak w bajce. Tan bajkowy klimat zbudowano dzięki pięknemu wystrojowi, a także świetnie dopasowanym zagadkom, których rozwiązanie nie zawsze było oczywiste. My bawiliśmy się świetnie, nawet pomimo tego, że czasem robiło się strasznie.
Obsługa pokoju bardzo sympatyczna.
Gorąco polecam.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Scout
61 pts

21 reviews

Magiczna misja

2/9/20 | visit date: 2/8/20

Czarny Ł. 21 reviews

Dostałem pilną wiadomość z Ministerstwa Magi. Arcymag pokrótce poinformował mnie, że w cieniu zaczarowanego lasu czai się niebezpieczeństwo, a stworzenia nieznane szerzej zwykłym śmiertelnikom są zagrożone. Niezwłocznie zawiadomiłem swoich przyjaciół a kiedy nasza czwórka była w komplecie wyruszyliśmy na rozmowę do samego arcymaga. Ja, czarownica i dwoje naszych uczniów wysłuchaliśmy dokładnego sprawozdania ostatnich wydarzeń. Czasu było niewiele, a do zrobienia dużo. Zostaliśmy przeniesieni nieopodal docelowego miejsca i już tam czekały na nas pierwsze niebezpieczeństwa. Daliśmy radę przedrzeć się, niestety nie udało nam się powstrzymać czarodzieja. Jego zagadki okazały się ponad nasze zdolności jednak od wykonania zadania dzieliło nas naprawdę niewiele. Wierzcie mi, dzikie magiczne stworzenia, napięty klimat i gra z uczuciami to nie dziecinne igraszki! Strzeżcie się, powiadam wam! Ale póki nosicie w sercach nadzieję pokonacie każdą przeszkodę!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Janek I.
Janek I.

Scout
56 pts

20 reviews

Przygoda ponad wszelkie wyobrażenia

1/4/20 | visit date: 1/2/20

Janek I. 20 reviews

Jeśli wahacie się czy warto iść do tego pokoju to nie myślcie dłużej- po prostu idźcie, na pewno się nie zawiedziecie. Wystrój, efekty dźwiękowe, światło, zagadki oraz ich oryginalność jest na poziomie po prostu mistrzowskim. Pan z obsługi również nie z tej ziemi, wprowadzenie do pokoju jest niewątpliwie kolejną mocną stroną pokoju. Niestety nie udało nam się zdążyć z czasem, ale spotkało nas bardzo zabawne zakończenie oraz przeprowadzenie nas do samego końca pokoju :) Bardzo polecamy i jesteśmy po prostu szalenie zauroczeni tym co tam zobaczyliśmy. To po prostu trzeba przeżyć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Kurt V.
Kurt V.

Wanderer
33 pts

14 reviews

Bajkowa przygoda

2/11/20 | visit date: 1/25/20

Kurt V. 14 reviews

To już drugi pokój firmy Dreamscape, który mieliśmy okazję odwiedzić. Nie ulega wątpliwości że bardzo wysoki poziom jest utrzymany. Niepowtarzalny klimat to znak rozpoznawczy firmy. Polecamy wszystkim miłośnikom bajecznych przygód. Na podkreślenie zasługuje świetne wyczucie efektów specjalnych, które doskonale są wpasowane klimat i mają sens.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Fillipo
Fillipo

Scout
80 pts

25 reviews

Klimat na medal!

12/8/19 | visit date: 12/8/19

Fillipo 25 reviews

Na pierwszym miejscu klimat i świat, do którego się przenosimy...
Aż dziw, że można stworzyć coś tam klimatycznego i oderwanego od rzeczywistości!
Do tego pomysłowe zagadki i mechanizmy!
Polecamy 👌

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players