Escape room Wrota Czasu - Tortuga

Wrota Czasu - Tortuga

Lockme partner

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana prz... [więcej]

386

386 reviews

|

2

Gliwice: 2nd place

|

Śląsk: 5th place

|

PL 27

Poland: 27th place

|

9.8/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana przez piratów, którzy już zacierają ręce, żeby sprzedać podróżników na targu niewolników. Grog kosztuje! Czy uda im się uciec i naprawić Wrota zanim dopłyną do brzegów Tortugi?!
Jo ho ho i butelka rumu!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

TickTack - Gliwice

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Other rooms in this place

Owner’s data

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Sikorskiego 75
44-100 Gliwice
NIP (tax identification number): 6462937187

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 386 reviews

Overall rating 9.8/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

225

180

135

90

45

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

386 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

335 reviews

Prwdziwa piracka przygoda

12/6/16

Review of Lockme

LockMe 335 reviews

TickTack nie zwalnia i w drugim swoim pokoju kontynuuje tendencję perfekcyjnych wystrojów. Nie boimy się wręcz stwierdzić, że w Tortudze poszli o krok dalej, niż w Egipcie. Będąc w środku dosłownie zapomina się o tym, że to kiedyś był zwykły pokój.

Zagadki natomiast są doskonale utrzymane w tematyce i wpisują się w pokój całkiem naturalne. Nie należą do łatwych, ale dają olbrzymią satysfakcję.

Nasz werdykt: pozycja obowiązkowa!

Difficulty: Hard

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
172 pts

39 reviews

Nie możemy się już doczekać kolejnych Waszych pokoi

2/17/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

tbednarczuk74 39 reviews

Przede wszystkim wielki szacun dla naszego Mistrza Gry Pana Jarka. Witając nas w drzwiach podał każdemu rękę, przedstawił się i w bardzo profesjonalny i kulturalny sposób wprowadził nas do gry w pokoju. Tacy Mistrzowie Gry są rzadkością i warto ich cenić! To już drugi pokój tej firmy w którym byliśmy po drodze na ferie. To idealny przystanek w drodze by ciekawie spędzić czas. Bylismy już w Lokalizacji i czekamy na kolejne pokoje Waszej firmy. Wystrój rewelacyjny, zagadek dużo i bardzo interesujące. Zapach drewna, muzyka płynąca z głośników i klimat pokoju sprawia że koniecznie trzeba go odwiedzić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

83 reviews

What will we do with a drunken sailor...

1/7/20 | visit date: 1/5/20

Piotr R. 19 83 reviews

Ostatnia ekspedycja śmiałków podróżujących w czasie zaginęła, prawdopodobnie pod wpływem rumu lub grogu. Na ratunek, wezwani przez ekipę TickTack, przybywamy my, śmiałkowie niezwykle odważni, nauczeni wędrówki przez wrota czasu. Postawieni przed prostym zadaniem lada moment znajdujemy się już na osiemnastowiecznym statku. No i tu się zaczyna nasza misja, naprawić wrota czasu. Fabuła jest wciągająca i porywająca jednocześnie. Pokój jest niezwykle klimatyczny, bardzo dopracowany i nie czuje się wieku pokoju. Na wysokie noty zasługuje zagospodarowanie pokoju, dodające mu pirackiego smaczku. Rozwiązania zapierają dech, ale bez obaw, nikt nie wypadnie za burtę. Ścieżka dźwiękowa nie jest przytłaczająca, przeciwnie, uspokaja i podkreśla klimat. Wielki plus za zagadki, jedne łatwiejsze, inne troszeczkę bardziej skomplikowane, ale dalej całkiem przyjemne.
Mistrzowie gry to naprawdę mistrzowie. Wprowadzenie w rozgrywkę genialne i naprawdę aktorskie, z przymrużeniem oka. Podpowiedzi, których udzielali, były utrzymywane i dopasowane do fabuły. Naprawdę wow. Dziękujemy Krzyśkowi i Michałowi za wspólną grę i do zobaczenia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Adamux
Adamux

Scout
50 pts

14 reviews

Ach, ta Tortuga ...

3/1/20 | visit date: 3/1/20

Trusted review

Adamux 14 reviews

Opinię należy zacząć od klimatu pokoju, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. Przez całą zabawę czuliśmy się jak na prawdziwym statku, a gadżety które znajdowały się w środku były bardzo realistyczne (nie mamy tutaj do czynienia z tanimi plastikami). Na plus zasługuje również obsługa, gdyż stosunek do graczy, jak i wprowadzenie do zabawy było na wysokim poziomie. Natomiast powodem obniżenia ogólnej oceny do 8/10 jest wprowadzenie przez twórców rozwiązań alternatywnych, które u Nas powodowały tzw. zawieszanie się w zabawie oraz wrażenie pewnej niespójności zagadek.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Beezqp
Beezqp

Scout
52 pts

49 reviews

Hej ho, hej ho....

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Beezqp 49 reviews

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Scout
90 pts

26 reviews

Jak na pirackim statku!

11/2/19 | visit date: 11/2/19

Trusted review

Paulina Z. 24 26 reviews

Pokój bardzo fajny, faktycznie odwala klimat statku. Zagadki bardzo ciekawe, których rozwiązywanie sprawiło przyjemność :D trochę szukania, trochę myślenia - było wszystko :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

alewie3
alewie3

Scout
56 pts

4 reviews

Świetnie spędzony czas

1/26/20 | visit date: 1/25/20

Trusted review

alewie3 4 reviews

Pokój byl dobrze przygotowany, każdy szczegół miał nas wprowadzic w klimat. Zagadki niezbyt trudne, ale trzeba było pomyśleć. Byliśmy w dwie osoby i udało nam się wyjść chwilę przed końcem czasu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Zespół eR
Zespół eR

Pioneer
200 pts

78 reviews

Co skrywa statek?

11/7/19 | visit date: 10/26/19

Zespół eR 78 reviews

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

2/3 - Tortuga

Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Bat&Man Team
Bat&Man Team

Wanderer
43 pts

5 reviews

ay ay, captain!

2/17/20 | visit date: 2/4/20

Bat&Man Team 5 reviews

Top class, again.
Firma TickTack po prostu jest grupą pasjonatów, którzy czują klimat i mają wyczucie stylu.
Wnętrze - palce lizać, dzięki oprawie "muzycznej" nie ma wątpliwości, z czym mamy do czynienia ;)
Zagadki - logiczne i trzymające się kupy.
Dodatkowe smaczki - za każdym rogiem ;)
Najważniejsze cechy ERoomowców- uważność!
Nawet nie czuję sensu pisania o tym wspaniałym pokoju, tego trzeba samodzielnie doświadczyć.
Polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

agnieszka.szetela
agnieszka.szetela

Newbie
23 pts

8 reviews

Niesamowity!

3/3/20 | visit date: 2/9/20

agnieszka.szetela 8 reviews

Bardzo ciekawy pokój i zdecydowanie wart polecenia. Klimat statku pirackiego zdecydowanie oddany w każdym detalu. Zagadki super - nieoczywiste, ciekawe i bardzo różnorodne - myślę że każdy znajdzie tutaj jakąś swoją ulubioną. Mimo że pokój już istnieje jakiś czas to zupełnie nie odstaje jakością od innych nowszych pokoi. No i jeszcze obsługa - chyba najlepsza z jaką się spotkaliśmy do tej pory - Brawo Panowie ! Myślę że jeszcze Was kiedyś odwiedzimy przy okazji kolejnej wizyty w Gliwicach. BARDZO POLECAM!!!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players