Escape room The Moonshiner

The Moonshiner

Lockme partner

Do you enjoy hiking in the woods? Not so terrible as it describes the truth? During the day… And if you come across an unique opportunity, if something very... [więcej]

63

63 reviews

|

25

Gdańsk: 25th place

|

Trójmiasto: 34th place

|

Pomorskie: 37th place

|

PL 349

Poland: 349th place

|

10/10

2-6 people

75' minutes

Adventure

expierienced

Plot of the room

Do you enjoy hiking in the woods? Not so terrible as it describes the truth? During the day…
And if you come across an unique opportunity, if something very valuable is within the reach of your hand? Would you have the courage to reach for that? Yes? And what if there is not a whole knot in it? What if your task would be to fight your own fear? He has already escaped, now your turn...

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 16 years old

Safety measures

Full Monitoring

Safety key

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Zorkout Escape Rooms - Gdańsk

Spichrzowa 28
80-750 Gdańsk

Other rooms in this place

Price list

MONDAY - THURSDAY
2 person - 100 zł
3 person - 120 zł
4 person - 150 zł
5 person- 165 zł
6 person- 190 zł

FRIDAY - SUNDAY/HOLIDAYS
2 person- 110 zł
3 person- 130 zł
4 person- 160 zł
5 person- 185 zł
6 person- 210 zł

Opening hours

MONDAY - SUNDAY: 10:00 - 22:00

Owner’s data

ZORKOUT Mateusz Czechowski
ul. Spichrzowa 28
80-750 Gdańsk
NIP (tax identification number): 9570973951

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 63 reviews

Overall rating 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

63 reviews

Wika
Wika

Newbie
19 pts

5 reviews

?

1/5/20 | visit date: 1/5/20

Wika 5 reviews

Zaskakujący, zadania niespotykane, super wystrój. Pokój petarda ?

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

jimin2109
jimin2109

Wanderer
26 pts

2 reviews

Super zabawa :)

7/4/20 | visit date: 7/3/20

jimin2109 2 reviews

Byliśmy 5 osobową grupą, powiem tak żeby dużo nie zdradzać klimat super, obsługa zarąbista a zabawa ze znajomymi była genialna 😍. Dla osób odwiedzających ten pokój jedna rada ode mnie komunikujcie się kto co znalazł bo to może dużo pomoc, u nas przez jeden błąd komunikacyjny straciliśmy dobra 10 minut 😂. Zagadki ciekawe i niektóre bardzo nowoczesne czego nie widziałam w innych pokojach. Jesteśmy razem ze znajomymi super zadowoleni 😁

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Baggy
Baggy

Newbie
22 pts

3 reviews

Zaskaskująco trudny

1/19/20 | visit date: 10/12/19

Archival rating

Baggy 3 reviews

Weszliśmy do pokoju w czwórkę z dwoma niedoświadczonymi znajomymi. Niestety okazało się, że nie starczyło nam czasu na dużą część zagadek. Pokój ma swój klimat, jest ciekawie zrobiony, ale zdecydowanie polecam bardziej zaawansowanym i grupom.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Gruber
Gruber

Newbie
13 pts

1 review

Dla fanów szukania

8/8/19 | visit date: 8/7/19

Archival rating

Gruber 1 review

Pozwolę sobie zacząć od tego, że wraz z partnerem odwiedziliśmy ponad 30 pokojów w całej Europie, więc mamy z czym porównywać.
Do zarezerwowania pokoju zachęciła nas wysoka ocena oraz pochlebne opinie bardziej doświadczonych graczy. My pokój niestety oceniamy na średni.
Większość czasu w pokoju spędzicie na szukaniu. Wybierając pokoje o poziomie trudnym liczymy na skomplikowane łamigłówki, nad którymi trochę trzeba się pogłowić. Natomiast trudność Moonshinera polega na tym, że poszukiwane elementy gry czy przedmioty schowane są naprawdę głęboko i właśnie na przeczesywanie pokoju centymetr po centymetrze traci się najwięcej czasu. Na początku gry dodatkową trudnością jest fakt, że odbywa się to w ciemnościach, za czym specjalnie nie przepadamy. Samych zagadek jest w zasadzie niewiele - w większości przypadków trzeba znaleźć świetnie ukryty kluczyk i pasująca do niego kłódkę. Wiadomo, że szukanie jest integralną częścią zabawy, ale w tym przypadku naprawdę dominuje ono grę.
Na początku gry okazało się, że jeden z elementów był nieprzygotowany (otwarty), a szkoda, bo w kilku opiniach przeczytaliśmy, że to się już zdarzało, wobec czego właściciel powinien zwrócić większą uwagę, żeby tego typu wpadek unikać. W naszym przypadku trochę straciliśmy zaufanie, że pozostałe elementy będą na miejscu - do tego stopnia, że otwierając pustą skrzynię wydało nam się, że może ktoś zapomniał w niej coś schować.
Na plus oryginalna tematyka, miła obsługa, parę ciekawych mechanizmów.
Mamy nadzieję, że ta opinia spotka się z konstruktywną reakcją właścicieli, bo z tego co widzieliśmy poniżej komuś dostało się mocno za nieco negatywną opinię.
Serdecznie pozdrawiamy.

Overall rating: 6/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company Zorkout Escape Rooms

Ja pozwolę sobie zacząć od tego, że 30 pokoi to nie jest doświadczenie na tyle duże by próbować podjąć wyzwanie w pokoju dla grup zaawansowanych tym bardziej grając tylko w dwie osoby - o czym z resztą poinformowaliśmy. Bardziej doświadczone grupy właśnie nie mają z tym problemów. Będąc we dwoje mogliście odnieść takie wrażenie, że spędzacie cały czas na szukaniu, grupy w większej ilości osób nie mają z tym najmniejszego kłopotu. Wybierając pokój, który opowiada o losach Bimbrownika, który od dekad mieszka w lesie, mogliście chociaż lekko się domyślać, że starał się on pilnować wszystkiego w swojej chacie bardzo dokładnie i będą skrytki, pułapki itd - nic w tym dziwnego. Po za tym złota zasada, to po rozpoczęciu gry należy wszystko dokładnie sprawdzić, zajrzeć, przeszukać, gdyby tak stało się w tym przypadku nie mielibyście problemów. Nie ma najmniejszej konieczności przeszukiwać pokoju centymetr po centymetrze, było tam dosłownie kilka miejsce, które należy sprawdzić. Nie starczyło by nikomu czasu gdyby miał ktoś przeszukiwać pokój tak jak Pani mówi - "centymetr po centymetrze". Jednego elementu nie zamknął nowy pracownik, który dostał reprymendę i po tym rzeczywiście mogliście czuć niesmak, od tamtego momentu sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Proszę nie odnosić się do opinii kogoś, kto wraz z partnerem zaspojlerowali cały pokój, nie zna Pani sytuacji. A dla mnie jest to niesamowitym faktem dodam, że po grze byliście zachwyceni, zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, rozwiałem wszelkie wątpliwości, które się pojawiły. o tym całym "szukaniu" nic nie mówiliście, tylko o tym, że było, ale jakoś nie tak agresywnie jak w opinii, a wrażenia widziałem, że były pozytywne, ale jak to często bywa łatwiej napisać opinie w internecie niż powiedzieć to komuś prosto w oczy :).
Pozdrawiamy i zapraszamy :) !

Klaudia V.
Klaudia V.

Wanderer
30 pts

10 reviews

Miłe zaskoczenie

8/3/19 | visit date: 8/1/19

Archival rating

Klaudia V. 10 reviews

Kiedy człowiek ma za sobą ponad 20 pokoi (w tym prawie wszystkie z czołówki), ciężko go zaskoczyć - łatwiej się rozczarować. Gdy wchodzę ER, zwracam zawsze uwagę na dekorację oraz zagadki. Przyznam, że niesprawiedliwie założyłam z góry, że pokój będzie przeciętny, więc nie spodziewałam się zastać niczego więcej poza kilkoma badylami i kłódkami. Tym większe było moje zaskoczenie, kiedy weszłam do środka i zobaczyłam scenerię dopracowaną w każdym szczególe. Co tu dużo mówić... ,,pokój" się przechodziło z radością. Czułam ekscytację jak przy swoim pierwszym ER. Mogłabym z czystym sercem wejść do niego drugi raz, żeby po prostu posiedzieć i pogapić się na kłódki. Grzechem byłoby również nie wspomnieć o obsłudze (i pięknym kocie), która stanowiła ,,wisienkę na torcie". Przemiły pan, która znalazł dla nas czas, żeby na spokojnie porozmawiać, przeanalizować i wyjaśnić... a, i zrobić serię zdjęć - dziękujemy, zdjęcia wyszły super :D. Bardzo doceniam i szanuję, kiedy człowiek już od progu wita nas szerokim uśmiechem.
Co do zagadek... Niektóre zręcznie ******** podpowiedzi potrafią dać pstryczka w nos nawet najbardziej doświadczonym osobom - także zalecam wzmożoną czujność. Przy 3 podpowiedziach wyszliśmy z pokoju z 15-minutowym wyprzedzeniem, więc nic tylko polecam pójście do ,,Moonshinera" i przekonanie się, jak bardzo człowiek nie jest w stanie dostrzec czegoś, co ma przed albo pod swoimi oczami - DOSŁOWNIE;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 pts

47 reviews

Bimbru, bimbru, bimbru dajcie, a jak nie, to s...

7/25/19 | visit date: 7/22/19

Trusted review Archival rating

Rudy Pudel 47 reviews

Jak mawiał Jakub Wędrowycz "prawo pędzenia bimbru jest prawem człowieka". Ale żeby napić się bimbru uwarzonego przez ekipę Zorkout'u trzeba się mocno nakombinować. Rzeczywiście, co przewija się w wielu opiniach, sporo jest przeszukiwania. No, ale to przecież chatka bimbrownika i dostęp do jego "nektaru" nie może być prosty! Poza tym zagadek logicznych też jest niemało. W czteroosobowej ekipie mieliśmy co robić cały czas i wcale dużo nam go nie zostało.
Przestrzeń w pokoju zaaranżowana bardzo pomysłowo. Wnętrze wykorzystane naprawdę "na maksa" i bardzo w klimacie fabuły. I pomysłowy wystrój będący dowodem na to, że i bez milionów monet można stworzyć całkiem niezłą scenografię.
Pokój polecam ekipom w miarę doświadczonym, "świeżaki" raczej będą sfrustrowani, bo tu zdecydowanie przyda się pewne ER-owe "obycie.
Mistrz Gry tradycyjnie nie zawodzi. Obsługa prima sort!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dagmara Sokołowska
Dagmara Sokołowska

Newbie
9 pts

1 review

Mega

3/27/19 | visit date: 3/23/19

Archival rating

Dagmara Sokołowska 1 review

Pokoj przygotowany ze smakiem i bardzo na poziomie. Wszystko działa, a zagadki przygotowane starannie i dokladnie. Pokoj jest bezpieczny, jest wyjscie awaryjne, co przeklada sie na wydarzenia zwiazane z eskejprumami. Historia pokoju bardzo mega ciekawa. Jestem zachwycona obsługą, pokojem i zagadkami. Pokoj z przeznaczeniem zdecydowanie dla doświadczonych poszukiwaczy przygod. Nowicjusze mogliby sobie nie poradzic. Podpowiedzi ze smakiem. Genialny pokoj. Najlepszy, w którym dotychczas bylam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

malgorzata.portjanko
malgorzata.portjanko

Navigator
100 pts

23 reviews

Rewelacja

3/11/19 | visit date: 3/11/19

Trusted review Archival rating

malgorzata.portjanko 23 reviews

Jeden z najlepszych (jesli nie najlepszy) pokój jaki mieliśmy okazję odwiedzić. Zagadki zróżnicowane, niełatwe, ale logiczne, żadna nie była przekombinowana. Pokój zdecydowanie dla spostrzegawczych i dociekliwych. MG rewelacyjny. Podpowiedzi udziela nienachalnie, wprowadza ciekawie, po grze znajduje czas by porozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pokój obowiązkowy na Gdańskiej liście ER, ale warto na niego poczekać i odwiedzić dopiero mając za sobą conajmniej kilkanaście pokoi :) Całą czwórką gorąco polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pasterz
Pasterz

Navigator
117 pts

30 reviews

W lesie w nocy jest jednak ciemno

3/11/19 | visit date: 3/9/19

Archival rating

Pasterz 30 reviews

Przykro nam z powodu niskiej oceny, ale oceny zawsze są subiektywne. Jest to też ocena pozytywna - tak więc nie jest źle.

Zagadki są w większości bardzo fajne i logiczne, fajnie składające się w jedną, spójną całość. Żadna z nich nie była wyrwana z kontekstu, wszystko było do siebie dopasowane.
Na obsługę nie możemy narzekać, wszystko było w jak najlepszym porządku.

Postaram się teraz przedstawić jedyny, za to bardzo duży minus pokoju w sposób, który nie zdradzi zbyt wiele z fabuły ani z rozwiązań zagadek. Chodzi o to, na co położony jest nacisk w pokoju. Nie są to zagadki logiczne, myślenie czy nawet spostrzegawczość - tylko przeszukiwanie terenu gry praktycznie centymetr po centymetrze. Dłonią, bo oczy nie pomogą.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Aleks Andra
Aleks Andra

Scout
52 pts

37 reviews

Ucieczka bimbrownika

3/4/19 | visit date: 3/3/19

Archival rating

Aleks Andra 37 reviews

Oj.... co to za pokój ?. Na taki jeszcze nie natrafiliśmy, a już trochę mamy ich na koncie. To co pierwsze rzuca się w oczy, to przemiły MG, który z uśmiechem na twarzy, spokojnie opowiadając, wprowadza w arkana gry. Drugie, to klimat pokoju. Dopracowany, dopieszczony, dzięki dźwiękom dochodzącym z głośników, mamy wrażenie, że znajdujemy się w środku lasu. I ta perełka na koniec..... czyli, nieliniowość pokoju. A tu się dzieje. Szperania, szukania i przetrząsania pokoju jest tyle, że momentami nie wiadomo, gdzie zacząć, a gdzie skończyć. Zagadki są tak sprytnie ukryte, że po raz pierwszy szukałam na czworaka?. A zabawa przy tym rewelacyjna.To co jeszcze zasługuje na uwagę, to to, że trzeba oddzielać prawdziwe informacje, od tych fałszywych. Bo kilka bardzo ciekawie wprowadza w błąd. Ale tym też byliśmy zachwyceni, bo to pierwszy pokój, w którym trafiliśmy na coś takiego. A to jeszcze bardziej podkręciło Nam rozgrywkę . Będąc w czwórkę z ledwością zamieściliśmy się w czasie. A po wyjściu z pokoju, każdy z Nas stwierdził, że mamy poczucie pełnej satysfakcji z udanej ucieczki. Jednym słowem REWELACJA. Oczywiście polecamy, ale osobom z jakimś doświadczeniem, żeby mogły poczuć smak dobrej zabawy i docenić wszystkie niuanse spotkane po drodze.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle