Escape room Apocalypse

Apocalypse

Lockme partner

19

19 reviews

|

1

Olsztyn: 1st place

|

Warmińsko-Mazurskie: 1st place

|

PL 269

Poland: 269th place

|

9.3/10

Przenosicie się w czasie do 2514 roku. W Ziemię uderzył meteoryt. Wszystko zostało zmiecione z powierzchni… prawie wszystko. Przeżyliście Wy! Waszym celem je... [więcej]

2-6 people

60' minutes

Adventure

experts

Plot of the room

Przenosicie się w czasie do 2514 roku. W Ziemię uderzył meteoryt. Wszystko zostało zmiecione z powierzchni… prawie wszystko. Przeżyliście Wy! Waszym celem jest teraz ustalenie, co się tak naprawdę wydarzyło, odbudowanie życia na planecie i wydostanie się ze strefy zagrożenia przed drugą falą uderzeniową.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Opening hours

Codziennie 10:00-21:00

Owner’s data

Escape Room Paweł Kuczwalski
Włodka 16-18
86-300 Grudziądz
NIP (tax identification number): 876 22 44 495

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 19 reviews

Overall rating 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

19 reviews

Kamilla
Kamilla

Scout
60 pts

21 reviews

This Is The End!

2/18/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

Kamilla 21 reviews

Najmocniejszą stroną tego pokoju jest rewaluacyjna obsługa, która ma tyle energii, że spokojnie zasiliła by cały Olsztyn po takiej katastrofie :)
Pokój trudny, ale to bardziej z liczby i czasochłonności rozwiązywania zagadek przez naszą dwójkę.
Są tutaj zagadki manualne jak i elektroniczne, które tworzą apokaliptyczną wizję świata.
Pokój liniowy, z elementami matematyki.
Mocny punkt na mapie Olsztyna.
Polecamy i Pozdrawiamy

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

AnetaAZ
AnetaAZ

Scout
93 pts

61 reviews

Spotkanie z meteorytem

8/3/19 | visit date: 8/2/19

AnetaAZ 61 reviews

Pokój bardzo klimatyczny , muzyka idealnie dopasowana - warto się wsłuchać . Pokój liniowy , zagadki zróżnicowane , niektóre mocno czasochłonne . Ciekawe rozwiązania - pokój wart odwiedzenia . Nie jest to prosty pokój , ale zagadki są bardzo logiczne . Obowiązkowe miejsce na mapie Olsztyna . Obsługa -pierwsza klasa !!! Daje 11 na 10

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Alicja 6
Alicja 6

Pioneer
153 pts

68 reviews

To już jest koniec, nie ma już nic, świat jest spalony, a w środku Nim My

7/7/19 | visit date: 7/7/19

Alicja 6 68 reviews

W sumie to nie wiem od czego mam zacząć ;) Może od tego, że był to trzeci ekspercki pokój w jakim byłam, ale pierwszy raz w dwie osoby i nauka nie poszła w las. Wyszliśmy na styk co można uznać myślę za sukces w tak złożonym pokoju;)
Ale od początku wchodzimy i od razu co rzuca się w oczy wystrój- dobrze dopracowany postapokaliptyczny, nieco mroczny i smutny-świat zniszczony przez meteoryt. Poziom ekspercki można rozumieć na 2 sposoby: w przypadku grup 2 osobowych, w miare doświadczonych jest spowodowany ilością zagadek przypadających na osobę, a w przypadku grup większych, początkujących złożonością tych zagadek. W innych przypadkach pokój jest "tylko" trudny;), z podpowiedziami jesteście w stanie wyjść o czasie.
W pokoju są zagadki logiczne, niektóre mega szybkie, nad innymi trzeba się dłużej zastanowić. Jako osoba uwielbiająca szukać, lubiąca zagadki zręcznościowe i nieco bardziej się zmęczyć to pokój trafił do mnie w 100%. Zagadka zręcznościowa [spojler] - super, ostatnia zagadka potrafi zmęczyć fizycznie
(głównie zespoły 2-osobowe) - byłam wniebowzięta ;), przez Nasze niedopatrzenie zajęła Nam chyba 15 min, no i na wielkie brawa zasługuje 1 element wystroju- "ON" gdy go tylko zobaczyłam miałam banana na twarzy przez całą grę i jakieś pół godziny po gdy byłam pochłonięta rozmową;)
I punkt kulminacyjny- obsługa. 100/10, w szczególności ostatnia poznana Pani, ta sama, która urzekła mnie już podczas rezerwacji telefonicznej, trwającej 10 min. Rzadko zdarza się tak pozytywna osoba, która poświęci blisko 1.5h na rozmowę z osobą, której praktycznie nie zna. Teraz znajduje się w moim osobistym top3 obsługi, a trochę już jej poznałam. Przepraszam jak zanudziłam ;) no i trochę szkoda, że nie dało rady zgrać 3 pokoju, ale teraz mam motywację żeby wpaść ponownie ;) Dziękuję za miłe popołudnie i do zobaczenia!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#222

6/20/19 | visit date: 3/24/19

Trusted review

Q 320 reviews

Minął ponad rok gdy mieliśmy okazję zagrać ostatni raz w Olsztynie. Przy poprzedniej wizycie niestety zabrakło wolnych terminów, by odwiedzić Apokalipsę, więc trochę długo pokój kazał na siebie czekać. Po blisko dwóch miesiącach od wizyty mogę odtworzyć sekwencję zagadek, więc pewnie jest to jeden z tych ER-ów, które zapadają w pamięci i na który warto było czekać. Trudność pokoju, szczególnie z perspektywy dwóch osób, wynika w dużej mierze z liczby i czasochłonności zadań do wykonania, niż eksperckiego poziomu trudności zagadek. Końcówka – ale i ogólnie całość – ma takie momenty, które potrafią pozytywnie zmęczyć. Dzięki temu dynamika gry jest bezbłędna i to pomimo mocnej liniowości pokoju. Zagadki są dopracowane i zróżnicowane, choć jedna z nich trochę wg mnie poza apokaliptyczną wizją świata, ale to już chyba cecha pokojów iEscape, że gdzieś tam zawsze znajdziemy zagadkę [spoiler]. Dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa oraz oświetlenie, które wraz ciekawymi dekoracjami tworzą dość osobliwy klimat gry. Obsługa MG konkretna i rzeczowa. W warstwie realizacyjnej Apokalipsa to prawdopodobnie najlepszy obecnie olsztyński pokój zagadek.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Ogromnie dziękujemy za te miłe słowa :) Bardzo się cieszymy z tego, że Apokalipsa zapadła Panom w pamięci. A tym bardziej, że zasłużyła na miano "najlepszego er w olsztynie". To naprawdę wiele dla nas znaczy - szczególnie od tak doświadczonej drużyny. Musimy się chyba pospieszyć z budową kolejnych pokoi, żeby była okazja do ponownego spotkania :) Do rychłego zobaczenia - mamy nadzieję.
leny
leny

Scout
57 pts

1 review

Apokalipsa

9/5/20 | visit date: 9/5/20

Trusted review

leny 1 review

Razem z dziewczyną byliśmy w Apokalipsie. Mamy za sobą kilkanaście pokoi, o różnej tematyce i poziomie trudności. Pochodzimy ze Śląska, więc był to nasz pierwszy pokój w Olsztynie. Zaczynając od zagadek, mają one charakter liniowy, ale mimo to są momenty w których nie wiadomo która zagadka jest następna. Najlepsza - zagadka zręcznościowa angażująca nas oboje i zmuszająca do współpracy. Zagadki nie są skomplikowane więc co sprytniejsi nowicjusze też sobie poradzą. Poziom ekspert przypisany do pokoju naszym zdaniem zdecydowanie zawyżony. Pokój całkiem klimatyczny, a wystrój nawiązujący do tematu. Wewnątrz natomiast jest dużo przestrzeni, która jest po prostu czarna i kompletnie nie wykorzystana. Brakowało też bardzo dodatkowej latarki i moze kartki i ołówka (choć nie koniecznie). Obsługa bardzo miła, wstęp trochę krótki jak na nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu znamy też większość mechanizmów czy rodzajów kłódek, ale zawsze spotykaliśmy się z wprowadzeniem z czym można sie w środku spotkać. Tu tego zabrakło (moze dlatego że brak tutaj kłódek niestandardowych?). Na naszą opinię duży wpływ ma też wyproszenie nas z pokoju po upłynięciu czasu z czym spotkaliśmy się pierwszy raz w życiu, mimo że do wyjścia został nam do wpisania ostatni kod. Zaskoczenie i rozczarowanie jakie nas przez to spotkało zepsuło radość z gry! Brak miejsca do przechowania rzeczy prywatnych (można je zabrać ze sobą do środka).
Ciężko stwierdzić jaki poziom pokoi panuje na Warmii i Mazurach, ale bardzo daleko mu do poziomu pokoi ze Śląska. Na początki swojej przygody z Escape roomami warto zaglądnąć ale dla doświadczonych graczy, którzy mają za sobą pokoje śląskie lub wrocławskie nie ma co liczyć na fajerwerki.

report review

Overall rating: 5/10

Customer service: 6/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Patryk U
Patryk U

Wanderer
43 pts

31 reviews

Fallout pełną gębą

5/4/19 | visit date: 5/2/19

Patryk U 31 reviews

To chyba jeden z pierwszych pokojów gdzie trzeba dokładnie słuchać historii gdyż można utknąć już na samym początku :)

Mega klimatyczny i wypełniony pomysłami pokój. Niebanalne zagadki, które potrafią sprawić, że mózg paruje od intensywności myślenia. Można poczuć się jak post apokaliptyczny rozbitek gdzie w tle słychać wybuchy bomb i płacz rannych osób.

Największym zaskoczeniem była dla nas "trójwymiarowa zagadka", która wymaga olbrzymiej współpracy w zespole i przestrzennego myślenia - potrafi być czasochłonna ale też bardzo ekscytująca.

Jedynie finałowa zagadka obniżyła dla mnie przyjemność pokoju gdyż wymagała [spojler] co dla "większych" graczy może być męczące i denerwujące.

Obsługa bardzo miła i sympatyczna, można było wymienić spostrzeżenia i wrażenia po udanej ucieczce :)
Podobnie jak w innych pokojach dostajemy krótkofalówkę, która pozwala na łatwy kontakt z mistrzem gry lecz brak zegara odliczającego czas nie wywiera odpowiednio dużej presji ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Answer of company iESCAPE
Potwierdzamy, że „Apokalipsa” kryje w sobie wiele pułapek. Trzeba uważać na każdym etapie, bo rzeczywiście przy takim ogromie zadań, łatwo się pomylić albo utknąć, a z czasem krucho ? Cudownie, że taki poziom trudności Państwu odpowiada. Szczególnie dziękujemy za docenienie tej „trójwymiarowej zagadki” – my też bardzo ją lubimy ?
Dziękujemy też za ucieczkę z prawie wszystkich naszych pokoi „hurtem” i za dyskusje po każdej grze. Serdecznie zapraszamy ponownie ? Pozdrawiamy całą drużynę ?
kluczypęk
kluczypęk

Navigator
136 pts

37 reviews

Koniec świata?

10/5/19 | visit date: 1/15/19

Trusted review

kluczypęk 37 reviews

Olsztyn przywitał nas apokalipsą.... i to jaką! Wykreowany świat zdecydowanie zapadający w pamięć. Zagadki bardzo spójne z tematyką, logiczne i oddające klimat panujący w całym ER. Zdecydowanie polecamy wszystkim ekipom :) Obowiązkowy przystanek na Warmii! Na pewno odwiedzimy iEscape przy kolejnej wizycie w Olsztynie :) Do zobaczenia!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Krystian D. 3
Krystian D. 3

Wanderer
37 pts

12 reviews

Niesamowita przygoda!

2/16/19 | visit date: 2/15/19

Krystian D. 3 12 reviews

Wraz ze znajomymi postanowilismy wybrac sie z Gdyni do Olsztyna, aby odwiedzić Panstwa wszystkie pokoje!
Na ogół nie wystawiam opinii, ale tutaj po prostu muszę napisać!
Jestem ogromnie rozczarowany... czym? Tym, że ten pokoj znajduje się w tej chwili na 545 miejscu w Polsce!
SKANDAL! Bywałem w wielu escape roomach(ponad50) i ten znajduje się na pewno w czołówce!
Obsługa świetna! Klimat niesamowity! Zagadki niebanalne, logiczne, ale wyjątkowe!
Jakimś cudem udało nam się pobić rekord tego pokoju!
Jest to lokal, o którym nigdy nie zapomnę, bo obsługa + klimat pokoi zapadnie w pamięci na zawsze!
Wspaniała właścicielka, bardzo kontaktowa, można powiedzieć, że była z nami cały czas!
POLECAM, POLECAM, POLECAM!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. Cieszymy się ogromnie, że udało nam się Pana tak pozytywnie rozczarować. Staramy się, żeby wystrój, klimat i zagadki były niestandardowe, więc jest nam tym bardziej miło ze wyróżnił Pan te elementy w swojej opinii.
Raz jeszcze gratulujemy Państwu fantastycznego rekordu! Jesteśmy przekonani, że rekord naszego najtrudniejszego pokoju to nie jest cud, a wspólna praca całej, świetnie zgranej i doświadczonej drużyny :)
Czytając tak ciepły komentarz na temat naszej obsługi – nasze serducha rosną ? Dziękujemy ? Było nam bardzo miło Państwa gościć i mamy ogromną nadzieję do zobaczenia :D
PrzemoCh
PrzemoCh

Scout
95 pts

12 reviews

Bardzo ciekawy pokój

4/29/19 | visit date: 11/4/18

Trusted review

PrzemoCh 12 reviews

Niestety byliśmy tam na tyle dawno temu, że nie jestem w stanie dodać konkretnej opinii, jednak pamiętam, że wyszliśmy bardzo zadowoleni. Pokój dosyć trudny, ale miał ciekawe zagadki i rozwiązania. Na pewno śmiało go polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za polecenie i za tak miły komentarz choć minęło już trochę czasu od gry. Bardzo nas to cieszy, że zagadki były ciekawe i że byliście Państwo zadowoleni. Dziękujemy i zapraszamy ponownie :)
OlaGo
OlaGo

Navigator
127 pts

39 reviews

Świat po apokalipsie

9/30/18 | visit date: 9/28/18

OlaGo 39 reviews

Pokój ciekawy, faktycznie bardzo trudny, ale nie do końca ze względu na trudność samych zagadek, tylko ze względu na sposób ich rozmieszczenia i metodę konieczną do rozwiązania. Nie odejmuje to niczego pokojowi, ale nie do końca wiem czy jest to zaleta :). Zagadki ciekawe, czasami niestety nie do końca całkiem intuicyjne. Klimat zdecydowanie oddane tematykę, obsługa bardzo miła. Ogólna ocena bardzo dobra, polecam dla doświadczonych eskejpowiczów.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy pięknie za przemiłe słowa :) Rzeczywiście w Apokalipsie staraliśmy się utrudnić grę na wielu płaszczyznach - mamy nadzieję, że to się udało. Cieszymy się, że zabawa się udała. Zapraszamy Państwa serdecznie do naszych pozostałych pokoi.

Page 1 of 2

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world