Escape room Ubik

Ubik

Lockme partner

Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt... [więcej]

30

30 reviews

|

1

Bytom: 1st place

|

Śląsk: 7th place

|

PL 40

Poland: 40th place

|

9.7/10

2-5 people

70' minutes

Narrative

intermediate

Plot of the room

Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt nie zna. Nazywają mnie Ubik, ale nie to jest moje imię. Ja jestem. Ja będę zawsze.

To nie jest zwykła misja. Jesteście zespołem najzdolniejszych na naszej planecie ludzi posiadających zdolności psi (antytelepatia, podróże w czasie itp) W wyniku zamachu ginie wasz szef Glen Runciter, a wy wpadacie w pułapkę. Pomóc Wam może jedynie kontakt z zamrożonym, przebywającym w stanie półżycia Runciterem.
… tylko czym jest ten wszędobylski Ubik?

Gratka dla fanów powieści Philipa K. Dicka, ale nie tylko ;)

Book this room

Book this room

Additional information

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Escape Graal - Bytom

ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom, Polska

Other rooms in this place

Price list

2 osoby 120 zł
3 osoby 130 zł
4 osoby 140 zł
5 osób 150 zł
6 osób 160 zł

Opening hours

poniedziałek - piątek 16.00-21.00
sobota,, niedziela 10:00-21:00

Owner’s data

Przedsiębiorstwo Usługowo - Rekreacyjne Dariusz Kazienko
ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom
NIP (tax identification number): 6261892087

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 30 reviews

Overall rating 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

30 reviews

Q
Q

Guide
460 pts

273 reviews

#289

3/22/20 | visit date: 12/22/19

Trusted review

Q 273 reviews

Jedno jest pewne – jest w tym pokoju coś frapującego, co chwyta i zostaje w pamięci na długo po grze. Ciężko ocenić czy jest to bardziej zasługa odpowiedniego wprowadzenia w historię, czy świetnie wykreowanego klimatu, czy może logicznych zagadek lub też samej lokalizacji firmy… A może to efekt połączenia wszystkich tych elementów w jedną całość, która po prostu idealnie zagrała. Takie escapowe doświadczenie jest czymś unikatowym, ponieważ nie dostaje się tego z każdą grą. Pewnie najlepszy escape w klimatach sci-fi w jakim do tej pory graliśmy. Skłonił mnie do też do sięgnięcia po tytułową książkę i po lekturze można jedynie dodać, że sposób odtworzenia tej historii na gruncie ER wzbudza jeszcze większe uznanie. Taka kolejna escapowa perełka na Śląsku. Bardzo polecam!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Justyna C. 8
Justyna C. 8

Navigator
100 pts

26 reviews

Czas płynie do tyłu....

2/24/20 | visit date: 1/21/20

Trusted review

Justyna C. 8 26 reviews

Naprawdę polecam ten pokój. Przemiły prowadzący, który już na starcie buduje ciekawy klimat.
Pokój baaardzo ciekawy, zagadki na wysokim poziomie, wykorzystany każdy centymetr pokoju. Wystrój dla spostrzegawczych co też powoduje, że wszystko nabiera kolorów. Dla zaawansowanych nie jest to trudny pokój ale daje dużo frajdy więc koniecznie trzeba go odznaczyć na mapie ER.
Każde zdanie, które napisze spowoduje że trochę będę spoilerować co nie ma sensu więc po prostu meeeega polecam, dla mnie element zaskoczenia był kropką nad "i".

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 pts

22 reviews

Jak wrócić na Ziemię

12/28/19 | visit date: 12/27/19

Trusted review

Scorpio 22 reviews

Ubik to z pewnością śląska czołówka. Ciekawa fabuła, spora i pomysłowo zaaranżowana przestrzeń rozgrywki oraz logiczne, różnorodne i oryginalne zagadki to niewątpliwe zalety tego pokoju. Mistrz gry to osoba z pasją, dbająca o to, abyśmy mogli w pełni poczuć klimat czekającej nas misji. Dodam, że w pokoju nie ma kłódek - co biorąc pod uwagę fabułę - nie powinno dziwić.
Gorąco polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MTC
MTC

Navigator
108 pts

117 reviews

Gdzie ja jestem i czy żyję?

2/5/20 | visit date: 2/2/20

MTC 117 reviews

Bardzo ciekawa propozycja dla dwóch osób. Dużo przyjemnych zagadek. Świetnie nam się go rozwiązywało. Chociaż baliśmy się tematyki. Jednak całość tworzyło historię. Polecamy. Właściciel z pasją, miło się rozmawiało.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

208 reviews

...

3/22/20 | visit date: 12/22/19

VooVoo 208 reviews

Nie jestem dużym fanem fantastyki, ale ten pokój zdecydowanie zasługuje na najwyższą możliwą ocenę i taką też wystawiam. Mocno unikatowy klimat. Dużo elektroniki, autorskie mechanizmy i trochę zadań manualnych na niemałej przestrzeni. Obsługa Mistrza Gry bez zarzutu. Bardzo polecam!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pioneer
218 pts

110 reviews

Fantastyczny pokój! ;D

2/3/20 | visit date: 11/9/19

Trusted review

Zagadkowcy 110 reviews

Przede wszystkim super jest to, że najważniejsze w tym pokoju zagadek są... zagadki. Co przy dzisiejszym nastawieniu escape roomów na efekciarstwo i niedzielnych graczy nie jest wcale takie częste.

Kilka zagadek było cudownie oryginalnych – nie widziałam tego typu zagadek jeszcze w żadnym z odwiedzonych pokojów. Wymagały przestawiania się pomiędzy różnymi sposobami myślenia. Dostrzegaliśmy pewne informacje, ale trzeba było pomyśleć o tym samym w inny sposób, połączyć fakty z zupełnie różnych przestrzeni myślowych, żeby dojść do właściwego rozwiązania. I tak kilka razy. Bardzo nam się to podobało i dostarczyło ogromnej satysfakcji ze znalezienia rozwiązania!

Świetne wrażenie sprawia też to, że za wszystko odpowiada właściciel. Tak jak istnieje nurt piosenki autorskiej, w której twórca słów, muzyki i wykonawca to ta sama osoba, tak ten escape room jest dla mnie autorskim pokojem zagadek – został zaprojektowany, zbudowany i jest prowadzony przez jedną, tę samą osobę, która włożyła w niego swoje serce i pieniądze. Zawsze to miło, gdy twórca scenariusza, właściciel i mistrz gry są w jednym ciele, bo stwarza to możliwość cudownych długich rozmów po grze. Można się na przykład dowiedzieć więcej o książkowej inspiracji, która była zaczynem do powstania pokoju i poznać nieco technicznych sekretów escape roomu :D

Dla mnie absolutnym mistrzostwem jest wprowadzenie do gry. Zarówno pod względem gry aktorskiej, jak i samej historii. Od początku wkręca na maksa w naszą fabularną rolę w grze i ma pewien aspekt humorystyczny. Świetne!

Kolejną zaletą pokoju jest to, że miejscami potrafi zaskoczyć O_O Co coraz rzadziej się zdarza.

Powiem szczerze, że w pokoju nie ma widowiskowych efektów specjalnych, nie ma jakichś niesamowitych, zapadających w pamięć dekoracji, nie będzie też raczej tego sławnego efektu WOW. Jednak jest to świetnie przemyślany na poziomie fabuły escape room, prowadzony przez pasjonata, mający dużo oryginalnych, bardzo ciekawych zagadek, a ponadto jest w klimacie science fiction i są nawiązania do książki Dicka i nie tylko. Bardzo polecam! <3

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Jeż
Jeż

Scout
72 pts

25 reviews

Ubik

1/18/20 | visit date: 11/3/19

Trusted review

Jeż 25 reviews

Pokój jest naprawdę dobry. Dużo lepszy niż nasze oczekiwania po zobaczeniu budynku i pomieszczenia, w którym byliśmy wprowadzani w fabułę. Duża liczba różnorodnych zagadek. Część rozwiązań zaskakuje, część była dla nas nowa lub występowała w nowej odsłonie. Pokój wymaga myślenia i łączenia faktów, konieczna jest również współpraca. Nam niestety nie udało się wyjść bez podpowiedzi, mieliśmy zbyt mało otwarte umysły na inne możliwości rozwiązania jednej z zagadek. Pojawił się także jeden motyw z którym wcześniej się nie spotkaliśmy, a który robi wrażenie.
Wystrój pokoju jest surowy, pasuje do fabuły w zasadzie, ale nie robi efektu wow. To wpływa delikatnie negatywnie na odbiór całości. Spotkałam się z wieloma pokojami, po których było widać, że w każdy szczegół została włożona dusza i serce. W przypadku tego pokoju miałam wrażenie, że serce zostało włożone głównie w zagadki, co w zasadzie jest najważniejsze, ale nie pozostaje bez śladu na wrażaniu po zakończeniu przygody. Po paru przedmiotach wewnątrz widać zużycie. Jest też jednak kilka przedmiotów i elementów wystroju po których widać zaangażowanie i pracę.
Podsumowując - pokój polecam bardzo zwłaszcza osobom, których interesują głównie zagadki: ciekawe, wciągające, wymagające myślenia, zaskakujące.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

122 reviews

Kostkar Ubika

1/26/20 | visit date: 11/9/19

Swistakk 122 reviews

Ubik był drugim pokojem w trakcie naszej śląskiej wycieczki. I przyznaję, że trzyma on śląski poziom :).
Można zauważyć, że Ubik nie należy do najbardziej doinwestowanych pokoi, ale jest dla mnie wzorcowym przykładem jak z niskim budżetem zrobić świetny pokój. Urzekł nas zagadkami, które nieraz wywoływały u nas reakcję "Wow, ale super!". Skoro już o zagadkach mowa to stwierdzę, że wywoływanie tych reakcji nie musi się od razu wiązać z wyśrubowanym poziomem trudności. Zagadki nie są bardzo trudne, ale dają na pewno satysfakcję i rozrywkę. Są dość nieliniowo rozłożone.

Bardzo miły pan prowadzący, dobrze wprowadza w klimat tajemniczej historii i widać że jest tym zajarany -miejsce stworzone przez entuzjastę, a to się zawsze ceni. Tylko to co mnie trochę zdziwiło, to że po uzyskaniu czasu 40 minut powiedział nam, że wyrównaliśmy rekord (i nawet dodał taki komentarz przy naszym zdjęciu na fanpagu), a potem znalazłem starsze zdjęcie innej grupy, przy którym było napisane że pobili rekord - 35 minut xD.

Budynek nie da się ukryć że interesujący, sam w sobie sprawia wrażenie, jakby mogła się w nim dziać jakaś akcja Portala lub jakby czekały tu na nas pokoje w klimacie postapo xD. Dla mnie super, z jakichś niezrozumiałych powodów lubię takie :D. Z praktycznych uwag po przyjściu warto chyba zadzwonić telefonem, bo dzwonka nie ma, a miejsce na tyle obszerne że nawet głośne pukanie może nie zostać usłyszane.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 5
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Graal

Rzeczywiście znalazłem w archiwum rekord 35 minut. Przepraszam za pomyłkę, ale wydał mi się tak abstrakcyjny, że podświadomie o nim zapomniałem ;) Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że 40 minut to i tak doskonały wynik :)

Sebi.x
Sebi.x

Globetrotter
245 pts

67 reviews

kto by się spodziewał...

11/1/19 | visit date: 10/6/19

Trusted review

Sebi.x 67 reviews

Pokój od początku wydawał się tajemniczo-dziwny... i taki pozostał do samego końca... i to było jego plusem :D
Klimat pokoju choć nie był jakiś szałowy pod względem wystroju, pozwalał jednak doświadczyć czegoś bardzo ciekawego. Grało się w nim przyjemnie, a zagadki dawały do myślenia. Nasza grupa (4 facetów) miała z tego wiele satysfakcji. Zagadki nie były aż takie oczywiste, stąd rozwiązywanie ich dawało wiele satysfakcji. Nie lubimy brać podpowiedzi, raczej staramy się sami wywnioskować, o co "kaman". Podpowiedź to ostateczność.

Bardzo polecam ten pokój, wart jest zainteresowania, także dzięki wprowadzającemu w grę - fascynat :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

damian.olearczyk
damian.olearczyk

Wanderer
38 pts

19 reviews

Przeniesienie do przyszłości

1/2/20 | visit date: 12/11/19

damian.olearczyk 19 reviews

Pokój bardzo ciekawy. Zagadki nieoczywiste trzeba było się nagłówkić choć finalnie okazały się bardzo logiczne. Sceneria oraz fabuła jeszcze bardziej zachęcają. Polecam bardzo gorąco!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers