Escape room Nuclear strike

  Nuclear strike

  closed

  Pokój inny niż wszystkie. Naszpikowany elektroniką silos atomowy czeka na swoją załogę. Zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie wojny Ostatniego Bastionu Ludzi... [więcej]

  Room closed

  4-6 people

  90' minutes

  Thriller

  expierienced

  Plot of the room

  Pokój inny niż wszystkie. Naszpikowany elektroniką silos atomowy czeka na swoją załogę. Zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie wojny Ostatniego Bastionu Ludzi ze Zjednoczonym Cesarstwem Maszyn i Cyborgów. Ostatnią szansą na pokonanie maszyn jest użycie broni jądrowej. Niestety, przetrzebionej rasie ludzkiej ostały się jedynie 4 placówki: Londyn, Los Angeles, Nowy York i Gliwice. Siły wroga mają znaczną przewagę, dysponują 7 silosami atomowymi. Kluczem do sukcesu może okazać się taktyka - wydawaj rozkazy swoim sojusznikom, niszcz wrogie pozycje rakietami i odpieraj ich pociski balistyczne własnymi antyrakietami. Możliwości jest wiele, cel jeden - utrzymaj własną bazę przez 90 minut.

  Po przeprowadzeniu wojny atomowej, system zliczający trafienia podsumuje Twoją rozgrywkę i pokaże ilość zdobytych punktów.

  Nuclear Strike to nie tylko wojna atomowa. Baza w Gliwicach uległa sabotażowi i zanim będziecie w stanie przeprowadzić atak rakietowy musicie przywrócić zasilanie, rozbroić podłożoną bombę, złamać wiele szyfrów i znaleźć kody, które pozwolą wam wystrzelić pierwsze pociski.

  Additional information

  Children-friendly room

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Only low voltage within the player's range

  Available game languages

  Polish

  Address

  Survival Room - Gliwice

  ul. Zwycięstwa 50/1
  Gliwice

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 90 reviews

  Overall rating 7.8/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 9.1/10

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 9.3/10

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Hard/Very hard

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  90 reviews

  LockMe
  LockMe

  Guide
  516 pts

  350 reviews

  Escape++

  12/23/15

  Review of Lockme

  LockMe 350 reviews

  O tym wspomina każdy i my również to zrobimy - ten pokój to znacznie więcej, niż escape room. To szeroko zakrojony scenariusz, którego drobną częścią jesteśmy my - jedni z nielicznych ocalałych... Nie tylko musimy zatroszczyć się o bezpośrednie niebezpieczeństwo, ale również pomóc w przetrwaniu całemu gatunkowi ludzkiemu.

  Z początku pokój wygląda jak fantastycznie stylizowany escape room. Jednak w połowie gry dochodzą elementy, jakich nie spotkaliśmy nigdzie indziej - gra, w której nie jesteśmy zwykłymi uczestnikami, ale twórcami jej scenariusza i odgrywającymi główne role.

  Nie sposób opisać całości doznań nie zostawiając zbyt wielu spoilerów. Pewne jest jedno - to jest obowiązkowa pozycja na Śląsku dla wszystkich doświadczonych ekip. Przyjdźcie koniecznie i zmierzcie się z naszym rekordem! ;)
  Escape++ Escape++

  Difficulty: Very hard

  Tobiasz S.
  Tobiasz S.

  Scout
  57 pts

  21 reviews

  Porażka

  1/18/19 | visit date: 1/16/19

  Tobiasz S. 21 reviews

  Chciałbym dać wyższą ocenę bo pomysł na pokój jest świetny, klimat też ciekawy jednak stosunek jakości do ceny nie pozwala dać wyższej oceny.
  Pokój jest niedopracowany bądź po przejściach wymagających natychmiastowej poprawy. W tym przedziale cenowym spodziewałem się naprawdę że wszystko będzie na najwyższym poziomie a niestety nic bardziej mylnego.
  Ale może od początku.
  Pokój jest naszpikowany rozwiązaniami elektronicznymi które są naprawdę fajne, widać tu pomysłowość i ogrom włożonej pracy. Zagadki również są ciekawe jest ich sporo i nie są wcale trudne.
  Całość jednak psuje fakt że w pokoju panuje totalny chaos. Brnąć przez kolejne zagadki odnajduje się rzeczy które tak naprawdę do niczego nie są potrzebne i jest ich na tyle dużo że po chwili robi się konkretny bałagan a grający tracą czas na myślenie do czego dana rzecz może się przydać.. Również niektóre wskazówki okazują się zupełnie do niczego nie potrzebne.
  Wspomniane w fabule zadanie z rozbrojeniem bomby naprawdę fajne i ciekawe i to chyba jedyne co działało w tym pokoju dobrze chodź i tutaj widać upływ czasu i podniszczone elementy wartości 50 groszy które z niewiadomych powodów nie zostały wymienione.
  Druga część rozgrywki to niestety totalna porażka. Wspomniana w opisie wojna i przywrócenie zasilania okazały się tylko stratą czasu. Sam pomysł i rozwiązanie bardzo fajne i wciągające i ocena byłaby na pewno pozytywna gdyby dwa z kluczowych elementów działały prawidłowo. Pomimo wskazówek obsługi jak "resetować" urządzenia te odmawiały współpracy przez co wygranie wojny stało się niemożliwe a bieganie wokół tego było bezcelowe. Późniejsze tłumaczenie obsługi że to wszystko wina klientów którzy ruszają tam jakieś kabelki i przez to nie wszystko działa jak należy uważam za nieporozumienie. Mnie jako klienta szczerze mówiąc nie interesuje dlaczego coś nie działa. Płacę za coś co powinno działać i to problemem właściciela jest przygotowanie pokoju tak by elementy były dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami a to niestety nie zostało wykonane.

  W pokoju też brakuje elementu typowego dla ER czyli ucieczki. Więc przegrana wojna to był koniec gry i wyjście z otwartego pokoju.
  Podsumowując gdyby w pokoju wszystko działało to byłbym wraz z ekipą w pełni zadowolony z wizyty a tak niestety pozostało rozczarowanie i strata pieniędzy, niestety nie padła żadna propozycja rabatu z powyższych powodów.
  W tym przedziale cenowym można bez problemu można znaleźć pokoje dopracowane w najmniejszych detalach.

  Czy warto odwiedzić ten pokój ? No i tu pojawiają się mieszane uczucia. Z jednej strony tak bo jest na pewno inny i ciekawy, ale z drugiej nie za te pieniądze przy obecnym stanie rzeczy. Także finalnie NIE POLECAM chyba że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi a jedynym celem jest zaliczanie kolejnych pokoi.

  Overall rating: 5/10

  Customer service: 8/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  KIESIO
  KIESIO

  Pioneer
  161 pts

  51 reviews

  Ahh te Sydney....

  9/10/18 | visit date: 8/30/18

  KIESIO 51 reviews

  Pokój zasługuje na lepszą ocenę. Ciekawe zagadki i na prawdę dopracowana gra robi robotę. Można się w tym pokoju poczuć jak prawdziwym pokoju stratega wojennego. Nic dodać, nic ująć.
  Obowiązkowa pozycja w Gliwicach ! :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Kosmo S.
  Kosmo S.

  Navigator
  116 pts

  17 reviews

  ostatni bastion...

  7/29/18 | visit date: 7/29/18

  Kosmo S. 17 reviews

  Pokój na pierwsze wrażenie wydaje się być nie do ogarnięcia...jednak systematyczne rozwiązywanie zagadek oraz zgrana ekipa nie powinna mieć z nim większych problemów...

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Kypawlo
  Kypawlo

  Wanderer
  42 pts

  6 reviews

  Przetrwaliśmy!

  5/20/18 | visit date: 5/20/18

  Kypawlo 6 reviews

  Mimo że do pokoju weszliśmy we trójkę to udało nam się przetrwać 90minut pod ostrzałem ze strony robotów i cyborgów :)
  Pokój bardzo klimatyczny, świetnie się w nim bawiliśmy. Oprócz spostrzegawczości i umiejętności odczytywania kodów trzeba wykazać się podzielnością uwagi.Pierwszy escape-room tak zaawansowany technologicznie w jakim byłam, bardzo na plus :)
  Na pewno rozgrywka byłaby płynniejsza i mniej nerwowa gdyby było nas więcej chociaż wynikło to raczej z mojego niedopatrzenia.
  Pokój gorąco polecam!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Hard

  a_szablinska
  a_szablinska

  Newbie
  23 pts

  2 reviews

  Gosciegoscie

  8/10/18 | visit date: 8/10/18

  a_szablinska 2 reviews

  Pokój o średnim poziomie trudności , dosyć mały ale 5-6 osób to idealna ilość na ten pokój jeżeli chodzi o ilość i specyfikę zadań .
  Pan z obsługi średnio opisał nam cała zabawę , ciężko było zrozumieć co miał na myśli tłumacząc zadanie z zabawą w wojnę . Pokój już wyświechtany, dużo gadżetów całkowicie niepotrzebnych na których gracz traci cenny czas zastanawiając się czy w ogóle się do czegoś przydadzą. Minusem również było zamykanie jednej szafki na kilka kłódek .
  Ogólnie jest to jeden ze słabszych pokoi w jakich byliśmy , plus za grę - ciekawa opcja aczkolwiek zajmuje ponad polowe czasu

  Overall rating: 5/10

  Customer service: 2/10

  Interior: 5/10

  Difficulty: Medium

  M&M Team
  M&M Team

  Guide
  335 pts

  188 reviews

  Kopuła otwarta...

  8/26/17 | visit date: 8/26/17

  M&M Team 188 reviews

  ...i boom!
  Ten pokój wynosi ER w inny poziom rozrywki!
  Oprócz zwykłych zagadek na mega poziomie można wdać się w wojne z wrogimi robotami!
  Zagadek jest bardzo dużo na wysokim poziomie trudności. Dużo kłódek, mocno do główkowania!
  Sama końcówka czyli wojna to już super zabawa zwłaszcza dla fanów strategi!
  Polecamy bardzo!
  Kopuła otwarta...

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 8/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Very hard

  Tomasz J. 6
  Tomasz J. 6

  Wanderer
  37 pts

  1 review

  Świetny pokój szczególnie dla fanów gier.

  4/3/18 | visit date: 4/1/18

  Trusted review

  Tomasz J. 6 1 review

  Jest tak jak mówią, to coś więcej niż escape room. Pokój naszpikowany elektroniką, przypadnie do gustu wszystkim osobą, które znudzone są już samymi kłódkami i zagadkami. Świetnie przemyślane, niestandardowe rozwiązania no i gra, która toczy się w między czasie. Dla mnie najlepszy escape w jakim byłem!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Cyrk Kamiennych Braci
  Cyrk Kamiennych Braci

  Guide
  435 pts

  311 reviews

  Cyrk Kamiennych Braci kontra elektroniczni zabójcy

  10/10/17 | visit date: 8/26/17

  Cyrk Kamiennych Braci 311 reviews

  Świat stanął w obliczu zagłady. Maszyny zaczęły same stanowić o sobie i rozpoczęły eksterminację gatunku ludzkiego. Jedną z jego ostatnich nadziei pozostała baza nuklearna w Gliwicach oraz obsługujący ją oddział- Cyrk Kamiennych Braci!

  Wystrój i aranżacja pokoju wzbudzają mieszane uczucia. Z jednej strony mamy imponujące maszynerie i naprawdę ciekawe urządzenia. Z drugiej wiele prostych skrzynek i trochę umowności. Niby wszystko tu pasuje, ale jednak mogłoby być bardziej "bogato" i zaskakująco.

  Zadania z jakimi gracze muszą się zmierzyć możemy śmiało podzielić na dwie kategorie- jedna to klasyczne rozwiązania w postaci kłódek i kodów (z niewielkimi urozmaiceniami). Druga to poniekąd gra w grze, dodatkowy element, który w zupełnie inny sposób angażuje grających. Minusem tegoż jest jednak to, iż złe jego zaplanowanie/rozegranie może wymagać zbyt dużego zaangażowania ze strony graczy, by móc cieszyć się z samego rozwiązywania zagadek.

  Obsługa wykonała swoją pracę rzetelnie, nie mamy w tym aspekcie zastrzeżeń.

  Nuclear Strike to pokój inny niż wszystkie. Z jednej strony to duży atut, bo dodatkowe elementy dodają atrakcyjności rozgrywce. Z drugiej strony nie zrozumiane w 100% mogą zmarginalizować satysfakcję z przechodzenia pokoju. Niemniej jednak pomysł godny uwagi i właściwie wykorzystany na pewno podniesie ocenę ogólną o jedno "oczko". Scenariusz jest jednak dość trudny, dlatego polecamy go raczej bardziej doświadczonym ekipom.
  Cyrk Kamiennych Braci kontra elektroniczni zabójcy

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Hard

  Damian T. ekipa CC
  Damian T. ekipa CC

  Scout
  61 pts

  49 reviews

  Wojna

  4/12/18 | visit date: 9/12/17

  Damian T. ekipa CC 49 reviews

  Jeden z pierwszych odwiedzonych pokoi :)
  Małe pomieszczenie, ale pokój super. Zagadki i rozwiązania - dość ciekawe.
  Ostateczna walka dostarcza dużo emocji.
  Polecam

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next

  Rooms perfect for the first time

  Great places to start your journey into escape room world

  Popular rooms near you

  Check out the games that are most often chosen by local players