Ubik

  Lockme Partner

  Ubik

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt... [more]

  2-5 people

  70' minutes

  Narrative

  intermediate

  43 reviews

  Poland: 69th place
  Bytom: 1st place

  Plot of the room

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt nie zna. Nazywają mnie Ubik, ale nie to jest moje imię. Ja jestem. Ja będę zawsze.

  To nie jest zwykła misja. Jesteście zespołem najzdolniejszych na naszej planecie ludzi posiadających zdolności psi (antytelepatia, podróże w czasie itp) W wyniku zamachu ginie wasz szef Glen Runciter, a wy wpadacie w pułapkę. Pomóc Wam może jedynie kontakt z zamrożonym, przebywającym w stanie półżycia Runciterem.
  … tylko czym jest ten wszędobylski Ubik?

  Gratka dla fanów powieści Philipa K. Dicka, ale nie tylko ;)

  Important informations

  Basic

  Card payment on visit

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety button

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Emergency door opening system

  Available game languages

  Polish

  Address and other rooms here

  Escape Graal - Bytom

  ul. Przemysłowa 2
  41-902 Bytom, Polska

  Other rooms in this place

  Room scores

  9 .5

  9.5/10 Customer service: 10/10 Interior: 9.6/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 43
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  magdalena.wieczorek91
  magdalena.wieczorek91

  Scout
  80 pts

  14 reviews

  Czytam wam w myślach... - Oj nie wiem czy Pan by chciał... :)

  11/4/20 | visit date: 11/4/20

  magdalena.wieczorek91 14 reviews

  Pokój zrobił na nas OGROMNE wrażenie... ale po kolei :)
  Wprowadzenie do gry bardzo, bardzo dobre. Przemiły Mistrz gry z pasją i zaangażowaniem opowiedział nam o misji do spełnienia.
  Pokój dopracowany w każdym calu. Jeden z pokoi, który nie jest wypełniony po brzegi kłódkami! Bardzo klimatyczny. Zagadki logiczne, czasem trudniejsze, czasem łatwiejsze, ale generalnie rozwiązanie każdej daje sporo satysfakcji! Kilka rozwiązań ogromnie nas zaskoczyło! Po zakończeniu gry - świetna rozmowa podsumowująca!
  Pokój naprawdę warty odwiedzenia! Polecamy i dziękujemy!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  LockMe
  LockMe

  Guide
  516 pts

  357 reviews

  Skok w przyszłość

  10/5/20 | visit date: 9/19/20

  Review of Lockme

  LockMe 357 reviews

  Największy atut tego pokoju stanowią zagadki, które są tak logicznie, że się przez nie po prostu płynie - być może z tego powodu udało nam się ukończyć go w około 24 minuty. Nie oznacza to jednak, że pokój jest szablonowy - wręcz przeciwnie, bardzo dużo elementów świadczy o jego wyjątkowości. Jest mocno osadzony w swojej fabule, z którą warto zapoznać się choćby na szybko przed grą (nawet zwykła Wikipedia pozwoli wstępnie nakreślić historię prosto z książki, która jest inspiracją do stworzenia tego scenariusza). Dzięki temu dostrzeżemy przyjemne smaczki fabularne i utwierdzi nas to w przekonaniu, że wiernie odwzorowano założenia autora.

  W pokoju znajdziecie również bardzo oryginalny motyw, który nie tylko dodaje uroku, ale również poniekąd personalizuje rozgrywkę. To bardzo fajny zabieg, z którym do tej pory się jeszcze nie spotkaliśmy - a przynajmniej nie pamiętamy.

  Duża powierzchnia gry sprawia, że mogą bawić się tu większe teamy, choć ze względu na poziom trudności zagadek również te małe grupy sobie poradzą.

  Difficulty: Easy

  Answer of company Escape Graal
  To był rzeczywiście imponujący czas przejścia pokoju, znacznie odbiegający od dotychczasowego rekordu! Jeszcze raz gratulacje :)
  Mała uwaga dla ekip wybierających się do Ubika: streszczenie na Wikipedii zawiera fabularny spojler, który może Wam zabrać część frajdy z przygody ;)
  sadek22b
  sadek22b

  Pioneer
  150 pts

  103 reviews

  Esencja ER!

  9/30/20 | visit date: 9/27/20

  Trusted review

  sadek22b 103 reviews

  Ubik to zbudowany z pasją i świetnym pomysłem pokój, który może nie ocieka złotymi ozdobami, ale wciąga lepiej niż niejedno "dzieło sztuki" z branży. Uśmiech nie schodził nam z twarzy, kiedy pokonywaliśmy kolejne przeszkody stojące nam na drodze, choć ich zasady działania znaliśmy już bardzo dobrze. Tajemnicą Ubika jest po prostu świetna historia z wciągającą fabułą i zgrabnie wplecionym zwrotem akcji.
  Pokój nie jest trudny, choć przyda się odrobina doświadczenia, żeby nie korzystać z podpowiedzi. Zagadki zadowolą zarówno szperaczy jak i wielbicieli kombinacji. Zdecydowanie polecam ten pokój wszystkim fanom ER - początkujący mogą łatwo połknąć bakcyla, natomiast doświadczeni z satysfakcją powalczą z czasem i unikaniem podpowiedzi.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Tokugawe
  Tokugawe

  Scout
  66 pts

  15 reviews

  "Ubik, stosowany zgodnie z instrukcją, jest całkowicie bezpieczny"

  9/21/20 | visit date: 9/15/20

  Tokugawe 15 reviews

  Jestem miłośnikiem literatury science-fiction i fantasy. Ucieszyło mnie, że powstał pokój w klimacie cudownej powieści Philipa Dicka. Zdawałem sobie sprawę, że twórca fabuły ma sporę wyzwanie z odtworzeniem klimatu świata stworzonego przez pisarza w powieści. Na szczęście nie zawiodłem się. Pokój ma świetny klimat i ma różnego typu zagadki. Właściciel pokoju jest bardzo sympatyczny i świetnie się z nim rozmawiało. Po wyjściu miałem jednak poczucię pewnego niedosytu i nie wiem z czego to może wynikać. Może być zwiazane z tym, że chciałbym dłużej się zanurzyć w świat z Ubika lub po przeczytaniu wczesnym książki nie zaskoczyły mnie zwroty fabularne. Do moli książkowych mam jednak radę: Idźcie, bo warto!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Ania*
  Ania*

  Scout
  70 pts

  7 reviews

  Klimatyczna przygoda na kanwie klasyki sci-fi

  9/15/20 | visit date: 9/15/20

  Trusted review

  Ania* 7 reviews

  Wizytę rozpoczęła przemiła rozmowa z właścicielem, po której - jako mistrz gry - wprowadził nas w historię. Na początku pokój sprawia niepozorne wrażenie, jednak z każdą chwilą zwiększa się napięcie, a atmosfera zagęszcza. Zagadki są urozmaicone, wymagają różnych umiejętności, przez co każdy z graczy powinien znaleźć coś dla siebie - w naszej trzyosobowej ekipie uzupełnialiśmy się wzajemnie.
  Polecam serdecznie - pokój zachęca do przeczytania książki Dicka, a jej czytelnik będzie w stanie wyłapać dodatkowe smaczki. Na pewno jeszcze raz odwiedzimy Escape Graala!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  See all reviews (43)

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero

  Experience a great adventure

  Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms