Escape room Zdążyć przed patologiem

Zdążyć przed patologiem

--- ZMIENIONY POKÓJ --- Wcielacie się w rolę agentów specjalnych. Tym razem dostaliście nietypowe zadanie - odezwała się rodzina Państwa Kowal. Ich córka Ann... [więcej]

56

56 reviews

|

3

Sopot: 3rd place

|

Trójmiasto: 15th place

|

Pomorskie: 17th place

|

PL 238

Poland: 238th place

|

9/10

2-5 people

60' minutes

Criminal

intermediate

Plot of the room

--- ZMIENIONY POKÓJ ---
Wcielacie się w rolę agentów specjalnych. Tym razem dostaliście nietypowe zadanie - odezwała się rodzina Państwa Kowal. Ich córka Anna zaginęła. Trop prowadzi na patologa, który miał z nią kontakt. Niestety sprawa jest dość ciężka, jest on znanym lekarzem (na dodatek sądowym), a w jego pracowni znajdują się przeróżne narządy (tuż to oczywiste…). Musicie sprawdzić co ma on wspólnego z zaginięciem córki Państwa Kowal - znajdźcie dowody.

Jest to rework pokoju Prosektorium, który został wprowadzany na prośbę graczy, tak aby escaperoom jeszcze bardziej Wam się podobał!

Additional information

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Questrooms - Sopot

Sopot, Alei Niepodległości 720 (Piętro -1)

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 56 reviews

Overall rating 9.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.2/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

56 reviews

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Navigator
131 pts

51 reviews

Nie taka zwyczajna przechowalnia zwłok... #25

12/30/18 | visit date: 12/14/18

Pinky&theBrain 51 reviews

Trzeci pokój naszej dwójki w sopockim Questroomie. Jak to mówią - wisienka na torcie :)

Po odwiedzeniu Rytuału i Czarnobylu, którymi byliśmy zachwyceni, przyszedł czas na Prosektorium i nie zawiedliśmy się.

Wystrój i klimat zachowany w stylu iście klinicznym, można się poczuć jak w prosektoryjnym laboratorium, wciągający klimat. Trzeba przyznać, że Questrooms dba o swoje pokoje, dbałość o szczegóły jest widoczna, starają się jak najmocniej odzwierciedlić autentyczną atmosferę danej tematyki.

Zagadki. Dostępne są zarówno tradycyjne (typu kłódki), jak i elektroniczne czy manualne. Nie można się nudzić w tym pokoju. Naprawdę jest trochę roboty i nie ma czasu na relaks w kostnicy ;)
Główkowanie, spostrzegawczość i logiczne myślenie obowiązkowe. Nam udało się niekonwencjonalnie rozwiązać jedną zagadkę i to jest na duży plus, że nie do końca trzeba trzymać się schematów ;)

W Questrooms najbardziej podoba mi się to, że w każdym z pokojów mają tak przemieszane typy zagadek, że gdy się wchodzi do kolejnego ER, to nie można się spodziewać, że zostaną zastosowane te same i w ten sam sposób mechanizmy czy rozwiązania. Tak samo było i tym razem. Prosektorium zaskakiwało czymś, czego nie spotkaliśmy w innych pokojach (nawet innych firm). Nie chodzi tylko o nowatorskie rozwiązania, ale sposób wykorzystania najprostszych metod :)

Obsługa - rewelacja! Pozdrawiam całą :) Uprzejma, pomocna i jak zwykle, przed wejściem do ER zostaliśmy przeszkoleni w dziedzinie BHP, kłódek i zasad :) MR nie narzuca się z podpowiedziami, jeśli tak zostanie ustalone. Tego typu kwestie zawsze warto ustalić wcześniej.

Prosektorium jest wymagającym pokojem, zwłaszcza dla 2 osób.
Nam udało się wydostać 2:33 przed końcem, ale z dwoma drobnymi podpowiedziami.
Jest zaskoczenie, jest co robić i jest klimat.
Polecam każdemu, kto ma cokolwiek za sobą, bo zdecydowanie nie jest to pokój na pierwszy raz.
Jeden z pokojów, który koniecznie trzeba odwiedzić w Trójmieście :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Obserwator
Obserwator

Scout
96 pts

53 reviews

dobry, ale irytujący

2/12/19 | visit date: 12/30/18

Obserwator 53 reviews

Prosektorium to pokój, w którym znajdziemy rozrywkę dostosowaną pod różne gusta. Pokój jest najmłodszy z trójki sopockiego Questroomu i widać charakterystyczny dla ekipy stempel - to rozrywka na określonym poziomie, bez dziwnych zagadek z kategorii "co autor miał na myśli". Rozgrywka idzie dość płynnie, ale też nie znajdziemy tu nic, co wyróżniłoby szczególnie Prosektorium od lepszych w naszym odczuciu Rytuału i Czarnobyla.

Plusy:
- urozmaicone zagadki, z różnych kategorii, wymagające myślenia i współpracy
- dobry (jak zwykle w pokojach Questrooms) poziom terenowych i intelektualnych komplikacji do pokonania

Minusy:
- właściwie od początku do końca nie wiadomo po co tam jesteśmy (nie kupuję tłumaczenia, że po prostu trzeba się wydostać, bo do tego nie potrzeba żadnej fabuły). Gra polega na rozwiązywaniu zagadek, fabuła jest pretekstem, a ślady pozostawione w pokoju właściwie nie prowadzą do żadnych interesujących wniosków.
- do dziś nie znamy celu, w jakim musieliśmy wykonywać niektóre zagadki, zdarzały się takie, które rozwiązaliśmy przypadkowo, nie wiedząc w ogóle jak, a tego bardzo nie lubimy
- komunikacja z mistrzem gry była słaba, zdarzało mu się dać nam wskazówkę do rozwiązanej zagadki

Pokój okazał się ciągiem zagadek aktywujących szare komórki - niekiedy na poziomie dość zaawansowanym, ale też zagadek w ogóle nie ma zbyt wielu, dlatego poziom trudności śmiało określić można jako średni. To solidna rozrywka na dobrym poziomie. W pełni zasłużona 8-ka.

Overall rating: 8/10

Customer service: 6/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 pts

47 reviews

W prosektorium najprzyjemniej jest nad ranem?

11/19/18 | visit date: 11/9/18

Rudy Pudel 47 reviews

Jeśli tak, to szkoda, że byliśmy wieczorem...

Najpierw sam pokój. Pierwsze wrażenie po wejściu pozytywne, wystrój fajnie wprowadza w klimat. Zagadki, mimo iż niektóre rozwiązania podobne są do innych questroomowych pokoi całkiem mi się podobały. Plus za różnorodność, za połączenie elektroniki i analogu. Minus za nie do końca sprawne działanie. (można postawić tabliczkę "wyboje" zamiast naprawiać drogę, ale jednak remont byłby chyba lepszym rozwiązaniem). Coś się nie otwierało, coś wymagało "pomocy", coś nie kontaktowało...
W miarę rozwiązywania zagadek coraz bardziej brakowało mi w tym Prosektorium... samego prosektorium, (zapowiadanego zresztą przez chociażby wizytówkę pokoju). Zagadki jedynie "ocierały się" o klimat a fabuła pozostawała gdzieś z boku. Gdzie tu choćby badanie samego "corpus delicti"? ;-) A szkoda, bo aż się tu prosi o jakąś fajną historię.
Przestrzeń pokoju zaaranżowana nienajgorzej, chociaż uważam, że trochę za dużo starano się tu "upchnąć". Ciężko mi pisać jaśniej bez spoilerowania, ale moim zdaniem można było zrezygnować z pewnych rozwiązań na rzecz przestrzeni i dopracowania innych rzeczy. W cztery osoby jednak się sobie nawzajem nieco "plącze pod nogami".
Ogólnie pokój pozostawiłby po sobie całkiem niezłe wrażenie gdyby....
No właśnie. Są pokoje, w których obsługa stanowi wartość dodaną i potrafi wywindować wrażenie po przejściu nawet całkiem przeciętnego pokoju na wyżyny ekscytacji. Tutaj, niestety (i z wielkim zaskoczeniem) miałam do czynienia z sytuacją odwrotną. Z zaskoczeniem, bo za sobą mam kilka pokoi tej firmy. I za każdym niemal razem obsługa stawała naprawdę na wysokości zadania. I nawet nie chodzi o rodzaj podpowiedzi (bo chociaż ja nie lubię pomocy wprost, to wiem, że są fani tego typu systemu), bardziej chodzi o zwykłą umiejętność przyznania się do błędu. A najbardziej o tak zwaną kulturę osobistą. Tego zabrakło mi bardzo.
Emocje są złym doradcą w obiektywnej ocenie - to prawda. Ale jeśli w przypadku uczestników uleganie im można nazwać niewłaściwym, to w przypadku doświadczonej obsługi zarzut braku profesjonalizmu będzie bardzo delikatnym sformułowaniem. I tyle.
A pokój ogólnie polecam, chociaż mi po jego przejściu było zwyczajnie... przykro

View reports (1)

Overall rating: 6/10

Customer service: 2/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Rex-er
Rex-er

Scout
81 pts

42 reviews

Błąd odczytu, błąd odczytu...

11/11/18 | visit date: 11/9/18

Rex-er 42 reviews

"Coś w tym pokoju zrujnowało nasze doświadczenie. Gdyby nie to, ocena pewnie byłaby lepsza." - opis idealny...

A tym czymś były niedziałająca elektronika i fatalna obsługa. Questrooms, kiedyś będący moim ulubionym miejscem na mapie trójmiasta, zaliczył dziś drugą wpadkę, której tym razem wybaczyć nie mogę. Pokój o ogromnym potencjale, zepsuty brakiem klimatu prosektorium (zdjęcie ilustrujące to nieporozumienie), beznadziejnie poprowadzonymi podpowiedziami, niedziałającymi mechanizmami, ukrywaniem awarii i tuszowaniem ich przez obsługę (nie do końca wiem w imię czego) oraz udawaniem że nic się nie stało ("to działa, trzeba tylko lepiej/bliżej/dokładniej"). Pokój ciasny (4 osoby to absolutny max), z usterkami (zużyty jakby miał kilka lat) - trochę z nastawieniem przyjdźcie, zostawcie kasę i spadajcie. Gdy po wyjściu pokazywaliśmy obsłudze co nie działa, zamiast przyznać się do błędu i obiecać naprawę, stwierdzono że niepotrzebnie się denerwujemy, przecież pozwolili nam dokończyć grę i wyjść (gdzie na 1 zagadkę, mimo zgłoszeń przez krótkofalówkę że coś jest nie tak, straciliśmy 15min.). No i jeszcze te podpowiedzi "wprost"...

Pokój ma zalet wiele, zagadki niezłe, ale jak wiesz co masz zrobić, ale "nie da się" i to jedyny powód, dla którego nie możesz przejść dalej - wychodzisz wkurzony i sfrustrowany. Podejście, że ma się wielu klientów i nic nie trzeba dalej robić, bo kasa sama będzie spływać, jest dla mnie nie do zaakceptowania. Gdy wydarzyło się to pierwszy raz (Ucieczka z więzienia), traktowałem to jako wpadkę, dziś dowiedziałem się, że jest to chyba sposób prowadzenia biznesu...

Overall rating: 3/10

Customer service: 1/10

Interior: 3/10

Difficulty: Medium

Answer of company Questrooms

Szkoda, że musieli Państwo nakłamać, aby opinia brzmiała "wiarygodniej"...
Szkoda, że nie powiedzieli Państwo, że dostali ponad 10minut za darmo.
Szkoda, że nie dodali Państwo informacji o swoim zachowaniu po wyjściu z pokoju (chamskie teksty, ciągłe przerywanie i wtrącanie się, brak możliwość przedstawienia czegokolwiek)
Szkoda, że wszystkie zagadki zostały przez Was rozwiązane - to jak mogły nie zadziałać?
Szkoda, że mieliście walkie talkie i w każdej chwili mogliście dać znać, że owe podpowiedzi za dużo Wam dają i chcecie mniej naprowadzające (mimo, że czasu nie starczyło)
Szkoda, że jak pokazaliście co nie działa, to za pierwszym razem zadziałało (przypadek?)
Szkoda, że zamiast zwykłej rozmowy musieliście krzyczeć i wylewać swoje frustracje (nie pierwszy raz)
Szkoda, że wybraliście ten escaperoom.

Polecamy naparzyć melisy przed wizytami w innych pokojach bądź wybrać formę rozrywki, w której emocje nie wezmą znowu na wami góry.
Nie

Vincent V.
Vincent V.

Newbie
21 pts

9 reviews

p - jak patolodzy,p-jak profesjonalna robota!

3/1/19 | visit date: 12/21/18

Vincent V. 9 reviews

pokoj dosyc wymagajacy ale w przyjemny sposob, zagadki intuicyjne i przyjemne ale dajace popalic szarym komorkom.
jesli chodzi o klimat to jak najbardziej trafiony, mozna sie poczuc jak w filmie kryminalnym ;]
ruch w lokalu calkiem spory ale ekipa mistrzow gry dala rade, zreszta jak zawsze, polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Małgorzata W.
Małgorzata W.

Wanderer
45 pts

18 reviews

Rewelacyjny pokój!

9/13/18 | visit date: 9/11/18

Trusted review

Małgorzata W. 18 reviews

Prosektorium to pokój, który zdecydowanie zasługuje na swoje wysokie noty. Wystrój dopracowany z najwyższą dbałością o szczegóły. W klimat można wczuć się już od wejścia, dosłownie ;) Świetnie zachowany balans pomiędzy przedmiotami biorącymi udział w rozgrywce a elementami wystroju. Liczba zakamarków i ukrytych pomieszczeń sprawiała, że można było się poczuć jak prawdziwi członkowie tajnej misji. Postawione przed graczami zagadki - mistrzostwo! Część bardzo trudnych, część prostych, część wymagających kooperacji w ekipie, część wymagająca wielopoziomowego łączenia faktów. Typy zagadek nie powielały się, znalazło się coś i dla lubiących główkowanie i dla tych, którzy lubią zagadki zręcznościowe. Każda z zagadek była całkowicie odrębną przygodą, jednocześnie wszystkie nawiązywały do klimatu pokoju i faktycznych czynności wykonywanych w prosektorium czy laboratorium. Doskonały balans między elektroniką a kłódkami - fani i jednych, i drugich będą usatysfakcjonowani. Wielkim plusem był fakt, że nie jest to pokój liniowy. Dzięki temu nie ma chwili na nudę i cały czas jest coś do roboty. Ponadto, w pokoju zastosowano kilka naprawdę oryginalnych pomysłów, z którymi nie spotkałam się w żadnym innym escape roomie. Obsługa na najwyższym poziomie i widać, że pokoje ucieczek to nie tylko biznes ale przede wszystkim wielka pasja :) Pokój gorąco polecam fanom escape roomów, zwłaszcza tym choć trochę doświadczonym, którzy będą potrafili docenić znajdujące się w pokoju smaczki. Dla początkujących lub niezbyt dobrze zgranych grup, Prosektorium może być pokojem zbyt trudnym, wymaga on bowiem rozumienia podstawowych zasad działania tej formy rozrywki. Uciekało się świetnie, zabawa był przednia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Mańka W.
Mańka W.

Wanderer
40 pts

17 reviews

Slow clap dla skacowanej grupy

10/26/18 | visit date: 10/21/18

Mańka W. 17 reviews

Pokój jest bardzo dobrze zaprojektowany. Rozgrywka toczy się w ciekawy, nieliniowy sposób, trzeba parę razy pogłówkować i cofnąć się do innych zagadek, o których (niby) się już zapomniało. Ciekawe pomysły, dużo elektroniki, niektóre nowe dla nas rozwiązania - duże brawa. Jest parę irytujących sprzętów, ale do wszystkiego da się przywyknąć i kiedy zrozumie się prawidłowy sposób działania, gra idzie płynnie.
Klimat jest genialny. Byliśmy tam dzień po parapetówce, czuliśmy się bardzo niedzisiejsi... ;), ale ER postawił nas na nogi. Znajdzie się coś dla detektywa, chemika, majsterkowicza i osób przykładających dużą wagę do wykończenia/ aranżacji całego pomieszczenia.
Nie obyło się bez wpadki, bo wymyśliliśmy nowatorskie rozwiązanie zagadki i potrzebna była pomoc ekipy Questrooms, ale wszystko skończyło się tak, że wyszliśmy w rytm SlowClap'a i z nowym rekordem... a wydawało nam się, że wleczemy się jak muchy w smole.
Duży plus od nas, jak zwykle, dla obsługi! Jesteście genialni :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

OneTrickPony
OneTrickPony

Navigator
136 pts

40 reviews

Unikajcie wieczorów panieńskich ;)

7/30/18 | visit date: 7/28/18

Trusted review

OneTrickPony 40 reviews

Prosektorium to zdecydowanie czołówka na trójmiejskiej mapie ER. Pokój świetnie przygotowany zarówno pod kątem klimatycznego wystroju, jak i zróżnicowanych zagadek. Jest to dość trudny pokój, dlatego lepiej wybrać się do niego mając już pewne doświadczenie, natomiast zastosowane rozwiązania są zdecydowanie ciekawe. Maleńki minusik odnośnie obsługi - grupa przed nami uszkodziła w nienaprawialny sposób jeden z elementów pokoju (o co pretensji nie mamy, bo dziewczyny z panieńskiego bawiły się wyraźnie zbyt dobrze), dlatego obiecane mieliśmy otrzymanie informacji, kiedy dana rzecz powinna się aktywować, natomiast "zapomniano" o nas i przez dobre 20 min kręciliśmy się w kółko i dopiero jak sami zapytaliśmy okazało się, że dana rzecz byłaby już dla nas dostępna. Natomiast dostaliśmy ten czas dodatkowo na koniec, dzięki czemu udało się skończyć rozgrywkę. Podsumowując, pokój jest zdecydowanie wart odwiedzin i gorąco go polecamy, dopytajcie tylko przy rezerwacji kto jest przed Wami, bo jak widać różnie może być :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

paulinapaschke
paulinapaschke

Newbie
20 pts

9 reviews

Nieziemsko wciągający thriller

11/22/18 | visit date: 11/8/18

paulinapaschke 9 reviews

Pokój bardzo mocno rozwinięty jeśli chodzi o zagadki , jest ich naprawdę sporooo. Obsługa jak zwykle rzuca zgrabnymi żartami, lokal czysty i przyjemny, nic dodaj nic ująć, polecam średnio zaawansowanym oraz doświadczonym grupom. To mój kolejny pokój z tego miejsca i jak zawsze się nie zawiodłam! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Wiga G.
Wiga G.

Wanderer
42 pts

22 reviews

Kolejny super pokój od Questrooms

10/21/18 | visit date: 10/21/18

Wiga G. 22 reviews

Udało się! Wreszcie mamy gdzies rekord :)
Pokój był klimatyczny, naładowany ciekawymi zagadkami, bardzo dużo elektroniki, zero szukania (a ostatnio bawiliśmy się w pokojach które głównie na szukaniu polegają, więc miła odmiana).
Fantastyczna obsługa i cóż... Czekamy aż otworzycie nowy pokój :D

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends