Escape room Szum

Szum

Lockme partner

63

63 reviews

|

6

Poznań: 6th place

|

Wielkopolskie: 6th place

|

PL 23

Poland: 23rd place

|

9.7/10

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskow... [więcej]

2-5 people

75' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskowaną postać, okazał się na tyle niepokojący, że postanowił on opublikować go w internecie.
To rozpoczęło ogólnoświatową burzę a sprawa dopiero nabrała rozpędu, gdy internauci odkryli szereg ukrytych w nim przekazów i zaszyfrowanych wiadomości, między innymi fotografie torturowanych ludzi, zdanie „Macie jeden rok lub mniej”, adres Białego Domu czy dłuższą wiadomość o treści:

„Tworzy się nowy porządek. Dołączysz lub upadniesz. Wirus rozprzestrzenił się zbyt daleko; musi zostać powstrzymany. Trzeba go wyrwać z korzeniami.”

Z biegiem czasu ustalono nawet dokładne miejsce, w którym materiał został nagrany. Okazał się nim opuszczony budynek w jednej z małych, polskich miejscowości…

Podczas gdy internauci na całym świecie codziennie znajdowali kolejne coraz bardziej przerażające informacje, my dokonaliśmy jeszcze bardziej przełomowego odkrycia. Udało nam się odszukać miejsce przebywania autora niepokojącego filmu. Zdając się na Waszą przebiegłość i umiejętność radzenia sobie z najtrudniejszymi zagadkami, poprosiliśmy Was o pomoc w dotarciu do sedna sprawy i rozwiązania raz na zawsze tajemnicy nagrania sprzed kilku lat…

Czy będziecie mieli na tyle odwagi by odkryć sekret mrocznego filmu? Jedni mówią, że to tylko internetowe bujdy. Inni, że prawda o nagraniu mogłaby przerazić cały świat...

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Continuum - Poznań

ul. Święty Marcin 43, w podwórzu II piętro
Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Polska Agencja Edukacyjna Michał Kopeć
ul. Zakręt 18
60-351 Poznań
NIP (tax identification number): 7841625305

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 63 reviews

Overall rating 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium/Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

63 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Coś przerywa

10/28/19 | visit date: 8/31/19

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

To bardzo trudny temat i ujęcie go w escape roomie wcale nie ułatwia zadania, jednak jego realizacja jest na poziomie mistrzowskim. Tu wszystko trzyma się pierwotnej fabuły, pokój prowadzi graczy przez historię w bardzo płynny sposób.

Sami nie wiemy, co w tym pokoju jest lepsze - klimat czy zagadki. Jedno jest pewne - oba aspekty to wyższa klasa. Wbrew pozorom pokój nie jest taki trudny i choć nam zajął on 30 minut z przewidzianych 75, zdecydowaliśmy się oznaczyć poziom trudności jako średni mimo tego, że sam temat jest - jak już wspomnieliśmy - trudny. A to dlatego, że zagadki są świetne i niektóre wręcz nieoczywiste, dlatego trzeba przy nich zmienić sposób myślenia. Przekroczyć granice interpretacji zagadek i ich rozwiązywania, pomyśleć trochę inaczej, nieszablonowo. I o to właśnie chodzi w escape roomach. Dlatego też warto zaczekać z odwiedzinami w tym pokoju, dopóki nie nabierze się doświadczenia.
W tym scenariuszu nie towarzyszy nam paraliżujący strach, a wszechobecny niepokój definiujący dobry thriller. Oczywiście osoby bardzo bojaźliwe będa w stanie się mocniej nakręcić, jednak w naszej ocenie ten wspomniany niepokój nie przeszkadza zbytnio w skupieniu się na zagadkach. Ale swoje piętno zostawia i dlatego warto jeszcze raz podkreślić, że klimat jest rewelacyjny.

Nie pytajcie, czy warto. Po prostu tam idźcie, bo jakość całego szumnego doświadczenia w chwili obecnej wychodzi poza skalę.

Difficulty: Medium

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Pioneer
215 pts

95 reviews

Szum

6/18/20 | visit date: 6/15/20

Trusted review

Waleczne Kotlety 95 reviews

Powrót do eskejpów po pandemicznej przerwie zaczęliśmy od Szumu, opartego na krążących kilka lat temu po internecie dziwacznych filmikach i teoriach spiskowych na ich bazie. Mistrzyni gry zarysowała niepokojącą historię, której tło mieliśmy też okazję obejrzeć przed rozpoczęciem rozgrywki... no i się zaczęło!

Nasze zadanie dotyczyło odkrycia sekretów twórcy filmu w jego kryjówce... no cóż, jak i ucieczka, bo oczywiście zostaliśmy przydybani na myszkowaniu po zakamarków mrocznego budynku. Każdy kolejny element układanki składał się szybko w spójną całość, a nam udało się dopiąć celu... choć czy sposób na to spodobał się wszystkim... raczej nie ;)

Sposób budowania grozy był doskonale wyważony, creepy momenty oczywiście się przewijały, ale mieliśmy też w tym wszystkim spokojny czas na rozwiązywanie zagadek. Fantastyczny wystrój, nie chcę spojlerowac, więc nie wspomnę dokładniej o pewnych jego elementach, ale na pewno warto zobaczyć i przeżyć to na własnej skórze :) Klimat w każdym razie jest tym, w czym Continuum jest specjalistą :)

Zagadki do najtrudniejszych nie należały, ale musieliśmy "wytężyć" spostrzegawczość, która po dłuższej przerwie momentami jeszcze szwankowała ;)

Jesteśmy bardzo na tak i gorąco polecamy :D

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Scout
90 pts

38 reviews

Super pokój

12/28/19 | visit date: 12/28/19

Trusted review

CzłowiekCałka 38 reviews

Szum to świetny pokój pod każdym możliwym względem.

Zagadki, wystrój, klimat, storyline, [spojler] wszystko było dokładnie tak jak powinno być.

Byliśmy w 2 osoby i pracy było sporo, zagadki niebanalne i pomimo odwiedzenia już 50 ERów potrafiły zaskakiwać!

Był efekt wow, a więc 10/10 z czystym sercem

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Miqala93
Miqala93

Navigator
124 pts

27 reviews

Szum

1/5/20 | visit date: 1/4/20

Trusted review

Miqala93 27 reviews

Po mimo mrocznego klimatu bawiliśmy się dobrze. Zagadki i zadania były ciekawie przemyślane . Duże plusy za wystrój [spojler] i klimat. Bylismy zadowoleni z tego pokoju . POLECAMY !!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Aleksandra S. 13
Aleksandra S. 13

Wanderer
49 pts

13 reviews

Strach się bać!

2/25/20 | visit date: 1/31/20

Trusted review

Aleksandra S. 13 13 reviews

Pokój jest naprawdę świetny. Czuć adrenalinę na każdym jego poziomie. Super wprowadzenie, potem chwila konsternacji i wysokiego stresu. Zagadki są naprawdę świetnie dopracowane, ale wystrój robi swoje, napędzany dodatkowo strach blokuje i naprawdę nieraz trzeba było wytężyć umysł by udało się przejść dalej. My, trzy kobitki, nie dałyśmy rady, zabrakło dodatkowych kilkunastu minut, ale satysfakcja że udało się zajść tak daleko pomimo wszystko była ogromna. Po wszystkim dobrze iść się zrelaksować i naładować baterie. Polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

188 reviews

Szyyy... szaa... szuu... Bez odbioru!

2/10/20 | visit date: 1/26/20

Włóczykij 188 reviews

A raczej ze znakomitym odbiorem!
Cóż to była za przygoda! Ale zacznę od początku. Od kilku lat interesowały nas niepokojące nagrania ze starej taśmy odnalezionej w 2015 roku na ławce w parku (chyba nie muszę przypominać tej historii, bo większość ją doskonale pamięta). Dlatego kiedy otrzymaliśmy informację, że udało się odszukać miejsce przebywania autora tego filmu, natychmiast się tam udaliśmy, by rozwikłać tajemnice sprzed kilku lat i raz na zawsze zakończyć tę sprawę...

Na pierwszym etapie gry scenografia jest świetna, a potem... potem jeszcze lepsza! Wszystko tak realistyczne, że czasem można się zawahać czy coś w ogóle ruszać. Wystrój, rekwizyty, światła, dzwięki i efekty specjalne sprawiają, że ciągle czuć dreszczyk niepokoju i grozy. Tym bardziej, że z tyłu głowy pamiętamy, że pokój był inspirowany prawdziwą historią, która wydarzyła się nie tak dawno temu.

Zagadki tworzą spójną całość i fajnie prowadzą przez całą fabułę. Są nieliniowe i nieoczywiste. Wszystkie mechanizmy wpasowane w otoczenie. Znajdziemy tu różnorodne rozwiązania, które świetnie łączą się z tematyką. Aby doprowadzić tę sprawę do końca trzeba się nieźle nagimnastykować i nakombinować.

Pokój robi bardzo dobre wrażenie i wywołuje emocje, ma mistrzowski klimat, kilka niecodziennych rozwiązań oraz fantastyczną, zaangażowaną obsługę.

Zastanawiacie się jeszcze nad jego odwiedzeniem? Naprawdę nie ma nad czym! Rezerwujcie szybko i przekonajcie się sami jak to jest kiedy "Szum" zaszumi w głowie :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

piotr_dalak
piotr_dalak

Scout
72 pts

7 reviews

Zagadkowo z dreszczykiem emocji

2/6/20 | visit date: 2/2/20

Trusted review

piotr_dalak 7 reviews

Continuum rzadko kiedy zawodzi jesli chodzi o budowanie napięcia. Ciekawe zagadki pokoj bardzo nie liniowy, 4 isoby mialy zabawe na pelne 70 minut. Prowadzaca fajnie trzymala napiecie od momentu wejscia do kompleksu. Jeden z lepszych w Poznaniu!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

jakubbanas1
jakubbanas1

Wanderer
41 pts

7 reviews

Ciekawy pokój

4/2/20 | visit date: 2/16/20

Trusted review

jakubbanas1 7 reviews

Pokój całkiem ciekawy. Trzyma w napięciu, zagadki są ciekawe, pokój do odwiedzenia, jednak nie ma tam efektu wow, który już kilkakrotnie dane było mi w Escape Roomie przeżyć. Mocna 7ka.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Fillipo
Fillipo

Scout
80 pts

29 reviews

Czy to nagranie jest autentyczne... Czy ten SZUM coś oznacza?!

2/22/20 | visit date: 2/15/20

Fillipo 29 reviews

Kiedy dowiadujesz się, że nagranie od którego zaczyna się cała fabuła jest autentyczne na plecach dostajesz gęsiej skórki, co dodatkowo daje kopa, aby rozwiązywać zagadki !

Wprowadzenie mistrzowski! Brawa dla Mistrza Gry!
Co do samego pokoju, to przygotowany bardzo starannie, bardzo tajemniczo i spójnie.
Wszystkie mechanizmy działały sprawnie, a liczba zagadek pozwala na naprawdę bardzo dobrą zabawę!
Czas ucieka bardzo szybko... Spieszcie się i ratujcie (lub nie ;> ) Świat...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Sonia
Sonia

Navigator
114 pts

24 reviews

Świetny pokój

2/18/20 | visit date: 1/11/20

Sonia 24 reviews

Pokój jest bardzo fajny. Pomysł na fabułę jest świetny, są ciekawe przejścia, różnorodne zagadki. Nie można się w tym pokoju nudzić. Obsługa przesympatyczna.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers