Escape room Cisza Nocna

Cisza Nocna

Lockme partner

Jako grupa skazanych na śmierć trafiacie do eksperymentalnego więzienia Optima, gdzie szalony naczelnik przygotował dla Was miejsce na spędzenie ostatnich 60... [więcej]

80

80 reviews

|

4

Bytom: 4th place

|

Śląsk: 45th place

|

PL 262

Poland: 262nd place

|

8.4/10

3-6 people

60' minutes

Criminal

intermediate

Plot of the room

Jako grupa skazanych na śmierć trafiacie do eksperymentalnego więzienia Optima, gdzie szalony naczelnik przygotował dla Was miejsce na spędzenie ostatnich 60 minut na tym świecie. Przed Wami ostatnia noc zanim do cel zostanie wtłoczony trujący gaz. Nieubłaganie uciekający czas, zbliża Was do Ciszy Nocnej, a po niej... po niej nie będzie już nic.Can You Escape? Prezentuje swój 3 pokój, tym razem w klimacie więzienia, zupełnie innego niż znaliście do tej pory. Pokój wymagający współpracy i świetnej komunikacji. Pracujcie wspólnie lub zostańcie w swoich celach na zawsze. Oryginalne podejście do tematu, wiele rozwiązań zastosowanych po raz pierwszy, wciągająca historia, emocje gwarantowane!

Pokój został odnowiony oraz unowocześniony w Kwietniu 2019 r.

Book this room

Book this room

Additional information

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Available game languages

Polish

Address

Can you escape? - Bytom

ul. Dworcowa 31/23
41-902 Bytom

Other rooms in this place

Price list

Od 100 zł.
3 osoby - 100 zł
4 osoby - 110 zł
5 osób - 120 zł
6 osób - 130 zł

Opening hours

24/7 - w godzinach 22:00-10:00 prosimy o rezerwację minimum 24 godziny wcześniej.

REZERWACJE DOKONANE NA PORTALU LOCKME.PL MOŻNA ODWOŁAĆ MAKSYMALNIE NA DOBĘ PRZED PLANOWANĄ DATĄ GRY.

Owner’s data

Can You Escape? Sandra Zaskórska
Dworcowa 31/23
41-902 Bytom
NIP (tax identification number): 6263022574

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 80 reviews

Overall rating 8.4/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

80 reviews

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 pts

101 reviews

Kiedy następny pokój?

2/18/20 | visit date: 2/8/20

sadek22b 101 reviews

Tego, że Can you Escape? to sprawdzona firma nikomu mówić nie trzeba. Cisza nocna ponownie dowodzi, że trafiliście w dobre ręce. Rozgrywkę rozpoczyna klasycznie wprowadzenie i wyjaśnienie zasad. Po przeniesieniu do celi nie będzie już tak miło, lecz to tylko podkręca klimat.
Wystrój pokoju jest poprawny. Wszelkie niuanse można lekko powiązać z "eksperymentalnością" instytucji która nas gości, więc zabieramy się za zagadki. Początek zabawy mocno nagradza współpracę i spostrzegawczość dlatego polecam dużo konsultacji i szeroko otwarte oczy. Podpowiedzi nie są sztucznie ukrywane, więc zabawa przebiega bardzo przyjemnie. Z czasem atmosfera nieco się rozweseli i po kilku krokach dobrniecie do sedna. Ostatnia zagadka jest wspaniała i daje ogrom satysfakcji - amatorzy ruchomych mechanizmów będą mieli na co popatrzeć.
Zdecydowanie polecam pokój wszystkim fanom ER - po prostu będzie się tu dobrze bawili!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Karol I.
Karol I.

Scout
87 pts

16 reviews

Bardzo eksperymentalne więznienie

12/29/19 | visit date: 12/27/19

Karol I. 16 reviews

Ocena 8/10 wymaga od pokoju "zadowolenia w każdym aspekcie". W "Ciszy Nocnej" są niestety czynniki które sprawiają, że niestety nota ERu jest taka a nie wyższa.

Pierwsza poważna przeszkoda - pokój przeznaczony jest na 60 minut a posiada on liniowe elementy poświęcające dużo czasu i uwagi. "Cisza Nocna" oznaczona jest jako "średnio trudna" a tak naprawdę nie ma tutaj czasu na głębsze zastanowienie się i zebranie myśli. W naszym przypadku nawet bardzo liczna grupa musiała robić dużo rzeczy intuicyjnie.

Drugim problemem(szczególnie dla mnie, osoby z wadą wzroku) jest bardzo mierne oświetlenie.Rozumiem, że utrzymanie klimatu jest ważne, jednak nawet mała lampka z mocną żarówką przyspieszyłaby przebieg pokoju, aktualnie jednak trzeba się mocno postarać żeby te światło gdzieś załapać.

Same zagadki klimatycznie osadzone, choć tego klimatu jak na eksperymentalne więzienie też trochę brakuje. W moim odczuciu, duży potencjał pomysłowości tego pokoju jest nie do końca wykorzystany. A szkoda.

Pani Moderatorka, choć na wstępie dość nieśmiała, ostatecznie pomocna i dobrze spełniająca swoją rolę. Poprawnie wykonane wprowadzenie, jednak podpowiedzi których udzielała może lekko natarczywe i bezpośrednie.

Pierwszy raz wyszedłem z Escape Roomu z miłą, namacalną pamiątką, więc w podsumowaniu napiszę, że warto, jednak na niesamowite fajerwerki nie ma się co nastawiać.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

prexxon
prexxon

Wanderer
32 pts

27 reviews

Proszę o ciszę !

11/11/19 | visit date: 11/11/19

prexxon 27 reviews

Pokój jak na 3 letnie doświadczenie nie odbiega od innych.Efekty specjalne zarąbiste.Zagadek mało ale ciekawe.Fabula bardzo fajna.Mielismy ze sobą dwie osoby które były pierwszy raz były bardzo zadowolone.

Jeśli chodzi o obsługę to Pan który nas obsługiwał [spojler].

[Spojler]
Dziekujemy bardzooo za świetną zabawę i wpadniemy na kruka na 100 % mimo kilometrów.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

BabyBear
BabyBear

Wanderer
40 pts

13 reviews

Skazani na śmierć

1/5/20 | visit date: 11/19/19

BabyBear 13 reviews

Po raz kolejny ekipa Can You Escape nas nie zawiodła. Tym razem w grupie 5-osobowej daliśmy się zamknąć w eksperymentalnym więzieniu i mogliśmy ponownie sprawdzić nasze umiejętności współpracy.

Rzeczywiście, nieprzypadkowo jest to pokój eksperymentalny - kajdanek i krat tu brak, ale pewne elementy więzienia zostały zachowane. Po krótkim wstępie fabularnym w końcu musieliśmy przejść do naszych cel. Jak wspomniałam wcześniej, duży nacisk pada tutaj na współpracę w grupie, szczególnie w pierwszym etapie przygody. Zagadki (przewaga matematycznych i na spostrzegawczość) nie przysporzyły nam większych problemów, obyło się praktycznie bez podpowiedzi i wszystko gładko szło. Była z nami również początkująca osoba nie mówiąca po polsku, ale i ona mogła się wkręcić w klimat i pomóc. Na pewno zagadki rozwiązywało się prościej w więcej osób, ale mam wrażenie, że to idealny pokój dla 3 osób, gdyż są takie momenty, że niektórzy niespecjalnie mają co robić. Klimat jest całkiem w porządku, właściciel pozytywny, i jak zawsze ogromny plus za pamiątki :)

Podsumowując, może i jest to pokój trochę starszy, ale wciąż daje radę i sprawia radość. Jeśli chcecie sprawdzić Wasze umiejętności współpracy, to nie pozostaje nic innego, tylko wybrać się do Bytomia.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Guide
354 pts

229 reviews

Ciii, strażnik idzie...

8/24/19 | visit date: 6/22/19

Włóczykij 229 reviews

Mieliśmy troszkę więcej wolnego czasu podczas naszego ER-owego maratonu, więc po opuszczeniu zamku pozaplanowo postanowiliśmy zmierzyć się z kolejnym pokojem w Can You Escape.

Po krótkim, sensownym wprowadzeniu weszliśmy do pokoju i jakoś tak wyszło, że od razu skojarzyłyśmy ze znajomą pewne elementy wystroju z eliminacjami Poland Escape 2019. Nie mogłyśmy opanować śmiechu i mogłoby się wydawać, że na tym skończyła się cisza nocna, jednak więzienny strażnik szybko przywrócił nas do pionu ;)

Klimat nie robi większego wrażenia, ale ogólnie jest ok. Jeżeli natomiast liczycie na kraty, łańcuchy i kajdanki, to się zawiedziecie- nic z tych rzeczy tutaj nie ma. Znajdujemy się w więzieniu eksperymentalnym, więc jego wygląd różni się od dotychczasowych miejsc odsiadek.

W "Ciszy Nocnej" (szczególnie na pierwszym etapie gry) ogromny nacisk położony jest na współpracę, co bardzo lubimy. Niektóre zagadki są ciekawe i efektowne, ale niestety nie wszystkie wkomponowane są w fabułę i klimat. W moim odczuciu za dużo jest zadań stricte matematycznych, ale oczywiście jest to moja subiektywna opinia.

Bardzo spodobał mi się pomysł z ukryciem pewnych "dokumentów"- to było zaskakująco fajne, no i mimo ucieczki została nam jakaś pamiątka z więzienia ;)

Dla Właściciela ponownie zostawiam 10 gwiazdek - pogodny, otwarty i pozytywny człowiek, który robi to co lubi i robi to naprawdę dobrze.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

anna_rozmus
anna_rozmus

Newbie
11 pts

2 reviews

Egzekucja odwołana :)

1/19/20 | visit date: 1/19/20

anna_rozmus 2 reviews

Bardzo fajny i klimatyczny pokój :) bardzo ważna jest praca zespołowa, zagadki przyjemne i logiczne, niby łatwe, a jednak trzeba poglowkowac :) wrócimy na pewno :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tokugawe
Tokugawe

Scout
66 pts

15 reviews

Uwięzieni w Bytomiu

7/15/19 | visit date: 7/15/19

Tokugawe 15 reviews

Cisza nocna to ostatni pokój, który odwiedziłem w bytomskiej siedzibię firmy. Największym minusem pokoju jest fakt, że się zestarzał i niektóre elementy sprawiłyby mi wiekszą frajde jakbym dopiero zaczynał przygodę z ER. Największym minusem pokoju jest dla mnie nierówno rozłożona fabuła? Nie wiem w sumie jak to nazwać, ale w jednym miejscu fabuły kładzie się dużyy nacisk na współracę, a w innym możnaby rozwiązywać zagadki samemu. Ten drugi rodzaj zagadek trochę przerósł nasze humanistyczne zdolności. Co więcej fabuła pokoju jest jedynie pretekstem do wydostania się z tego miejsca, a nie czuje się poczucia misji jak bywa w niektórych pokojach. Nie mniej wizyta w Can you escape była udana i polecam serdecznie. Chodząc kilkuosobową ekipą mamy duży problem z umówieniem się na daną godzinę, a elastyczne godziny pracy firmy są jej wielkim atutem.

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 6/10

Difficulty: Hard

M&M Team
M&M Team

Guide
335 pts

188 reviews

Zagazowani!

4/15/19 | visit date: 4/13/19

M&M Team 188 reviews

Zamknięci w celach mogąc porozumieć się tylko głosem utknęliśmy na Śląsku! Tym razem w nietypowym składzie bo z naszymi nastolatkami bawiliśmy się w rywalizację! Dziękujemy za taką możliwość!
Widać, że pokój starszej generacji chociaż nie w całości anologwy. Ma fajne smaczki do ruszenia głową.
Jak na starą generację przystało są w nim MEGA ZAGADKI przez DUŻE Z! Naprawdę trzeba ruszyć głową chociaż jak ktoś był dobry z matmy w szkole to da radę! Połączenie tychże zagadek z innymi zmysłami buduje świetna rozgrywkę. Uważamy, że pokój ze względu na jedną zagadkę, która dobrze rozwiazana generuje fajne widowisko, powinien być na 70 min ponieważ widowisko mimo, że efektowne to marnuje trochę czasu.
W tym pokoju trzeba współpracować!
Lubię tak dobre pokoje mimo, że trochę starsze to jednak świetne!
Zagazowani! Zagazowani!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

bierytat
bierytat

Scout
92 pts

19 reviews

Skazańcy

6/21/19 | visit date: 3/9/19

Trusted review

bierytat 19 reviews

Cisza nocna, to dobry pokój z ciekawym założeniem. [Spojler] Wszystko tworzy swoisty klimat. Oczywiście są rzeczy które lekko byśmy poprawili, aczkolwiek cały pokój wypada świetnie, bardzo cieszy rozwiązanie każdej zagadki i co powiedzieć. Polecam każdemu :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

ReyBow
ReyBow

Newbie
11 pts

3 reviews

Zostaliśmy aresztowani!

9/7/19 | visit date: 9/7/19

ReyBow 3 reviews

Wprowadzenie zostało przedstawione nam w sposób przejrzysty i klimatyczny. Rozgrywka jest podzielona na dwa etapy z czego pierwszego nie polecamy osobom z klaustrofobią. Zagadki nie były przesadnie trudne, lecz zajmowały dużo czasu. Po udanej ucieczce każdy uczestnik otrzymuje miłą pamiątkę od mistrza gry. Gorąco polecamy :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 8

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers