Escape room Wrota Czasu - Tortuga

Wrota Czasu - Tortuga

Lockme partner

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana prz... [więcej]

390

390 reviews

|

2

Gliwice: 2nd place

|

Śląsk: 4th place

|

PL 31

Poland: 31st place

|

9.7/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana przez piratów, którzy już zacierają ręce, żeby sprzedać podróżników na targu niewolników. Grog kosztuje! Czy uda im się uciec i naprawić Wrota zanim dopłyną do brzegów Tortugi?!
Jo ho ho i butelka rumu!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

TickTack - Gliwice

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Other rooms in this place

Owner’s data

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Sikorskiego 75
44-100 Gliwice
NIP (tax identification number): 6462937187

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 390 reviews

Overall rating 9.7/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

225

180

135

90

45

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

390 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Prwdziwa piracka przygoda

12/6/16

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

TickTack nie zwalnia i w drugim swoim pokoju kontynuuje tendencję perfekcyjnych wystrojów. Nie boimy się wręcz stwierdzić, że w Tortudze poszli o krok dalej, niż w Egipcie. Będąc w środku dosłownie zapomina się o tym, że to kiedyś był zwykły pokój.

Zagadki natomiast są doskonale utrzymane w tematyce i wpisują się w pokój całkiem naturalne. Nie należą do łatwych, ale dają olbrzymią satysfakcję.

Nasz werdykt: pozycja obowiązkowa!

Difficulty: Hard

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
172 pts

39 reviews

Nie możemy się już doczekać kolejnych Waszych pokoi

2/17/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

tbednarczuk74 39 reviews

Przede wszystkim wielki szacun dla naszego Mistrza Gry Pana Jarka. Witając nas w drzwiach podał każdemu rękę, przedstawił się i w bardzo profesjonalny i kulturalny sposób wprowadził nas do gry w pokoju. Tacy Mistrzowie Gry są rzadkością i warto ich cenić! To już drugi pokój tej firmy w którym byliśmy po drodze na ferie. To idealny przystanek w drodze by ciekawie spędzić czas. Bylismy już w Lokalizacji i czekamy na kolejne pokoje Waszej firmy. Wystrój rewelacyjny, zagadek dużo i bardzo interesujące. Zapach drewna, muzyka płynąca z głośników i klimat pokoju sprawia że koniecznie trzeba go odwiedzić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

w.rzymska
w.rzymska

Pioneer
194 pts

37 reviews

Aye, aye, Kapitanie!

6/7/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

w.rzymska 37 reviews

To pierwszy odwiedzony przez nas pokój po ponad 4. miesięcznej przerwie, taki pokój "na rozruch" - nie zawiedliśmy się! TickTack oczywiście trzyma poziom pod względem jakości wykonania, wprowadzenia do pokoju, różnorodności zagadek i immersji scenariusza. Ten ER jest jednak po prostu poprawny - przemyślany, wykonany bardzo dobrze, jednak dla nas - bez efektu WOW. Niemniej jednak, bardzo polecamy ten pokój, ale raczej grupom początkującym i/lub zaczynającym swoją przygodę z ERami.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

83 reviews

What will we do with a drunken sailor...

1/7/20 | visit date: 1/5/20

Piotr R. 19 83 reviews

Ostatnia ekspedycja śmiałków podróżujących w czasie zaginęła, prawdopodobnie pod wpływem rumu lub grogu. Na ratunek, wezwani przez ekipę TickTack, przybywamy my, śmiałkowie niezwykle odważni, nauczeni wędrówki przez wrota czasu. Postawieni przed prostym zadaniem lada moment znajdujemy się już na osiemnastowiecznym statku. No i tu się zaczyna nasza misja, naprawić wrota czasu. Fabuła jest wciągająca i porywająca jednocześnie. Pokój jest niezwykle klimatyczny, bardzo dopracowany i nie czuje się wieku pokoju. Na wysokie noty zasługuje zagospodarowanie pokoju, dodające mu pirackiego smaczku. Rozwiązania zapierają dech, ale bez obaw, nikt nie wypadnie za burtę. Ścieżka dźwiękowa nie jest przytłaczająca, przeciwnie, uspokaja i podkreśla klimat. Wielki plus za zagadki, jedne łatwiejsze, inne troszeczkę bardziej skomplikowane, ale dalej całkiem przyjemne.
Mistrzowie gry to naprawdę mistrzowie. Wprowadzenie w rozgrywkę genialne i naprawdę aktorskie, z przymrużeniem oka. Podpowiedzi, których udzielali, były utrzymywane i dopasowane do fabuły. Naprawdę wow. Dziękujemy Krzyśkowi i Michałowi za wspólną grę i do zobaczenia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Beezqp
Beezqp

Scout
52 pts

49 reviews

Hej ho, hej ho....

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Beezqp 49 reviews

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Adamux
Adamux

Scout
50 pts

14 reviews

Ach, ta Tortuga ...

3/1/20 | visit date: 3/1/20

Trusted review

Adamux 14 reviews

Opinię należy zacząć od klimatu pokoju, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. Przez całą zabawę czuliśmy się jak na prawdziwym statku, a gadżety które znajdowały się w środku były bardzo realistyczne (nie mamy tutaj do czynienia z tanimi plastikami). Na plus zasługuje również obsługa, gdyż stosunek do graczy, jak i wprowadzenie do zabawy było na wysokim poziomie. Natomiast powodem obniżenia ogólnej oceny do 8/10 jest wprowadzenie przez twórców rozwiązań alternatywnych, które u Nas powodowały tzw. zawieszanie się w zabawie oraz wrażenie pewnej niespójności zagadek.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CK team
CK team

Scout
96 pts

38 reviews

Jak to jest być zakutym w kajdany?

6/26/20 | visit date: 6/24/20

CK team 38 reviews

Mimo kilku lat, Tortuga broni się zarówno klimatem jak i zagadkami. Pokój tworzy niesamowity klimat prawdziwej łodzi pirackiej, trzeba przyznać, że TickTack przykłada bardzo dużą wagę do wystroju. Zagadki głównie manualne, dające dużo satysfakcji przy rozwiązywaniu :) Kilka fajnych nieoczywistych rozwiązań, które nas zaskoczyły :)
Graliśmy na Tortudze zaraz po Lokalizacji i niestety już nie było efektu wow, który Lokalizacji towarzyszył. Jeżeli ktoś się wybiera do wszystkich pokoi TickTacka najlepiej zacząć od Egiptu, potem Tortuga i na końcu Lokalizacja. Aby w każdym z nich się super bawić i stopniowo otwierać szerzej oczy z niedowierzania co jeszcze można wymyślić :)
Bardzo muszę pochwalić Mistrza Gry, który nie dość, że zrobił bardzo fajne wprowadzenie do obydwu pokoi to spędził z nami dużo czasu przed, w trakcie i po wyjściu dzieląc się swoimi doświadczeniami. Ekipa z Kielc pozdrawia :D

Bardzo zachęcamy do odwiedzenia TickTacka, na pewno nie będziecie zawiedzeni :)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Scout
90 pts

26 reviews

Jak na pirackim statku!

11/2/19 | visit date: 11/2/19

Trusted review

Paulina Z. 24 26 reviews

Pokój bardzo fajny, faktycznie odwala klimat statku. Zagadki bardzo ciekawe, których rozwiązywanie sprawiło przyjemność :D trochę szukania, trochę myślenia - było wszystko :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

alewie3
alewie3

Scout
56 pts

4 reviews

Świetnie spędzony czas

1/26/20 | visit date: 1/25/20

Trusted review

alewie3 4 reviews

Pokój byl dobrze przygotowany, każdy szczegół miał nas wprowadzic w klimat. Zagadki niezbyt trudne, ale trzeba było pomyśleć. Byliśmy w dwie osoby i udało nam się wyjść chwilę przed końcem czasu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Zespół eR
Zespół eR

Pioneer
200 pts

78 reviews

Co skrywa statek?

11/7/19 | visit date: 10/26/19

Zespół eR 78 reviews

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

2/3 - Tortuga

Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle