Escape room Osobowość

Osobowość

Lockme partner

58

58 reviews

|

1

Poznań: 1st place

|

Wielkopolskie: 1st place

|

PL 9

Poland: 9th place

|

9.9/10

W mitologii Indian, Wendigo zamieszkuje rzekomo lasy Quebeku. Wysoka na cztery metry przerażająca bestia z rogami jelenia była kiedyś człowiekiem, którego od... [więcej]

2-4 people

75' minutes

Criminal

expierienced

Plot of the room

W mitologii Indian, Wendigo zamieszkuje rzekomo lasy Quebeku. Wysoka na cztery metry przerażająca bestia z rogami jelenia była kiedyś człowiekiem, którego odrzucono przez ukochaną osobę. Za dnia przybiera ludzką postać i wyrywa serca wszystkim, którzy staną na jego drodze.
Istnieje również zaburzenie psychiczne, zwane „psychozą Wendigo”, polegające na popadaniu w depresję w okresie zimy przez rdzennych Indian, która z czasem nasila się i prowadzi do tendencji do odosobnienia, silnego lęku, a także wiary, że chory stał się bestią skłonną do zabicia swojej rodziny i zjedzenia ich…

Kanada, rok 1879
Pewien Indianin z plemienia Algonkinów zostaje skazany za zamordowanie i zjedzenie swojej matki, żony, brata i sześcioro dzieci. Podczas rozprawy sądowej nie przyznaje się do winy i zostaje skazany na karę śmierci. Jednak tuż przed wykonaniem wyroku, wyznał księdzu, że spotkał Wendigo, który go opętał i to za jego sprawą dopuścił się mordu.

Polska, rok 2020
Cierpiący na zaburzenia osobowości pacjent, poddaje się terapii psychiatrycznej u jednego ze słynnych, poznańskich lekarzy. Podczas kilku sesji, chory przedstawia się jako Indianin Cree i wierzy, że jest opętany przez stworzenie znane jako Wendigo.
W tym samym czasie, w mieście dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ofiary zostają pozbawione serc, śledczy doszukują się w nich nawet aktów kanibalizmu…

Book this room

Book this room

Additional information

From 16 years old

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Limited contact with other groups

Available game languages

Polish

Address

Continuum - Poznań

ul. Święty Marcin 43, w podwórzu
Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Polska Agencja Edukacyjna Michał Kopeć
ul. Zakręt 18
60-351 Poznań
NIP (tax identification number): 7841625305

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 58 reviews

Overall rating 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

58 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

348 reviews

Bez serca

8/3/20 | visit date: 7/19/20

Review of Lockme

LockMe 348 reviews

Osobowość jest kolejnym pokojem Continuum z klimatem pełnym niepokoju, opartym głównie na domysłach i psychologicznym ujęciu tematu. Nieszablonowe wprowadzenie sprawia, że immersja jest tutaj bardzo mocnym punktem, który nie odpuszcza ani na chwilę przez całą rozgrywkę.

Ważna rolę w całym doświadczeniu odgrywa fabuła - odkrywana kawałek po kawałku, prowadzi za rękę i definiuje emocje. To taka mieszanka gatunków: trochę thriller, trochę kryminał, trochę fabularny z mocnym akcentem psychologicznym.

Polecamy spróbować - na pewno wyjdziecie zadowoleni. O ile wyjdziecie...

Difficulty: Medium

Edith
Edith

Pioneer
150 pts

26 reviews

Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem...

7/19/20 | visit date: 7/11/20

Trusted review

Edith 26 reviews

Unikatowy, zaskakujący klimat historii z kryminalnym wątkiem, który momentami delikatnie zahacza o psychologiczny thriller.
Przemyślana fabuła, poprowadzona bardzo spójnie od pierwszej do ostatniej minuty.
Zróżnicowane zagadki, absolutnie wyjątkowa atmosfera i ten wystrój... :)
To było niezapomniane przeżycie.
Bardzo bardzo dobra propozycja od Continuum. Gorąco polecam :)

Osobowość trafia do mojej "TOP piątki".
Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem... Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Globetrotter
291 pts

112 reviews

Wendigo

6/18/20 | visit date: 6/15/20

Trusted review

Waleczne Kotlety 112 reviews

Tym razem Waleczne Kotlety zostały wynajęte do odkrycia tożsamości tajemniczego mordercy, rzekomo opętanego przez tajemniczą bestię... to oczywiste, że zaczęliśmy poszukiwania od psychiatry ;)

Wprowadzenie... ach, tak bardzo chciałoby się napisać o nim więcej, ale nie można innym psuć zabawy, która była zaskoczeniem już na wstępie. Jest to przykład na to, jak się tworzy najlepszą immersję i fabułę w pokojach, pełen zachwyt! I tu, również ogromną rolę odegrał klimat - wizualny efekt i dopasowana muzyka tworzyły zgraną całość. Tu zagadki już momentami nieco trudniejsze, niż w innych pokojach, ale znowuż uderzamy do tego naszego przeszukiwania, które często kończy się przegapieniem pewnych oczywistości, ale staramy się poprawić ;) Historia i plot twist na końcu - otworzyliśmy w pewnym momencie usta ze zdumienia!

Podsumowując - to chyba najlepszy do tej pory pokój ekipy Continuum, z każdym kolejnym zaskakują coraz bardziej, więc już nie możemy doczekać się kolejnych!
Wendigo Wendigo

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
471 pts

229 reviews

...

8/22/20 | visit date: 7/16/20

VooVoo 229 reviews

Bardzo dobry pokój, mocno przewyższający oczekiwania. Pomysłowa i ponadprzeciętna realizacja z ciekawą fabułą, wystrojem na wysokim poziomie i unikatowym klimatem gry. Zagadki logiczne i nie monotonne. Od początku do końca nie brakuje zaskoczeń. Bardzo polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

beras77
beras77

Globetrotter
262 pts

230 reviews

Ciekawy doktorek:))

10/24/20 | visit date: 10/24/20

beras77 230 reviews

Świetne rozpoczęcie pokoju! Wczucie się w klimat było bardzooo proste i śmieszne;) Bardzo dobrze dopasowane wnętrza, szczegóły pasujące do fabuły. Zróżnicowane zagadki, może brakło troszeczkę manualnych. 56 z 70 minut było wypełnione czymś do robienia:) Polecam!!!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

69 reviews

Cztery słonie, różowe słonie

7/31/20 | visit date: 7/31/20

MEL Force One 69 reviews

Bardzo udana wizyta. Lekarz dba o swoich pacjentów. Bardzo pomógł mi z moimi problemami i powiedział, że jeśli utrzymamy tak dobre postępy, to niedługo przestanę moczyć łóżko.
Wystrój gabinetu pomaga skupić się na terapii - czuję jakbym przeniosła się do innego świata.
Niektóre z ćwiczeń terapeutycznych wymagają niemałego wysiłku
intelektualnego, ale ich wykonanie jest jak najbardziej możliwe i bardzo satysfakcjonujące.
Nieoczywiste metody pracy doktora rzeczywiście dają rezultaty. Terapia przerasta moje najśmielsze oczekiwania!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

80 reviews

Walczące dżiny w tym obrazku widzę....

8/30/20 | visit date: 6/13/20

Dayman 80 reviews

Ostatni dzień wyjazdu do Poznania poświęciliśmy Mistrzom Grozy (oraz ich sąsiadom piętro wyżej). Najpierw odwiedziliśmy Szum, który zakończył się dość... szumnie! Następnie przyszła kolej na Osobowość, która jak torpeda wskoczyła na pierwsze miejsce w moim osobistym rankingu escape roomów w Polsce. Całym sercem uwielbiam takie pokoje jak ten, które grają trochę z naszą psychiką i stawiają na interaktywność i pojadę w poszukiwaniu takich perełek na koniec Polski.

Ale ale! Zacznijmy od początku! Na wstępie zostaliśmy wyproszeni z lokalu... bo to co się dzieje w Osobowości to prawdziwy performance! Wprowadzenie jest nietypowe, a później jest już tylko lepiej. Bartek stanął na wyżynach mistrzowania, takiego mistrza gry życzę Wam w każdym escape roomie. Było miło, przyjemnie, była [spojler], chwila pogawędki... ;) No bajka! Cała ekipa Continuum to świry, które każdą grę podtrzymają w napięciu i sprawią, że gracze poczują się wyjątkowo. Widać, że escape roomy to ich pasja i bardzo to szanuję. Jakby się nad tym zastanowić to każda jedna gra przebiegnie trochę inaczej i wiele zależy od nastawienia samych graczy.

Zagadki w pokoju są różnorodne, znajdzie się coś w przymrużeniem oka (Kamil wsadź tu rękę, bo ja chyba mam omamy dotykowe... - Elwira 2020), coś dla fanów typowych zagadek logicznych, trochę kminienia, zręcznościówek, jednym zdaniem - dla każdego coś dobrego. Są też zagadki, które sprawią, że pomyślicie, że chyba jednak jest coś z Wami nie tak, a jak to nie zadziała, to Wasz zespół nie zapomni Wam tego do końca życia... Przyda się też spostrzegawczość, praca zespołowa i odrobina zapamiętywania. Ale przede wszystkim, żeby dobrze bawić się w tym pokoju trzeba dać się porwać fabule, klimatowi i po prostu stać się częścią tej zagmatwanej historii.

Jeżeli jesteś fanem gier, filmów, seriali itp. to dodatkową zabawą w pokoju jest znajdowanie nawiązań do różnych dzieł i jaranie się faktem, że udało się odkryć ich aż tyle #polecam. Ciekawy skąd te inspiracje? Tego można dowiedzieć się np. na instargramie Continuum! Polecam, fajnie jest to wszystko przekminić jeszcze raz na spokojnie, po grze.

Dekoracyjnie Osobowość powala. A przynajmniej powaliła mnie, szczególnie tym jednym elementem, na którego nie mogłam się napatrzeć i przez połowę powrotu do Warszawy zastanawiałam się skąd wzięliście wariata, który Wam takie rzeczy robi :o Szanuję mocno! Skoro dekoracje sprawiły, że musiałam zbierać szczękę z podłogi, to łatwo uwierzyć, że klimat był na równie wysokim poziomie. Ten pokój żyje i wszystko co w nim znajdziecie wygląda w 100% realistycznie.

Żałowałam jedynie, że nie był to nasz ostatni pokój tego dnia, żebyśmy mogli zostać na dłużej i dalej jarać się każdym elementem wystroju. Poza tym byłoby to doskonałe zwieńczenie naszego wyjazdu do Poznania.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na dwa kolejne cudeńka spod rąk tych szaleńców i planować powrót do miasta doznań. Ja już teraz mogłabym jechać poznawać Nieznajomych, ale logika każe cierpliwie zaczekać i podarować sobie trzy pokoje jednego dnia <3

Polecam wszystkim, to po prostu trzeba przeżyć na własnej skórze!
Walczące dżiny w tym obrazku widzę.... Walczące dżiny w tym obrazku widzę....

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
496 pts

319 reviews

#330

8/17/20 | visit date: 7/16/20

Q 319 reviews

Dużo dobrego można by napisać o Osobowości, ale w większości byłyby to niestety spoilery, a lepiej nie zaspoilerować sobie tego pokoju przed faktyczną grą. Klimat jest fantastyczny – i to z wielu powodów. Ten, o którym można bezpiecznie wspomnieć to dekoracje i oświetlenie. Nie wiem czy to możliwe, ale wyobrażam sobie, jak pokój jeszcze bardziej zyskuje w odbiorze czy na klimacie, gdy z rezerwacją trafi się w jakiś późnojesienny, deszczowy wieczór… Niezależnie jednak od pory dnia, na poziom immersji nikt narzekać nie będzie. Uwaga dla osób unikających escapowych horrorów czy thrillerów, zgodnie z kategorią na LM – jest to kryminał, więc bez obaw. Zagadki są zawsze bardzo mocną stroną pokoi Continuum – logiczne, oryginalne, ale przede wszystkim świetnie ułożone. Pisałem już to po grze w Szumie, ale mógłbym powtórzyć i w tej opinii – prócz różnych bodźców wokół, zagadki i tak pozostają na pierwszym planie, a do ich planowania i wymyślania, ewidentnie ma tu ktoś bardzo dobrą rękę. Jeden z najlepszych ERów w jakich do tej pory graliśmy. Bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Marek M. 5
Marek M. 5

Navigator
138 pts

67 reviews

ER czy już teatr

8/23/20 | visit date: 8/22/20

Marek M. 5 67 reviews

Będąc w Osobowości a wcześniej w American School Story cieszy mnie ze nadchodzi nowa era ER zwłaszcza w tak trudnym czasie jak obecna pandemia Covid-19. Uczestnicząc w rozgrywce a mając na koncie kilkadziesiąt pokoi czlowiek zastanawia sie jak jeszce może zostać zaskoczony. Okazuje się że pole manewru w temacie jest szerokie jak horyzont. Pokój zaskakuje niemal w każdym aspekcie. Rola i praca mistrza gry, trudne wymagaajce zagadki, wystrój i sam pomysł sprawiają że Osobowość to obowiązkowa pozycja dla każdego fana pokojowych ucieczek. Jestem bardzo mile zaskoczony nie tylko obsługa ale też pomysłem, przebiegiem gry razem z emocjonującym Grande Finale. Brawo Continuum i oby tak dalej!!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

46 reviews

Po prostu dobry pokój

7/16/20 | visit date: 7/16/20

CzłowiekCałka 46 reviews

Odwiedziliśmy Osobowość w 4 osoby i była to miła zabawa.
Pokój miał ciekawe zagadki, fajny wystrój i w nowoczesnym stylu escape roomów była immersja(poznałem to słowo, czytając opinie o tym pokoju).

Właściwie ciężko się do czegoś przyczepić, przed przyjściem z różnych źródeł dostaliśmy informacje, że jest lepszy niż Szum(tej samej firmy / jeden z moich TOP) więc moje oczekiwania były bardzo wygórowane i pomimo tego, że Szum nadal jest moim ulubionym pokojem od Continuum to moje oczekiwania zostały w pełni zaspokojone przez Osobowość.

Polecamy wszystkim i czekamy na kolejne pokoje!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Page 1 of 6

Show next

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms