Escape room Alien: Operation Aurelia

Alien: Operation Aurelia

Lockme partner

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera. Pokój nowej generacj... [więcej]

85

85 reviews

|

22

Poznań: 22nd place

|

Wielkopolskie: 24th place

|

PL 131

Poland: 131st place

|

9.5/10

3-6 people

70' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera.

Pokój nowej generacji stworzony z rzadko spotykanym rozmachem.
Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję rozpoznawczą do tajnej placówki badawczej o nazwie Aurelia, z którą urwał się kontakt po otrzymaniu wezwania o pomoc. Zanim ewakuujecie się z obszaru operacyjnego musicie wykonać określone cele misji. Pokój obfituje nietuzinkowymi rozwiązaniami i efektami, a jego klimat odwzorowuje tzw. retro science-fiction znane z pierwszych części filmowej sagi.

Uwaga: W lokalu nie jest dostępna toaleta, prosimy wziąć to pod uwagę przed przybyciem do lokalu.

Book this room

Book this room

Additional information

You can play in English here

From 18 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

You can buy Escape Tales here

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Only low voltage within the player's range

Address

Action Escape - Poznań

Bukowska 32/2a

Other rooms in this place

Owner’s data

Firma Usługowa "Mercury" Tomasz Pajzderski
Newtona 12C/37
60-161 Poznań
NIP (tax identification number): 5571654766

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 85 reviews

Overall rating 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

85 reviews

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Scout
61 pts

41 reviews

Szperacze

2/8/20 | visit date: 2/5/20

Kacper G. 2 41 reviews

Klimat - naprawdę można było poczuć się jak w jakimś opuszczonym centrum badawczym, brak było elementów, które nie pasowały do tego pokoju.
Zamysł fabularny bardzo ciekawy, wprowadzenie i wytłumaczenie wszystkiego szczegółowe. [Spojler] - ciekawy pomysł, choć przydało by się zaangażować każdą z nich w równym stopniu.
Zagadki - wszelakiego rodzaju, poprowadzone liniowo, wymagające współpracy, wiele szukania, co zdecydowanie mnie uradowało, ponieważ to jedna z moich ulubionych aktywności w escapach. Zdecydowanie w tym przybytku trzeba mieć łeb na karku i nie zapominać o zabieraniu ze sobą wszystkiego, co może się przydać. Także organizacja przede wszystkim.
Pokój polecam raczej ekipom już mającym za sobą kilka podobnych przygód, mimo sporego doświadczenia wyszedłem nieco po godzinie zabawy.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Bardzo dziękujemy za opinie!
Cieszy nas to, że elementy, na które sami najczęściej zwracamy uwagę będąc w escape roomach są w opinii wskazane jako pozytywne :)
Co do rzeczy oznaczonej (automatycznie przez lockme) jako spoiler, domyślamy się o co może chodzić i zapisujemy sobie wszystkie sugestie, aby pokój był tak dobry jak to tylko możliwe.
Pozdrawiamy!

Dominik T. 4
Dominik T. 4

Wanderer
41 pts

12 reviews

Warto odwiedzić

11/11/19 | visit date: 11/10/19

Trusted review

Dominik T. 4 12 reviews

Jeżeli klimat jest dla Ciebie ważny to koniecznie odwiedź ten pokój! Jeżeli jesteś fanem filmów to już nie masz żadnych wymówek żeby się tutaj nie pojawić.

Zagadek nie ma tutaj dużo, ale są bardzo fajnie wkomponowane w fabułę. Jeżeli jesteś typem escaperoomowca nastawionym na rozwiązanie jak największej ilości łamigłówek i znalezienie tryliona kluczyków to możesz po wyjściu czuć niedosyt. Ten pokój stoi oprawą i nie ma się co tutaj oszukiwać.

Byłem w pokojach lepszych pod każdym względem od "Obcego", niemniej jednak to właśnie do Obcego najchętniej bym wszedł jeszcze raz. Jeśli kiedyś przejdzie gruntowną przemianę to na pewno skorzystam z tej okazji i dlatego zachęcam gorąco do odwiedzenia.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Asia M. 2
Asia M. 2

Wanderer
28 pts

8 reviews

Klimat, klimat, klimat

1/2/20 | visit date: 1/1/20

Asia M. 2 8 reviews

Pokój bardzo klimatyczny. Bardzo łatwo wkręcić się, że jest się na stacji kosmicznej. Zagadek nie jest wiele, ale ze względu na panujące w pokoju napięcie, trochę czasu się nad nimi spędza. Komunikacja z obsługą pokoju została wprowadzona w realia pokoju w bardzo ciekawy sposób, pozwalający na pozostanie w immersji nawet podczas próśb o podpowiedzi :) Fani Obcego powinni się tu super bawić :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Bardzo dziękujemy za opinie!
Jest nam miło, że doceniacie integracje podpowiedzi w klimat ale musimy też powiedzieć, że grupa, która się wczuwa w klimat od pierwszych sekund zdecydowanie pomaga w imersyjnym prowadzeniu rozgrywki!
Ilość zagadek jest dostosowana do dystansu, który pokonuje się w pokoju co zajmuje trochę czasu oraz wspomnianego napięcia tak aby z pokoju dało się sprawnie wyjść bez nadmiernej ilości podpowiedzi :)

SandrexP
SandrexP

Scout
79 pts

77 reviews

Tutaj Szperacz 1, odbiór!

9/13/19 | visit date: 9/12/19

SandrexP 77 reviews

Jest to escape room, a zarazem nim nie jest. Jest to coś w stylu LARP-u, ale też nie do końca. Miejsce, gdzie najbardziej liczy się klimat, a dopiero na drugim miejscu są zagadki. Mimo, że dobór ról uczestników nie jest jakoś bardzo rozbudowany to samo zrobienie go, stroje, rekwizyty... to wszystko pozwala w pełni wczuć się w klimat akcji. Wystrój pokoju pozwala na wyobrażenie sobie, że jest się w prawdziwym obiekcie badawczym. Zagadek nie ma dużo, natomiast są bardzo niecodzienne, wpisane w fabułę. Samo prowadzenie całej akcji, wszelkie efekty dźwiękowe, wizualne - naprawdę nieziemskie. Świetnie się bawiliśmy.
Obsługa na wysokim poziomie, bardzo miła. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Answer of company Action Escape

Na LARP-y prowadzone przez naszą obsługę zapraszamy m.in. na Pyrkon ;)
Dziękujemy za opinie
Jastrząb, bez odbioru.

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Scout
76 pts

23 reviews

Misja zakończona sukcesem! #13

7/20/19 | visit date: 6/29/19

Trusted review

betzik / Stynki Runners 23 reviews

To nie jest zwykły Escape Room - w Operacji Aurelia można poczuć namiastkę udziału w prawdziwej akcji, a obsługa podczas wprowadzenia do zabawy dosłownie tworzy z naszej ekipy oddział Colonial Marines. Cała rozgrywka jest tak dynamiczna, że czasami ciężko się zatrzymać, żeby rozwiązać zadanie. Zagadki doskonale wpisane w fabułę pokoju, niektóre trudne do wykonania bez współpracy wszystkich członków zespołu ratunkowego. Wystrój w którym zadbano o najdrobniejsze szczegóły, efekty wizualne oraz dźwiękowe sprawiają, że klimat jest niepowtarzalny.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tigrisaki
Tigrisaki

Wanderer
31 pts

6 reviews

Xenomorf zneutralizowany

12/1/19 | visit date: 11/11/19

Tigrisaki 6 reviews

Pokój powinien być priorytetem dla każdego fana serii "obcy". Gwarantuję, że poczujecie się jakbyście przez moment byli częścią uniwersum. Świetny wystrój, fenomenalny pomysł na wprowadzenie i elementy larpu. Zagadki to właściwie problemy z jakimi przyjdzie się zmierzyć grupie marines wysłanych na misję do placówki badawczej.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub-theDoorKicker
Jakub-theDoorKicker

Wanderer
34 pts

6 reviews

Raport z misji

2/16/20 | visit date: 2/16/20

Jakub-theDoorKicker 6 reviews

Jest to w mojej opinii jeden z najwybitniejszych escape roomów w jakich do tej pory byłem, a byłem już w niemałej ich ilości. Klimat od początku trzymający w napięciu i ani na moment nie odchodzący od głównego tematu. Interesujące i oryginalne wprowadzenie, jak i sam styl wykonania i poniekąd odwrócenia klasycznej idei escape roomów - do mnie osobiście bardzo przemawia. Wprowadzenie zawiera elementy role-play, więc larpowcy mogą się tu odnaleźć. Cała rozgrywka łączy elementy statyczne i dynamiczne akcje - każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecam drużynom, które potrafią wspólnie kooperować i własnymi reakcjami wpływać na przebieg zabawy.

Jeśli chodzi o czysto techniczne refleksje - klimat na najwyższym poziomie, zagadki liniowe, poniekąd łatwe ale ich rozwiązanie w specyficznych warunkach nie jest takie proste. Napięcie narasta z każdą chwilą i trzyma do samego końca. Choć nie znajdziecie tu skomplikowanych kompilacji i mechanizmów, to jednak zastosowane rozwiązania w zupełności wystarczą i wpisują się logicznie w fabułę. Polecam wszystkim, naprawdę warto tutaj zajrzeć nawet na początku swojej przygody z ER.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 pts

44 reviews

Ekipa zwarta i gotowa ruszyła w misję ratunkową

7/18/19 | visit date: 7/17/19

Gosia C. 5 44 reviews

I udało się, wróciliśmy bezpiecznie na Ziemię. Osoba wprowadzająca entuzjastyczna i pomocna (niektórzy piszą, że brak entuzjazmu?). Przygotowanie do rozpoczęcia gry ciekawe, wystrój jak najbardziej na plus, zagadki interesujące. Byliśmy w grupie 4 osobowej i wydaje mi się, że tyle osób jest w sam raz. Kiepsko było słychać podpowiedź, może to wina za zbyt głośną muzykę.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Dziękujemy za ocenę :)
Następnym razem prosimy zgłaszać takie rzeczy od razu, żeby w razie czego następne grupy mogły na takiej uwadze skorzystać! Być może problem był na tyle prosty do rozwiązania, że udałoby się to ogarnąć jeszcze w trakcie gry. Jeżeli dobrze kojarzę, o którą grupę chodzi, to nawet po grze rzuciłem coś w stylu "Jak tam, Jastrząb się sprawdził?" i Pan z grupy odpowiedział, że świetnie i że bez niego byłoby ciężko, stąd obecnie moje delikatne zaskoczenie :D
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za docenienie entuzjazmu :)

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Scout
71 pts

25 reviews

#13 gdzie jest obcy?

7/2/19 | visit date: 6/29/19

Karen StynkiRunners 25 reviews

Kolejna misja zakończona sukcesem :).

Pokój odwiedziliśmy we czwórkę i jest to wystarczająca ilość osób do przejścia tego ER. Nikt się nie nudził i każdy miał co robić. Przed rozpoczęciem gry każdy dostał swoją rolę i ekwipunek, przez co rozgrywka stała się bardziej realistyczna.

Wystrój pokoju sprawia, że czujemy się na prawdę jakbyśmy znaleźli się na pokładzie statku badawczego. Wielkie gratulacje za klimat, który tam panuje! Szczerze - warto zobaczyć to na własne oczy!

Zagadek nie ma może jakoś baardzo dużo, ale są dokładnie przemyślane i ściśle związane z tematyką pokoju. Niektóre wymagają zaangażowania wszystkich członków grupy ;). Cieszy to, że nie ma tam wielu kłódek! Sprawdźcie sami ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

giakeap
giakeap

Scout
53 pts

37 reviews

aurelia

7/2/19 | visit date: 6/28/19

giakeap 37 reviews

mega zajawkowy pokój! już od samego wprowadzenia możemy poczuć się jak prawdziwa jednostka specjalna, zwłaszcza, że każdy ma przydzieloną rolę, [spojler] :D kto by pomyślał, że banda dorosłych ludzi będzie [spojler] gdzie popadnie słysząc tajemniczego obcego.
zagadki nie są trudne, wystarczy trochę współpracy i bez trudu wszystko rozwiążecie :)
bardzo podobał mi się system podpowiedzi - jest bardzo konsekwentny. bo skąd ma wiedzieć niektóre rzeczy dowódca, którego tam nie ma? trzeba sobie jakoś radzić :)
ogółem pokój mega klimatyczny i zajawkowy, chętnie przeszłabym jeszcze raz :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you