Escape room Pachnidło

Pachnidło

Lockme partner

43

43 reviews

|

1

Gdańsk: 1st place

|

Trójmiasto: 1st place

|

Pomorskie: 1st place

|

PL 47

Poland: 47th place

|

9.5/10

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, kt... [więcej]

2-6 people

75' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, który byłby kwintesencją najskrytszych pragnień?

Zapach można wydobyć z kwiatów, owoców, drzew… a czy można pozyskać zapach skóry, zapach emocji?

Niejeden zatracił się w poszukiwaniu zapachu doskonałego. Czy zwykły morderca może okazać się wizjonerem, który poszukuje zapachu idealnie doskonałego. Zapachu, który przeszywa istotę na wskroś i wyzbywa go własnej woli.


W maleńkiej mieścinie, gdzie samochód pojawia się przez pomyłkę, a tory kolejowe są jedynie pamiątką kiedyś tętniącego tutaj życia. W małym domku, gdzie dach pokryty jest prawdziwą strzechą mieszkało małżeństwo z synem i ukochanym psem. Do pomocy przy letnich zbiorach zatrudnili chłopaka, który szedł z tobołkiem na plecach szosą gdy oni pracowali w polu. Garnął się do roboty a i chciał za to jedynie miskę zupy. Jedynym bagażem parobka były niezliczone buteleczki i książka Pachnidło. Pasjonował się historią zdobycia idealnego zapachu. Parobek w wolnym czasie przesiadywał na tyłach starych magazynów kolejowych. Tak dzień po dniu minęło lato..

Przyszła jesień, zaprzyjaźniony kierownik skupu zaniepokojony brakiem wieści od swoich przyjaciół pojechał do nich z wizytą wraz ze swoim kamratem. Jak się okazało w domu nie było nikogo, a i po poczciwym burku została jedynie pusta buda. Rozglądał się izba po izbie, aż w końcu poczuł tylko ostry zapach i zemdlał…

Budząc się w ciasnym, ciemnym pomieszczeniu, odurzony narkotykami człowiek nie odróżnia fikcji od realnego świata. Musicie stanąć twarzą w twarz z Waszymi lękami i poznać tajemnicę zaginięcia swoich przyjaciół.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

Owner’s data

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
NIP (tax identification number): 5833186445

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 43 reviews

Overall rating 9.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

43 reviews

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

269 reviews

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Adashi (dezERterzy) 269 reviews

Po wizycie w czterech pokojach na Asesora przyszła pora na lidera w rankingu LockMe jeśli chodzi o całe Trójmiasto czyli Pachnidło. I powiem szczerze, właśnie dla takich eskejpów warto jest jechać przez pół Polski.
Pachnidło jest w każdym możliwym względzie bardziej nowoczesnym ER w porównaniu z pozostałymi od tej firmy. Można by dużo pisać o klimacie, zagadkach czy też wystroju ale to trzeba po prostu przeżyć i spróbować na własnej skórze zmierzyć się nie tylko z zadaniami postawionymi przez ten pokój ale przede wszystkim z poszukiwaniem zapachu idealnego i całej historii z tym związanej.
Pora na wytłumaczenie tytułów wszystkich opinii do pokoi Escape Time - "Weekend w którym zatrzymały się eskejpy". Właśnie wtedy zaplanowane mieliśmy 17 pokoi w Gdańsku i Sopocie a niestety sytuacja związana z pandemią zmusiła nas (poprzez zamknięcie firm) do wcześniejszego powrotu do domu. Ale mamy nadzieję, że nasza ekipa prędko powróci na północ Polski, żeby odwiedzić także inne pokoje niż te od ekipy Escape Time. A wspomnianej wcześniej firmie dziękujemy za super zabawę i oczywiście czekamy na otwarcie kolejnego pokoju :)

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kamilla
Kamilla

Scout
60 pts

21 reviews

Gdańsk górą!!!

2/19/20 | visit date: 2/19/20

Trusted review

Kamilla 21 reviews

No i mamy u nas wreszcie topowy pokój. Gratulujemy pomysłów i wykonania.
Bardzo grywalny pokój, logiczny z przemyślanymi zagadkami wpisanymi w klimat. Przechodziliśmy gładko z punktu do punkty z coraz większą przyjemnością. Wczuliśmy się w klimat i przeszliśmy bez podpowiedzi!
Jesteśmy dumni że taki pokój powstał w Gdańsku i trzymamy kciuki, aby piął się wysoko i dawał mnóstwo frajdy innym zwolennikom escape roomów.
Game master rozmowny i zainteresowany, pozdrawiamy serdecznie.
Do zobaczenia!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Mary&Monter
Mary&Monter

Pioneer
216 pts

58 reviews

Gdzie te zapachy?

2/4/20 | visit date: 1/26/20

Trusted review

Mary&Monter 58 reviews

Pachnidło mimo wysokiej pozycji w rankingu nie jest najlepszym pokojem tej firmy. Inne podobały nam się znacznie bardziej.

Zagadki nie zawsze były logiczne, niektóre tak naprawdę były oderwane od fabuły i nie pasowały. Ich rozwiązywanie nie dawało nam takiej satysfakcji jak to bywa zazwyczaj. Plus, jak sam tytuł wskazuje, za [spojler]. ☺️

Klimat nieco mroczny. Zwłaszcza początek, który bardzo nam się podobał. Wystrój ma swoje mocne, ale też słabe strony. Idąc do tego pokoju wyobrażaliśmy go sobie zupełnie inaczej i chyba nasza wizja podoba nam się bardziej. ? Spory minus za to, że wszystko działo bardzo opornie, przyciski i inne mechanizmy trzeba było wciskać po kilka razy, żeby coś zaczęło działać. ?

Obsługa jak zawsze na poziomie. Pan sympatyczny. Przeprosił nas za zaistniałe opóźnienie.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Wojciech S.
Wojciech S.

Scout
90 pts

30 reviews

Fajny

12/29/19 | visit date: 12/28/19

Trusted review

Wojciech S. 30 reviews

Naprawde klimatyczny i wymagajacy pokoj. Serdecznie polecam dla wiekszych ekip.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

blondi_bem
blondi_bem

Wanderer
44 pts

12 reviews

Zapach niepokoju

1/23/20 | visit date: 1/22/20

Trusted review

blondi_bem 12 reviews

Nasza 5-cio osobowa grupa długo zbierała się do podjęcia tego wyzwania i ruszenia na podbój nowego Escape roomu. Ale w końcu się udało - i całe szczęście :)
Pokój był na prawdę bardzo dobrze przygotowany, nie było w nim elementów, które psułyby nastrój i klimat. Zagadki okazały się być niesamowicie ciekawe, wiele rozwiązań bardzo nas zaskoczyło i nieustannie panowało uczucie lekkiego napięcia. Pracy było sporo, ale z uwagi na liniowość pokoju można było skupić się na wspólnym rozwiązywaniu danego zadania, dzięki czemu każdy z nas wiedział co po kolei się dzieje.
Emocje do samego końca, ogromnie polecam wybranie się na przygodę z Pachnidłem. Czekam z niecierpliwością na zapowiedziany podczas wizyty przez MG kolejny, jeszcze bardziej magiczny pokój :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Guide
480 pts

399 reviews

Zapach z dreszczykiem

3/1/20 | visit date: 2/21/20

Wypuśćcie Nas 399 reviews

To bardzo ważny pokój, bo jedyny, który powstał w 2019 roku w Trójmieście. Dodatkowo nowy ER Escape Times podbija poziom na rynku w naszym mieście. Na ten moment jest to najlepszy pokój wystrojowo w Gdańsku ze świetnym rozegraniem przestrzennym i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, które zaskoczą nawet bardzo doświadczonych graczy. Fabuła nawiązuje do ciekawej, niejednoznacznej historii, a gracze będąc zaangażowanymi na kolejnych etapach scenariusza mogą poczuć niejeden dreszczyk silnych emocji. Zagadki są różnorodne i pobudzają do myślenia, kombinowania i wychodzenia poza utarte schematy. Ten ER działa na wszystkie zmysły i emocje. Jak zawsze odwiedziny w tej firmie zwiastują świetną obsługę i wymianę rzetelnych uwag w przyjaznej atmosferze. Widać, że Właściciele wkładają wiele serca w swoje pokoje. Dziękujemy za zabawę z dreszczykiem emocji i czekamy na więcej.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Navigator
136 pts

51 reviews

Zapachniało grozą... #50

11/26/19 | visit date: 11/11/19

Trusted review

Pinky&theBrain 51 reviews

Mając na koncie wszystkie pokoje ET z ul. Asesora i wszystkie cudnie wspominając, czekaliśmy na ten pokój z niecierpliwością.
Nie jesteśmy fanami ani filmu ani książki "Pachnidło", ale to nie ma znaczenia, gdy Escape Time otwiera nowy pokój w uwspółcześnionej wersji ;)
Zrobiliśmy rezerwację. Poszliśmy podekscytowani. Na początek wprowadzenie do fabuły, przemiły Mistrz Gry i jazda do pokoju.
Wystrój dopracowany pod każdym względem, zadbano o detale i wykończenie od podłogi do sufitu. Widać, że włożono w to sporo pracy. Duży plus. A że to thriller to i znajdą się „elementy” podnoszące puls ;)
Zagadki różne i jest ich trochę - jest co robić. Dla naszej dwójki było to więc spore wyzwanie.
Zwłaszcza gdy człowiek szuka mega zawiłego rozwiązania, a okazuje się ono banalne (niestety najczęstszy błąd osób z jakimś tam doświadczeniem, w tym i nasz).
No ale… teraz mi się dostanie ;) No jest „ale”. Brakowało nam efektu „wow”…. albo może mieliśmy za duże oczekiwania. Tak jak w innych pokojach Escape Time czuliśmy, że bierzemy udział w tematyce danej historii, tak tutaj nie do końca. Mieliśmy wrażenie, że zmieszało się tu kilka historii, w tym Pachnidło. Po prostu wykonywaliśmy zadanie, jechaliśmy ze schematem.
Nie chcę spoilerować, więc nie będę się wdawać w szczegóły.
Z pokoju da radę wyjść w regulaminowych 75 minutach bez podpowiedzi, nawet w dwie osoby. Nam potrzebne były 2 podpowiedzi (właśnie do tych 2 „oczywistych” rzeczy), by wyjść ok. 6 minut przed czasem. Parę chwil zabrało nam też niedopatrzenie MG do jednej zagadki, ale myślę, że to była jednorazowa sytuacja.
ER ogólnie bardzo dobry, polecamy. Po prostu poczuliśmy niedosyt, więc oceniam uczciwie, za co z góry przepraszam właścicieli ;)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Grzegorz M. 13
Grzegorz M. 13

Wanderer
25 pts

11 reviews

Polecam z czystym sercem

7/12/20 | visit date: 7/10/20

Grzegorz M. 13 11 reviews

Bardzo ciekawy pokój, dużo różnorodnych zagadek - na szczęście nie "przepakowany" kłódkami. Część mechanizmów działała opornie, natomiast kilka elementów robiło efekt "wow". Trudność powyżej średniej.
Na pewno nie jest to poziom katowickiego"Moriartego", poznanskiego "Uroku" czy stołecznego "W cieniu piramid" ale zdecydowanie wart odwiedzenia.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Rafał Ż. 1
Rafał Ż. 1

Scout
80 pts

39 reviews

72

12/11/19 | visit date: 12/10/19

Rafał Ż. 1 39 reviews

Absolutna rewelacja. Jeden z najlepszych z pokoi w których byliśmy. Wszystkie zagadki na bardzo wysokim poziomie. Większość to rozwiązania elektroniczne. Zakończenie- rewelacja. Kiedy wydaje się, że już jesteś na końcu okazuje się, że jest jeszcze coś do zrobienia. Polecam zwłaszcza grupom średniozaawansowanym.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Patryk U
Patryk U

Wanderer
43 pts

27 reviews

Pachniało zwycięstwem

2/2/20 | visit date: 1/14/20

Patryk U 27 reviews

Bardzo fajnie przygotowany pokój, który pomimo liniowości pozwalał bawić się całej ekipie.
Chyba pierwszy raz się spotkaliśmy gdy doświadczenie prawie nas zgubiło gdyż kilka zagadek próbowaliśmy przekombinować z uwagi na doświadczenia podobnych rozwiązań :)
Pomimo faktu, że pokój jest liniowy to nadal jest co robić gdyż zagadki są zajmujące i pozwalają całej ekipie wspólnie brać udział w rozwiązywaniu.

Polecam dla doświadczonych jak i początkujących gdyż wystrój i obsługa naprawdę stoją na wysokim poziomie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends