Saloon

  Saloon

  "Moja banda obstawia większość szlaków handlowych co gwarantuje uczciwym handlarzom bezpieczeństwo, oczywiście za uczciwe wynagrodzenie. Od jakiegoś czasu mo... [more]

  2-5 people

  75' minutes

  Adventure

  intermediate

  35 reviews

  Poland: 90th place
  Zabrze: 1st place

  Plot of the room

  "Moja banda obstawia większość szlaków handlowych co gwarantuje uczciwym handlarzom bezpieczeństwo, oczywiście za uczciwe wynagrodzenie. Od jakiegoś czasu moi chłopcy przepadają bez wieści. Mój zaufany informator twierdzi, że szajka Jesse' ego za tym stoi. Drań! Najwidoczniej zwęszył opłacalny biznes i próbuje przejąć nasze tereny. Jesse jest nieuchwytny, właśnie w tym celu do was piszę. Spotkajmy się tam gdzie ostatnio. "
  Podpisano:Robert Ford

  Important informations

  Basic

  Air-conditioned room

  Card payment on visit

  Not suitable for pregnant women

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Only low voltage within the player's range

  Available game languages

  Polish

  Address and other rooms here

  Open The Lock - Zabrze

  ul. Wolności 258/7
  41-800 Zabrze

  Other rooms in this place

  Room scores

  9 .6

  9.6/10 Customer service: 9.9/10 Interior: 9.8/10 Difficulty: Hard Number of reviews: 35
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Jeż
  Jeż

  Scout
  72 pts

  28 reviews

  W samo południe

  11/13/20 | visit date: 11/8/20

  Jeż 28 reviews

  Rewelacja! Bardzo klimatyczny pokój, rozbudowany, ślicznie i starannie wykonany. Zagadek było dużo, o różnym stopniu trudności. Na jednej się totalnie zacięliśmy, niestety potrzebna była podpowiedź. Moim zdaniem zagadka była trudna, ale elegancka, po prostu nie wpadliśmy na dobry tok myślenia. Kolejny plus za zróżnicowanie zagadek. Logiczne, manualne, takie do poszperania też się znajdą. Jednym słowem pełna gama, myślę, że nawet wybredni gracze będą usatysfakcjonowani. Trafiały się też zagadki o znanej nam mechanice, ale jednak z jakimś nowym ciekawym elementem.
  Bardzo duży plus za dopracowany wystrój, łatwo było nam się przenieść w świat Dzikiego Zachodu :) Trafiły się też perełki, jakich wcześniej nie widzieliśmy ;)

  Obsługa też na duży plus :) Spore zaangażowanie, długa rozmowa po zakończeniu gry. Już sam wygląd Prowadzącego rozgrywkę wprowadzał w nastrój Dzikiego Zachodu :)

  Bardzo polecam pokój!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Izunia i Michaś
  Izunia i Michaś

  Wanderer
  29 pts

  2 reviews

  Złoto, whisky i strzelanie!

  11/8/20 | visit date: 11/7/20

  Izunia i Michaś 2 reviews

  Saloon jest pokojem doskonale wykonanym - cudowny wystrój zapewniający 100% klimatu, ciekawe zagadki zarówno klasyczne / manualne, jak i zaskakujące nawet dla escape roomowych wyjadaczy :) Całości rozgrywki towarzyszy świetna oprawa muzyczna, a wita ciekawy wstęp fabularny umożliwiający wczucie się w klimat. Nic w pokoju nie jest przypadkowe, wszystko jest przemyślane i wykonane z poświęceniem i sercem. Z pokoju wychodzi się z uśmiechem na twarzy i bogatszym nie tylko w doświadczenie w rozwiązywaniu zagadek :) Pokój jest bardzo duży, a żaden element nie odstaje od poprzedniego jakością. W sam raz dla 2-3 osób, ale i większe grupy dadzą radę. Prowadzący bardzo dobrze wprowadził, a w trakcie rozgrywki wykazał się także kreatywnością ;)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  w.rzymska
  w.rzymska

  Pioneer
  194 pts

  45 reviews

  Bang bang, Billy!

  9/12/20 | visit date: 8/29/20

  w.rzymska 45 reviews

  Już na wstępie zaznaczę, że bardzo polecamy ten pokój! Klimat robi tak dobrą robotę, że wczuć się można bez najmniejszego problemu. Zagadki są bardzo ciekawe, sposoby rozwiązywania zróżnicowane a również ilość nie pozostawia wiele do życzenia. Obsługa była ogromnie sympatyczna i entuzjastyczna, także wielki plus. Brawo, udało się stworzyć coś super! Polecamy!
  Bang bang, Billy! Bang bang, Billy!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Piotr R. 19
  Piotr R. 19

  Scout
  89 pts

  99 reviews

  Brudny Jesse

  7/13/20 | visit date: 7/9/20

  Piotr R. 19 99 reviews

  Dziki Zachód znowu nie jest bezpiecznym miejscem, dlatego na ratunek przybywamy my. Specjaliści, słynni łowcy głów. Nasze zadanie jest proste, ale i ciekawe. Co można powiedzieć o samym pokoju? Bardzo przyjemny. Fabuła bez zarzutu. Jest spójna, przejrzysta i logiczna. Zagadki są różnorodne na tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co najważniejsze, są również logiczne i bardzo ciekawe. Wystrój jest dopracowany i cieszy oko każdego uczestnika. Rozwiązania technologiczne są zachwycające i oryginalne, co stanowi niewątpliwą zaletę tego pokoju. Oprawa muzyczna świetnie pasuje do świata, w którym się znajdujemy. Po pokoju wręcz się płynie. Nie ma żadnego niepasującego do siebie elementu. Pokój jest naprawdę ciekawą pozycją na mapie escape roomów Polski, nie tylko ze względu na niespotykaną tematykę.
  Dziękujemy Rafałowi za wspólną grę oraz rozmowę przed i po grze. Na pewno odwiedzimy kolejne pokoje Open The Lock

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Cyrk Kamiennych Braci
  Cyrk Kamiennych Braci

  Guide
  435 pts

  315 reviews

  Cyrk Kamiennych Braci na tropie Jesse Jamesa

  2/9/20 | visit date: 11/17/19

  Trusted review

  Cyrk Kamiennych Braci 315 reviews

  Dziki zachód rządzi się swoimi prawami. Tutaj jak chcesz zdobyć duże pieniądze musisz je ukraść, ewentualnie zainkasować nagrodę za jakiegoś groźnego bandytę. To właśnie było nasze zadanie. Dowiedzieliśmy się, że słynny Jesse James ukrył się gdzieś w okolicy. Potrzebowaliśmy więcej informacji. Każdy kowboj wie skąd je uzyskać. Postanowiliśmy odwiedzić tutejszy saloon.

  Wystrój tego ER jest bardzo ładnie i estetycznie wykonany. Widać wyraźny progres w stosunku do poprzedniego pokoju w tej lokalizacji. Saloon sprawia całkiem autentyczne wrażenie i kryje niejedną niespodziankę. Należy pochwalić twórców, że po raz kolejny bardzo dobrze wykorzystali dysponowaną przestrzeń. Rozgrywkę umila dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa.

  Zagadki należycie wpasowano w tematykę pokoju. Ich liczba jest całkiem pokaźna, a i poziom trudności do niskich nie należy, dlatego dobrze jest odwiedzić saloon w więcej niż dwie osoby. Zastosowane rozwiązania i mechanizmy, to kolejny plus. Elektronika w bardzo zgrabny sposób koegzystuje tutaj z tradycyjnymi rozwiązaniami.

  Obsługa swoje zadanie wykonała bardzo dobrze. Widać, że są to ambitni ludzie, którzy znają się na rzeczy.

  Podsumowując, "Saloon", to bardzo ciekawy scenariusz, w dość oryginalnej jak na pokoje ucieczek tematyce. Choć do czołówki ER trochę brakuje, to zdecydowanie widać ilość pracy włożonej w przygotowanie pokoju. Efekt końcowy jest dobrą prognozą na przyszłość dla ekipy Open the Lock z Zabrza. Polecamy.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (35)

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends

  Family friendly escape rooms

  Choose one of the rooms adapted to play in a family circle