Escape room 3miasto 44

  3miasto 44

  Lockme partner

  128

  128 reviews

  |

  13

  Gdańsk: 13th place

  |

  Trójmiasto: 17th place

  |

  Pomorskie: 18th place

  |

  PL 216

  Poland: 216th place

  |

  9/10

  Macie ochotę przenieść się do Gdańska do roku 1944 i uczestniczyć w walce z okupantem? Chcecie przeżyć fascynującą historię opartą na prawdziwych wydarzeniac... [więcej]

  2-5 people

  60' minutes

  Historical

  experts

  Plot of the room

  Macie ochotę przenieść się do Gdańska do roku 1944 i uczestniczyć w walce z okupantem? Chcecie przeżyć fascynującą historię opartą na prawdziwych wydarzeniach? Nic prostszego – wystarczy wziąć udział w grze, której stawką będzie nie tylko wydostanie się z pokoju a także losy ruchu oporu a może nawet i całego świata.

  Marzec 1944 – Gdańsk. Wcielacie się w oddział  Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Wasz przywódca prezes Józef „Lech” Dambek został wczoraj zastrzelony we wsi Sikorzyno w powiecie kartuskim w zasadzce zorganizowanej przez funkcjonariusza gdańskiego Gestapo Unterscharfürera SS Jana Kaszubowskiego vel Hansa Kassnera. W ręce Gestapo dostały się dokumenty należące do Józefa Dambka w tym lista ponad 3000 członków „Gryfa Pomorskiego”. Ludziom z listy grożą tortury oraz zesłanie do obozu koncentracyjnego – tylko od waszych działań zależy ich przyszłość.

  Waszym zadaniem jest przeszukanie biura Jana Kaszubowskiego mieszczącego się na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Do Studzienki numer 3. Armia Krajowa zorganizowała dywersję zapewniając wam godzinę na działanie.

  Czy uda wam się ocalić ponad tysiąc osób przed zesłaniem do obozu koncentracyjnego Stutthof oraz całą organizację przed dekonspiracją? To zależy tylko od was!!!

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Available game languages

  Polish

  Address

  No Way Out - No Way Out

  ul. Do Studzienki 3/5
  80-227 Gdańsk

  Other rooms in this place

  Owner’s data

  No Way Out Dominika Kazanowska
  ul. Do Studzienkki 3/5
  80-227 Gdańsk
  NIP (tax identification number): 9570994634

  Game regulations

  Game regulations

  Book room

  Book now and pay easily via Lockme

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 128 reviews

  Overall rating 9.0/10

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 9.4/10

  125

  100

  75

  50

  25

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 9.2/10

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Very hard

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  128 reviews

  LockMe
  LockMe

  Guide
  516 pts

  350 reviews

  Prawdziwa historia, prawdziwe zadanie

  11/12/15

  Review of Lockme

  LockMe 350 reviews

  Już na wstępie zostaliśmy przywitani wciągającą opowieścią opartą na faktach z lokalnej historii. Natomiast po wejściu do pokoju mogliśmy na własnej skórze przeżyć i ukształtować dalszą jej część.

  W pokoju nie brakuje zaskakujących rozwiązań, które dodają smaczku i przywodzą na myśl stare, szpiegowskie filmy. To tylko pogłębia wrażenie autentyczności.

  Początkujące ekipy mogą się pogubić w gąszczu zadań do wykonania, jednak jeśli macie za sobą już kilka wspólnych wypadów i lubicie historyczną tematykę, to na pewno będziecie się dobrze bawić.

  Difficulty: Hard

  Domcia
  Domcia

  Scout
  64 pts

  15 reviews

  Przerost ego czy tylko formy nad treścią?

  10/5/20 | visit date: 10/2/20

  Trusted review

  Domcia 15 reviews

  Z opinią wstrzymałam się kilka dni. Trudno powiedzieć, że pokój jest zły, nie, on jest zdecydowanie dopracowany i stworzony przez ludzi z pasją do opisywanej historii. Jednak ta historia niekoniecznie nas porwała. Tak, pokój zdecydowanie nam nie podszedł - od początku byłam sceptyczna co do historycznej tematyki, ale mój partner jest pasjonatem IIWŚ, więc stwierdziłam że spróbujemy. Pokój niewielki. Na podstawie pochlebnych opinii spodziewałam się, że nawet jak nam nie pójdzie to zobaczymy coś ze wspaniałym klimatem. Niestety ja tego klimatu nie poczułam, a zapętlona niemiecka muzyka wprowadzała poczucie psychodeliczności. Zagadki - owszem trudne, kompatybilne z tematyką. Mistrz gry - owszem człowiek, który ten pokój uwielbia, mówi o nim płynnie i z pasją, ale zupełnie nie współpracujący z graczem. Pominę fakt seksistowskich wtrąceń w podsumowaniu - być może wczuł się za bardzo w panujący w latach '40 światopogląd, być może zagalopował się w swojej roli. Z punktu widzenia neurobiologii w wielu kwestiach podważyłabym jego osądy - naukowymi dowodami, ale - nie miałam ochoty już nawet na rozmowę - w tym tkwi cały problem tego pokoju. Zakończyliśmy "zabawę" z ulgą, że to już koniec, że można wyjść i spędzić czas przyjemniej, ponieważ mimo ogromnego potencjału, wkładu pracy, zaangażowania w tworzenie tego miejsca (czego nie można Wam odmówić), ten pokój nie bawił. A przecież po to głownie klienci przychodzą do ER. W mojej opinii ten rodzaj rozrywki nie służy udowadnianiu sobie czegokolwiek, tylko oderwaniu od wymagające świata, zacieśnieniu relacji, dobrej zabawie. Uważam, że to miejsce powstało przede wszystkim dla właścicieli, którzy chcą zajmować wysokie miejsca w rankingach stworzonych dla ludzi przez ludzi (o czym wspomną kilkukrotnie) oraz dla osób, które zamiast się bawić, chcą sobie coś udowodnić, podchodzą do tematu ER bardziej sportowo. Szanuję, ale czy nie warto otworzyć się na tych co chcą się bawić, chcą poznać historię. Po to jest Mistrz gry - żeby poznać oczekiwania klientów i pomóc im wynieść z pokoju to czego potrzebują, a nie na koniec wyjść z teczką i ich oceniać. Po tym ER czułam zniechęcenie do tematu. Na szczęście są w Gdańsku miejsca bardziej przyjazne szukającym w tym wszystkim tylko dobrej zabawy.

  Overall rating: 5/10

  Customer service: 6/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Hard

  anek19
  anek19

  Wanderer
  34 pts

  15 reviews

  Trudno!

  10/4/20 | visit date: 10/3/20

  anek19 15 reviews

  Pokój zdecydowanie trudny i z pewnością nie dla każdego. Zagadki logiczne i spójne. To nasz pierwszy pokój historyczny i trzeba przyznać, że choć sie specjalnie historią nie interesujemy to dla fana wojennych czasów to obowiązkowa pozycja do odwiedzenia!!!
  Trzeba napisać również o prowadzącym ,który pomimo tego, że wprowadzenie i zakończenie omawiał pewnie setki razy to nie popadł w rutynę i wspaniale się nami zajął. Brawo. Miło spotkać fascynata. Obsługa 12/10

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Very hard

  Ejdżej
  Ejdżej

  Wanderer
  49 pts

  25 reviews

  Escape bawi i uczy

  1/19/20 | visit date: 1/15/20

  Trusted review

  Ejdżej 25 reviews

  Niesamowite połączenie przyjemnego z pożytecznym. To nie pokój w stylu idę i wychodzę, to pokój z niesamowita historia. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zmierzyć się z pokojem, który nie jest nastawiony typowo na „for fun”. Do odwiedzenia zbieraliśmy się dość długo, ze względu na to ze wiedzieliśmy, ze nie będzie to łatwe. Myśle, ze nie ma co wiele opisywać, pokój obowiązkowy do odwiedzenia, ze względu na historie jaka przedstawia, jednak naprawdę polecam nastawić się na to ze nie będzie łatwo. Mistrz gry to człowiek z niesamowita pasja do tego co robi, historie jakie opowiada są równie wciągające jak sam pokój.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Very hard

  Pinky&theBrain
  Pinky&theBrain

  Navigator
  136 pts

  51 reviews

  Historia w wybitnej odsłonie! #49

  11/26/19 | visit date: 11/9/19

  Trusted review

  Pinky&theBrain 51 reviews

  Masterpiece w każdym calu.
  Żywy dowód na to, że nie trzeba przekombinować, by zrobić genialny pokój.
  Od wejścia Mistrz Gry wprowadza w prawdziwą historię Gdańska z roku 1944, w fabułę samej gry oraz udziela wszystkich niezbędnych informacji.
  Wkroczenie do pokoju przenosi nas zdecydowanie do lat 40. poprzedniego stulecia. Wystrój dopieszczony pod każdym względem, żadnej tandety, żadnych niedopatrzeń. Wszystko ma swoje miejsce i swój klimat. Żywa historia. Zagadki również dostosowane do swojej epoki.
  Poziom naprawdę trudny, ale wszystko w tym Escape Roomie jest tak przemyślane, tak spójne z historią, utrzymane w takim standardzie, że jeśli się mocno wkręci w fabułę, będzie się czujnym i otworzy się na nie do końca sztampowe rozwiązania, to można zwyczajnie wsiąknąć i wykonać powierzone nam zadanie.
  Nietuzinkowy jest również fakt, że po wyjściu z pokoju Mistrz Gry opowiada historię eksponatów, zagadek, dokłada ciekawostki historyczne, co nie pozwala jeszcze całkiem wyrwać się z atmosfery i daje jeszcze czas, by się dalej nią delektować.
  Ten pokój zasługuje zdecydowanie na to, by go odwiedzić. Jest ważnym punktem w Gdańsku ze względu na swoją historię, za to jaki poziom i styl sobą reprezentuje, a przede wszystkim za to, że jest stworzony z pasją i pokazuje jak można zrobić fenomenalny pokój bez żadnych udziwnień.
  Widać, że włożono w ten pokój sporo pracy, pomysłów i serca.
  Myślę, że jest to punkt obowiązkowy nie tylko na mapie Gdańska czy Trójmiasta, ale i Polski.
  Nasza dwójka wyszła bez żadnej podpowiedzi jakieś 2 minuty przed czasem. To żywy dowód na to, że ten ER naprawdę wciąga.
  Polecam z czystym sercem.
  Historia w wybitnej odsłonie! #49 Historia w wybitnej odsłonie! #49

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Obserwator
  Obserwator

  Scout
  96 pts

  52 reviews

  prawdziwe wyzwanie

  2/12/20 | visit date: 1/25/20

  Obserwator 52 reviews

  Pokój 3miasto 44 jest niepozorny, jako jeden ze starszych na rynku nie wyróżnia się zdumiewającą techniką i zdecydowanie należy do escape roomów w stylu retro. Trzeba więc rozwiązać wszystkie łamigłówki, odnaleźć klucze i kody. Również przestrzeń gry nie powala. Jednak nic tu nie jest przypadkowe, od wystroju, przez meble, po najdrobniejsze detale. Twórcy 3miasta 44 zadali sobie trud żeby wiernie odwzorować realia pracy Hansa Kassnera, szpiega działającego w czasach II wojny światowej pod przykrywką jako Jan Kaszubowski. Zadanie - przechwycić listę nazwisk, która wpadła w ręce Kassnera, to trochę zadanie by zwalczyć go jego własną bronią - w przenośni i dosłownie.

  Nie spotkamy w tym escape roomie zbyt wielu zagadek, ale te, które są, wystarczą, by się przy ich rozwiązywaniu nieźle namęczyć i ocenić pokój jako bardzo trudny. Nieprzypadkowo niemal nikt nie wychodzi z niego w ciągu regulaminowych 60 minut. Co więcej, kooperacja, współpraca, podejrzliwość i kreatywność zdecydowanie będą tu waszymi sojusznikami. Przekonanie, że wszystko przyjdzie lekko, łatwo i przyjemnie to pierwszy stopień do tego, by utknąć w gabinecie Kassnera na wieki.

  To pokój, który docenia się nie tylko dzięki satysfakcji z rozwiązanych zadań, ale też po wyjściu, dzięki bardzo szczegółowemu wyjaśnieniu całej rozgrywki przez mistrza gry - warto wspomnieć, że w No Way Out pracują prawdziwi pasjonaci, pozytywnie zakręceni na punkcie escape roomów. Wykład i analiza waszej gry po wyjściu, bo tak można nazwać komentarz prowadzącego do gry, są wartością dodaną, która zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasze wspomnienia z 3miasto44.

  Niestety, pokój jest mocno wysłużony, niektóre jego elementy są mocno sfatygowane, a jego twórcy trochę stają się zakładnikami autentyczności, co wpływa na klimat wnętrza. Dlatego sam klimat oceniam na 7, chociaż intelektualnie to rozgrywka najwyższych lotów. Ogólnie przyznajemy mocną 9 i uważamy, że to zdecydowanie pokój z top 10 trójmiejskich escape roomów.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Very hard

  Rudy Pudel
  Rudy Pudel

  Pioneer
  163 pts

  53 reviews

  Nie ze mną te numery, Kassner

  11/10/19 | visit date: 11/9/19

  Trusted review

  Rudy Pudel 53 reviews

  Obawiałam się tego pokoju i podchodziłam do niego jak przysłowiowy "pies do jeża". Głównie z dwóch względów. Po pierwsze: poziom ekspercki to jednak nie w kij dmuchał a doświadczenie z poprzedniego pokoju ekipy No Way Out dawało podstawy sądzić, że łatwo to nie będzie . Po drugie: tematyka historyczna nie jest tą, w której czuję się najmocniejsza.
  Jak to często bywa, okazało się jednak, że strach ma wielkie oczy.
  Zagadki są trudne, owszem, ale skonstruowane są bardzo logicznie. Wszystko jest perfekcyjnie wpasowane w fabułę. Pokój jest szczególny jeszcze z jednego względu: nie tylko fabuła, ale również rekwizyty i wystrój są wzorowane na autentycznych przedmiotach związanych z postaciami grającymi główną rolę w rozgrywanej historii. Twórcy naprawdę są zakręceni (pozytywnie) na tym punkcie i odkrywanie tych smaczków, a potem słuchanie o nich to jedna wartości dodanych pokoju. Losy TOW Gryf Pomorski są częścią historii tego regionu i to kolejny bonus, bo ja osobiście bardzo lubię takie lokalne nawiązania.
  Przestrzeń, w której rozszyfrowujemy zagadki jest niewielka, lecz wykorzystana świetnie. Plus za nie budzące wątpliwości oznakowania pozwalające na bezbłędną identyfikację "co do czego".
  Osobiście żałuję trochę ułatwień, które wprowadzili twórcy w wyniku "ogrywania" pokoju (MG opowiadał nam o tym po rozgrywce), chociaż rozumiem powody takich decyzji. I żeby nie było: te "ułatwienia" nie sprawiają, że jest łatwo, nic z tych rzeczy!
  Pokój polecam bardzo, chociaż zdecydowanie dla ekip z pewnym doświadczeniem.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Aleks Andra
  Aleks Andra

  Scout
  52 pts

  37 reviews

  Szpieg

  2/4/20 | visit date: 12/7/19

  Aleks Andra 37 reviews

  I znów trafiamy na pasjonata....... A co to znaczy?.... A tyle, że po wyjściu z pokoju usłyszycie, analizę każdego Waszego kroku,każdego zamiaru i każdej myśli. No cóż, momentami jest zabawnie.
  Co do pokoju, to mimo małej przestrzeni, zagadek poupychano mnóstwo. Więc oczy szeroko otwarte i do dzieła, bo w końcu to pokój szpiega. I niby wszystko na wierzchu, a nic nie widać. Pokój ma swój klimat i szybko wciąga w zabawę.
  Powodzenia ?

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Ryjek+
  Ryjek+

  Globetrotter
  253 pts

  145 reviews

  Ale historia!

  9/8/19 | visit date: 9/4/19

  Trusted review

  Ryjek+ 145 reviews

  Fantastyczny, chociaż nieduży pokój. Masa zagadek, które mają sens i można tutaj odnaleźć zarówno typowe i proste podejścia, jak i trudne wyzwania. Ogromny plus, a w zasadzie 10 za zaprzęgnięcie prawdziwej historii do zabawy ER. Rekwizyty idealnie dobrane, a obsługa to już inna historia :) Czekam na dalszy ciąg...

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  giakeap
  giakeap

  Scout
  77 pts

  48 reviews

  #140

  10/22/19 | visit date: 10/19/19

  giakeap 48 reviews

  Był to zdecydowanie najtrudniejszy pokój, w jakim byliśmy. A jednocześnie był logiczny i intuicyjny. Fajnie było przyjeżdżając do Gdańska poznać historię Gryfa Pomorskiego, o którym nawet na rozszerzonej historii nie uczyliśmy się wcale. Cieszy też odwzorowanie historii i detale pozwalające wczuć się w rolę.
  Poziom jest naprawdę ekspercki. Nie jest to pokój, do którego powinna pójść grupa początkująca, bo istnieje niebezpieczeństwo, że się zrazi. My byliśmy w dwie doświadczone osoby i wyszliśmy 10 minut po regulaminowym czasie, co w opinii właściciela jest ogromnym sukcesem. Pamiętajcie, szukajcie dokładnie i nie kombinujcie za bardzo - niektóre odpowiedzi są aż nazbyt oczywiste, co stanowi ich trudność. Z perspektywy kilku dni nie było to nic nie wiadomo jak trudnego, jednak będąc w tamtym pomieszczeniu czuliśmy, że dokonujemy niemożliwego. I to jest właśnie sekret tego ERu.
  Polecamy gorąco!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Very hard

  Page 1

  Show next

  Rooms perfect for the first time

  Great places to start your journey into escape room world

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends