Escape room Coś

Coś

Lockme partner

Najstraszniejszy jest sam strach... A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna, podejrzewa seryjnego morde... [więcej]

183

183 reviews

|

12

Poznań: 12th place

|

Wielkopolskie: 12th place

|

PL 33

Poland: 33rd place

|

9.7/10

2-5 people

60' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Najstraszniejszy jest sam strach...
A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna, podejrzewa seryjnego mordercę, ale wy czujecie, że to coś innego. Gdy ginie 8-letni braciszek jednego z was postanawiacie działać.
Wszystkie tropy prowadzą do zrujnowanego domu...

Najstraszniejszy jest sam strach. Może więc nie ma się czego bać.

Pokój inspirowany kultową książką Stephena Kinga "To"

A może jednak jest się czego bać?

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Black Box - Poznań

Poznań, osiedle Przyjaźni 132 b (pawilon handlowy, I piętro, wejście przy kwiacarni)

Owner’s data

Fox Cezary Gieracki
os. Stare Żegrze 89a/4
61-249 Poznań
NIP (tax identification number): 7822855263

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 183 reviews

Overall rating 9.7/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

183 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Koulrofobia* da się lubić

10/28/19 | visit date: 8/30/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Jeżeli jeszcze nie byłeś w tym pokoju i uważasz, że uwielbiasz horrory, a typowe dla tego gatunku elementy nie wytrącają cię ze skupienia nad zagadkami, zaczekaj z tym stwierdzeniem do czasu wizyty tutaj. Ten scenariusz dobrze zweryfikuje, czy jesteś fanem strachu.

To trochę inny rodzaj doświadczenia escape roomowego. Nie zagadki wiodą tu prym, a klimat i atmosfera wokół tematu inspirowanego powieścią Kinga. Jest ciemno, mroczno i - co tu dużo mówić - horrorowo. Tak jak ma w teorii horroru być. Ani przez sekundę nie możesz być pewny tego, co widzisz, bo wszystko może zmienić się bardzo szybko i bardzo niespodziewanie.

To doznanie samo w sobie. Jeżeli po wizycie w Cosiu nie zmienisz swoje tolerancji na strach, śmiało możesz ogłosić się tym, który niczego się nie boi.

*Koulrofobia to strach przed klaunami.

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

94 reviews

IT's coming

7/29/20 | visit date: 7/11/20

Piotr R. 19 94 reviews

Rodzina słowem silna. Po zaginięciu brata nie mogliśmy się otrząsnąć, więc zaczęliśmy działać. A na naszej drodze stanął opuszczony dom. Ten okropny dom, do którego prowadziły wszelkie ślady. Pennywise. On wrócił. Dlaczego wszystkie przeklęte postaci z horrorów muszą wybierać sobie opuszczone domy na miejsca zabaw? Nic oryginalności panie King. No ale do rzeczy, czas ucieka, a dzieciaka znaleźć w końcu trzeba.
Wystrój ogromnie dopracowany i trzymający klimat, pasuje do fabuły. Ogromną zaletą pokoju jest to, że praktycznie przez niego się płynie - zadania są tak logiczne, czytelne i dobrze oznaczone. Gra świateł podkreśla horrorowy charakter pokoju. Pokój jest już starszej generacji, jednak starzeje się jak wino. W dalszym ciągu świetnie się w nim gra, a rozwiązania pasują do klimatu.
Dziękujemy serdecznie Izie za pomoc w odnalezieniu naszego irytującego brata oraz poświęcony nam czas. Czekamy na kolejne propozycje od Black Boxów.
PS. Mieliśmy nadzieję, że brat sam wróci, ale chyba nie zgłodniał.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very easy

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

81 reviews

Coś czai się w kanałach....

8/31/20 | visit date: 6/8/20

Dayman 81 reviews

... i jest to nie byle co!!

Są takie pokoje, które zapadają w pamięć do końca życia i myślę, że mogę spokojnie powiedzieć, że to jest właśnie tego typu pokój. Jechaliśmy do niego kompletnie nieświadomi czego się spodziewać i chociaż słyszeliśmy całą masę pozytywnych opinii i zapewnień, że jest to... coś innego, to dopiero po wejściu do lokalu uwierzyliśmy, że rzeczywiście będzie to szczególnie ciekawe doświadczenie. Właśnie! Doświadczenie! Coś gwarantuje nam nie zwykłą grę w pokoju zagadek, ale właśnie całe doświadczenie i coś na kształt pokazu.

Coś jest pokojem, który nie zachwyci nas dekoracjami za miliony dolarów, szczególnie skomplikowanymi zagadkami, czy cudami najnowszej technologi na każdym rogu... ale po prostu ma to COŚ! Klimat wprost wylewa się z pokoju i jest to coś co zespół PLEH lubi najbardziej - interakcja w graczem. Mnie osobiście BlackBox kupił już na samym wstępie, a raczej kupił mnie właściciel całego przybytku. Czarek robi niesamowitą robotę od samego wejścia gracza do poczekalni, ale jest to coś o czym każdy powinien przekonać się na własnej skórze. Mogę jedynie uprzedzić, że przyda się odrobina dystansu i umiejętność wciągnięcia się w historię. Mistrz gry się z Tobą bawi, więc baw się razem z nim ;)

Zagadki w pokoju są fajne, zróżnicowane, zakotwiczone w fabule i po prostu mają sens. Na żadnej nie stanęliśmy na szczególnie długo, przez kolejne etapy gry przechodzi się dosyć płynnie. Pokój jest z kategorii tych straszniejszych, więc zadania postawione przed graczem nie są szczególnie wymagające. Bądźmy szczerzy, ciężko skupić się na zagadkach, gdy mamy wrażenie, że ktoś lub coś za nami stoi. A może to tylko nasza wyobraźnia płata nam figle? W kanałach wszystko jest możliwe ;)

Klimatycznie jest bomba, ale znowu jest to przede wszystkim zasługa mistrza gry, który po prostu potrafi wprowadzić graczy w klimat gry. Coś jest pokojem, który przepięknie udowadnia, że aby stworzyć coś fajnego, innego i nowego naprawdę niekoniecznie trzeba wydać pięciocyfrową liczbę na stworzenie pokoju (chociaż te escapy za takie pieniądze też bardzo szanuję!).

Bardzo szczerze polecam zobaczyć ten pokój i dać się wciągnąć w świat wykreowany przez twórców na bazie słynnej powieści Kinga. W mojej osobistej liście topowych pokoi w całej Polsce spokojnie zmieści się na podium, a przez jakiś czas zajmował honorowe pierwsze miejsce! Obecnie top 3 na sto procent!

Warto też wspomnieć, że po grze spędziliśmy kolejną godzinę na rozmowie o świecie escapów z właścicielem, a to zawsze bardzo dobrze świadczy o escape roomie. Pasja do ERów u właścicieli to to co sprawia, że spod ich rąk wychodzi coś niesamowitego i tak było w tym przypadku.

Życzymy sukcesów i dużo grup poznających Cosia. Co prawda Pan Świnka też już za nami, ale przy kolejnej wizycie w Poznaniu planujemy zobaczyć Orphaneum!

* Na koniec chciałabym przeprosić za użycie zbyt dużą ilość razy słowa "coś" w tej opinii. Było to silniejsze ode mnie ;)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Alan D.
Alan D.

Navigator
102 pts

18 reviews

Jeden z lepszych

1/26/20 | visit date: 1/26/20

Trusted review

Alan D. 18 reviews

Na sam początek na plus zasługuje zaangażowanie prowadzącego, strach było czuć przed właściwym rozpoczęciem gry.
Wyjaśnienie zasad było jasne na tyle, że nie utrudniało późniejszej rozgrywki.
Wystrój wnętrz i rekwizytów wiernie oddawał klimat książki Kinga.
Zagadki były przemyślane i niezbyt trudne.
Olbrzymim plusem był [spojler]. Dał nam znać, że nie jesteśmy tam mile widziani.
Nawet na koniec [spojler] nie byliśmy pewni, czy gra się zakończyła.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Navigator
122 pts

35 reviews

Spotkanie z Demonicznym Klaunem

4/30/20 | visit date: 2/4/20

Pomeranian Runaways 35 reviews

Kolejnym punktem w poznańskiej wycieczce było „Coś”. Oparte na prozie Stephena Kinga oraz ekranizacjach tej książki, niewątpliwie jest świetnym doświadczeniem dla fanów. Wszelkie odniesienia są wszędzie, można się momentami poczuć jakby się naprawdę było w tej opowieści.

Jednak, co ważniejsze, nie jest to Escape Room jedynie dla fanów tego konkretnego horroru. Każdy, kto owe lubi, powinien zobaczyć, co przygotował Black Box. Klimat jest świetny, momentami naprawdę jest strasznie. Pennywise naprawdę się stara, abyśmy nie zapomnieli o jego obecności. Sama budowa pokoju jest niesamowita i momentami naprawdę zastanawiamy się, co się dzieje i mamy wrażenie lekkiego zwariowania przez Klauna.

Zagadki również są świetne, logiczne i różnorodne. Nie należą do najłatwiejszych, z kilkoma mieliśmy naprawdę spory problem, a drużyna tego dnia należała do grupy średniozaawansowanej/zaawansowanej. Nie wiem, może to kwestia strachu, ale rzeczywiście zagadki dają wyzwanie. Z jedną tylko rzeczą mam w tym pokoju realny problem. Chociaż cały pokój jest wspaniały i dopracowany prawie w każdym szczególe, to zarówno tuż po wyjściu, jak i teraz mam lekkie wrażenie, że ostatniej zagadce i zakończeniu historii brakuje pewnego efektu „wow”. Prawdę mówiąc sama końcówka, chociaż ma pewien świetny element, jest zbudowana, mam wrażenie, mało satysfakcjonująco. Jednak ani trochę nie przyćmiewa to tego, że jest to świetny, kompletny pokój.

Zdecydowanie „Coś” jest pokojem „must-be”. Ja już się nie mogę doczekać, aż razem z drużyną wpadniemy następnym razem do Poznania i będziemy mogli pójść do innych Escape Room’ów Black Box’u. Dziękujemy za świetną zabawę i, mamy nadzieję, do zobaczenia niebawem.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

kasiakasia
kasiakasia

Pioneer
186 pts

110 reviews

Czuć niepokój :)

2/3/20 | visit date: 2/2/20

kasiakasia 110 reviews

Pokój, który już od samego wprowadzenia stawia na klimat. Chociaż przez całą rozgrywkę czuć niepokój i strach, to jest to jak najbardziej do wytrzymania :) Fabuła jest spójna, wystrój jak najbardziej w klimacie. Obsługa zdecydowanie daje z siebie wszystko :) Zagadek nie jest jakoś bardzo dużo i są raczej proste, to bardziej "dodatkowe elementy" utrudniają przejście pokoju. Polecam zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych grup.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Włóczykij
Włóczykij

Guide
354 pts

229 reviews

Takie COŚ to ja lubię! :)

3/3/20 | visit date: 1/27/20

Włóczykij 229 reviews

Każdy, kto lubi horrory na pewno zna film "To" - słynną ekranizację powieści S. Kinga. Twórcy pokoju "Coś" oparli się na nim przygotowując ER, który fantastycznie odzwierciedla jego klimat. Ale od początku.

Było ciepłe, deszczowe popołudnie. George nudził, by wyjść z nim na podwórko. Nie mieliśmy jednak najmniejszej ochoty, by ruszać się gdziekolwiek poza cztery ściany swoich pokojów. Zrobiliśmy mu zatem papierową łódkę i zaproponowaliśmy, by poszedł popuszczać ją w pobliskich kałużach. George uściskał nas, podziękował i uśmiechnięty wybiegł z domu. I wtedy widzieliśmy go po raz ostatni...

Potem zaczęły ginąć kolejne dzieci. Sprawa wyglądała bardzo nieciekawie, a jednocześnie jasno- Pennywise wrócił...

Nie czekając więc ani chwili postanowiliśmy udać się do opuszczonego domu, gdzie morderczy klaun widziany był po raz ostatni, a nawet zejść do podziemi. Ciary na plecach, przyspieszony oddech, serce waliło jakby miało zaraz wyskoczyć. Tak czy siak nie mogliśmy się cofnąć. Chodziło o naszego braciszka, którego mieliśmy pilnować. To wszystko nasza wina. Ale może jeszcze nie jest za późno...

Klimat jest bezbłędny. Wszędzie ponuro, posępnie, nieco zniechęcająco. Efekty świetlne, dźwiękowe i "specjalne" współgrają ze scenografią podkreślając mroczną atmosferę. Widać sporą inspirację filmem. A może najstraszniejszy jest sam strach?

Zagadki tworzą spójną całość i opowiadają historię. Są stosunkowo łatwe, ale interesujące i zróżnicowane. Znajdziemy trochę kłódek, trochę mechanizmów manualnych i elektronicznych. Każde rozwiązane zadanie przybliża nas do rozwikłania sprawy tajemniczego zniknięcia George'a.

Obsługa niezawodna. Znów mieliśmy przyjemność spotkać się z Czarkiem, pogadać, powymieniać spostrzeżeniami związanymi z naszą wspólną ER pasją.

Swój trzydniowy wypad do Poznania rozpoczęliśmy fenomenalnym Panem Świnką, a zakończyliśmy właśnie Cosiem. Po odwiedzeniu kilkunastu pokojów muszę przyznać, że miasto to może się pochwalić wieloma mocnymi i strasznymi ER i nawet napisze, że w moim odczuciu śmiało można o nim mówić jako o stolicy thrillerów i horrorów.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Marzena K. 9
Marzena K. 9

Scout
56 pts

7 reviews

Coś

7/26/20 | visit date: 7/25/20

Marzena K. 9 7 reviews

Bardzo klimatyczny pokój. Mocno nawiązuje do książki. Śmiało polecam wszystkim fanom Kinga

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Fillipo
Fillipo

Scout
80 pts

33 reviews

IT

1/4/20 | visit date: 1/4/20

Fillipo 33 reviews

Podobno giną ludzie... podobno są to dzieci... podobno kluczem są kanały... i balony... i... CLOWN!
Pokój trzyma cały czas w napięciu, jest po prostu zrobiony z wielką dbałością o klimat i fabułę!
Nie można opisać nic więcej, żeby nie popsuć zabawy.... a warto się tam wybrać... <śmiech_clowna>

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

martuch
martuch

Scout
57 pts

41 reviews

Coś fajnego

12/1/19 | visit date: 11/30/19

martuch 41 reviews

Pokój całkiem zaskakujący, nawet tak racjonalny człowiek jak ja czuł się w nim może nie wystraszony, ale na pewno nieswój. Zagadki bez niedociągnięć, nie należą jednak do najbardziej skomplikowanych. W pokoju jest co robić, nie czuje się niedosytu po skończonej grze. Pokój jak należy oddaje klimat klasycznego amerykańskiego horroru sprzed kilkudziesięciu lat. Dobrze się bawiliśmy, polecamy tym, którzy lubią czasami opuścić swoją strefę komfortu i trochę się pobać :-)
Wyszliśmy 15 minut przed czasem, z jedną podpowiedzią.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 19

Show next

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle