Escape room Phantom of Alt Allenstein

  Phantom of Alt Allenstein

  Uwaga! Prowadzimy obecnie tylko sesje zdjęciowe w wybranych sceneriach! Rezerwując termin decydujesz się właśnie na taką sesję. Do przygotowania i wczucia w... [more]

  2-5 people

  60' minutes

  Thriller

  expierienced

  22 reviews

  Plot of the room

  Uwaga! Prowadzimy obecnie tylko sesje zdjęciowe w wybranych sceneriach! Rezerwując termin decydujesz się właśnie na taką sesję. Do przygotowania i wczucia w wybrany klimat, przed ostatecznymi zdjęciami, będziesz miał czas równy czasowi gry w standardowym pokoju zagadek. Zapraszamy!


  Wkradacie się do pokoju małej Klary w starym dworze Alt Allenstein. Z pozoru niewinna dziewczynka posiada prawdziwie upiorne moce. Jak się okazuje, stoi ona za licznymi samobójstwami odnotowanymi w murach rezydencji. Waszym zadaniem jest poznać mroczną prawdę i uciec nim Klara Was dopadnie.

  Important informations

  Basic

  Disabled-friendly room

  Air-conditioned room

  Card payment on visit

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety key

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Emergency door opening system

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  iESCAPE - Olsztyn

  ul. Staromiejska 16 lok. 4
  10-017 Olsztyn

  Other rooms in this place

  Room scores

  8 .5

  8.5/10 Customer service: 10/10 Interior: 8.7/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 22
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  beras77
  beras77

  Globetrotter
  262 pts

  230 reviews

  UUUU...piornie;)

  9/30/20 | visit date: 9/26/20

  beras77 230 reviews

  Pokój ładnie zrobiony, wykonanie staranne choć dość skromne. Trochę więcej elektroniki niż w poprzednich. Jedna zagadka powinna jakoś 'dawać znać' , że już jest rozwiązana bo inaczej traci się czas. Ale wyszliśmy w 36min, a rekord to 31min, więc trudność określam jako łatwą. Generalnie nie ma czego się bać, gdyby ktoś się wahał;)

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Very easy

  Dasher
  Dasher

  Newbie
  14 pts

  1 review

  Ciarki na plecach.

  2/8/20 | visit date: 12/28/19

  Trusted review

  Dasher 1 review

  Nawet nie wiem, od czego zacząć. Pokój zarezerwowałem, razem z przyjacielem, na ostatnią chwilę. Była to najlepsza możliwa decyzja. Jedyne co mogłoby to przebić, to zarezerwowanie dwóch pokoi.

  Wszystko było niesamowite, zaczynając od przemiłej Pani z obsługi, kończąc na dobrze wyposażonej poczekalni. Nawet oczekiwanie na swoją kolej zleciało w mgnieniu oka.

  Pokój był bardzo klimatyczny, w niektórych momentach dreszcz spływał wzdłuż kręgosłupa. Zagadki były w znacznej większości bardzo dobrze zaprojektowane i intuicyjne.

  Jedyny minus z mojej strony, przez który nie mogę dać pełnej puli punktów, to dwie zagadki, które były naszym zdaniem źle przemyślane i wytrącały z klimatu. Na szczęście to tylko kropla rozczarowania w morzu dobrej zabawy.

  Całym sercem mogę polecić ten pokój każdemu. To gwarancja dobrej zabawy i dreszczyku emocji.

  Na pewno odwiedzę w przyszłości kolejne pokoje :D

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  kluczypęk
  kluczypęk

  Navigator
  136 pts

  37 reviews

  Olsztyński upiór...

  10/5/19 | visit date: 1/15/19

  kluczypęk 37 reviews

  czy mała dziewczynka? Będąc w Olsztynie postanowiliśmy zajrzeć do legendarnej rezydencji i rozwiązać zagadkę panujących samobójstw w okolicy.. Czy to możliwe, że ta mała dziewczynka w rzeczywistości jest upiorem o tak strasznej mocy?? :O Z minuty na minutę odkrywaliśmy coraz to mroczniejsze tajemnice Alt Allenstein. Na szczęście wystarczyło nam sił aby odkryć prawdę i wydostać się o czasie (chociaż czuliśmy na plecach jej mroźny oddech...)
  Pokój zrobiony na prawdę przyzwoicie. "Miły" i "przyjemny" z lekkim dreszczykiem (jak przystało na) thriller. Jeśli jednak ktoś spodziewa się super efektów specjalnych i fajerwerków to śmiało możemy powiedzieć, że nie jest to ER w tym stylu. My jednak bawiliśmy się tam dobrze i zaliczyliśmy od razu kolejny pokój firmy :) Do zobaczenia przy kolejnej wizycie w Olsztynie :D

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Easy

  Janusze Ucieczki
  Janusze Ucieczki

  Navigator
  106 pts

  54 reviews

  Nie taka straszna ta Klara, jak ją opisują :)

  9/2/19 | visit date: 4/30/18

  Janusze Ucieczki 54 reviews

  Bardzo przyjemny pokój, jako że żeńska część naszej grupy jest z natury strachliwa podeszła do sprawy sceptycznie-strach nie pozwoli rozwiązać zagadek - nic bardziej mylnego! Lekki dreszczyk zmotywował nas do działania :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Answer of company iESCAPE
  Gratulujemy żeńskiej części drużyny - udało się przezwyciężyć strach, był sukces, brawo! Dziękujemy pięknie za miłe słowa i kolejną wysoką notę :) Jesteś cudni :) Dziękujemy :)
  Alicja 6
  Alicja 6

  Pioneer
  153 pts

  68 reviews

  Oj ta Klara, straszy i straszy...

  7/7/19 | visit date: 7/7/19

  Alicja 6 68 reviews

  Aby zapełnić nasz weekend do maximum, postanowiliśmy w drodze powrotnej z Ełku do Gdańska zajechać do Olsztyna i sprawdzić dwa najwyżej oceniane pokoje. Nie przepadam za thrilerami z dziećmi w tle, bo oglądanie takich filmów kończy się zanim tak de facto się zacznie;) ale jest na 1 miejscu więc idziemy. Po przekroczeniu progu pokoju widzimy bardzo mroczny klimat. Dźwięki i wystrój trochę działa na psychikę ale nie jest tak strasznie ;) zagadki logiczne, liniowe, powiązane w ciąg przyczynowo-skutkowy. Jedne co bym zmieniła dla większego efektu wow to początek [spojler]. To byłby sztos i większy dramatyzm sytuacji ;)
  Jeśli chodzi o obsługę to powiem tak: przemiłe Panie, zmieniają się tak często(niczym sztafeta) poznaliśmy w sumie 3 Panie, które maja strasznie podzielną uwagę( ogarniać 3 grupy naraz - szacuneczek), są wszędzie, podpowiedź po 2 sekundach od zgłoszenia? Charakteryzuje to osoby patrzące i aktywnie uczestniczące razem z uczestnikami w grze. Dziękuję i mam nadzieję do zobaczenia niedługo ;)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (22)

  Rooms perfect for the first time

  Great places to start your journey into escape room world

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero