Escape room Testament

Testament

Lockme partner

29

29 reviews

|

1

Rybnik: 1st place

|

Śląsk: 5th place

|

PL 41

Poland: 41st place

|

9.8/10

Nasz Wuj od nas odszedł. Odszedł na zawsze. Potrzebujemy pomocy w odczytaniu jego testamentu. Czekamy na Was! [więcej]

2-4 people

75' minutes

Adventure

expierienced

Plot of the room

Nasz Wuj od nas odszedł. Odszedł na zawsze. Potrzebujemy pomocy w odczytaniu jego testamentu. Czekamy na Was!

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

Set Me Free - Rybnik

ul. Powstańców Śląskich 8, 44-200 Rybnik

Other rooms in this place

Owner’s data

Set Me Free
Powstańców Śląskich 8
44-200 Rybnik
NIP (tax identification number): 651-166-71-80

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 29 reviews

Overall rating 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

29 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

348 reviews

W nadziei na pieniążki od wuja

10/5/20 | visit date: 9/20/20

Review of Lockme

LockMe 348 reviews

Coś, co wyróżnia ten pokój spośród innych to narracja - jest humorystyczna i zabawna na swój sposób. Nie jest to jednak jedyna wyjątkowa rzecz w tym scenariuszu. Z przyczyn oczywistych nie nazwiemy ich po imieniu, jednak zapewniamy, że nie będziecie zawiedzeni.

Współpraca w tym pokoju jest konieczna - trzeba ze sobą rozmawiać, bo milczenie niczego nie przyniesie. Co niezwykłe, momentami potrzebna będzie również umiejętność samodzielnego myślenia.

Ostrzeżenie o tym, że pokój jest nieodpowiedni dla klaustrofobików, jest jak najbardziej zasadne i polecamy wziąć to pod uwagę. Ale to przygodówka, nie horror czy thriller jak inne dotychczasowe pozycje Set Me Free. Więc ku pokrzepieniu serc tych, którzy boją się odwiedzin - pragniemy uspokoić i zapewnić, że nie ma czego.

Difficulty: Easy

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pioneer
158 pts

129 reviews

A wuj... to Wuj!

8/31/20 | visit date: 8/29/20

Trusted review

Szalony Kapelusznik 129 reviews

... bardzoś to roztropnie wykalkulował, Rochu...

Tak to mniej więcej szło ;)

I my, zainspirowani tą ponadczasową sentencją o Wuju, postanowiliśmy wmieszać się w parę wujowych spraw. Chcieliśmy tak po cichutku, z dystansu...tymczasem obsadzono nas w roli tyleż niespodziewanej co wymagającej.
Tak czy inaczej, losy familii spoczęły w naszych rękach.

Powiem tak: czegoś takiego jeszcze nie było! Emocje (przynajmniej u mnie) były na najwyższym poziomie, koncentracja, mobilizacja, własny los we własnych rękach. Trzymająca w napięciu fabuła i sceneria przełamana niezwykle zgrabnie humorystycznymi smaczkami. Zagadki wszystkie w klimacie, oparte na fabule. Wystrój - cacko. Klimat -ba! Od samego przestąpienia progu.

Obsługa marzenie. Idealna, chaotyczna obustronna wymiana wrażeń i wszelkich ER-owych anegdot, wysycona ekspresją i zajawką 😄

Było fantastycznie!!!


p.s. Muszę wspomnieć, że naprawdę nie dla osób z klaustrofobią. Mi było momentami nieswojo, ale skoro ja spokojnie dałam radę, to "lżejsze przypadki" też mogą 🙃 zresztą, zawsze jest panic button.


Jeszcze raz, żeby zamknąć na pozytywie: Majstersztyk i absolutny must-visit!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Wanderer
44 pts

18 reviews

Mieć takiego Wuja...

7/30/20 | visit date: 7/29/20

Trusted review

BarettiTyttö 18 reviews

Pokój wybrany jako część naszego śląskiego ER tripa - już sam opis kazał nam oczekiwać czegoś ciekawego, i tak właśnie było.
Enigmatyczne "pionowe skrzynie" nasuwały bowiem różnorakie skojarzenia...

Jeśli chodzi o ocenę pokoju - właściwie nie ma nic do zarzucenia. Wystrój utrzymany mocno w klimacie. Wprowadzenie również - klimatyczne, a co ważne, bez sztucznej gry aktorskiej, swobodne i na wysokim poziomie. Rozpoczęcie rozgrywki dość nowatorskie i ciekawe. Było też całkiem sporo rozwiązań, których wcześniej nie widzieliśmy. Historia również była spójna, nie było żadnych przypadkowych elementów.

Ku naszemu zaskoczeniu udało nam się zrobić rekord pokoju, zatem pozostał pewien niedosyt - "Ale jak to, to już?", natomiast obiektywnie stwierdzić można, że pokój wcale NIE jest banalny ani zbyt łatwy. Było kilka elementów, które wymagały mocnego główkowania i angażowania umiejętności różnego typu.

W tym miejscu muszę jeszcze pochwalić obsługę, za świetne wprowadzenie, za ciekawe opowieści z branży i polecenie kilku kolejnych punktów na naszą ER mapę planów :) Tak bardzo nam się spodobało, że poświęciwszy spokojny obiad na spontanie wskoczyliśmy po Testamencie też do Psychiatryka 2.0 - ale o tym już napiszę w opinii do Psychiatryka :) Czekamy na kolejne pokoje!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

w.rzymska
w.rzymska

Pioneer
194 pts

44 reviews

Ostatnia wola ucieczki

7/6/20 | visit date: 7/4/20

w.rzymska 44 reviews

WOW.
Nie da się zacząć tej opinii inaczej. Pokój przygotowany na bardzo wysokim poziomie, zagadki mega różnorodne, ich poziom zróżnicowany (ale nie przegrzewający obwodów) a rozwiązania zaskakujące. Ten ER dostaje w pełni zasłużone 10/10 ponieważ jest to około 75 minut czystego fun'u w pięknej oprawie wizualnej. Polecamy!
I nie takie skrzynie straszne, jak je malują! :)
Ostatnia wola ucieczki Ostatnia wola ucieczki

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

311 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i rodzinne nieporozumienie

9/10/20 | visit date: 8/6/20

Cyrk Kamiennych Braci 311 reviews

Zamożne rodziny pielęgnujące tradycje i pamięć o swoich rodach, spotykające się na rodzinnych spędach mają jedną zasadniczą wadę - gdy seniorowi rodu zdarzy się zejść z tego świata, rozpoczyna się walka o majątek, która potrafi przybrać niewyobrażalne rozmiary. Tę jednak zakończyć może odczytanie testamentu - wszak dokument ten reguluje wszelkie wątpliwości. Chyba, że dokument gdzieś zaginął. Przyjechaliśmy do posiadłości jednej z takich rodzin po to, by formalnie odczytać wolę zmarłego i stwierdzić podział majątku. Niestety, nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że najpierw zostaliśmy zmuszeni by odnaleźć testament.

Wystrój pokoju został przygotowany z dbałością o szczegóły. Rekwizyty i dekoracje są bardzo estetyczne, a w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i udźwiękowieniem budują naprawdę fajny klimat, z pogranicza horroru i przygody choć zdecydowanie bardziej idący w to drugie.

Sama rozgrywka została ciekawie przemyślana. W pewnych etapach mocno kładzie nacisk na współpracę, wymagając jednocześnie od każdego z graczy indywidualnego zaangażowania - w tym scenariuszu nie można być biernym obserwatorem poczynań grupy, bo w pewnym momencie, by ruszyć dalej każdy musi nieco pogłówkować. Naszym zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Same zadania zaś są dopasowanie do tematyki pokoju, korzystają z rozwiązań zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych.

Obsługa w Set Me Free niezmiennie pozytywna i zaangażowana.

"Testament" to bardzo przyjemny scenariusz, który, jak wspomnieliśmy, w ciekawy sposób podchodzi do tematu angażowania poszczególnych członków grupy. Warto też nadmienić, że oznaczenie gatunku na LockMe jest jak najbardziej adekwatne - pokój jest ewidentnie przygodowy, a choć pod względem fabuły jak i wystroju może przywoływać skojarzenia z horrorem, to jednak nie powinien nikogo przestraszyć. Nawet dzieci. Polecamy.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

98 reviews

Sekrety Rodziny

7/13/20 | visit date: 7/9/20

Piotr R. 19 98 reviews

Ciemność, widać ciemność - czyli już od początku wiemy, że nie znajdujemy się w jakimś escape roomie, tylko faktycznie wykonujemy misję. Czyli wprowadzenie - wielki plus, bo nie jest zwykłym wprowadzeniem tylko płynnym przejściem w świat gry. Później czekała na nas wielka niespodzianka. Może nie taka wielka, ale jednak niespotykana, z ogromnym efektem wow. Rozgrywka przebiegała jak z płatka. Czasami trzeba było liczyć na siebie, a czasami współpracować. Wystrój z kolei jest niezwykle dopracowany, co wpływa na klimat i cieszy oko. Oprawa muzyczna idealnie pasuje do tematyki pokoju przenosząc nas w świat gry. O samej fabule można pisać godzinami, jednak znacznie bardziej rekomendujemy sprawdzić ją na własnej skórze. Jest niezwykle spójna, momentami przewrotna i sprawia, że można się uśmiechnąć. Przechodząc płynnie do zakończenia - po prostu świetne. Zagadki w pokoju stanowią integralną część historii i są bardzo logiczne. Najlepszymi momentami w Testamencie są zdecydowanie wstęp, rozwinięcie i zakończenie.
Serdecznie dziękujemy Mariuszowi za przedstawienie testamentu, powierzenie nam misji, rozgrywkę oraz rozmowę po grze. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pokoje.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

szymixx
szymixx

Navigator
106 pts

22 reviews

Urodzinowy testament

6/15/20 | visit date: 3/13/20

Trusted review

szymixx 22 reviews

Urodziny, urodzinami, ale co jak obudzisz się w trumnie? Do tego słyszysz obok swoich znajomych, którzy też nie wiedzą, "jak do tego doszło"?

Klimatycznie, pokój robi niesamowity nastrój, cały wystórj, elementy, wygląd, kolory. Jest dobrze.

Pokój raczej liniowy, trzeba będzie użyć wielu zmysłów, bo sam dotyk nie wystarczy :)

Wyszliśmy z ciekawym czasem, prawie bez większych potknięć po drodze i oczywiście w bardzo dobrych humorach.

Ekipa z SMF kolejny raz stawia bardzo wysoko poprzeczkę i robi to dobrze.

Duuuuży plus za obsługę, jak zawsze.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

marekleszczyna
marekleszczyna

Navigator
112 pts

56 reviews

Testamentowe wygibasy

2/11/20 | visit date: 2/10/20

Trusted review

marekleszczyna 56 reviews

Z lekkim opóźnieniem dotarliśmy do kolejnego pokoju w którym mieliśmy zamiar dobrze się bawić. I w zasadzie nie zawiedliśmy się. Na samym początku już na plus pełne wczucie w klimat osoby odpowiedzialnej za pokoju, co tylko dodało smaczku całej grze. Fantastyczne zagadki i rozwiązania, choć niektóre robiliśmy dwa razy, bo raz coś nie zadziałało, ale nie umniejsza to poziomu gry. Bardzo ciekawa fabuła i klimat rodem z...nie zaspojleruje :--)
Brawo!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz J. 17
Łukasz J. 17

Scout
60 pts

13 reviews

Ach, ten wujaszek

7/15/20 | visit date: 7/14/20

Łukasz J. 17 13 reviews

Och co to był za pokój <3 Nie ma się co silić na zmyślne opisy, wymyślanie. Set Me Free ustawia sobie poprzeczkę coraz wyżej i już zacieram rączki na nowy pokój który się szykuje.

W samym Testamencie spotkamy wszystko to, co misie lubią najbardziej:
- świetne wprowadzenie
- zmyślne zagadki, zarówno analogowe jak i cyfrowe
- KLIMAT który Set Me Free ma niepowtarzany
- a do tego wszystko okraszone leciutką nutą humoru

Trzymajcie tak dalej!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Beezqp
Beezqp

Scout
55 pts

59 reviews

Pionowe skrzynie [*]

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Beezqp 59 reviews

Daliśmy się tu zwieść intrygującym opisem, niezwiastującym niczego dobrego. W istocie, nic dobrego nas tu nie spotkało.

Obsługa nawet nie udawała, że przyszliśmy się tam dobrze bawić. Już na samym początku dostaliśmy info, jak się sytuacja przedstawia, w sprawę zaplątane są [spojler], generalnie bieda po czym zaprowadzono nas do rzeczonych pionowych skrzyń.

Muszę przyznać, że pokój był dość ciężki dla psychiki, zwłaszcza że w naszym rybnickim maratonie byliśmy już po dwóch wyczerpujących "przygodach". Z graczem obchodzi się tu dość nieelegancko, i choć z czasem atmosfera trochę się klaruje to jednak nie polecałbym tego pokoju dla osób początkujących, słabych psychicznie czy generalnie niesamodzielnych. Wprawni gracze jednak z pewnością docenią genialną kompozycję początkowych zadań, a i te późniejsze niewiele odstają poziomem, świetnie wpisując się w atmosferę pokoju.

Ogólnie pokój jest mocny, dopracowany, pięknie stylizowany, z sympatycznym rysem fabularnym; może tylko trochę za szybko i niespodziewanie się kończy, bo aż chciałoby się więcej zagadek.

Obsługa - najwyższy poziom, jaki można sobie wyobrazić w tej branży, od wkręcenia w historię, po wymianę doświadczeń już po.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 3

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero