Escape room Szlak Nieumarłych

Szlak Nieumarłych

Lockme partner

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów... [więcej]

15

15 reviews

|

5

Gliwice: 5th place

|

Śląsk: 25th place

|

PL 165

Poland: 165th place

|

9.2/10

2-6 people

80' minutes

Thriller

expierienced

Plot of the room

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów Szlakiem Nieumarłych. Czy za zachwianie granicy między światem żywych, a światem umarłych odpowiada Nekromanta, żyjący w swej leśnej pustelni? Czy macie w sobie na tyle odwagi, aby stawić czoła koszmarom i przywrócić ład? Czy zaryzykujecie wyprawę Szlakiem, z którego – jak powiadają – nie ma odwrotu?

Otwarto - 6.12.2019
SUGEROWANA LICZBA OSÓB: 4-6

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

Open The Lock - Gliwice

44-100 Gliwice
ul. Zwycięstwa 50/8 (4.piętro) - Smocza Skała, Kopalnia, Stacja Kosmiczna
ul. Zwycięstwa 17/1 (1.piętro) - Świątynia Zagłady, Szlak Nieumarłych, Antygrawitacja

Other rooms in this place

Price list

Adres pokoju: ul. Zwycięstwa 17/1, Gliwice

Grupa 2-5 osób: 150 zł
Grupa 6 osób: 180 zł

Cennik: https://www.openthedoor.net.pl/pl/oferta/7/

Opening hours

Pon-Czw: 17:00 - 20:00 (22:00)
Pt: 16:00 - 21:30 (23:30)
Weekendy: 12:30 - 21:30 (23:30)

Owner’s data

Open The Door Dawid Łuszczewski
ul. Zwycięstwa 50/8
44-100 Gliwice
NIP (tax identification number): 6312619899

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 15 reviews

Overall rating 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

15 reviews

magzaj12
magzaj12

Pioneer
153 pts

44 reviews

Zaszliśmy za skórę Nekromancie...

7/6/20 | visit date: 7/5/20

magzaj12 44 reviews

Na Szlak Nieumarłych wybraliśmy się po półrocznej przerwie od escape roomów. W gliwickim pokoju od razu spadł na nas ogrom zagadek do rozwiązania, pracy jest naprawdę dużo. Była nas trójka i niestety, nawet pomimo solidnej porcji doliczonego czasu (za który pięknie dziękujemy), nie podołaliśmy wyjściu z pokoju. Momentami będziecie się musieli naprawdę sprężać :)
Kontynuując temat zagadek - są ciekawe, różnorodne, oryginalne, a także mocno powiązane z historią pokoju. Bardzo często wymagają także współpracy całej drużyny, co ja osobiście uwielbiam :) Warto wspomnieć, że przez całą grę towarzyszy nam umilająca zabawę fabuła.
Wystrój to także wysoka półka. Wszystko pięknie wykończone i pozbawione sztuczności. Zabawa w tak urządzonym pokoju jest przyjemnością.
W Open The Lock przywitała nas rewelacyjna Pani, która po odbytej grze wyjaśniła nam zagadki, którym nie podołaliśmy. Następnie ucięliśmy sobie krótką pogawędkę.
Spotkaliśmy się tu z pełnym profesjonalizmem, dlatego jesteśmy przekonani, że odwiedzimy też inne escapy ich autorstwa :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Navigator
148 pts

120 reviews

Byliśmy tu i tam...

1/26/20 | visit date: 1/25/20

Szalony Kapelusznik 120 reviews

...zajrzeliśmy w każdy kąt :)

Tytuł i rozwinięcie recenzji nawiązują do ciekawego i efektywnego zaaranżowania przestrzeni - jest ona maksymalnie wykorzystana - choć przyznać trzeba, że spodziewaliśmy się bardziej tytułowego "Szlaku" - czyli parcia do przodu.
W każdym razie jest co zwiedzać.

[Spojler] były niestety zbyt łatwe do przewidzenia - "to będzie tu, a to się pewnie zadzieje tam". Ponadto - pokój faktycznie, jak wspominali przedmówcy, słabo wyciszony względem odgłosów z zewnątrz.

Dla zrównoważenia tych minusów jednakże - wystrój jest bardzo precyzyjny, z dbałością o szczegóły, zamaskowaniem elementów technicznych i generalnie dopracowany.
Również plus za klimatyzację w pokoju [zamaskowaną], co pozwalało skupić się na grze, oraz za bardzo ładnie rozegrane wszelkie względy bezpieczeństwa - przy tym nie psujące klimatu.

A jeśli klimat, to postaci w opowieści! Niestety nie mogę pozwolić sobie na bezpośredniość ze względu na spoilery, ale tutaj duża pochwała za interaktywność i immersję - piękne rozegranie!

Zagadki są o średnim poziomie trudności, dość liczne. Przy kilku prosiliśmy o podpowiedź co autor miał na myśli, ale mimo to uważamy że były logiczne i spójne - tylko my musieliśmy się sprężać we trójkę :)

Tak przy okazji - może i 4-6 osób przydałoby się wobec ilości zagadek, ale byłoby ciasno... w każdym razie nasza trójka w pewnych momentach zapełniała całą dostępną przestrzeń.

Do obsługi nie mamy żadnych zarzutów, nie była może tak na maksa podjarana, jak potrafią niektórzy w branży, ale z wyrozumiałością odniosła się do naszego planowanego późniejszego przybycia [rozkład komunikacji publicznej] oraz prośby o złagodzenie "horrorowości" pokoju. Dziękujemy i pozdrawiamy!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

218 reviews

...

3/21/20 | visit date: 12/21/19

VooVoo 218 reviews

Pokój równie dobry co świątynia zagłady, jeśli jeszcze nie lepszy. Bardzo dobrze oddany klimat tajemniczego lasu i pustelni nekromanty. Pokój można określić jako lekko mroczna przygoda. Jak dla dwóch osób, duża liczba zagadek na dużej przestrzeni, więc lepiej wybrać się tutaj większą grupą (zresztą tak jak sugeruje opis). Obsługa Mistrzyni Gry bez zarzutu. Bardzo polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
460 pts

299 reviews

#286

3/21/20 | visit date: 12/21/19

Q 299 reviews

Świątynia zagłady to niezmiennie jedna z najfajniejszych przygodówek w jakich graliśmy, więc sporo oczekiwaliśmy po najnowszym pokoju gliwickiego Open the Lock. Tym bardziej, że pokój kazał na siebie trochę czekać i był solidnie testowany przed oficjalnym startem. Efekt wizyty to kolejny ER, który wpadł do naszego prywatnego rankingu ulubionych. Z perspektywy dwóch graczy znów jest tu sporo rzeczy do zrobienia i sugerowana liczba minimum czterech osób nie jest wyssana z palca. W skrócie mówiąc, w przypadku mniejszych grup to taki pokój, z którego wychodzi się z poczuciem porządnego nagrania się. Zagadek dużo, w tym dominują te oparte o rozwiązania elektromechaniczne (chociaż kilka kłódek również się znajdzie, w tym jedna dość problematyczna ;). Spostrzegawczość i współpraca konieczna. Scenografia dopracowana w detalu i robiąca klimat, przestrzeń spora i świetne rozplanowana – wyciśnięto z dostępnego metrażu wszystko co się dało. Na moment gdy graliśmy pokój widniał w kategorii horror. Obecnie jest znakowany jako thriller i jest to zdecydowanie bardziej adekwatne, chociaż takie kategorie jak „przygodowy” czy „fabularny” również byłyby właściwe. Pokój czerpie więc z różnych gatunków, a przy tym jest ogromnie grywalny. Animacja rozgrywki przez MG w punkt. Bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Włóczykij
Włóczykij

Guide
308 pts

212 reviews

Nieumarli też są fajni :)

1/22/20 | visit date: 12/1/19

Włóczykij 212 reviews

Po świetnej zabawie w "Świątyni Zagłady" z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie "Szlaku Nieumarłych". Nawet wyjazd na Śląsk przekładaliśmy i planowaliśmy specjalnie tak, by wyruszyć na ten wyjątkowy szlak. I w końcu się udało, dotarliśmy do Open The Lock.

Wprowadzenie było nieszablonowe i zaskakujące. Naprawdę bardzo dobre. Natomiast w środku... w środku było jeszcze lepiej! ;)

Wystrój dopracowany, dopięty na przysłowiowy ostatni guzik. Wszystko nowiutkie, piękne, pachnące. Po ściągnięciu opasek pojawiło się tylko "Łaaał... Czy aby na pewno jesteśmy w centrum Gliwic?" Potrzebowaliśmy dłuższej chwili, by nacieszyć swoje oczy i serca światem wkoło. Ogromny plus również za efekty audio-wizualne - są niesamowicie klimatyczne!

Ale pora wziąć się za zagadki! Jest ich dość sporo i nie należą do najłatwiejszych, ale ich rozwiązanie daje satysfakcję i wiele radości. Spotkamy tu zarówno standardowe kłódki, zadania manualne, jak również całe mnóstwo ciekawej elektroniki.

Solidna fabuła, fajnie prowadzona przez całą grę, nie pozwalała ani na moment zapomnieć, po co się tu znaleźliśmy. Było trochę emocji i niespodzianek. Tutaj ukłony w stronę naszego Mistrza Gry, który świetnie wykonywał swoją pracę i podkręcał klimat.

Po grze czekała nas fantastyczna, dłuuuga (oj, gadać to my lubimy!) pogawędka z sympatycznym, pełnym pasji do ER Właścicielem. Już po kilku minutach rozmowy potwierdziły się nasze odczucia z gry, że pokój był przygotowany nie tylko profesjonalnie, ale też z sercem. Czuliśmy się tu jak w domu (a może raczej w lesie? ;) ). W każdym bądź razie rozgościliśmy się na dobre i gdyby nie fakt, że kolejny pokój wzywał, to prędko byśmy nie opuścili Open The Lock.
Ale na pewno do Was wrócimy! :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

gregory.sk8
gregory.sk8

Wanderer
37 pts

15 reviews

Mroki śmierci ;)

1/30/20 | visit date: 1/15/20

gregory.sk8 15 reviews

Wprowadzenie bardzo fajne, inne niż dotychczas spotykaliśmy w pokojach.
Jeśli chodzi o sam wygląd to naprawdę genialny! Pokój wykonany z należytą starannością, oddaje klimat mroku, śmierci, lekkiego niepokoju. Zagadki ciekawe, interesujące, nie przekombinowane. Ogólnie pokój bardzo rozbudowany i za to należy się ogromny plus!
Generalnie pokój świetny, naprawdę polecamy odwiedzić! ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

prexxon
prexxon

Wanderer
32 pts

27 reviews

Druid i jego zadanie

12/16/19 | visit date: 12/11/19

prexxon 27 reviews

Pokój zasługuje na medal . Fabuła poorostu genialna wszystko związane ze sobą . Klimat jakbym mógł to bym stamtąd nie wychodził.

Ktoś kto byk w świątyni zagłady ten wie że zagadek jest mnóstwo a ja mogę tylko dodać że tutaj poprzeczka jest postawiona wyżej.

ilość zagadek i jakość oraz świetne szczegóły wygląd,mistrz gry no poorostu wszystko bylo na mega propsie .

Polecam każdemu bez wyjątku!!!

Mega pokój oby tak dalej ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

MadziaS
MadziaS

Scout
61 pts

13 reviews

Super wyprawa

1/8/20 | visit date: 1/6/20

MadziaS 13 reviews

Pokój ten przerósł nasze oczekiwania!
Zagadki znajdujące się w nim są zróżnicowane, ciekawe i na wysokim poziomie. Są zachowane w klimacie pokoju, przez co dodają mu jeszcze większego klimatu, który towarzyszy przez całą rozgrywkę.
My wybraliśmy się w 2 osoby i daliśmy radę, jednak dla większego fun'u z rozgrywki polecamy wybrać się w większą liczbę osób :)
Pokój raczej nie jest typowym horrorem, a przynajmniej nie jest nastawiony na nieustanne odczuwanie strachu i napięcia podczas rozgrywki. Bardziej zaklasyfikowalibyśmy go do thrilleru.
Polecamy ten pokój każdemu, nawet osobą nieco strachliwym ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Bogumił M.
Bogumił M.

Scout
55 pts

11 reviews

Niby nieumarły

1/15/20 | visit date: 1/14/20

Bogumił M. 11 reviews

Od razu powiem, że jak dowiedziałem się o przygotowywaniu pokoju "szlak nieumarłych" to obserwowałem, kiedy wreszcie udostępnią ten pokój! Zdecydowanie brzmiało to w klimatach dobrej grozy i zastanawiałem się czy pójdą w stronę horrorów klasy B czy w ciężki i przytłaczający klimat Lovecrafta. Jeśli ktoś był w Świątyni Zagłady w tym samym miejscu to wie, że można zrobić świetnie współgrający pokój z zagadkami, bardzo dobrze zintegrowany i rozbudowany.
Zanim się wypowiem o samym pokoju to chcę powiedzieć, że bawiłem się dobrze, ale:
no niestety pokój nie poszedł to w żadną stronę. Klimat? Jakiś niby jest ale po pierwszym wrażeniu nic nie porwało mnie osobiście. Połowę zagadek zdecydowanie można by użyć w jakimkolwiek pokoju bo nijak miały się klimatem do nieumarłych.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Answer of company Open The Lock

Żałujemy, że po wizycie na Szlaku Nieumarłych pozostał niedosyt. Jednak tak jak informowaliśmy na naszej stronie (opisy pokoju) oraz w mediach społecznościowych. Szlak Nieumarłych to horror/thriller w wersji "light", czyli poziomem strachu/grozy odległy od klasyków gatunku. Tutaj do gatunku nawiązuje nastrój/klimat i cała historia fabularna związana ze scenariuszem. Same zagadki - owszem, są różne. Nawet jak niektóre z nich są na tyle uniwersalne, że mogłyby wystąpić w innych klimatach. Nie mniej nie znaczy to, że nie pasują także do tego scenariusza :) Tym bardziej, że - jak zapewne trudno się nie zgodzić - ich ilość jest zdecydowanie ponadprzeciętna.

PS. Szanujemy subiektywną opinię, lecz mimo to mamy poczucie, że ocena ogólna jest jednak zbyt surowa :)

Saandra Sivus
Saandra Sivus

Scout
74 pts

4 reviews

Pod wrażeniem .

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Saandra Sivus 4 reviews

Pokój rewelacja naprawdę godny polecenia. Nasza gruba była pod wrażeniem. Chodź dopiero zaczęliśmy nasza przygodę bo za nami ledwo 20 pokoi to jedno głośnie wskoczył na listę top 3 . ;) mnóstwo zagadek logicznych i elektroniki ;) . Wprowadzenie genialne obsługa miła. Nie ma do czego się przyczepić. ;) chętnie wrócimy ,

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Page 1 of 2

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players