Escape room Zbrodnia w domu leśniczego

Zbrodnia w domu leśniczego

Lockme partner

24

24 reviews

|

4

Olsztyn: 4th place

|

Warmińsko-Mazurskie: 9th place

|

PL 370

Poland: 370th place

|

8.8/10

W chacie leśniczego schowane są dowody zbrodni z początku XX wieku. Zbrodni popełnionej z miłości i zazdrości. Sprawa, która wstrząsnęła mieszkańcami Olsztyn... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Criminal

intermediate

Plot of the room

W chacie leśniczego schowane są dowody zbrodni z początku XX wieku. Zbrodni popełnionej z miłości i zazdrości. Sprawa, która wstrząsnęła mieszkańcami Olsztyna, nigdy nie została jednak rozwiązana. W Was cała nadzieja. Wkradliście się do leśniczówki, aby rozwikłać tę tajemnicę i zdobyć dowody potwierdzające winę leśniczego. Czy zdążycie przeszukać wszystkie zakamarki zanim wróci sprawca?

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Opening hours

Codziennie 10:00-21:00

Owner’s data

Escape Room Paweł Kuczwalski
Włodka 16-18
86-300 Grudziądz
NIP (tax identification number): 876 22 44 495

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 24 reviews

Overall rating 8.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

24 reviews

juliawincenciak
juliawincenciak

Newbie
19 pts

2 reviews

Bardzo ciekawy pokój

7/7/20 | visit date: 7/7/20

Trusted review

juliawincenciak 2 reviews

Przede wszystkim bardzo dużo zagadek i dużo szukania różnych rzeczy. Moim zdaniem jak dla początkujących jest to trudny pokój , ponieważ trzeba szukać wielu rzeczy na raz. Oczywiście to jest tylko moja obiektywna opinia. Wystrój pokoju bardzo interesujący i nadający odpowiedni klimat. Pokój jak najbardziej super ale potrzeba nam jeszcze treningu żeby przejść go bez podpowiedzi 😂👌🏻

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Alicja 6
Alicja 6

Pioneer
153 pts

68 reviews

Klimatyczny, łatwy i przyjemny

8/12/19 | visit date: 8/10/19

Alicja 6 68 reviews

Po nieudanym pobiciu rekordu w Napoleonie postanowiliśmy (znaczy się szczególnie ja) spróbować pobić 23' w chatce leśniczego. Przekraczamy próg pokoju i znajdujemy się w klimatycznym domku chorego leśniczego. Naszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki zabójstwa popełnionego z "miłości" do drugiej osoby. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że wg mnie pokój znajduję się na 2 miejscu (zaraz po Apokalipsie) i powinien być wyżej w rankingu. Ma swoisty klimat oraz logiczne zagadki. Bardzo dużo jest szperania oraz szukania. Jeśli myślicie, że czegoś tam nie ma- przeszukajcie to jeszcze raz :). Pokój naszpikowany zagadkami matematycznymi - level master, oczywiście do zrobienia ( nie ma ani całek ani pochodnych :)), natomiast jest ich dużo więc trzeba się sprężyć. Jedyne czego mi zabrakło to pobicie rekordu- otarliśmy się (zabrakło 7 min), ale ponoć w 2 osoby 30 min to znakomity czas. Nie wiem co ale ten pokój ma to "coś", coś takiego, że płynnie przechodzi się przez szereg zagadek. Nie było dłuższych przestojów, ani potrzeby niczego wyjaśniać po grze - wszystko było klarowne i jasne.
O obsłudze już wspomniałam - bardzo polubiłam, odbieramy chyba na tych samych falach. Nic dodać nic ująć. Nie mówię do widzenia, tylko do zobaczenia, mam nadzieję niedługo ( Pani wie o co chodzi :))- mamy w końcu jeszcze dwa pokoje do odwiedzenia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Krystian D. 3
Krystian D. 3

Wanderer
37 pts

12 reviews

Zaczarowani!

2/16/19 | visit date: 2/14/19

Krystian D. 3 12 reviews

Pokój jak najbardziej liniowy, więc myślę, że jest idealnym rozwiązaniem dla grup średnio zaawansowanych jak i początkujących!
Jedna zagadka sprawiła nam spory kłopot, ale udało się wyjść, nie korzystając z żadnej podpowiedzi!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. Również polecamy Zbrodnię w domu leśniczego dla grup średniozaawansowanych i początkujących. Gratulujemy wyjścia bez podpowiedzi ?
Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wanderer
39 pts

20 reviews

Obiecujący leśniczy

10/20/18 | visit date: 9/21/18

Żaneta T. 1 20 reviews

Kolejna wizyta w Olsztynie była dość spontaniczna, dlatego nie planowaliśmy odwiedzin w żadnym escapie. Zwłaszcza, że nasze słabe doświadczenia z poprzednim pokojem w tym mieście nie zachęcały do kolejnych eksperymentów. W końcu jednak postanowiliśmy dać szansę innej olsztyńskiej firmie i tak oto trafiliśmy do iESCAPE. Firma ulokowana jest w kamienicy na starówce i już od progu zaskakuje - gdy wjeżdżamy windą, wybieramy piętro 4. Gdy wybierzemy schody - już tylko 2. Rozwiązanie tej akurat zagadki jest dość banalne, ale... to miły początek dla firmy z Escape Roomami :)
Nie wiem właściwie, dlaczego zdecydowaliśmy się na wizytę w domu leśniczego, bo to nie ten pokój miałam upatrzony. Może wystraszyliśmy się poziomu trudności w innych pokojach, a może po prostu chcieliśmy poznać najpierw styl iESCAPE. Grunt, że gdy zamknęły się za nami drzwi do pokoju, znaleźliśmy się w zupelnie innym świecie. Chatka leśnika jest odwzorowana bardzo autentycznie, a same zagadki komponują się z otoczeniem. I zanim ktoś zastanowi się, dlaczego tyle z nich opiera się na liczeniu, fabuła wciąga i nie pozwala się nudzić. Sam cel do osiągnięcia jest też wkomponowany w historie i "usprawiedliwia" schowki, poukrywane przedmioty i tajemnice. Po prostu pokój jest spójny i bardzo poprawny.
Mimo skomplikowanego dla dwójki humanistów liczenia, z pokojem poradziliśmy sobie śpiewająco. Wyszliśmy z niego kwadrans przed upływem czasu, bez żadnych podpowiedzi. A warto dodać, że był to dopiero nasz dwunasty pokój, w którym na dodatek byliśmy we dwoje. Zdecydowanie pokój ten uratował nasze zdanie na temat olsztyńskich escapów.
Warto także wspomnieć o bardzo sympatycznej obsłudze firmy! Dziewczyny naprawdę bardzo dbają o swoich klientów, wprowadzają ich w historię pokoju z zarażając entuzjazmem i mają sporo do powiedzenia na temat escapów. To prawdziwe pasjonatki! Sympatyczne wrażenie z rozwiązanej zagadki Zbrodni w domu leśniczego sprawiło też, że porzuciliśmy naszą zasadę maksymalnie jednego pokoju w jeden dzień i zaraz zarezerwowaliśmy w iESCAPE kolejny. Ale o tym następnym razem :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Czytanie takich recenzji to dla nas prawdziwa przyjemność. Bardzo nam miło, że dzięki wizycie u nas odzyskaliście Państwo wiarę w olsztyńskie escape roomy. Cieszymy się ogromnie, że pokój przypadł Państwu do gustu. Gratulujemy fantastycznego wyniku. Dziękujemy jednocześnie za miłe słowa skierowane do obsługi - bardzo nam miło.
sophie4u
sophie4u

Newbie
9 pts

1 review

Chata leśniczego idealna na start

4/14/19 | visit date: 4/14/19

sophie4u 1 review

Wizyta w tym escape roomie to była fantastyczna przygoda. Byliśmy grupą mieszaną wiekowo, ale wszystkim ogromnie się podobało, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że escape room to jest zabawa dla osób w każdym wieku. Chata leśniczego to bardzo dobry pokój na pierwszą rozgrywkę. Nie jest za trudny, zagadki są bardzo przyjemne i dają wielką przyjemność z rozwiązania. Wystrój przypomina prawdziwą chatę leśniczego. Obsługiwała nas bardzo miła Pani, która z uśmiechem na ustach wprowadziła nas w zasady, a później chętnie nam podpowiadała (a podpowiedzi naprawdę potrzebowaliśmy wiele). Dziękujemy serdecznie za znakomitą zabawę. Do zobaczenia kolejnym razem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za opinię. My też jesteśmy zdania, że "Zbrodnia w domu leśniczego" to bardzo dobry wybór na rozpoczęcie przygody z escape roomami. Dziękujemy za przemiłe słowa. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy dostarczyć chwilę zabawy i relaksu takiej super drużynie. Dziękujemy i zapraszamy ponownie :)
Patrycja I. 2
Patrycja I. 2

Newbie
23 pts

9 reviews

WOW

8/17/18 | visit date: 7/21/18

Patrycja I. 2 9 reviews

Pokój świetny fabularnie, i zagadkowo. Wszystko od samego początku do końca trzyma się kupy. Gorąco polecam ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Bardzo, bardzo dziękujemy. To prawdziwa przyjemność gościć takie grupy, jak Państwo. Cieszymy się, że pokój się podobał :)
Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#67

2/25/18 | visit date: 2/24/18

Trusted review

Q 320 reviews

Wchodzisz i pierwsze co rzuca się w oczy to sielski klimat leśniczówki, ba, nawet zapach jest tu leśny. Ale wiesz też, że ukryto tu dowody dokonanej przed laty zbrodni, więc… pora zakasać rękawy. Fabularnie i klimatycznie pokój trzyma poziom od pierwszej minuty i nie gubi go do ostatniej. Zawsze bardzo przyjemnie gra się nam w takich pokojach i w dziwny sposób nawet rozwiązywanie zagadek idzie nam wtedy tak jakoś bez większych zastojów. Tu nie było inaczej. W chacie leśniczego odnajdą się na pewno fani kłódek (sam do nich należę - i stwierdzam, że to chyba nigdy mi się nie znudzi), ale znajdzie się też coś manualnego, na skojarzenia i spostrzegawczość. Jest tu rzeczywiście i kilka zagadek matematycznych, ale spokojnie – takich, które da się rozwiązać bez kalkulatora. Bardzo udany projekt, iEscape! Żałujemy tylko, że nie mieliśmy okazji zagrać w Apokalipsie, ale przy kolejnej obecności w Olsztynie, na pewno spróbujemy :]

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za ciepłe słowa. Trzymamy kciuki, żeby następnym razem udało się też odwiedzić Apokalipsę, na którą mieliście taką ochotę :) Do zobaczenia :)
VooVoo
VooVoo

Guide
471 pts

221 reviews

...

2/26/18 | visit date: 2/24/18

VooVoo 221 reviews

Wchodząc do pokoju od wejścia czujemy klimat domku leśniczego. Pokój o średniej trudności z logicznymi zagadkami. Są zagadki manualne, kłódki, ale matematyki tez nie brakuje. Duży plus za końcową zagadkę i bardzo miłą obsługę. Polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy pięknie za wizytę i za te cudowne pochwały. Bardzo nam miło :) Do ponownego zobaczenia.
Wychodziciele
Wychodziciele

Navigator
123 pts

60 reviews

Zbrodnia w domu leśniczego

4/13/18 | visit date: 3/16/18

Wychodziciele 60 reviews

Pokój dobry dla początkujących. Zagadki są niewymagające, a klimat przyjemny i powiązany z fabułą. Wyszliśmy. I nastraszyliśmy obsługę :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE
Dziękujemy za komentarz i gratulujemy wyjścia :)
Asistasi
Asistasi

Wanderer
25 pts

13 reviews

Pierwszy raz

9/14/18 | visit date: 5/2/18

Asistasi 13 reviews

To był mój pierwszy escape room w życiu. Poziom idealny, wyszliśmy w ostatniej minucie. Wchodząc do pokoju miałam wrażenie jakbym naprawdę znajdowała się w domku w lesie. Super klimat! Dzięki temu pokojowi, pokochałam escape roomy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE
Bardzo nam miło, że to właśnie u nas zaczęła się Pani przygoda z escape roomami, a tym bardziej, że udało nam się zarazić Panią miłością do tej rozrywki. Bardzo nas to cieszy :) Z reguły właśnie Leśniczówkę polecamy na początek - super, że u Pani też się to sprawdziło. Dziękujemy pięknie za miłe słowa. Do zobaczenia w kolejnych pokojach :)

Page 1 of 3

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms