Escape room Urok

  Urok

  Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda. *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba [więcej]

  89

  89 reviews

  |

  13

  Poznań: 13th place

  |

  Wielkopolskie: 13th place

  |

  PL 31

  Poland: 31st place

  |

  9.6/10

  2-5 people

  75' minutes

  Adventure

  intermediate

  Plot of the room

  Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda.

  *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

  Additional information

  Air-conditioned room

  Not suitable for people with epilepsy

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Emergency door opening system

  Antibacterial gel available

  Disinfected rooms

  Available game languages

  Polish

  Address

  DreamScape - Poznań II

  ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
  3 piętro

  Other rooms in this place

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 89 reviews

  Overall rating 9.6/10

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 9.9/10

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 9.8/10

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Medium

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  89 reviews

  Piotr R. 19
  Piotr R. 19

  Scout
  89 pts

  99 reviews

  Smocza Utopia

  10/14/20 | visit date: 9/20/20

  Piotr R. 19 99 reviews

  Mamy misję! Zły czarnoksiężnik porwał smoka. Takiego małego, kochanego, uroczego. A czemu to zrobił? A to tego dowiemy się na miejscu. W zasadzie to wy, bo my już wiemy i powierzoną od departamentu misję wypełniliśmy na 100%. I naprawdę się zauroczyliśmy. Zagadki były bardzo pomysłowe, wymagające współpracy, spostrzegawczości, kreatywności, logicznego myślenia, łączenia faktów i dystansu :). Ogromną wartością dodaną są zadania, których nie spotyka się w innych pokojach. Do tego wszystkiego ten wystrój, jak zaczarowany, można naprawdę zapomnieć o zadaniach, bo jest tak uroczo i po prostu ładnie, widać wykonaną ciężką pracę w dekorację pokoju. Fascynują również dekoracyjne elementy nie użyte w żadnym innym pokoju w Polsce. Do tego oprawa dźwiękowa nie zagłusza, nie przeszkadza, a dodaje magicznego klimatu. Fabuła jest prosta i wciągająca , bardzo spójna i logiczna, co też jest atutem.
  Dziękujemy Edycie i Piotrkowi za wspaniałą oprawę, rozmowę przed i po grze oraz poświęcony nam czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pokoje.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Ryjek+
  Ryjek+

  Globetrotter
  253 pts

  145 reviews

  Uroczo i trochę dziwnie

  10/30/20 | visit date: 9/8/20

  Ryjek+ 145 reviews

  Pokój ma ogromny potencjał. Od początku wystrój i zagadki robią wspaniałe wrażenie. Potem w pewnym momencie coś się psuje, a to pewnie dlatego, że zagadki stają się bardzo nierówne. Pojawia się też najbardziej nielubiany przez mnie rodzaj zagadki - nawet nie "co autor miał na myśli", tylko jak "autor chce, abyśmy odczytywali" coś, co dobrze ułożyliśmy. Potem znów jest ciekawie, a niestety końcówka, pomimo również pięknego wystroju trochę przekombinowana. Zakończę jednak pozytywami, niektóre zagadki obecne w połowie rozgrywki pomimo naszego dość dużego doświadczenia, potrafiły mile zaskoczyć.

  report review

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Hard

  zmorcia
  zmorcia

  Pioneer
  207 pts

  54 reviews

  Zaczarowany pokój

  10/10/20 | visit date: 10/9/20

  zmorcia 54 reviews

  Pokój nas zaczarował. Był połączeniem zagadek słownych, elektroniki i kilku standardowych kłódek. Dzięki dobrze prowadzonej fabule mogliśmy poczuć się częścią tej magicznej krainy.
  Pokój miejscami nieliniowy umożliwiający pracę w parach (byliśmy w cztery osoby). Nikt się nie nudził, bawiliśmy się wszyscy bardzo dobrze.
  Pokój polecam zarówno grupom zaawansowanym, jak i początkującym. Mistrzyni gry bardzo miła, zabawiała rozmowa zarówno przed gra i jak i po grze. Zasłużona 10 za obsługę.
  Podsumowując bardzo nam się podobało, widać pasję do escape roomów i dopracowanie pokoju.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Łukasz P. 9
  Łukasz P. 9

  Pioneer
  178 pts

  63 reviews

  #108

  10/27/20 | visit date: 10/17/20

  Łukasz P. 9 63 reviews

  Bardzo fajnie się bawiliśmy w tym pokoju. Jest przyjemnie urządzony, a zagadki ciekawe. Polecam.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Easy

  dr4kun
  dr4kun

  Guide
  341 pts

  105 reviews

  #132

  9/6/20 | visit date: 9/5/20

  dr4kun 105 reviews

  "Urok" to nie jest zły pokój. W celu wystawienia ocen cząstkowych i całkowitej musiałem podeprzeć się artykułem "Jak wystawić rzetelną opinię". Zwracam też już na wstępie uwagę na profil piszącego - doświadczony gracz, który przyjechał do Poznania specjalnie na kilka ER, wiążąc wysokie nadzieje z ówczesnym top #1 w mieście.

  Niestety, Urok zamiast oczarować - rozczarował.

  Ważna informacja dla graczy, którzy byli wcześniej w "Jak uratować smoka" w poprzedniej lokalizacji firmy: "Urok" powinien nazywać się "Jak uratować smoka 2.0", a opis pokoju na lockme powinien zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z "kontynuacją". Sam zaliczam się do tego grona, a "Smok" - odwiedzony w sierpniu 2017 - bardzo mi się podobał. Istnieje jednak szereg powodów, dla których zwyczajowo nie chodzimy drugi raz do tego samego ER - to jednorazowa rozgrywka, zagadki mogą zaskoczyć jedynie za pierwszym razem, wystrój może oczarować tylko raz. Tymczasem "Urok" to rozwinięta wersja "Jak uratować smoka", lecz rozwinięta za mało, by była to pełnoprawna druga część: z niektórymi zagadkami przeniesionymi jeden-do-jednego, pewnymi powtarzającymi się rozwiązaniami i trikami, sporą częścią wystroju zwyczajnie wykorzystaną drugi raz (co ma nieco uzasadnienia w fabule, ale... niedosyt pozostaje). Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby było to jasne przed dokonaniem rezerwacji. Opis pokoju na stronie DreamScape również nie sugeruje, że możemy mieć do czynienia z przeróbką, czy z rebootem "Smoka", lecz nawet gdyby tak to ująć - "Smok" podobał mi się znacznie bardziej.

  Oprócz wtórnego wykorzystania zagadek i elementów znanych z "Jak uratować smoka", "Urok" mocno cierpi przez brak jasnej grupy docelowej. Pokój jako całość, od wprowadzenia, przez ogólny klimat i większość zagadek, nadaje się najbardziej dla starszych dzieci, nie dla średnio zaawansowanych grup z dużym doświadczeniem. Jednocześnie jednak kilka zagadek podnosi poziom trudności, do którego młodsi gracze mogliby nie doskoczyć, a w którym odnaleźć mógłby się jeden opiekun z kilkoma innymi pokojami na koncie. "Urok" zyskałby sporo na rozwiązaniu ze "Smoka" - dwóch wersjach trudności (i infantylności), zależnie od grającej grupy; alternatywnie, uproszczenie niektórych zagadek i skierowanie go dla początkujących / młodszych graczy byłoby również korzystne.

  Wstęp fabularny, jeszcze przed wejściem do pokoju, jest powtórzeniem wspominanego już opisu ze strony firmy, z dodatkowymi detalami odnośnie zasad BHP - całość jest tak długa, że wprowadzająca nas pani na chwilę zapomniała skryptu. Gwoli ścisłości: nie jest to zarzut względem pani wprowadzającej, ja bym tego tekstu zapomniał jeszcze trzy razy po drodze. Ambiwalentne odczucia pozostawiło trzymanie się roli podczas udzielania podpowiedzi - z jednej strony spójna rola to spory plus, z drugiej jednak tym dotkliwiej odczuliśmy brak wersji pokoju dla dorosłych graczy.

  Wystrój pokoju - pomijając powyższe zarzuty - jest w porządku, z kilkoma ciekawymi elementami, które na pewno zachwycą młodszych. Nic szczególnie nie zgrzytało, nic też nie porwało; tu jednak znów zwrócę uwagę na doświadczenie ERowe piszącego - zdaję sobie sprawę, że ciężko mnie już zaskoczyć i podchodzę do wystroju bardziej wybrednie, niż kilka lat temu. Gdyby nie wcześniejsze odwiedziny "Smoka", byłoby ok. Najbardziej dopracowany i najciekawszy wizualnie jest wstęp, tuż po wejściu do pokoju - jest on też jedną z rzeczy 'dodanych'.

  Z zagadkami jest różnie. Są zagadki ciekawe, kiedy trzeba ruszyć głową - są zagadki na spostrzegawczość, do których najlepiej oddelegować młodszych graczy - są zagadki na przeszukanie, choć niestety z powszechnie znanymi 'sztuczkami', które już kilka lat temu zasłużenie odeszły z większości ERów - są zagadki zgadywanki, które przechodzą w pamięciówki (i dobre, i kiepskie). Żadna nie zostanie z nami na dłużej - sporo z nich już gdzieś widzieliśmy (to już 'problem' z nami i liczbą odwiedzonych pokoi), część w "Smoku" (i... to już nie z nami). Jednemu z grających elementów przydałaby się wymiana na nowy, niezużyty 'model'. Przy jednym z kroków rozgrywki połowa z nas miała ochotę przerwać grę, choć młodsi (nawet najmłodsi) mogliby się wtedy bawić lepiej.

  "Urok" to nie jest zły pokój. Najlepiej bawić się w nim będzie grupa mieszana wiekowo - dorosły z choć niewielkim doświadczeniem i kilkoma szarymi komórkami, który zabierze ze sobą młodsze i starsze dzieci, które rozumieją ogólne idee i odnajdą się w ER. Jest w pełni grywalny i na pewno ciekawy dla grup z kilkoma-kilkunastoma pokojami na koncie, w których nikt nie był wcześniej w "Smoku". Niektóre zagadki mogą być za trudne dla nowicjuszy, inne zbyt frustrujące dla weteranów, średni poziom trudności wynika z uśrednienia nierównych etapów rozgrywki - i szkoda, że brakuje dookreślonej tożsamości tego pokoju.

  Overall rating: 6/10

  Customer service: 8/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Medium

  MEL Force One
  MEL Force One

  Navigator
  126 pts

  69 reviews

  Puszek i buszek

  8/3/20 | visit date: 8/2/20

  MEL Force One 69 reviews

  Śliczny pokój! Jak zwykle w DreamScape, bawiliśmy się jak dzieci <3
  Zagadki są bardzo kreatywne, naprawdę rzadko spotykane i - swoją drogą - przezabawne :) Jest trochę szukania, trochę myślenia, a baaaardzo dużo magii. Byliśmy w czwórkę i nikt się nie nudził.
  Bardzo doceniamy prawdziwy motyw przewodni pokoju ;) [spoko, to nie spoiler]
  Obsługa 10/10 <3

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  msescape
  msescape

  Scout
  65 pts

  10 reviews

  Śliczny

  10/2/20 | visit date: 9/26/20

  msescape 10 reviews

  Jeden z ładniejszych pokojów jakie widziałam :D jest po prostu Uroczy ;) zarówno pod względem scenografii jak i efektów specjalnych. Zagadki różnorodne, nie było nudy.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Mary&Monter
  Mary&Monter

  Pioneer
  216 pts

  67 reviews

  Fantazyjny pokój

  10/29/20 | visit date: 8/1/20

  Mary&Monter 67 reviews

  Wchodząc do tego pokoju wchodzimy do magicznej krainy na najbliższe 75 minut. Ciekawy początek, w którym trzeba obudzić swój dziecięcy instynkt :) Pokój wymaga od nas logicznego i nieszablonowego myślenia oraz spojrzenia na zagadki nie zawsze od tej strony, która pierwsza pierwsza przychodzi nam na myśl. Jedna z nich skradła nasze serca i będziemy ją na pewno długo wspominać. Klimat istnie bajkowy, spokojnie można zabrać ze sobą młodszych graczy.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero

  Rooms perfect for the first time

  Great places to start your journey into escape room world