Escape room Dom pogrzebowy

Dom pogrzebowy

Lockme partner

Dom pogrzebowy to z pewnością nienajlepsze miejsce na nocne zwiedzanie. Jednak wasza ciekawość i chęć mocnych wrażeń wzięły górę. Po cichu wkradacie się do ś... [więcej]

62

62 reviews

|

24

Poznań: 24th place

|

Wielkopolskie: 26th place

|

PL 114

Poland: 114th place

|

9.9/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Dom pogrzebowy to z pewnością nienajlepsze miejsce na nocne zwiedzanie. Jednak wasza ciekawość i chęć mocnych wrażeń wzięły górę. Po cichu wkradacie się do środka, by zobaczyć jak tam jest.
Samo wnętrze przyprawia was o dreszcze, a gdy po chwili słyszycie odgłos zbliżających się kroków niosący się po starej podłodze, tętno rośnie coraz bardziej. Żeby nikt was nie zauważył, chowacie się za drzwiami, które ktoś zamyka na klucz.
Jeśli nie chcecie przespać tej nocy z trupami, zróbcie wszystko by się stąd wydostać.

Uwaga! Pokój nie jest horrorem. Jest to przygodówka z dreszczykiem emocji.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Disinfected rooms

Limited contact with other groups

Available game languages

Polish

Special offers

Odwiedź Escapelandie

Odwiedź Escapelandie

W ramach tej promocji zamawiając klika pokoi naraz otrzymasz zniżkę 20 zł na każdy kolejny Pokój. Dodatkowo przy rezerwacji wszystkich Pokoi interaktywna gra książkowa GRATIS

Valid: 01.06-31.08

Offer rules: Any future reservation of the room from this company will be cheaper by PLN20.00

Address

Escapelandia - Fun4Brain

Ul. Lechicka 59

Other rooms in this place

Owner’s data

Mateusz Marciniec Fun for Brain
Lechicka 59
61-695 Poznań
NIP (tax identification number): 6653007513

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 62 reviews

Overall rating 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

62 reviews

Fillipo
Fillipo

Scout
80 pts

33 reviews

Czy to był dobry pomysł tu wchodzić...?

8/8/20 | visit date: 8/8/20

Fillipo 33 reviews

Decyzje na spontanie na zwiedzanie dziwnych miejsc zawsze przyprawiają o dreszczyk... Tym razem wpadliśmy na pomysł żeby zwiedzić... DOM POGRZEBOWY :O

Jeżeli myślicie, że nic Was nie zaskoczy to się mylicie... Wejdźcie do tego pokoju, a fabuła pochłonie Was w całości! Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, chociaż i tak opis nie odda tego w 100%!

Jeżeli klimat dla Was to nie wszystko, to zagadki, które wpisane są w fabułę jeszcze bardziej Was wkręcą !

Pokój na liście obowiązkowych w Poznaniu!
Nie było do czego się przyczepić!

Polecam

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

gibowski90
gibowski90

Newbie
10 pts

2 reviews

Zaklepuje termin na swój zgon

8/2/20 | visit date: 8/2/20

gibowski90 2 reviews

Ten pokój jest niesamowity.
Bawiliśmy się świetnie. Wszystkie zagadki ciekawe, kilka trudnych. Wszystko fajnie zgrywa się w spójną całość.
Klimat tego pokoju w skali 0-10pkt to jakiś miliard punktów.
Gorąco (a może zimno xD) polecamy.

Żądamy kolejnych lokali ER xD
A mistrz gry wymiata. Super człowiek, który wykonuję ekstra robotę. Musi mieć prawdziwy ubaw podglądając graczy xD
Dzięki.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Justek
Justek

Scout
65 pts

43 reviews

Czemu nie mogę dać wyższej oceny niż 10?

3/1/19 | visit date: 2/28/19

Justek 43 reviews

Najlepszy pokój w jakim byłam! Bez cienia wątpliwości - absolutny TOP w Poznaniu i czołówka polskich ER. Nie ma słów, żeby opisać to co tam jest, jak tam jest i co się tam odczuwa. Dom Pogrzebowy od Fun4Brain jest niewątpliwym MUST HAVE escape roomów. Jeśli wszystkie pokoje oceniam w skali od 1 do 10, to ten pokój zasługuje na Grand Prix. Tam naprawdę TRZEBA iść!

Klimat jest budowany od momentu przekroczenia progu pokoju. Pracują wszystkie zmysły, a po otwarciu oczu - WOW! Hej, czy to pomyłka? NAPRAWDĘ trafiliśmy do domu pogrzebowego?! Takie myśli mieliśmy na początku. Wystrój jest dopracowany na 100%, nie ma tam nic przypadkowego. Każdy centymetr powierzchni pokoju jest wykorzystany na maxa. A dodatkowo, niewiele jest elementów wystroju, które nie biorą udziału w grze - w tym pokoju nic nie dzieje się przez przypadek. Każda rzecz ma swoje miejsce, przeznaczenie i czas. Rewelacja!

Tak jak wspomniałam w pierwszej części - klimat jest budowany od samego wejścia do pokoju. Nie ma co ukrywać - tematyka pokoju jest ciężka i grząska. Trzeba być naprawdę ostrożnym, żeby nie przekroczyć granicy między świetną zabawą, a niesmakiem i nietaktem. Tutaj wszystko jest idealnie wyważone. Nie ma przesady, za to jest perfekcyjny realizm. Kolejne etapy gry sprawiały, że łapaliśmy się za głowę widząc coraz to inne pomysły i rozwiązania.

Jeśli chodzi o strach, to u nas był i to momentami niemały :) Ale my jesteśmy dość strachliwi i z całą pewnością możemy powiedzieć, że pokój grozy to nie jest - pod względem strachu i przerażenia nie można go postawić na jednej półce z chociażby poznańskim "Cosiem" czy "Murder Housem". Dom pogrzebowy ze względu na swoją tematykę przyprawia o dreszcze, ale sam w sobie nie jest przerażający.

Zagadki - to jest to za co kocham ten pokój. Jest tam mnóstwo wspaniałych mechanizmów - niecodziennych i naprawdę zapierających dech w piersiach. W domu pogrzebowym są wszystkie rodzaje zagadek - kłódki, manualne, elektroniczne, te gdzie trzeba trochę powspółpracować. Moje serce skradł szereg zagadek logicznych, wymagających naprawdę solidnego pokombinowania.

W związku z powyższym nie można powiedzieć, że jest to pokój łatwy. Trudny też nie - pod warunkiem, że nie zapomnisz o spostrzegawczości. Nam się to zdarzyło i było kilka nieoczywistych rozwiązań, na które nie wpadliśmy przez to, że zwyczajnie nie przeszukaliśmy czegoś dokładnie. W kwestii ilości osób - my byliśmy w trójkę dość doświadczonych graczy i było idealnie. Czwórka też by dała radę, ale zdecydowanie nie warto iść tam w więcej osób. Zabawa jest optymalna max. w czwórkę graczy.

Obsługa rewelacja! Rozmawialiśmy o wszystkim chyba dobrą godzinę po wyjściu z pokoju. Pozdrawiamy serdecznie Mateusza, trzymamy kciuki, żebyś w tych ciężkich dla branży czasach nie poddawał się i myślał o kolejnych projektach, bo naprawdę masz do tego smykałkę! Sekret Dziadka był super, ale Dom Pogrzebowy (w naszej ocenie) to prawdziwe mistrzostwo świata!

Kończąc ten wywód, polecę trochę od serca. Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt być ostatnią grupą Fun4Brain w lokalizacji na Chełmońskiego. Wyszliśmy z pokoju we wspaniałych nastrojach, podekscytowani, emocje kipiały, po czym... serio, na razie nikt więcej nie odwiedzi Domu Pogrzebowego. Taka rewelacja i ewenement na skalę minimum krajową ma zostać zawieszony. Straszna niesprawiedliwość, zwłaszcza, że Dom Pogrzebowy przyjmował swoich gości tylko przez 5 miesięcy. Branża ER została bardzo skrzywdzona przez urzędników i biurokrację - nie godzę się na to i godzić się nie będę. Ja, jako odwiedzająca nie mam zbyt wielu możliwości okazania wsparcia escape roomom. Mogę jedynie do nich chodzić, co będę robić z wielką przyjemnością.

Mateusz jest człowiekiem z pasją. Stworzył wspaniały Sekret Dziadka, który jak na debiutancki pokój zrobił furorę, ale Dom Pogrzebowy to prawdziwy majstersztyk. Chcemy więcej! Jak sytuacja się ustabilizuje i wrócicie na rynek, to z ogromną chęcią ponownie odwiedzimy oba Twoje pokoje i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne projekty. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na powrót!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Neiti
Neiti

Navigator
140 pts

39 reviews

Przygoda z dreszczykiem

3/7/19 | visit date: 2/26/19

Neiti 39 reviews

Co tu dużo mówić - Fun4Brain umie w ERy :) Dom Pogrzebowy to produkcja trudniejsza niż Sekret Dziadka, ale równie pomysłowo i logicznie złożona. Nic nie jest przypadkowe, a jeśli wahacie się między jakimiś rozwiązaniami to jasny znak, że po prostu nie macie jeszcze wszystkich informacji. Jest parę kłódek, parę fantastycznych mechanizmów, trochę roboty dla szperaczy - jak dal mnie idealny balans. Klimat jest kapitalny, choć nie jest przesadnie strasznie. Co prawda są momenty, w których serce zaczyna bić szybciej, ale, zgodnie ze słowami właściciela, nie jest to horror. Dużo nieliniowych, urozmaiconych zagadek, bardzo spójnych z pokojem, świetny klimat, doskonały wystrój, właściciel z sercem na dłoni i gigantyczną pasją dla tego, co robi.... Gdzie by się tu czegoś przyczepić... Może mogłoby być odrobinę więcej przestrzeni? No sami widzicie, że temu pokojowi nie można zarzucić nic poważnego ;) Najlepiej przekonajcie się na własnej skórze i po prostu dajcie się zamknąć :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

AgnieszKa
AgnieszKa

Guide
340 pts

355 reviews

Ostatnia droga

4/3/19 | visit date: 1/20/19

AgnieszKa 355 reviews

Zawsze podchodzimy z pewną rezerwą do „straszących” pokojów, bo często poza strachem nie ma też w nich zbyt wielu zagadek. Ale Fun4Brain zupełnie się z tej zasady wyłamuje – po pierwsze pokój ma tylko niepokojący klimat a nie epatuje strachem, poza tym zagadek jest bez liku. Trzeba się naprawdę sprężać, żeby zdążyć. Zagadki są fantastycznie wpasowane w klimat i fabułę. Pokój jest dość skomplikowany i raczej dla grup choć z lekkim doświadczeniem. Polecam dla grup do 4 osób (albo 5 bardzo drobnej budowy ;0). Mimo to nie ma co się obawiać Mistrzowie Gry bardzo profesjonalnie prowadzą Graczy, każdy będzie się tu czuć mile widziany i spędzi fajnie czas. Wierzę, że wrócicie do gry, bo byłaby szkoda, gdyby miało Was zabraknąć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

beaeska
beaeska

Scout
54 pts

53 reviews

Z szacunkiem do zmarłych

1/19/19 | visit date: 1/19/19

beaeska 53 reviews

No cóż, ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a my się o nie otarłyśmy chcąc się przekonać jak to jest w domie pogrzebowym...
Zdecydowanie pokój który plausuje się w moim osobistym TOP3. Muzyka, rekwizyty, wystrój, zagadki.... wszystko na najwyższym poziomie. Pokój jest bardzo autentyczny, widać ogrom pracy w niego włożony. Zagadki dość trudne, ale logiczne, jest sporo do roboty, także trybiki w głowie ciągle muszą pracować na najwyższych obrotach ;) Bawiłyśmy się rewelacyjnie, miło było jeszcze porozmawiać z Mistrzem Gry, któremu zależy na komforcie graczy i chętnie omawia elementy które przysporzyły nam problemów ;)
Gorąco trzymamy kciuki, że pomimo ostatnich tragicznych wydarzeń, rynek ER w Polsce się utrzyma, bo ogromną stratą byłoby gdyby takie pokoje jak ten miałby zniknąć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Sonia
Sonia

Navigator
114 pts

26 reviews

Bardzo dobry pokój

2/26/19 | visit date: 2/26/19

Sonia 26 reviews

Po odwiedzeniu Sekretu Dziadka miałam ogromne oczekiwania względem drugiego pokoju tej firmy. Po wizycie w Domu Pogrzebowym śmiało mogę stwierdzić, że zostały one całkowicie spełnione :D

Pokój jest bardzo realistycznie wystylizowany, muzyka dobrana została idealnie.
Pokój jest nieliniowy i przez to dosyć trudny - nada się tylko dla doświadczonych grup.
Odwiedziliśmy Dom Pogrzebowy we dwoje i było trochę wyścigu z czasem :D udało się wyjść w ostatniej minucie.

Zagadki są fantastycznie przemyślane, znajduje się ich ogrom na dosyć małej przestrzeni. Mechanizmy zamontowane w tym pokoju zaskoczyły mnie mimo 20+ odwiedzonych pokoi.

Pan prowadzący grę jest przesympatyczną osobą i bardzo miło się rozmawiało.
Z niecierpliwością czekam na kolejny pokój tej firmy, jestem pewna że będzie równie udany.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 pts

46 reviews

Czas smutku i żałoby

1/28/19 | visit date: 1/19/19

Gosia C. 5 46 reviews

a jednocześnie przyspieszonego tętna, gdyż mamy tylko ograniczony czas aby się wydostać z tego domu. Ciekawość aby tam zajrzeć może Cię drogo kosztować. Trzeba myśleć, kombinować bo zagadek nie brakuje.
Bardzo dobry klimat, wystrój no i zagadki:)
Było bardzo ciekawie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i przygotowania do ostatniej podróży

3/2/19 | visit date: 1/12/19

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci znany jest ze swego zamiłowania do strasznych i tajemniczych miejsc. Podczas jednej z naszych wypraw postanowiliśmy zwiedzić jeden z okolicznych domów pogrzebowych. Pech chciał, że chwilę po przestąpieniu progu tego przybytku ktoś zatrzasnął za nami drzwi i choć perspektywa spędzenia nocy z trupami wydawała się całkiem interesująca, inne ER w Poznaniu na nas czekały i nie mieliśmy czasu do stracenia.

Wystrój pomieszczenia, choć nie zapiera tchu w piersiach, jest wykonany ładnie i z dbałością o realizm. Większość rekwizytów, to autentyki. Stosunkowo nieduża powierzchnia została dobrze zagospodarowana, tak, że pokój kryje nie jedną niespodziankę. Zadbano też o bodźce działające nie tylko na zmysły wzroku i słuchu.

Liczba zagadek w tym ER jest naprawdę imponująca i przewidziane na jego przejście 75 minut może okazać się niewystarczające, jeśli zatniemy się przy którymś zadaniu przez dłuższą chwilę. Generalnie zagadki dobrze wpasowują się w klimat scenariusza, są zróżnicowane i nieliniowe, co działa na korzyść rozgrywki. Warto wybrać się w większym gronie, nikt nie powinien narzekać na brak zajęcia.

Obsługa, podobnie jak podczas naszej poprzedniej wizyty w Fun 4 Brain była mocnym punktem programu. Właściciel jest sympatyczny i rozmowny, jako mistrz gry również spisuje się bez zastrzeżeń.

Podsumowując "Prosektorium", to jeden z lepszych scenariuszy, jakie ma do zaoferowania stolica Wielkopolski. Pokój polecamy przede wszystkim doświadczonym graczom, którzy nade wszystko cenią sobie ilość i złożoność zagadek.

View reports (1)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

218 reviews

...

12/17/18 | visit date: 12/1/18

VooVoo 218 reviews

Doskonale odwzorowany klimat domu pogrzebowego - od wystroju, poprzez muzykę, a na zapachu kończąc. Zagadki, ciekawe, nietypowe i zaskakujące. Przoduje elektronika doskonale wpisana w temat przewodni pokoju. Jeśli masz już pewne doświadczenie w escape roomach koniecznie odwiedź Dom pogrzebowy w Poznaniu. Obsługa jak zawsze w przypadku Fun 4 Brain na wysokim poziomie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 7

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers