Escape room Ubik

  Ubik

  Lockme partner

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt... [więcej]

  43

  43 reviews

  |

  1

  Bytom: 1st place

  |

  Śląsk: 7th place

  |

  PL 65

  Poland: 65th place

  |

  9.5/10

  2-5 people

  70' minutes

  Narrative

  intermediate

  Plot of the room

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt nie zna. Nazywają mnie Ubik, ale nie to jest moje imię. Ja jestem. Ja będę zawsze.

  To nie jest zwykła misja. Jesteście zespołem najzdolniejszych na naszej planecie ludzi posiadających zdolności psi (antytelepatia, podróże w czasie itp) W wyniku zamachu ginie wasz szef Glen Runciter, a wy wpadacie w pułapkę. Pomóc Wam może jedynie kontakt z zamrożonym, przebywającym w stanie półżycia Runciterem.
  … tylko czym jest ten wszędobylski Ubik?

  Gratka dla fanów powieści Philipa K. Dicka, ale nie tylko ;)

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Additional information

  Card payment on visit

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety button

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Emergency door opening system

  Available game languages

  Polish

  Address

  Escape Graal - Bytom

  ul. Przemysłowa 2
  41-902 Bytom, Polska

  Other rooms in this place

  Price list

  2 osoby 130 zł
  3 osoby 140 zł
  4 osoby 150 zł
  5 osób 165 zł

  Opening hours

  poniedziałek - piątek 16.00-21.00
  sobota,, niedziela 10:00-21:00

  Owner’s data

  Przedsiębiorstwo Usługowo - Rekreacyjne Dariusz Kazienko
  ul. Przemysłowa 2
  41-902 Bytom
  NIP (tax identification number): 6261892087

  Book room

  Book now and pay easily via Lockme

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 43 reviews

  Overall rating 9.5/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 10.0/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 9.6/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Medium

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  43 reviews

  LockMe
  LockMe

  Guide
  516 pts

  350 reviews

  Skok w przyszłość

  10/5/20 | visit date: 9/19/20

  Review of Lockme

  LockMe 350 reviews

  Największy atut tego pokoju stanowią zagadki, które są tak logicznie, że się przez nie po prostu płynie - być może z tego powodu udało nam się ukończyć go w około 24 minuty. Nie oznacza to jednak, że pokój jest szablonowy - wręcz przeciwnie, bardzo dużo elementów świadczy o jego wyjątkowości. Jest mocno osadzony w swojej fabule, z którą warto zapoznać się choćby na szybko przed grą (nawet zwykła Wikipedia pozwoli wstępnie nakreślić historię prosto z książki, która jest inspiracją do stworzenia tego scenariusza). Dzięki temu dostrzeżemy przyjemne smaczki fabularne i utwierdzi nas to w przekonaniu, że wiernie odwzorowano założenia autora.

  W pokoju znajdziecie również bardzo oryginalny motyw, który nie tylko dodaje uroku, ale również poniekąd personalizuje rozgrywkę. To bardzo fajny zabieg, z którym do tej pory się jeszcze nie spotkaliśmy - a przynajmniej nie pamiętamy.

  Duża powierzchnia gry sprawia, że mogą bawić się tu większe teamy, choć ze względu na poziom trudności zagadek również te małe grupy sobie poradzą.

  Difficulty: Easy

  Answer of company Escape Graal
  To był rzeczywiście imponujący czas przejścia pokoju, znacznie odbiegający od dotychczasowego rekordu! Jeszcze raz gratulacje :)
  Mała uwaga dla ekip wybierających się do Ubika: streszczenie na Wikipedii zawiera fabularny spojler, który może Wam zabrać część frajdy z przygody ;)
  sadek22b
  sadek22b

  Pioneer
  150 pts

  103 reviews

  Esencja ER!

  9/30/20 | visit date: 9/27/20

  Trusted review

  sadek22b 103 reviews

  Ubik to zbudowany z pasją i świetnym pomysłem pokój, który może nie ocieka złotymi ozdobami, ale wciąga lepiej niż niejedno "dzieło sztuki" z branży. Uśmiech nie schodził nam z twarzy, kiedy pokonywaliśmy kolejne przeszkody stojące nam na drodze, choć ich zasady działania znaliśmy już bardzo dobrze. Tajemnicą Ubika jest po prostu świetna historia z wciągającą fabułą i zgrabnie wplecionym zwrotem akcji.
  Pokój nie jest trudny, choć przyda się odrobina doświadczenia, żeby nie korzystać z podpowiedzi. Zagadki zadowolą zarówno szperaczy jak i wielbicieli kombinacji. Zdecydowanie polecam ten pokój wszystkim fanom ER - początkujący mogą łatwo połknąć bakcyla, natomiast doświadczeni z satysfakcją powalczą z czasem i unikaniem podpowiedzi.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Cyrk Kamiennych Braci
  Cyrk Kamiennych Braci

  Guide
  435 pts

  311 reviews

  Cyrk Kamiennych Braci i świat przyszłości

  9/10/20 | visit date: 8/6/20

  Cyrk Kamiennych Braci 311 reviews

  Życie w świecie przyszłości nigdy nie zapowiadało się na łatwe. Mimo pozornego zwiększenia komfortu życia, wielu udogodnień i automatyzacji codziennych czynności, skomplikowaniu uległy mechanizmy wpływające na naszą egzystencję. Pojawiły się nowe technologie, ludzie nabyli zdolności, których wcześniej nie posiadali. To właśnie sprawiło, że nasza misja miała okazać się trudniejsza niż mogliśmy przypuszczać, a próba rozwikłania zagadki śmierci naszego szefa miała przynieść nie mniej zaskakujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Między innymi na to czym jest Ubik.

  Wystrój pokoju jest dość estetyczny, choć nie uświadczymy tutaj bogactwa dekoracji czy rekwizytów godnych produkcji filmowych. Podczas rozgrywki panuje jednak klimat tajemniczości, który podkręcany jest przez strzępy fabuły, które powoli odkrywamy wraz w postępem w grze. Mimo poważnej historii, której częścią są grający, można w pokoju odnaleźć pewne elementy o lekko komediowym zabarwieniu.

  Zagadki nie są szczególnie wymagające, choć kilka z nich jest nieco bardziej złożonych. Generalnie są osadzone w fabule, a ich rozwiązywanie daję satysfakcję. Ubik potrafi także zaskoczyć pewnymi elementami czy też efektami. Większość zagadek opiera się na rozwiązaniach elektronicznych choć są też takie, które wykorzystują tradycyjne zamki.

  Obsługa spisała się dobrze, nie mamy zastrzeżeń.

  "Ubik" to ciekawy scenariusz o dość intrygującej fabule. Przede wszystkim powinien przypaść do gustu miłośnikom gatunku naukowej fantastyki czy też historii detektywistycznych. Wierzymy jednak, że i pozostali będą się w nim dobrze bawić.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Medium

  w.rzymska
  w.rzymska

  Pioneer
  194 pts

  44 reviews

  Na pewno się tego nie spodziewasz!

  6/28/20 | visit date: 6/27/20

  w.rzymska 44 reviews

  "Ubik" to pokój totalnie (i bardzo pozytywnie) zaskakujący! Z taką tematyką spotkaliśmy się już kilka razy ale fabuła bije tutaj wszystkie pokoje o głowę! Właściciel tego ER'a to sympatyczny entuzjasta, którego chciałoby się uściskać po grze za to, co dla nas przygotował :)
  Ja cieszyłam się z rozwiązywania zagadek w tym pokoju jak dziecko, czego nie odczuwam zawsze i wszędzie! Nie wiem, co się do tego przyczyniło, ale to pozwala mi stwierdzić, że pokój klimatycznie robi robotę, a zagadkowo trzyma wysoki poziom.
  Zagadki nie są super trudne, jednak rozwiązania niektórych nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, więc trzeba chwilę pogłówkować.
  Pokój jak najbardziej warty swojej wysokiej noty i obowiązkowy do odwiedzenia!
  Na pewno się tego nie spodziewasz! Na pewno się tego nie spodziewasz!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Ania*
  Ania*

  Scout
  70 pts

  7 reviews

  Klimatyczna przygoda na kanwie klasyki sci-fi

  9/15/20 | visit date: 9/15/20

  Trusted review

  Ania* 7 reviews

  Wizytę rozpoczęła przemiła rozmowa z właścicielem, po której - jako mistrz gry - wprowadził nas w historię. Na początku pokój sprawia niepozorne wrażenie, jednak z każdą chwilą zwiększa się napięcie, a atmosfera zagęszcza. Zagadki są urozmaicone, wymagają różnych umiejętności, przez co każdy z graczy powinien znaleźć coś dla siebie - w naszej trzyosobowej ekipie uzupełnialiśmy się wzajemnie.
  Polecam serdecznie - pokój zachęca do przeczytania książki Dicka, a jej czytelnik będzie w stanie wyłapać dodatkowe smaczki. Na pewno jeszcze raz odwiedzimy Escape Graala!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Tokugawe
  Tokugawe

  Scout
  66 pts

  15 reviews

  "Ubik, stosowany zgodnie z instrukcją, jest całkowicie bezpieczny"

  9/21/20 | visit date: 9/15/20

  Tokugawe 15 reviews

  Jestem miłośnikiem literatury science-fiction i fantasy. Ucieszyło mnie, że powstał pokój w klimacie cudownej powieści Philipa Dicka. Zdawałem sobie sprawę, że twórca fabuły ma sporę wyzwanie z odtworzeniem klimatu świata stworzonego przez pisarza w powieści. Na szczęście nie zawiodłem się. Pokój ma świetny klimat i ma różnego typu zagadki. Właściciel pokoju jest bardzo sympatyczny i świetnie się z nim rozmawiało. Po wyjściu miałem jednak poczucię pewnego niedosytu i nie wiem z czego to może wynikać. Może być zwiazane z tym, że chciałbym dłużej się zanurzyć w świat z Ubika lub po przeczytaniu wczesnym książki nie zaskoczyły mnie zwroty fabularne. Do moli książkowych mam jednak radę: Idźcie, bo warto!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  magdalena.wieczorek91
  magdalena.wieczorek91

  Scout
  80 pts

  14 reviews

  Czytam wam w myślach... - Oj nie wiem czy Pan by chciał... :)

  11/4/20 | visit date: 11/4/20

  magdalena.wieczorek91 14 reviews

  Pokój zrobił na nas OGROMNE wrażenie... ale po kolei :)
  Wprowadzenie do gry bardzo, bardzo dobre. Przemiły Mistrz gry z pasją i zaangażowaniem opowiedział nam o misji do spełnienia.
  Pokój dopracowany w każdym calu. Jeden z pokoi, który nie jest wypełniony po brzegi kłódkami! Bardzo klimatyczny. Zagadki logiczne, czasem trudniejsze, czasem łatwiejsze, ale generalnie rozwiązanie każdej daje sporo satysfakcji! Kilka rozwiązań ogromnie nas zaskoczyło! Po zakończeniu gry - świetna rozmowa podsumowująca!
  Pokój naprawdę warty odwiedzenia! Polecamy i dziękujemy!

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Azyn
  Azyn

  Scout
  71 pts

  33 reviews

  Zginęliśmy?

  7/14/20 | visit date: 6/18/20

  Azyn 33 reviews

  Udaliśmy się do Bytomia spontanicznie. Pokój Ubik wykazał się ciekawymi zagadkami, zaskakującymi momentami i nietypowym systemem podpowiedzi. Graliśmy tam w 5 osób, polecam pójść w mniejszym gronie, by każdy mógł się nacieszyć grą. Niektóre mechanizmy na plus, niespotykane. Ogólne wrażenia po grze - pozytywne.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Easy

  Justyna C. 8
  Justyna C. 8

  Navigator
  100 pts

  28 reviews

  Czas płynie do tyłu....

  2/23/20 | visit date: 1/21/20

  Trusted review

  Justyna C. 8 28 reviews

  Naprawdę polecam ten pokój. Przemiły prowadzący, który już na starcie buduje ciekawy klimat.
  Pokój baaardzo ciekawy, zagadki na wysokim poziomie, wykorzystany każdy centymetr pokoju. Wystrój dla spostrzegawczych co też powoduje, że wszystko nabiera kolorów. Dla zaawansowanych nie jest to trudny pokój ale daje dużo frajdy więc koniecznie trzeba go odznaczyć na mapie ER.
  Każde zdanie, które napisze spowoduje że trochę będę spoilerować co nie ma sensu więc po prostu meeeega polecam, dla mnie element zaskoczenia był kropką nad "i".

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Q
  Q

  Guide
  496 pts

  329 reviews

  #289

  3/22/20 | visit date: 12/22/19

  Trusted review

  Q 329 reviews

  Jedno jest pewne – jest w tym pokoju coś frapującego, co chwyta i zostaje w pamięci na długo po grze. Ciężko ocenić czy jest to bardziej zasługa odpowiedniego wprowadzenia w historię, czy świetnie wykreowanego klimatu, czy może logicznych zagadek lub też samej lokalizacji firmy… A może to efekt połączenia wszystkich tych elementów w jedną całość, która po prostu idealnie zagrała. Takie escapowe doświadczenie jest czymś unikatowym, ponieważ nie dostaje się tego z każdą grą. Pewnie najlepszy escape w klimatach sci-fi w jakim do tej pory graliśmy. Skłonił mnie do też do sięgnięcia po tytułową książkę i po lekturze można jedynie dodać, że sposób odtworzenia tej historii na gruncie ER wzbudza jeszcze większe uznanie. Taka kolejna escapowa perełka na Śląsku. Bardzo polecam!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next

  Rooms perfect for the first time

  Great places to start your journey into escape room world

  Family friendly escape rooms

  Choose one of the rooms adapted to play in a family circle