Escape room Count Dracula

Count Dracula

Lockme partner

Wspólnie z przyjaciółmi zwiedzacie zamek w Transylwanii. Jednak zwiedzanie nie idzie po Waszej myśli. Wygląda na to, że Hrabia Drakula zaplanował dla Was dod... [więcej]

53

53 reviews

|

2

Rzeszów: 2nd place

|

Podkarpackie: 2nd place

|

PL 203

Poland: 203rd place

|

8.9/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

expierienced

Plot of the room

Wspólnie z przyjaciółmi zwiedzacie zamek w Transylwanii. Jednak zwiedzanie nie idzie po Waszej myśli. Wygląda na to, że Hrabia Drakula zaplanował dla Was dodatkowe atrakcje. Na Waszej drodze będzie kilka łamigłówek do rozwiązania, aby ostatecznie odnaleźć Drakulę i pokrzyżować jego plany.

Book this room

Book this room

Additional information

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Available game languages

English

Polish

Address

Other rooms in this place

Price list

35 zł/os (2-3 osoby)
30 zł/os (4-5 osoby)

Opening hours

Poniedziałek - Piątek - 18:00 - 21:00
Sobota - Niedziela - 10:00 - 20:30

Owner’s data

Mateusz Kaszyca Wydostansie
Plac wolności 2
35-073 Rzeszów
NIP (tax identification number): 8151796596

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 53 reviews

Overall rating 8.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.2/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

53 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Wampir? Ale że w Rzeszowie?

2/13/19 | visit date: 8/25/18

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Jedno ze zdjęć promocyjnych pokoju wskazuje fragment książki po niemiecku - a to oznacza, że będzie mrocznie.

I tak faktycznie było. Wystrój pokoju bardzo dobrze wprowadzał w nastrój, który powinien nam towarzyszyć przy okazji odwiedzin u hrabiego Draculi. Jeżeli masz równie mrocznych przyjaciół, jeszcze szybciej wkręcicie się w klimat.

Zagadki były ciekawą mieszanką znanych wszystkim bardziej doświadczonym fanom z nutką nowoczesności. Same łamigłówki są logiczne, dzięki czemu miło spędzimy tu czas i w sam raz, ale faktycznie - zgodnie z sugestią - najlepiej będą bawić się w nim doświadczone drużyny.

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Guide
308 pts

212 reviews

Wyprawa do Siedmiogrodu

3/16/20 | visit date: 2/22/20

Włóczykij 212 reviews

Po ciężkiej, ale pozytywnie zakończonej misji (godzinę wcześniej udało nam się ochronić świat przed zniszczeniem i uratować ludzkość) postanowiliśmy trochę odpocząć i udać się na wycieczkę krajoznawczą do Rumunii.

Od zawsze fascynowała i zachwycała nas ta historyczna kraina, otoczona aurą tajemniczości i licznymi niedomówieniami. Do tego mnóstwo zabytków i fantastyczna przyroda. Wszyscy się chyba domyślają, że chodzi oczywiście o Transylwanię.

No i kiedy tak zwiedzaliśmy piękny, stary zamek, krótko mówiąc (a raczej pisząc)... znów wpakowaliśmy się w niemałe tarapaty. Musieliśmy odnaleźć legendarnego Drakulę, by pokrzyżować jego plany. Po drodze jednak czekało nas sporo zadań i zagadek.

Pokój przygotowany ciekawie i z pomysłem. Dobrze dobrane i klimatyczne rekwizyty, wkomponowane w fabułę. Fajnie wykorzystane również naturalne walory i dostępna przestrzeń. No, może z małym wyjątkiem, bo na pewnym etapie gry miałam poczucie niepotrzebnej pustki (ale to już przedyskutowaliśmy z miłym i profesjonalnym Właścicielem i trochę rozumiem jego spojrzenie na ten temat, chociaż i tak nadal trzymam przy swoim i szkoda mi tych kilku zagadek, które mogłyby tam być, a jednak ich nie ma ;)).

Zagadki są logiczne, oryginalne i zróżnicowane (kłódki, zadania manualne, nieco elektroniki). Niektóre wymagają poruszenia szarymi komórkami (ale nie należą do wybitnie trudnych), inne są łatwe. Dzięki tej przeplatance trudności, gra przebiega płynnie i sprawnie. Część zadań można rozwiązywać równolegle, więc nikt się nie nudzi i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Na zakończenie jeszcze raz dziękuję Właścicielowi za możliwość wcześniejszego rozpoczecia gry i miło spędzony wspólnie czas.

Polecamy ten pokój. My bawiliśmy się w nim bardzo dobrze. Hrabia Drakula to jeden z najlepszych scenariuszy, jakie obecnie ma do zaoferowania Rzeszów.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Marcin Z
Marcin Z

Newbie
23 pts

11 reviews

Zabij Drakule albo zgiń!

8/8/20 | visit date: 8/6/20

Marcin Z 11 reviews

Nasz drugi pokój w Rzeszowie i również pozytywnie odebrany. Obsługa bardzo sympatyczna, dobre wprowadzenie. Sam pokój prosty aczkolwiek klimatyczny. Zagadki ciekawe, kilka nieszablonowych choć niektóre dość trudne. Są kłódki, są szyfry i kilka niebanalnych rozwiązań! Jedynie trzeba dopracować niektóre elementy (latarka i magnes odmawiały posłuszeństwa). Pokój zdecydowanie ciekawy ale raczej dla wprawionych graczy :D

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Kuba G. 9
Kuba G. 9

Wanderer
39 pts

6 reviews

Podróż do Transylwanii

7/27/20 | visit date: 7/26/20

Trusted review

Kuba G. 9 6 reviews

Wystrój 10/10 klimatyczny pokój. Pozytywnie zaskoczony byłem, ogromem wielowątkowej rozgrywki. Udało się wyjść przy pomocy wskazówek mistrza gry, kilka minut po czasie. Świetna frajda

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

adamczykmariola257
adamczykmariola257

Newbie
22 pts

12 reviews

zwykli śmiertelnicy

6/15/20 | visit date: 6/13/20

adamczykmariola257 12 reviews

Pokój ciekawy, ale posiada sporo niedociągnięć - nie ukrywam, że po ocenie na lock me spodziewaliśmy się czegoś bardziej wow. Jednak pokój wg nas miał sporo nieścisłości, sporo rzeczy było niezbyt logicznych, nawet jak na pokój, który nie jest liniowy... Koniec końców jednak udało się nam wyjść, pomimo lekko doliczonego czasu i wielu podpowiedzi. (:
Ukłon w stronę prowadzącego, że pozwolił nam wejść z czworonogiem, jako że byliśmy przejazdem, nie mieliśmy go gdzie zostawić. Mimo wszystko jednak powinien był Pan bardziej być zainteresowany naszą rozgrywką, a nie gdy pytamy o podpowiedź, pytać nas, co udało się nam zrobić do tej pory... Trochę niesmak pozostał.

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 pts

47 reviews

Nieustraszeni pogromcy wampira

11/4/19 | visit date: 11/3/19

Rudy Pudel 47 reviews

Do Lock Ness zawitaliśmy trochę przypadkiem (choć podobno one nie istnieją ;-)), wracając z weekendowego wypadu w Bieszczady. Na pierwszy ogień (kołek?) poszedł Krwiożerczy Arystokrata. Odpowiedzią na pytanie "czy nam się podobało" niech będzie to, że ponieważ czasu do odjazdu pociągu było jeszcze sporo, odwiedziliśmy drugi pokój rzeszowskiej Strefy Zagadek. Ale o nim w kolejnej recenzji.
Wizyta w Transylwanii rozpoczęła się ciekawym wprowadzeniem Mistrza Gry. Kiedy zostaliśmy już sami, w jednej z komnat zamku tytułowego Hrabiego, mogliśmy podziwiać wystrój i aranżację. To jeden z dowodów na to, że zrobienie dobrego pokoju nie zawsze musi się wiązać z zaangażowaniem ogromnych sum i efektów. Wystarczy pomysł i serce (i sporo pracy - ale to zawsze w tej branży).
Nie jest przerażająco (my byliśmy z 10-latkiem i nie zemdlał ;-) ale jest klimatycznie. Zagadki różnorodne, bardzo dobrze wpasowane w fabułę, wystrój i atmosferę pokoju. W trzy dorosłe osoby plus wspomniany młodzieniec daliśmy radę bez większych problemów, aczkolwiek przyznaję rację innym recenzentom, że pokój polecam grupom mającym już pewne doświadczenie. Nam bardzo zagadki pasowały, wszystkie "puzzelki" z satysfakcjonującym kliknięciem szybciutko wskakiwały na miejsce.
W pokoju wszystko sprawnie działa, nic się nie zacina, nie ma też problemu z kombinowaniem "co do czego". Są kłódki, ale są też "nowoczesne" rozwiązania, które (co ważne) nie psują klimatu "średniowiecznego" zamku.
Prowadzący to wartość dodana pokoju.
Bardzo polecam wizytę u "wampira z Rzeszowa" ;-)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CK team
CK team

Navigator
101 pts

38 reviews

Rzeszowska przygoda 2

11/10/19 | visit date: 11/9/19

CK team 38 reviews

Wycieczka do Rzeszowa została zwieńczona dwoma pokojami LOCK NESS. Na drugi strzał trafiliśmt do pałacu Drakuli. Pokój ma bardzo fajny klimat, wystrój pomaga się wczuć w opowiadaną historię. Jest dość mrocznie, przytłaczająco i "duszno", tak jak powinno być w starym zamczysku :) Pokój ewidentnie trudniejszy i bardziej wymagający.
Same zagadki faktycznie wymagały myślenia i samo ich rozwiązywanie dawało bardzo dużo satysfakcji. Czuliśmy jak nasze małe, szare komórki pracują na najwyższych obrotach. :)
Widać, że oba pokoje robione są z pasją. Prowadzący jest bardzo sympatyczną osobą, widać że mocno zajawioną na taki rodzaj zabawy. Serdecznie pozdrawiamy i chętnie wpadniemy ponownie do planowanego, nowego pokoju zwiedzając następnym razem Podkarpacie. :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

nightmare0
nightmare0

Scout
75 pts

16 reviews

Zamek Drakuli

8/18/19 | visit date: 8/17/19

Trusted review

nightmare0 16 reviews

Jeden z najtrudniejszych pokoi w jakich byliśmy (niektóre przydatne rzeczy były naprawdę małe i ciężkie do znalezienia, dodatkowo jedno rozwiązanie wydało nam się nielogiczne i niepotrzebnie je odrzuciliśmy), pokój był zdecydowanie nieliniowy - co było jego plusem ale jednocześnie poziom trudności dodatkowo wzrósł. Mimo tego, że byliśmy w 4 osoby to i tak potrzebowaliśmy kilku podpowiedzi i dodatkowych 5 minut na ukończenie zagadki (duży plus że obsługa nie przerwała nam gry i pozwoliła na to). Pokój na wysokim poziomie, super obsługa i klimat. Polecamy osobom z kilkoma pokojami na koncie :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

info.leoneventi
info.leoneventi

Newbie
22 pts

5 reviews

Nice

6/30/20 | visit date: 6/28/20

info.leoneventi 5 reviews

As traveling around Poland we decided to stop by Rzeszów and join the best rated ER on Lockme: The Count Dracula.
The room is acceptable.
We found frustrating the fact that puzzle are not linear and sometime little bit too complicated.
However the service was good and we had good time.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Hard

Rafał S. 27
Rafał S. 27

Wanderer
26 pts

8 reviews

Robi wrażenie

8/23/19 | visit date: 8/14/19

Rafał S. 27 8 reviews

Pokój dla grup mocno zaawansowanych, zagadki zróżnicowane, jednak ich szczegółowość, dokładność jak dla nas nieco przesadzona. Klimat i wnętrze robią niesamowite wrażenie, widać spory nakład pracy. Obsługa pomocna i bardzo sympatyczna.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Page 1 of 6

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers