Escape room Zamach na Napoleona

Zamach na Napoleona

Lockme partner

23

23 reviews

|

5

Olsztyn: 5th place

|

Warmińsko-Mazurskie: 10th place

|

PL 392

Poland: 392nd place

|

8.5/10

Zamach na Cesarza Francuzów - nawet zakończony niepowodzeniem - to największe przestępstwo. Teraz, gdy w zamkowych lochach czekacie na wyrok, możecie tylko z... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Historical

intermediate

Plot of the room

Zamach na Cesarza Francuzów - nawet zakończony niepowodzeniem - to największe przestępstwo. Teraz, gdy w zamkowych lochach czekacie na wyrok, możecie tylko zgadywać, co poszło nie tak. Wiecie jednak, że za taką zdradę kara będzie najsurowsza. Ucieczka jest jedynym rozwiązaniem. Macie 60 minut zanim będzie za późno.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Opening hours

Codziennie 10:00-21:00

Owner’s data

Escape Room Paweł Kuczwalski
Włodka 16-18
86-300 Grudziądz
NIP (tax identification number): 876 22 44 495

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 23 reviews

Overall rating 8.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

23 reviews

Alicja 6
Alicja 6

Pioneer
153 pts

68 reviews

"Uwięzieni w lochu - nie wiesz co robić? -Licz na siebie"

8/12/19 | visit date: 8/10/19

Alicja 6 68 reviews

Nawet w moich najśmielszych snach nie przypuszczałam, że poprzednie odwiedzone pokoje tak mi przypadną do gustu, że miesiąc później przyjadę znowu. Nadarzyła się okazja "lekko" zboczyć z kursu na Nidzicę i wpadamy po raz drugi. Naszą przygodę rozpoczynamy od Napoleona. Zaczyna się bardzo ciekawie. na początku myśleliśmy, że coś się zepsuło, ale czas mijał nikt nie wracał - czas zacząć liczyć na siebie. Czas zacząć działać. Pokój jest liniowy, początkowo mała ilość zagadek przeistacza się w naprawdę dobre tempo. W dwie osoby trzeba latać w te i we te :) Są logiczne , dużo poczciwych kłódeczek i zagadek zręcznościowych, czyli takich które lubię najbardziej. Urzekła mnie jedna zagadka, którą zrobiłam skrótem ( ależ byłam dumna jak się później dowiedziałam od obsługi, że nikt jeszcze tak dotychczas nie zrobił i nie ułatwił sobie życia). Zagadki jeśli chodzi o stopień trudności raczej z tych średnich lub średnio - trudnych). No i punkt kulminacyjny to obsługa. Nie sposób o niej zapomnieć. Tym razem mieliśmy przyjemność z Panią, którą mało poznaliśmy zeszłym razem. Tak samo niesamowicie pogodna , zabawna, rozmowna osoba, idealnie nadająca się do obsługi klienta :). Mamy nadzieję do zobaczenia niebawem, w końcu niedługo nowy pokój i został nam jeszcze Czołg w Jeziorze :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Patryk U
Patryk U

Wanderer
43 pts

31 reviews

To chyba nie to

5/4/19 | visit date: 5/2/19

Patryk U 31 reviews

W osobistym odczuciu tytuł pokoju nie wiele mówi o tym co dzieje się w wewnątrz pokoju. Moim zdaniem powinien nazywać się "Lochem" gdyż celem jest ucieczka z więzienia a niewiele jest Napoleona w tej historii.

Początek pokoju zaskakujący i irytujący gdyż jest ciemno, bardzo ciemno. Jedyne światło to malutka łuna wpadająca przez szczelinę w drzwiach wejściowych. Przez 20 min szukaliśmy źródła światła co dla naszej doświadczonej ekipy było bardzo denerwujące.

Wykonanie i przygotowanie zagadek jest bardzo fajne lecz mam wrażenie że nie zostały one odpowiednio połączone fabularnie. W pewnym momencie pojawia się pełno rzeczy do zrobienia jednocześnie lecz wyniki zagadek nie specjalnie ze sobą współgrają. Brakuje spoiwa między nimi.
Lecz gdyby ocenić niezależnie poszczególne zagadki to są one bardzo fajne i przemyślanie zrobione.

Obsługa bardzo miła i uprzejma. Podobnie jak w innych pokojach w Olsztynie dostajemy krótkofalówkę która pozwala na łatwy kontakt z mistrzem gry lecz brak zegara nie wywiera presji na grających.

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Wielka szkoda, że z „Zamachem na Napoleona” nie do końca trafiliśmy w Państwa gust. Szkoda, ale rozumiemy, że nie każdy nasz pokój musi się każdemu spodobać. Tym bardziej dziękujemy za owocne dyskusje po grze, ponieważ dzięki nim w pełni rozumiemy wszystkie argumenty ZA i PRZECIW. Cieszymy się bardzo, że – choć Napoleon nie do końca – to jednak pozostałe pokoje się Państwu spodobały. Mamy ogromną nadzieję na rewizytę. Pozdrawiamy serdecznie całą drużynę ?
Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wanderer
39 pts

20 reviews

Kolejna olsztyńska przygoda (21)

3/14/19 | visit date: 3/9/19

Żaneta T. 1 20 reviews

Następna wizyta w Olsztynie była dla nas doskonałą okazją, aby kontynuować poznawanie olsztyńskich escape roomów. Zaraz więc po rozpakowaniu walizek, pamiętając o poprzednich dobrych doświadczeniach z firmą iESCAPE, zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w Zamachu na Napoleona.

Kolejny scenariusz osadzony w olsztyńskiej lokalizacji to domena twórczyń iESCAPE, które wyciągają smaczki z historii Olsztyna i zamieniają je w dobre fabuły. Tym razem skazani na śmierć musieliśmy wydostać się z lochów, gdzie pokornie mieliśmy oczekiwać na stracenie. Ale jako, iż bezczynność nie leży w naszej naturze, natychmiast zaczęliśmy kombinować, jak zmienić nasze położenie. A nie było to wcale takie proste. Ostatecznie uciekliśmy z więzienia tylko dzięki litościwemu ciemiężycielowi, który dodał nam do rozgrywki kilka minut. W dwie osoby uwijaliśmy się jak w ukropie, ale nie zdążyliśmy uporać się z zagadkami przed upływem czasu, mimo trzech podpowiedzi.

Zagadki były różnorodne. Ciekawa łamigłówka manualna, sporo liczenia oraz dużo, naprawdę dużo kłódek. Zbyt dużo jak na mój gust. Mimo, iż plany właścicieli iESCAPE idą podobno w kierunku unowocześniania rozgrywki, Zamach na Napoleona jest zdecydowanie pokojem pierwszej generacji. Nie byłoby w tym zupełnie nic złego, gdyby nie fakt, że dopasowywanie kodu na trzy cyfry do jednej z trzech kłódek trzycyfrowych (po kolei, taka zgadywanka), jest jednak mocno zniechęcające. Dlatego gdy tuż przed finałową zagadką odkryliśmy z mężem jeszcze jedną kłódkę, oboje westchnęliśmy z irytacją.

Sytuacji nie poprawia także to, że pokój jest już lekko wysłużony. Niektóre kłódki nie działają już tak bezproblemowo, więc przy wpisywaniu kodów trzeba zachować czujność i precyzję. O dziwo, z jedyną nietypową dla nas przeszkodą tego typu poradziliśmy sobie koncertowo - podpowiedź była bardzo przejrzysta.

Oczywiście nie jest to gra złożona z samych kłódek! Niektóre zagadki są bardzo pomysłowe i mimo, iż był to nasz 21 pokój, niemal żadna nie powtórzyła się z innymi grami, nie wspominając już o innych pokojach od iESCAPE. Wydaje się, że kreatywność dziewczyn nie ma granic i stworzą jeszcze nie jeden dobry pokój! Ten jest poprawny i ciekawy, ale do ścisłej czołówki trochę mu brakuje. W porównaniu chociażby z ich nowszym Upiorem z Alt Allenstein jest troszkę rozczarowujący, choć wciąż na całkiem niezłym poziomie.

Czymś, co zawsze niesamowicie podoba się nam w iESCAPE jest mega entuzjastyczna i przyjazna obsługa. Dziewczyny z powodzeniem mogłyby prowadzić szkolenia "jak dopieścić klienta" oraz "wasze zdanie jest dla nas ważne" :) Mieliśmy wrażenie, że nie tylko nasza mistrzyni gry, ale też pozostałe członkinie załogi iESCAPE są zupełnie szczerze zainteresowane naszymi uwagami i odczuciami na temat rozgrywki. To sprawia, że wychodząc z siedziby firmy mamy poczucie, że one są tam dla nas, a nasza rozrywka i zabawa oraz nasz dobrze spędzony czas wolny leży im na serduchach. Za to należą im się naprawdę gromkie brawa!

Słyszeliśmy, że plany firmy obejmują likwidację niektórych pokoi pierwszej generacji i powstanie nowych, unowocześnienionych. Z Zamachu na Napoleona mogą zrezygnować bez żalu. Pomysłów na pewno długo im nie zabraknie :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy pięknie za wizytę i za recenzję. Rzeczywiście "Zamach na Napoleona" jest jednym z naszych pierwszych pokoi - ma już niemal trzy lata. Stąd pewne natężenie kłódkowych rozwiązań. Tak, jak Pani wspomniała, staramy się od tego odchodzić. Na pewno nie zupełnie - lubimy kłódki i one u nas zawsze będą, ale w coraz mniejszej liczbie. Cieszymy się ogromnie, że mimo kłódek, doceniają Państwo pozostałe rozwiązania i pomysły na zagadki. Szczególnie nas cieszy, że żadna zagadka nie powtórzyła się z Państwa wcześniejszymi pokojami - w przypadku tak doświadczonej grupy, jak Państwo, to duży komplement :) Dziękujemy również za ciepłe słowa dotyczące naszej obsługi. Rzeczywiście jest tak, jak Pani pisze - grupy są dla nas najważniejsze, a Państwa uwagi - pozytywne i te mniej przychylne - są dla nas na wagę złota. Tylko dzięki nim możemy się rozwijać. Potwierdzamy również, że będziemy niebawem budować kolejne pokoje. Z "Zamachu na Napoleona" jeszcze na pewno nie zrezygnujemy - ten pokój ma swoich miłośników (choć rzeczywiście zdecydowanie lepiej rozwiązywać w nim zagadki większą grupą). Wnioskując po naszych rozmowach, po tym, co Pani pisze i po Pani wcześniejszych pozytywnych recenzjach naszych pokoi (szczególnie "Upiora z Alt Allenstein"), gorąco zachęcamy Państwa do wizyty w "Apokalipsie". Przy kolejnej okazji, polecamy właśnie ten pokój. O ile nas przeczucie nie myli (a mamy nadzieję, że nie), "Apokalipsa" powinna Państwu sprawić dużą przyjemność :) Zapraszamy serdecznie.
Krystian D. 3
Krystian D. 3

Wanderer
37 pts

12 reviews

Zespół zgrany to podstawa!

2/16/19 | visit date: 2/14/19

Krystian D. 3 12 reviews

[spojler] Dużo się dzieje, ale to chyba dobrze, tymbardziej, że udaliśmy się w 5 osób, więc kazdy z nas miał ręce pełne roboty! :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. Faktycznie Zamach na Napoleona jest pokojem wymagającym i każda dodatkowa para rąk jest cenna ? A zgrana ekipa do podstawa ?
Anna Murdzia
Anna Murdzia

Newbie
20 pts

4 reviews

Nie mój klimat

5/5/19 | visit date: 5/5/19

Anna Murdzia 4 reviews

Nie byłam przekonana do tego tematu pokoju, ale ostatecznie mi się podobało. Obsługa jak zwykle najlepsza ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Cieszymy się ogromnie, że mimo obiekcji przed grą, Napoleon Panią do siebie przekonał. Super, że się podobało i że zabawa się udała. Dziękujemy ogromnie za kolejną wizytę i za przemiłe słowa :)
OlaGo
OlaGo

Navigator
127 pts

39 reviews

Wizyta w lochu

9/30/18 | visit date: 9/29/18

OlaGo 39 reviews

Pokój ciekawy, bardzo fajne zagadki, logiczne, problem był jedynie z jedną kłódka ze względu na jej technikę działania :) ogólnie bardzo polecam, raczej grupom doswiadczonym. Klimat super, obsługa bardzo miła.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Bardzo dziękujemy za przemiłe słowa. Cieszymy się, że pokój, klimat, zagadki i obsługa przypadły Państwu do gustu. Na przyszłość możemy podpowiedzieć, że ta kłódka, którą ma Pani na myśli, występuje u nas tylko w trudnych pokojach.
Maja K. 19
Maja K. 19

Wanderer
29 pts

2 reviews

Wspaniały

2/16/19 | visit date: 2/14/19

Maja K. 19 2 reviews

Warto warto i jeszcze raz warto!!
Jeśli ktoś lubi wyzwania i pracę w grupie, to niech nie traci czasu i rezerwuje ten pokój!
Wybraliśmy się w 5 osób i każdy miał pełen ręce roboty, musieliśmy współpracować a nasze umysły pracowały na najwyższych obrotach.
Pokój jest wymagający i dość długi, ale nikt nie powinien się rozczarować!
A do tego, niesamowita obsług, pełna pasji i zaangażowania, Mistrz Gry(podejrzewamy że to Pani właścicielka) był tak charyzmatyczną osobą że mieliśmy wrażenie jakbyśmy się znali z Nią już od bardzo dawna!
Gorąco polecam ten pokój!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. Współpraca to podstawa ? Świetnie, że każdy z Państwa miał ręce pełne roboty, a zabawa się udała ? Dziękujemy za przesympatyczne słowa odnoszące się do naszej obsługi, jest nam niezmiernie miło ? Pięknie dziękujemy za polecenie.
VooVoo
VooVoo

Guide
471 pts

221 reviews

...

2/26/18 | visit date: 2/24/18

VooVoo 221 reviews

Pokój o średniej trudności, z logicznymi zagadkami manualnymi i elektronicznymi.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy bardzo za wizytę i za recenzję.
Kasia G.
Kasia G.

Scout
82 pts

33 reviews

Jeden dzień i jego 60 minutowe konskwencje :)

11/25/17 | visit date: 11/25/17

Kasia G. 33 reviews

Czy tam będzie ciemno i strasznie?
Jesteś w więzieniu i za chwilę idziesz na stracenie, więc jak ma być?
Sześć rąk urobionych po pachy a życie się waży każdego z nas... a worek jest tylko jeden :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Pięknie dziękujemy za komentarz. Bardzo cieszymy się, że zabawa się udała :)
Janusze Ucieczki
Janusze Ucieczki

Navigator
106 pts

54 reviews

Ach ten Bonaparte !

9/2/19 | visit date: 8/26/17

Janusze Ucieczki 54 reviews

Od tego pokoju standard IESCAPE już tylko wzrastał, zagadki, wystrój i napracowanie z każdym pokojem są coraz lepsze :)
Cieszymy się, w końcu są pokoje w Olsztynie które można polecać !

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Choć minęło już tyle czasu, bardzo dobrze pamiętamy wizytę słynnych Januszy Ucieczki w Napoleonie... i tę ulgę, kiedy wyszliście i powiedzieliście, że było super. Dziękujemy za słowa uznania i za wszystkie cenne wskazówki, które od Was zawsze dostajemy. Do ponownego zobaczenia :)

Page 1 of 3

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends