Nieznajomi

  Lockme Partner

  Nieznajomi

  - 00 dla W13, zgłoście się. - W13 dla 00, zgłaszam się. - W tej ruderze w lesie przy jeziorze Gałęzistym coś się dzieje. Prawdopodobnie to znowu ONI. - Przy... [more]

  2-4 people

  60' minutes

  Horror

  intermediate

  57 reviews

  Poland: 6th place
  Poznań: 1st place

  Plot of the room

  - 00 dla W13, zgłoście się.
  - W13 dla 00, zgłaszam się.
  - W tej ruderze w lesie przy jeziorze Gałęzistym coś się dzieje. Prawdopodobnie to znowu ONI.
  - Przyjąłem, jedziemy to sprawdzić.

  ***

  "Nieznajomi" to nieszablonowy pokój nastawiony w dużej mierze na interakcję i immersję. Scenariusz powstał w oparciu o klasyczne slashery z lat 80 i 90; jest mieszanką horroru, kryminału i przede wszystkim czarnej komedii.

  ***

  Zalecamy wygodny ubiór oraz płaskie buty.

  Important informations

  Basic

  Photo shoot option

  Air-conditioned room

  From 16 years old

  Not suitable for pregnant women

  Not suitable for people with claustophobia

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety key

  Safety button

  Only low voltage within the player's range

  Antibacterial gel available

  Gloves available

  Disinfected rooms

  Limited contact with other groups

  Available game languages

  Polish

  Address and other rooms here

  Continuum - Poznań

  ul. Święty Marcin 43, w podwórzu
  Poznań

  Other rooms in this place

  Room scores

  10

  10/10 Customer service: 10/10 Interior: 10/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 57
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Dayman
  Dayman

  Navigator
  120 pts

  81 reviews

  Ej spoko, zaraz się zmęczą i przestaną drzeć japy!

  3/7/21 | visit date: 2/27/21

  Dayman 81 reviews

  Spoiler: Nie przestali.

  Gorzej! Właśnie wtedy na pełnej wjechał Pan Hops, a my wiedzieliśmy już, że mamy dwa wyjścia. Albo nauczyć się pracować w tym cyrku, albo stać się częścią niego. Możecie zgadywać, którą wersję wybraliśmy.

  Mam niesamowity problem z napisaniem tej opinii, bo Nieznajomi to taki pokój, który w 200% jest tym, co ja chcę od escape roomów i co mnie najbardziej w nich bawi. Mogłabym napisać 10/10, najlepszy pokój, fajnie było, polecam nara i w sumie by starczyło, ale wysilę się trochę bardziej.

  Czy wiecie, że Mistrzowie Gry w Continuum to najbardziej cudowni ludzie na świecie? Zapraszam inne firmy na lekcje mistrzowania! Wprowadzenie do Nieznajomych od razu wrzuca graczy w wir wydarzeń, podnosi ciśnienie, sprawia, że mamy ochotę już wstać i biec bawić się z innymi, ale z drugiej strony chce się też zostać i posłuchać więcej, bo tak fajnie jest wszystko spięte. Jeżeli lubicie równy poziom od samego wejścia do samego zakończenia, to tutaj naprawdę dzieje się escape roomowa magia.

  Zagadki w Nieznajomych.... moment. Chwila. Na pewno jakieś były! Coś na 100% trzeba było rozwiązać, tylko szczerze powiedziawszy nie to miało znaczenie. INTERAKCJA! to jest hasło przewodnie. I jeżeli jesteście nastawieni na móżdżenie i rozwiązywanie trudnych zagadek, to będziecie zawiedzeni. Jasne, coś tam do rozwiązania jest, w końcu to wciąż (?) escape room, ale nie przejmowałabym się tym, że nie możecie wpaść na jakieś rozwiązanie. Też nie mogliśmy jak ktoś non stop coś od nas chciał. Ale może to dlatego, że dzieliliśmy się jedną komórką mózgową na cztery osoby, a w tym momencie miała ją niewłaściwa osoba? MOŻE! Ja osobiście łapałam się na każdy możliwy żart. Wbrew pozorom wcale nie dlatego, że jestem głupia! (no może poza pierwszymi 3 razami. (co?)) Tylko szczerze polecam się z tymi Nieznajomymi zaznajomić i wchodzić w interakcje, bo ominie Was cała zabawa ;)

  Jeśli chodzi o klimat, to ja jestem ogólnie zauroczona całym Continuum. Lokal jest piękny i zachwyca na każdym kroku. Można pół nocy spacerować po korytarzach i wciąż odkrywać coś nowego! Sami Nieznajomi są zrobieni bardzo klimatycznie, oddają to co powinni i naprawdę można się zapomnieć, że to wciąż ER. Wszystko, dosłownie wszystko się w tym miejscu spina.

  Nawet fabuła w tym miejscu ma sens! Chociaż jest bardzo chaotycznie, to pokój wciąż opowiada nam historię, której jesteśmy integralną częścią. Jak kończy się ta historia? Zobaczcie sami!

  Moim osobistym zdaniem fenomen Nieznajomych i faktu, że jestem w stanie z ręką na sercu powiedzieć, że obecnie jest to mój numer 1 na liście odwiedzonych pokoi, jest przede wszystkim zgrana i równo nienormalna (żeby nie używać niecenzuralnych słów, ale wiecie o co mi chodzi) ekipa, która troszczy się o Continuum z wielkim zaangażowaniem. Widać tam jak dobrze Mistrzowie Gry się bawią, jak dużo (np. w postaci dekoracji, grafik, masek) wkładają od siebie, jak dobrze się znają i sobie ufają. Polecam zobaczyć też materiały reklamowe od chłopaków! Grafiki z serii Poznaj Nieznajomych, zdjęcia promujące pokój, albo najnowszy hit w postaci reklamy kubków (ej właśnie. gdzie moje kubki?) po prostu mistrzostwo. Dla mnie firma top 1 w całej Polsce i tego Wam życzę w rankingu Lm! :)

  Ps. czekamy na Motel Cykady, abyśmy w razie problemów mieli gdzie zanocować, bo przygotowane przez Was w Nieznajomych lokum było bardzo klimatyczne, acz nieco niewygodne i piaszczyste. Dziękujemy za super niezapomnianą zabawę i do zobaczenia!
  Ej spoko, zaraz się zmęczą i przestaną drzeć japy! Ej spoko, zaraz się zmęczą i przestaną drzeć japy!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Tomek Wieczko

  Newbie
  19 pts

  3 reviews

  Coś wspaniałego!

  2/28/21 | visit date: 2/28/21

  Tomek Wieczko 3 reviews

  Jest to na pewno jeden z najlepszych pokoi w jakich byłem. Przychodząc tam nie spodziewałem się takiego obrotu sytuacji co oczywiście jest na duży plus. Na pewno nie jest to typowy Escape Room do jakich byłem przyzwyczajony. Z chęcią przejdę się jeszcze raz aby odblokować inną drogę fabularną ;)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Adam K. 31
  Adam K. 31

  Wanderer
  46 pts

  1 review

  prawdziwy gamę changer

  2/26/21 | visit date: 2/24/21

  Trusted review

  Adam K. 31 1 review

  Niesamowity pokój. Widać, że ekipa odrobiła zadanie domowe i przyłożyła się do tego projektu. Nowy, inny, nowatorski, niepowtarzalny. Polecam z całego serca.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Krzysztof W. 6
  Krzysztof W. 6

  Wanderer
  28 pts

  5 reviews

  Niesamowite przeżycie

  2/25/21 | visit date: 2/25/21

  Krzysztof W. 6 5 reviews

  To było niesamowite przeżycie. Początek był straszny! Potem było bardziej zabawnie 😁. Prowadzący dali z siebie wszystko. Mega plus dla nich! Ten pokój mnie całkowicie zaskoczył. Nie spodziewałem się takiej interakcji 👍. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a mi brakuje skali do oceny "Nieznajomych" 😎
  Niesamowite przeżycie Niesamowite przeżycie

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Jacek D. 1
  Jacek D. 1

  Newbie
  11 pts

  2 reviews

  Zdecydowanie polecam

  2/21/21 | visit date: 2/21/21

  Jacek D. 1 2 reviews

  Nieszablonowe podejście, warto iść i przeżyć super przygodę 🤡

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (57)

  Escape rooms for experienced players

  Take the challenge in one of the most difficult rooms

  Experience a great adventure

  Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms