Escape room Psychiatryk 2.0

Psychiatryk 2.0

Lockme partner

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki... [więcej]

110

110 reviews

|

4

Rybnik: 4th place

|

Śląsk: 25th place

|

PL 165

Poland: 165th place

|

9/10

2-5 people

75' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki oraz ulepszyliśmy fabułę! Dobra wiadomość dla graczy o słabszych nerwach - jest nieco mniej strasznie, za to o wiele ciekawiej.

---

Jesteście grupą lekarzy psychiatrów, którzy wprowadzili niebezpiecznego pacjenta w stan hipnozy. Wchodząc przez drzwi pokoju nie wchodzicie do pomieszczenia - wchodzicie do jego umysłu. Chorego umysłu. Pacjent cierpi na rozszczepienie jaźni, a każda z jego alter osobowości choruje na jakieś zaburzenie psychiczne. Musicie poznać wszystkie osobowości tego pacjenta. Waszym zadaniem jest odkryć, która z nich przejawia skłonności sadystyczne. Jeśli nie postawicie prawidłowej diagnozy, przekonacie się o nich na własnej skórze... a hipnoza trwa jedynie 75 minut.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

Set Me Free - Rybnik

ul. Powstańców Śląskich 8, 44-200 Rybnik

Other rooms in this place

Owner’s data

Set Me Free
Powstańców Śląskich 8
44-200 Rybnik
NIP (tax identification number): 651-166-71-80

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 110 reviews

Overall rating 9.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.4/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

110 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Primum non nocere

4/15/19 | visit date: 3/9/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Większość doświadczonych grup ma już na koncie pokoje horrorowe z tematyki szpitala psychiatrycznego - to wdzięczne zagadnienie w escape roomach, a Set Me Free śmiało może pochwalić się naprawdę dobrym scenariuszem.

Klimat jest dosyć ciężki, co w tym przypadku jest sporą zaletą. Zagadkowo jest dużo do zrobienia, jednak z jednej do drugiej przechodzi się bardzo płynnie, przez co łatwo jest złapać odpowiednie flow. Sam pomysł stworzenia scenariusza na motywie hipnozy i wchodzenia do umysłu chorego człowieka jest czymś godnym pochwały.

Wystrój również jest elementem, który buduje klimat, i to bardzo dobrze. Dla ludzi o słabszych nerwach może być nieco rozpraszający, ale to znak, że robota została wykonana na piątkę z plusem, w końcu to horror. Dodatkowo gra jest dobrze poprowadzona, z odpowiednim wstępem.

Difficulty: Easy

Marek M. 5
Marek M. 5

Navigator
138 pts

67 reviews

Zromuieć szaleństwo

3/8/20 | visit date: 3/7/20

Marek M. 5 67 reviews

Była to pierwsza nasza wizyta u ekipy z Set me Free na szczescie udana. Pokój pomimo czasu jaki jest dostępny na Śląskiej scenie ER zrobił na nas pozytywne wrażenie. Fabuła nie do końca trzymała się w naszym odczuciu kupy jednakze sam wystrój, muzyka dostępne rekwizyty fajnie wpasowywały się w tematykę z jaką przyszło nam się zmierzyć dając przyjemny dreszczyk emocji. Obsługa zaangażowana od początku do końca w grę. Mimo iż da się usłyszeć że Psychiatryk z dostępnych 3 pokoi jest tym najsłabszym ja zdecydowanie moge go polecić ale bardziej ekipom już zaznajomym w escpae roomowym klimacie gdyz nie należy on do najłatwiejszych.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Wanderer
44 pts

18 reviews

Z wizytą w ludzkim mózgu

7/30/20 | visit date: 7/29/20

BarettiTyttö 18 reviews

Do tego pokoju wpadliśmy za ciosem, tylko dlatego, że Testament poszedł nam zaskakująco gładko i sprawnie. Oryginalnie mieliśmy zaliczyć jedynie Testament. Skuszeni możliwością, przemyśleliśmy sprawę szybko, podliczyliśmy czas - Pan z obsługi pomógł nam załatwić szybkie jedzonko na "po pokoju", żebyśmy zdążyli wykonać nasz pierwotny plan - no i wskoczyliśmy w głąb umysłu schizofrenicznego.

Pokój jest bardziej leciwy w porównaniu z drugim pokojem SMF, który mieliśmy okazję odwiedzić, ale nie przeszkadza to absolutnie w immersji w historię ani w poziomie zagadek. Jest dość dużo rozwiązań klasycznych, zadania nie są zbyt trudne, ale za to jest ich dość sporo, przez co każdy znajdzie coś do roboty (my byliśmy w 4). Sam pomysł zdecydowanie zasługuje na pochwałę, bo w odróżnieniu do pokoi, które już mamy na koncie, zahacza o warstwę metafizyczną, nakreśla interesująco inne rozumienie thrillera - w końcu to ludzka głowa kryje czasem rzeczy najstraszniejsze. Należy też podkreślić, że mimo tego, że to już starszy pokój, zagadki działają jak trzeba i nie zacinają się! Jest to plagą w innych starszych pokojach, więc tutaj czapki z głów przed SMF. Tu niestety nie udało się zrobić żadnego rekordu, ale i tak czas mieliśmy niezły ;)

I znów tutaj muszę wystawić laurkę panu z obsługi - jak już pisałam zostaliśmy wsparci w zamówieniu jedzenia (inaczej ciężko byłoby nam w ogóle cokolwiek zjeść po tym pokoju) - po wyjściu z Psychiatryka mieliśmy jeszcze czas na krótką rozmowę, wgląd w tajniki branży ER i inne ciekawostki i historyjki dotyczące Escape Roomów ale i domów strachu. Profesjonalizm na najwyższym poziomie :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

prexxon
prexxon

Wanderer
32 pts

27 reviews

Gdzie ja jestem

1/1/20 | visit date: 12/26/19

prexxon 27 reviews

Świetny pokój , bardzo ciekawe zagadki a jeszcze lepszy klimat nie jest strasznie ale warto zarezykowac ;) polecam każdemu bez wyjątków

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Guide
354 pts

226 reviews

W umyśle psychopaty...

1/22/20 | visit date: 12/1/19

Włóczykij 226 reviews

Udało nam się wymknąć z rąk psychopaty, ale zaraz potem... trafiliśmy do jego umysłu (sama nie wiem co gorsze). I znów wraca początkowe pytanie: czy to wszystko jest prawdą czy tylko chwilowym stanem umysłu? No cóż... Każdy żyje w swojej zabałaganionej psychice...

Pokój mimo horrorowej tematyki nie jest aż tak straszny jak mogłoby się wydawać, dlatego będzie odpowiedni dla każdego.
W środku panuje chaos i zamieszanie, co świetnie odzwierciedla umysł psychicznie chorego człowieka.

Aby opuścić ten psychopatyczny umysł musieliśmy wykonać szereg zadań i zagadek. Nie były one trudne, ale niektóre potrafiły zatrzymać i zmusić do myślenia, co nie jest takie proste kiedy czujemy czyjś oddech na karku i mamy świadomość i poczucie, że psychopaci są wśród nas (albo my w nich?).

Dla Właściciela ponownie zostawiam 10 gwiazdek, bo więcej niestety się nie da ;)

Ps. Dodatkowy plus za połączenie fabularne i przejście z "Psychopaty" do "Psychiatryka".

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Dothy
Dothy

Wanderer
25 pts

10 reviews

Psychoza

1/27/20 | visit date: 1/27/20

Dothy 10 reviews

I znowu... Kolejny raz... Set Me Free stanęło na wysokości zadania! Ciekawy pokój z zagadkami w moim ulubionym stylu ;). Jak na razie to nasz ostatni zaliczony pokój w tym miejscu i teraz pozostaje nam tylko długie czekanie na kolejne pokoiki... Ale na pewno będzie warto!! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Guide
374 pts

152 reviews

Ktoś tu chyba nienormalny

2/6/20 | visit date: 11/10/19

Swistakk 152 reviews

Szpital psychiatryczny to jeden z moich ulubionych tematów przewodnich. Tutaj mamy ciekawe podejście do tego tematu, gdzie badamy wiele osobowości jednego zaburzonego pacjenta. Firma Set Me Free zdecydowanie prezentuje swoje oryginalne podejście do tematu i jej pokoje mają swój pazur i osobowość przez co są moim zdaniem obowiązkowym punktem na mapie ERów.
W trakcie gry, a szczególnie na początku z _pewnych powodów_ miałem pewien mętlik w głowie. Przez to chyba trochę nie zrozumiałem zamysłu fabuły i w pewnym momencie wręcz wyśmiałem pokój za zupełną niespójność i absurdalne wybijanie z immersji, gdy tak naprawdę wszystko było dobrze przemyślane i moja reakcja była winą mojego niezrozumienia zamysłu fabuły. Zatem polecam się w nią wsłuchać przy wprowadzeniu, a najlepiej to po prostu na spokojnie przeczytać opis na lockme zawczasu. Innym efektem tego mojego mętliku było to, że podczas gry znalazłem w swojej kieszeni pewien kluczyk. Nie miałem zielonego pojęcia skąd on się tam wziął i nie mając lepszego pomysłu włożyłem go do jakiejś kłódki. Kłódka się otworzyła, a we wnętrzu ... jakieś radyjko, kabelki, ewidentnie niegrające elementy. Po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że to był po prostu kluczyk do szafki z naszymi rzeczami, do których był użyty ten sam model kłódki co do kłódki technicznej w pokoju xDdD.
Pokój nie jest szczególnie straszny, raczej nie ma się szczególnie czego bać, choć ma swój specyficzny klimat. W pewnym sensie może być lekko ciężkawy, ale po Psychopacie klimatycznie jest to level Teletubisie :D. Jak już wspominałem - klimat oryginalny, zrealizowany z pomysłem.
Miałem ostatnio takie przemyślenia, że być może wystawiam za dużo dziesiątek i czas by było to zmienić i nie bać się aż tak wystawiać w gruncie rzeczy też dobrej oceny 9, no ale jak człowiek ma to robić jak jedzie na taki Śląsk i odwiedza takie firmy jak Set Me Free, Maze In Mind czy inne tamtejsze perełki?

Aha, i powtórzę jeszcze raz. Wynik wybor ... ekhm ... najpierw rezerwujemy Psychopatę, a potem bezpośrednio Psychiatryka. Innego wyboru nie ma.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i odmienne stany świadomości

2/9/20 | visit date: 11/17/19

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

Do naszej kliniki trafił pacjent z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Obserwacja wykazała, że cierpi on na rozszczepienie jaźni, mieszcząc w swoim umyśle, wiele różnych osobowości. Żadna z nich jednak nie była normalna - każda cierpiała na inne, poważne schorzenie, w tym jedna o podłożu skrajnie sadystycznym. Poprzez hipnozę weszliśmy w umysł pacjenta, by móc ją powstrzymać przed kolejnym wybuchem niepohamowanej agresji.

Pokój poprzez swój wystrój stara się nawiązywać do poszczególnych stanów świadomości fabularnego pacjenta. Wychodzi to całkiem nieźle, tak samo jak i historia czy może bardziej odkrywana "wieloosobowość" bohatera. Jest to całkiem ciekawy zabieg.

Zagadki to miks rozwiązań tradycyjnych i elektroniki. W ich rozwiązywaniu pomaga na bieżąco rozwijana historia, która koreluje z zadaniami, jakie trzeba wykonać by wydostać się z chorego umysłu. Pokój nie jest liniowy, co powinno się spodobać większym i bardziej doświadczonym ekipom. Generalnie, poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa pokazała się jak najbardziej z dobrej strony - gdyby nie kolejne pokoje, pewnie dużo dłużej spędzilibyśmy na rozmowie.

Nie mieliśmy okazji odwiedzić wcześniejszej wersji "drugiego" psychiatryka, więc nie mamy możliwości porównać obecnego stanu z wcześniejszym. Wygląda jednak na to, że bieżący opis jest jak najbardziej wiarygodny, bo pokój rzeczywiście nie jest szczególnie straszny. My po przeczytaniu wcześniejszych opinii trochę liczyliśmy na mocniejszy horror, ale dla osób mniej lubiących straszniejsze scenariusze będzie to dobra informacja. Niemniej jednak bawiliśmy się bardzo dobrze.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Globetrotter
269 pts

115 reviews

Ja w jego umyśle, a on w moim sercu :D

2/5/20 | visit date: 11/10/19

Zagadkowcy 115 reviews

Psychiatryk 2.0 to wyjątkowy pokój ze względu na temat przewodni – poruszanie się po umyśle człowieka o wielu osobowościach, z których w dodatku każda ma inne zaburzenie psychiczne :O :O :O Jest to coś tak oryginalnego i pomysłowego, że samo w sobie już sprawia, że pokój jest niezwykły.

Wykonanie jest również świetne. Przede wszystkim podoba mi się to, że systematycznie odkrywamy kolejne osobowości psychopaty. Każda osobowość ma swoje miejsce w grze; panuje w nim klimat odpowiadający danej osobowości, a i zagadki są dobrane w taki sposób, że pasują do osobowości, którą aktualnie odkrywamy. To jest kapitalny zabieg! Na każdą kolejną osobowość czekałam z wielkim zaciekawieniem, jaka ona będzie – jak będzie wyglądać jej rejon umysłu, jej zagadki.

Ogólny klimat pokoju określiłabym jako surrealistyczny. Dekoracje pasują do naprawdę chorego umysłu i robią świetne wrażenie. Twórca/twórcy ER-u miał/mieli dużo dobrych pomysłów.

W obecnej wersji pokój w ogóle nie jest straszny. Wręcz przeciwnie; bezpośrednio po odwiedzeniu Psychopaty, przytłaczającego ciężkim, strasznym klimatem, Psychiatryk odebrałam wręcz jako pokój sielankowy ;)

Właśnie – tutaj warto powiedzieć, że zarezerwowaliśmy grę w Psychopacie i Psychiatryku 2.0 zaraz po sobie. I to była świetna decyzja! Mistrz gry zrobił nam niespodziankę – przejście fabularne pomiędzy pierwszym i drugim pokojem! :D Warto zarezerwować sobie w ten sposób te pokoje (koniecznie w tej kolejności!), a jeśli nie będzie w tym czasie innej grupy do Psychopaty, to na pewno nie pożałujecie :) :) :)

Na koniec jeszcze takie ogólne przemyślenie, że escape roomy na Śląsku są FANTASTYCZNE. Zrobiliśmy sobie tam w długi weekend wypad na 12 escape roomów i trafiłam na zadziwiająco dużo prawdziwych perełek <3 Zaliczyliśmy m.in. wszystkie horrorowe ER-y w Rybniku i jak dla mnie "Psychiatryk 2.0" jest z nich czterech najlepszy (chociaż też najmniej straszny).

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

pabloor
pabloor

Pioneer
168 pts

18 reviews

Pokręcone

11/14/19 | visit date: 11/11/19

pabloor 18 reviews

Po ponad stu odwiedzonych pokojach trudno zrobić wrażenie... A jednak... Byliśmy już nawet w pokoju o tej nazwie... To drugi z odwiedzonych przez nas pokoi tej firmy. PSYCHOPATA poprzeczkę ustawił bardzo wysoko, ale PSYCHIATRYK 2.0 wcale mu nie ustępuje. Bawiliśmy się świetnie, z dreszczykiem. Znowu - zagadki logiczne, ale nie oczywiste ani banalne. Wystrój pierwszorzędny. Klimat doskonały aż za bardzo - sam zacząłem się znów zastanawiać nad swoim zdrowiem psychicznym ;). Warto przyjechać do Rybnika tylko dla tej firmy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 11

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world