Kopalnia

  closed

  Kopalnia

  [Pokój 1. generacji, istniejący od 2015 roku - rekomendowany początkującym] Tunel wyrobiska starej kopalni. Pewne elementy wskazują na to, że nie jesteście... [more]

  2-6 people

  60' minutes

  Adventure

  for newcomers

  90 reviews

  Plot of the room

  [Pokój 1. generacji, istniejący od 2015 roku - rekomendowany początkującym]
  Tunel wyrobiska starej kopalni. Pewne elementy wskazują na to, że nie jesteście w niej sami. Dźwięki nadchodzących kroków, ciemność oraz upływający czas... Poziom metanu właśnie przekroczył normę. Uciekajcie jak najszybciej!

  Important informations

  Basic

  Children-friendly room

  Air-conditioned room

  Card payment on visit

  You can buy Escape Tales here

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Safety key

  Only low voltage within the player's range

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  Open The Lock - Gliwice

  44-100 Gliwice
  ul. Zwycięstwa 50/8 (4.piętro) - Smocza Skała, Kopalnia, Stacja Kosmiczna
  ul. Zwycięstwa 17/1 (1.piętro) - Świątynia Zagłady, Szlak Nieumarłych, Antygrawitacja

  Other rooms in this place

  Room scores

  5 .8

  5.8/10 Customer service: 7/10 Interior: 6/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 90
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Dexon11
  Dexon11

  Newbie
  15 pts

  3 reviews

  Bez szału

  9/27/20 | visit date: 9/26/20

  Trusted review

  Dexon11 3 reviews

  Wybraliśmy się stałą 5 osobową grupą do naszego pierwszego pokoju w Gliwicach. Jakie wrażenia? No można powiedzieć, że dosłownie takie jak opisane w opiniach innych graczy. Pokój faktycznie już starszy, widać, że z pierwszej generacji pokoi. Myślę, że miejsca było troszkę za mało ale potwierdzam, że w 5 osób można się zmieścić więc nie ma tragedii. Klimat został zachowany ale mimo wszystko wyobrażaliśmy sobie inaczej jak jest na "dole". Fabularnie nie zostaliśmy porwani ani wciągnięci w tematykę co niestety odbiło się na zabawie. Być może wynikało to z powodu, że Pani z obsługi miała sporo grup do ogarnięcia więc nie będziemy się nad tym rozwodzić. Najgorzej muszę ocenić zagadki, niestety mieliśmy mały problem techniczny co zniszczyło nam ciąg gry. Pokój obfitował głownie w kłódki, znalazło się parę ciekawych zagadek ale można było dobrać ciekawsze zagadki do tej tematyki. Ogólnie pokój był OK, był starszy więc oddajemy mu szacunek za to, że długo już służy w tej branży. Na pewno wrócimy, żeby sprawdzić resztę pokoi a ten pokój polecamy początkującym grupom.

  Overall rating: 5/10

  Customer service: 5/10

  Interior: 6/10

  Difficulty: Easy

  Grzegorz M. 14
  Grzegorz M. 14

  Wanderer
  41 pts

  5 reviews

  Rozczarowanie

  4/5/19 | visit date: 4/4/19

  Trusted review

  Grzegorz M. 14 5 reviews

  Przed odwiedzeniem pokoju przeczytałem komentarze które mnie skutecznie zniechęciły do odwiedzenia tego miejsca, jednak w naszej grupie jest górnik - tak więc na jego prośbę podjęliśmy wyzwanie! Miałem jednak nadzieję, że pod wpływem negatywnych opinii właściciele coś w nim zmienią. Niestety - nic się nie zmieniło! Pokój wygląda jak szatnia sztygara, a nie chodnik górniczy! Zagadki nie mają nic wspólnego z tematem górnictwa! Jesteśmy na śląsku - ten pokój powinien być wręcz idealny, a jest po prostu nudny! Zagadki nie sprawiają większych problemów - jedynie przy ostatniej trzeba się więcej naliczyć. Z pokoju wyszliśmy 13 min przed czasem - niestety bez satysfakcji! Nie ma w nim elementów zaskoczenia i tego wow! A na dodatek została tam użyta [spojler].... Pokój przeznaczony zdecydowanie dla grup mocno początkujących. Póki co to najgorszy pokój w jakim byłem.

  Overall rating: 4/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 1/10

  Difficulty: Easy

  kilerro95

  Wanderer
  26 pts

  4 reviews

  Mała, stara kopalnia

  4/5/19 | visit date: 3/12/19

  kilerro95 4 reviews

  Byliśmy w pokoju w 6 osób, po razy pierwszy w tak licznym gronie. Zdecydowanie za mały pokój jak na taką liczbę ludzi, jak większość pokojów z resztą. Nie winimy za to Open The Lock, lecz jest to rada dla przyszłych graczy.

  Zagadki proste, zbyt logiczne, totalnie bez fajerwerków.

  Warto tu zajrzeć jeśli dopiero zaczynacie przygodę z escape roomami. Pokój na pierwszą lub drugą grę w karierze, żeby poznać jak to wszystko działa, a później zabierać się za zarąbiste pokoje z wypasioną elektroniką.

  Overall rating: 6/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Easy

  Anna F. 7
  Anna F. 7

  Newbie
  16 pts

  3 reviews

  Idymy na gruba...

  3/4/19 | visit date: 3/2/19

  Anna F. 7 3 reviews

  Pokój bardzo fajny, klimatyczny, bawiliśmy się świetnie! Ale po kolei...
  Wprowadzenie
  Wprowadzenie na bardzo fajnym poziomie - bez zbędnych komentarzy , na pierwszy rzut oka(i ucha) dziewczyna która nas wprowadzała robiła to nie pierwszy raz i bardzo profesjonalnie - a przy tym z humorem :) Do przeczytania był regulamin/zasady i wszystko było opisane bardzo jasno :)
  Pokój
  Pokój w fajnym kopalnianym stylu, ciemność rozświetlały latarki - bardzo fajna opcja ponieważ "znajdźki" nie rzucały się od razu w oczy i faktycznie trzeba było trochę pofedrować i posznupać :)
  Z minusów to to, że jak wejdzie się w 6 osób to po jakichś 10 minutach robi się dość duszno i ciepło, więc radzimy się nie ubierać za ciepło :) Kilka rzeczy było już poniszczonych przez, wydaje mi się, zbyt zapalonych poszukiwaczy(typu zerwana kartka , rozerwana dekoracja), ale generalnie pokój w fajnym stanie i klimacie.
  Klimat
  Bardzo kopalniany :D Ciemno, czarno, duszno :D Ale było też sporo elementów górniczych, które w większości służyły dekoracji i fajnie "dokonywały dzieła".
  Zagadki
  Nie jakieś bardzo trudne, jak najbardziej ułożone logicznie i generalnie liniowo i raczej nie są do przeoczenia :)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Liskowna

  Scout
  89 pts

  29 reviews

  Stara kopalnia

  11/9/18 | visit date: 9/10/18

  Liskowna 29 reviews

  Przyjemny i dosyc latwy pokoj. Widac ze ma juz swoje lata, ale to nie przeszkadza. Jedynym minusem bylo to, ze akurat w naszym przypadku jedna klodka nie byla zamknieta :( pewnie jakies przeoczenie obslugi, ewentualnie, wyeksploatowanie materialu. Generalnie polecamy ten pokój:)

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Easy

  See all reviews (90)

  Family friendly escape rooms

  Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends