Escape room Kradzież dzieł Kopernika

Kradzież dzieł Kopernika

closed

Room closed

Jest rok 1518. Zazdrość zaprowadziła Was na Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, wprost do komnat Mikołaja Kopernika. Doszły Was bowiem słuchy, że astrono... [więcej]

2-6 people

60' minutes

Narrative

intermediate

Plot of the room

Jest rok 1518. Zazdrość zaprowadziła Was na Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, wprost do komnat Mikołaja Kopernika. Doszły Was bowiem słuchy, że astronom z Torunia pisze pracę, która po latach będzie nazwana przewrotem kopernikańskim. Macie 60 minut, aby odnaleźć rękopis i wydostać się z pokoju.

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Opening hours

Codziennie 10:00-21:00

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 13 reviews

Overall rating 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

13 reviews

Patryk U
Patryk U

Wanderer
43 pts

31 reviews

Przyjemna kradzież

5/4/19 | visit date: 5/2/19

Patryk U 31 reviews

Przyjemny pokój dla średnio zaawansowanych drużyn. Ciekawie wystylizowany pokój niczym średniowieczna pracownia i mieszkanie w jednym. Dało się poczuć klimat Kopernikowego odkrywcy :)

Zagadki liniowe aczkolwiek kilka z nich miło nas zaskoczyło i czuć było postęp historii.
Świetnie się bawiliśmy nawet jako doświadczona drużyna.

Obsługa miła i sympatyczna, można było powymieniać wspólne przemyślenia :)
Podobnie jak w innych pokojach w Olsztynie dostajemy krótkofalówkę dzięki której możemy łatwo dogadać się z mistrzem gry o mniejsze lub większe wskazówki.

Na minus jedynie brak zegara, który pokazywałby czas do końca (nie czuć presji ;))

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za ucieczkę z prawie wszystkich naszych pokoi „hurtem” i za dyskusje po każdej grze. Super, że pokój „Kradzież dzieł Kopernika” też się Państwu spodobał. Teraz nie jest on już dostępny, ale tym bardziej zapraszamy do ponownych odwiedzin i ucieczki z pokoju, który budujemy właśnie w miejsce Kopernika. Do ponownego zobaczenia ? Pozdrawiamy całą drużynę ?
Konrad Woreta
Konrad Woreta

Wanderer
34 pts

16 reviews

Mistrz Kopernik

3/14/19 | visit date: 2/9/19

Konrad Woreta 16 reviews

Pierwszy odwiedzony przeze mnie Escape Room zaczarował mnie! Pokój ładnie wykonany, zagadki bardzo zróżnicowane, dają przyjemność z rozwiązania! Obsługa ciepła i sympatyczna, napewno jak kiedyś będę w Olsztynie to wrócę do pozostałych pokoi - na szczęście jest co zwiedzać! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE
Bardzo się cieszymy, że udało się Państwa "zaczarować" :) Ogromnie dziękujemy za miłe słowa. Zapraszamy serdecznie. Jeśli tylko będziecie Państwo ponownie w Olsztynie, proszę nas koniecznie odwiedzić - będziemy czekać :)
Krystian D. 3
Krystian D. 3

Wanderer
37 pts

12 reviews

FRAJDA!

2/16/19 | visit date: 2/14/19

Krystian D. 3 12 reviews

Pokój dobry dla grup początkujących lub średnio zaawansowanych!
Pokój prześliśmy w 28minut, ale myślę, że doświadczenie powyżej 50 pokoi to spowodowało!
Pokój świetny, napotkałem zagadki bardzo klimatyczne(idealnie dopasowane do fabuły pokoju)!
POLECAM!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. Również polecamy Kradzież dzieł Kopernika dla grup z mniejszym doświadczeniem. Dziękujemy pięknie za miłe słowa odnośnie do klimatu i zagadek ?
Gratulujemy wyjścia w czasie 28 minut!
AsamiSato
AsamiSato

Wanderer
47 pts

17 reviews

Świetny pokój, dziwna obsługa...

7/17/18 | visit date: 7/15/18

AsamiSato 17 reviews

Nigdy nie byliśmy w Olsztynie w Escape roomie. To był pierwszy raz i uważamy, że pokój był fenomenalny! Wraz ze znajomymi odkryliśmy tajemnice Kopernika:) Polecam każdemu na początek, bo pokój jest naprawdę łatwy i przyjemny. Wszystkie zagadki logiczne - mimo tego że wydają się trudne da się je rozwiązać po dłuższym czasie. Czasami tego czasu trochę brakuje hehe,ale wszystko jest dobrze rozplanowane. Pokój - szóstka z plusem, jedyne co było moim zdaniem fatalne,to obsługa. My od dawna wiemy, że w Olsztyne żyje wiele nieuprzejmych,niemiłych ludzi. Obsługa w escape roomie była miła,...lecz bardzo"rzeczowa". Czuliśmy się, jakby podpowiedzi były czytane z kartki, jakby pani która tam pracuje troszkę się nie chciało nam pomagać, jakby wszystko było ze schematu itp. W Gdańsku w escape roomach zawsze byliśmy goszczeni jak zwykli ludzie, czasami nawet z nami pogadali po pokoju,jakie mamy wrażenia itp. Tutaj czuliśmy atmosferę "dajcie pieniądze, i już sobie idźcie, okej???" ;/ Pokój świetny, polecamy każdemu. Wystrój, klimat - po prostu wspaniały:).

Overall rating: 9/10

Customer service: 2/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Bardzo dziękujemy za komentarz :) Ogromnie się cieszymy, że pokój tak bardzo przypadł Państwu do gustu :) Żałujemy, że nie byli Państwo zadowoleni z obsługi, że mimo tego, iż była "miła", nie czuli się Państwo dostatecznie ciepło przyjęci. Trudno nam nawet ustalić, co mogło zaważyć na takim odbiorze - zapewniamy jednak, że u nas podpowiedzi nie są czytane z kartki, nie mamy materialistycznego podejścia, a Olsztyn jest pełen miłych i uprzejmych ludzi. Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie nam dane Państwa ugościć i to wszystko udowodnić :) Pozdrawiamy serdecznie :)
magdalenakluska321
magdalenakluska321

Wanderer
30 pts

9 reviews

Kradzież dzieł Kopernika?

9/23/18 | visit date: 8/18/18

magdalenakluska321 9 reviews

Do pokoju udałam się z grupą znajomych , których próbowałam zarazić tą formą rozrywki , niestety nie udało się . W ogóle nie odczułam klimatu , staliśmy na środku pokoju nie wiedząc co zrobić, co do czego i dlaczego ? Obsługa zamiast pomocna wydawała się zirytowana . Mam nadzieję , że coś się poprawi, bo tematyka pokoju dobrze pasuje do miasta, w jakim się znajdujemy , z wykonaniem tylko trochę gorzej.

Overall rating: 4/10

Customer service: 5/10

Interior: 2/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za ocenę. Ogromnie żałujemy, że zabawa nie do końca się udała. Pokój "Kradzież dzieł Kopernika" ma swoich miłośników (głównie rodziny z dziećmi), ale oczywiście rozumiemy, że nie każdemu musi się spodobać. Jeśli byli Państwo z grupką samych dorosłych, to na pewno sami polecilibyśmy Państwu inny pokój - ich popularność jest dość dobrze odzwierciedlona w rankingu LockMe. Na zachętę możemy powiedzieć, że każdy nasz pokój jest związany z Olsztynem :) Mamy nadzieję, że mimo pierwszego gorszego wrażenia, będziemy mieli szansę ponownie gościć Państwa u nas.
lukwych l.
lukwych l.

Guide
496 pts

264 reviews

O obrotach ciał niebieskich

8/16/17 | visit date: 7/29/17

lukwych l. 264 reviews

Kopernika odwiedziliśmy w ramach specjalnej wersji 4w1 czyli "Mieszkanie". Był to ostatni pokój po Napoleonie, Czołgu i Leśniczówce i pierwszy do którego da się przejść bezpośrednio z poprzedniego. Klimat był wyczuwalny i nic więcej w temacie, choć jedna z zagadek nie tylko nowatorska, ale i mocno w temacie. Pozostałe łamigłówki różne zarówno w jakości, jak i w dopasowaniu do fabuły, ale raczej na plus. W kwestii obsługi i oceny końcowej powtórzę jak w każdej z 4 recenzji: Mistrzyni Gry na 10, a na ocenie zaważył brak fajnego tematycznego powiązania i wprowadzenia pomiędzy pokojami w ramach "Mieszkania", oraz zabrakło nam trochę więcej klimatu w wystroju i zagadkach. Ale nadal solidna 8.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy bardzo za szczegółowe recenzje każdego pokoju. Plusy to miód na nasze uszy, minusy bierzemy do serca i już myślimy jak poprawić. Bardzo się cieszymy, że ogólnie zabawa się udała :)
Biedrona
Biedrona

Globetrotter
225 pts

76 reviews

Kradzież może być początkiem przygód

2/6/17

Biedrona 76 reviews

Pokój łatwy i przyjemny ale zdecydowanie wymagający myślenia. Idealny na pierwszy raz, można złapać po nim bakcyla i chcieć więcej wizyt w escape roomach. Zagadki różnorodne, dla doświadczonych graczy raczej proste. Troszkę mało miejsca jak na grupę pięciu osób którą byliśmy. Obsługa na medal i plus za wątek związany z Olsztynem

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Bardzo dziękujemy za miłe słowa :) Rzeczywiście U nas każdy pokój jest w pewien sposób związany z Olsztynem, więc tym bardziej cieszymy się, że odczuła to Pani w Napoleonie i w Koperniku :) Damy na pewno znać, jak otworzymy kolejne pokoje.
Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Guide
516 pts

394 reviews

Okradziony Kopernik

12/4/16 | visit date: 12/4/16

Wypuśćcie Nas 394 reviews

Mała wycieczka do Olsztyna przyniosła dużo frajdy. Odwiedziliśmy cztery pokoje firmy iEscape w jedno popołudnie, korzystając ze specjalnej oferty ucieczki ze wszystkich pokoi. W tej firmie przyciąga oryginalna tematyka ER. Pracownia Kopernika zwraca uwagę ciekawymi rekwizytami i zagadkami nawiązującymi do prac astronoma. Oprócz klasycznych kłódek, możemy znaleźć kilka
ciekawych rozwiązań. Pokój daje możliwość płynnej gry i korzystania z różnorakich łamigłówek spójnych z fabułą. Duży plus za system podpowiedzi przez krótkofalówkę, jest to bardzo wygodna forma kontaktu z Mistrzem Gry. Podsumowując, tradycyjny, liniowy pokój z dość prostym poziomem. Przemiła Mistrzyni Gry, która płynnie i z sympatią przeprowadziła nas przez cały pobyt. iEscape trzyma poziom.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Droga drużyno, bardzo się cieszymy, że Wam się podobało :) Fenomenalnie jest czytać takie komentarze, a jeszcze milej było nam Was gościć. Dziękujemy za wizytę, wszystkie cztery recenzje i do rychłego zobaczenia - mamy nadzieję :)
DreamTeam
DreamTeam

Pioneer
191 pts

160 reviews

Dla każdego

8/21/16 | visit date: 8/13/16

DreamTeam 160 reviews

Sympatyczny pokój, jasny, z dyskretną muzyką. W sam raz na rodzinną przygodę. Niezbyt trudny, z dużą ilością kłódek. Polecamy!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Bardzo dziękujemy :)
Janusze Ucieczki
Janusze Ucieczki

Navigator
106 pts

54 reviews

Początki bywają trudne...

8/21/16 | visit date: 8/13/16

Janusze Ucieczki 54 reviews

Fajny pomysł na pokój, nawiązujący do historii Olsztyna. Przypomina on komnatę, więc pasował do fabuły.
Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tym, żeby trzeba było użyć siły w celu rozwiązania zadania. Niektóre zagadki nie do końca przemyślane-czynniki zewnętrzne uniemożliwiają otrzymanie prawidłowych wyników.
Mimo nie rozwiązania wszystkich zagadek (przez pomyłkę obsługi podczas przygotowywania pokoju) udało nam się wykraść dzieła astronoma i opuścić pokój w czasie.
Pokój mimo wszystko zasługuje na odwiedziny. Po wyeliminowaniu wpadek może stać się jednym z fajniejszych ER na mapie Olsztyna.

Overall rating: 3/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Bardzo dziękujemy za opinię. Między innymi dzięki Waszym testom i sugestiom z naszego pierwszego dnia działalności wprowadziliśmy już sporo zmian w pokoju i pracujemy nad kolejnymi ulepszeniami. Zapraszamy serdecznie, pokażemy Wam co się zmieniło i przy okazji odwiedzicie też nasze kolejne pokoje - czołg już czeka, liczymy na Wasz feedback :)

Page 1 of 2

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers