Escape room Wrota Czasu - Tortuga

Wrota Czasu - Tortuga

Lockme partner

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana prz... [więcej]

397

397 reviews

|

2

Gliwice: 2nd place

|

Śląsk: 5th place

|

PL 43

Poland: 43rd place

|

9.6/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana przez piratów, którzy już zacierają ręce, żeby sprzedać podróżników na targu niewolników. Grog kosztuje! Czy uda im się uciec i naprawić Wrota zanim dopłyną do brzegów Tortugi?!
Jo ho ho i butelka rumu!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

TickTack - Gliwice

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Other rooms in this place

Owner’s data

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Sikorskiego 75
44-100 Gliwice
NIP (tax identification number): 6462937187

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 397 reviews

Overall rating 9.6/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

225

180

135

90

45

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

397 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Prwdziwa piracka przygoda

12/6/16

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

TickTack nie zwalnia i w drugim swoim pokoju kontynuuje tendencję perfekcyjnych wystrojów. Nie boimy się wręcz stwierdzić, że w Tortudze poszli o krok dalej, niż w Egipcie. Będąc w środku dosłownie zapomina się o tym, że to kiedyś był zwykły pokój.

Zagadki natomiast są doskonale utrzymane w tematyce i wpisują się w pokój całkiem naturalne. Nie należą do łatwych, ale dają olbrzymią satysfakcję.

Nasz werdykt: pozycja obowiązkowa!

Difficulty: Hard

w.rzymska
w.rzymska

Pioneer
194 pts

41 reviews

Aye, aye, Kapitanie!

6/7/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

w.rzymska 41 reviews

To pierwszy odwiedzony przez nas pokój po ponad 4. miesięcznej przerwie, taki pokój "na rozruch" - nie zawiedliśmy się! TickTack oczywiście trzyma poziom pod względem jakości wykonania, wprowadzenia do pokoju, różnorodności zagadek i immersji scenariusza. Ten ER jest jednak po prostu poprawny - przemyślany, wykonany bardzo dobrze, jednak dla nas - bez efektu WOW. Niemniej jednak, bardzo polecamy ten pokój, ale raczej grupom początkującym i/lub zaczynającym swoją przygodę z ERami.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Wanderer
44 pts

18 reviews

Czuć zapach morza...

7/30/20 | visit date: 7/29/20

Trusted review

BarettiTyttö 18 reviews

To nasz drugi pokój od zespołu TickTack - i nie zawiedliśmy się, mimo że jako pierwszą zrobiliśmy kiedyś Lokalizację. Jak zwykle profesjonalny pan Michał, trochę pożartowaliśmy, super wprowadzenie i od samego startu rozgrywki było ciekawie.

Pokój, tak jak na TickTack przystało - wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zagadki niebanalne - jedna trochę nas przytrzymała ze względu na nasz brak precyzji, potem już jakoś poszło. Parę razy przekombinowaliśmy, ostatecznie udało się wyjść. Bawiliśmy się bardzo dobrze, do tego stopnia, że po zrobieniu zdjęcia prawie zagarnęłam ze sobą gadżet, bo tak mi się wpasował w rękę :D Na szczęście zauważyłam to już na schodach, a nie dopiero po przejechaniu, na przykład, do Rybnika, który był kolejny na naszej ERowej trasie.

Jak zwykle pełne zadowolenie, wiadomo, że po Lokalizacji poprzeczka była podniesiona wysoko i już nic nie będzie dla nas takie samo, ale Tortuga to również klasa sama w sobie na której na pewno nikt się nie zawiedzie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pokoje!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Navigator
100 pts

111 reviews

Ahoj!

8/3/20 | visit date: 8/2/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 111 reviews

Co tu dużo pisać - tu trzeba przyjechać ! Na pierwszy rzut Mistrz Gry - człowiek z pasją i humorem ! Na drugi pokój - perfekcyjny, klimatyczny, można poczuć się jak na prawdziwym statku! Na trzeci zagadki - logiczne, nie za trudne ale wymagające wiele szukania. Całość, mimo kilku lat dalej działa perfekcyjnie, nie było sytuacji, że coś się zacięło czy nie działało. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
172 pts

42 reviews

Nie możemy się już doczekać kolejnych Waszych pokoi

2/17/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

tbednarczuk74 42 reviews

Przede wszystkim wielki szacun dla naszego Mistrza Gry Pana Jarka. Witając nas w drzwiach podał każdemu rękę, przedstawił się i w bardzo profesjonalny i kulturalny sposób wprowadził nas do gry w pokoju. Tacy Mistrzowie Gry są rzadkością i warto ich cenić! To już drugi pokój tej firmy w którym byliśmy po drodze na ferie. To idealny przystanek w drodze by ciekawie spędzić czas. Bylismy już w Lokalizacji i czekamy na kolejne pokoje Waszej firmy. Wystrój rewelacyjny, zagadek dużo i bardzo interesujące. Zapach drewna, muzyka płynąca z głośników i klimat pokoju sprawia że koniecznie trzeba go odwiedzić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Peter Ven
Peter Ven

Wanderer
40 pts

10 reviews

Wybornie

9/7/20 | visit date: 9/6/20

Trusted review

Peter Ven 10 reviews

To już drugi pokój od Tick Tack, ale równie imponujący. Świetne zagadki oraz wystrój, zapewnią przednią zabawę!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

CK team
CK team

Navigator
109 pts

38 reviews

Jak to jest być zakutym w kajdany?

6/26/20 | visit date: 6/24/20

CK team 38 reviews

Mimo kilku lat, Tortuga broni się zarówno klimatem jak i zagadkami. Pokój tworzy niesamowity klimat prawdziwej łodzi pirackiej, trzeba przyznać, że TickTack przykłada bardzo dużą wagę do wystroju. Zagadki głównie manualne, dające dużo satysfakcji przy rozwiązywaniu :) Kilka fajnych nieoczywistych rozwiązań, które nas zaskoczyły :)
Graliśmy na Tortudze zaraz po Lokalizacji i niestety już nie było efektu wow, który Lokalizacji towarzyszył. Jeżeli ktoś się wybiera do wszystkich pokoi TickTacka najlepiej zacząć od Egiptu, potem Tortuga i na końcu Lokalizacja. Aby w każdym z nich się super bawić i stopniowo otwierać szerzej oczy z niedowierzania co jeszcze można wymyślić :)
Bardzo muszę pochwalić Mistrza Gry, który nie dość, że zrobił bardzo fajne wprowadzenie do obydwu pokoi to spędził z nami dużo czasu przed, w trakcie i po wyjściu dzieląc się swoimi doświadczeniami. Ekipa z Kielc pozdrawia :D

Bardzo zachęcamy do odwiedzenia TickTacka, na pewno nie będziecie zawiedzeni :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Apos
Apos

Wanderer
44 pts

6 reviews

Jo-ho-ho-ho and bottle of rum!

7/6/20 | visit date: 6/11/20

Trusted review

Apos 6 reviews

To była nasza pierwsza przygoda z Wrotami Czasu. Wybór padł na Tortugę, ze względu na chwalebne opinie o wyglądzie pokoju - Powiem tak, najbardziej klimatyczny pokój w którym byliśmy! Wystrój, rekwizyty oraz tematyka bardzo dobrze zaplanowane oraz wykonane. [Spojler], w których niczego nie brakowało. Zagadki na mocną piątkę - dość zrównoważony poziom trudności i przy czterech osobach nikt się nie nudził. Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu jedna z zagadek - pomysłowa i ciekawa :)
Tortugę mogę polecić początkującym oraz średnio-zaawansowanym grupom - poprzez wygląd pokoju, wprowadzenie można zaciekawić oraz wciągnąć w to "hobby" swoich znajomych.
Trudno się do czegoś przyczepić, oprócz tego, że jedna zagadka nie "strigerowała" się w pełni po jej wykonaniu i trzeba było lekko jej pomóc ;)
Pozdrawiamy ekipę Wrota Czasu - na pewno wpadniemy jeszcze zobaczyć pozostałe pokoje!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Adamux
Adamux

Scout
50 pts

14 reviews

Ach, ta Tortuga ...

3/1/20 | visit date: 3/1/20

Trusted review

Adamux 14 reviews

Opinię należy zacząć od klimatu pokoju, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. Przez całą zabawę czuliśmy się jak na prawdziwym statku, a gadżety które znajdowały się w środku były bardzo realistyczne (nie mamy tutaj do czynienia z tanimi plastikami). Na plus zasługuje również obsługa, gdyż stosunek do graczy, jak i wprowadzenie do zabawy było na wysokim poziomie. Natomiast powodem obniżenia ogólnej oceny do 8/10 jest wprowadzenie przez twórców rozwiązań alternatywnych, które u Nas powodowały tzw. zawieszanie się w zabawie oraz wrażenie pewnej niespójności zagadek.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Beezqp
Beezqp

Scout
55 pts

59 reviews

Hej ho, hej ho....

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Beezqp 59 reviews

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 40

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms