Escape room Krypta wampira

Krypta wampira

Lockme partner

Chodzą głosy po mieście, iż w krypcie na Starych Powązkach pochowano wampira. Trudno Ci w to wszystko uwierzyć. Poprzez nieopatrzny zakład decydujesz się odn... [więcej]

200

200 reviews

|

44

Warszawa: 44th place

|

Mazowieckie: 48th place

|

PL 337

Poland: 337th place

|

7.5/10

2-5 people

60' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Chodzą głosy po mieście, iż w krypcie na Starych Powązkach pochowano wampira. Trudno Ci w to wszystko uwierzyć. Poprzez nieopatrzny zakład decydujesz się odnaleźć wspomniane miejsce i wchodzisz do niego by udowodnić swoją rację. Szybko okazuje się, że plotka była prawdą, a drzwi nie chcą się otworzyć. Czy uda Ci się wyjść zanim wampir zorientuje się, że miejsce jego spoczynku zostało odkryte?

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Zagadkownia - Warszawa II

ul. Wilcza 25/1a
Warszawa

Other rooms in this place

Owner’s data

M&M Mateusz Lalak
Wilcza 25/1a
00-544 Warszawa
NIP (tax identification number): 5213779441

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 200 reviews

Overall rating 7.5/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 8.6/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

200 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Pan Lestat...?

4/7/16

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

O wnętrzu tego pokoju możemy zdradzić tylko jedno - jest świetnie dopracowane! Nie możemy zdradzić więcej, gdyż skrywa ono tajemnicę, którą musicie odkryć samemu...

Zadania, które napotkacie w środku w przyjemny i nieliniowy sposób pozwolą Wam dowiedzieć się wszystkiego na temat pokoju, w którym się znajdziecie. Są tak dopasowane, że nawet początkujące ekipy powinny bawić się świetnie. Zdecydowanie polecamy każdemu fanowi wampirów, w dowolnej ich formie!

Pan Lestat...? Pan Lestat...?

Difficulty: Easy

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

150 reviews

Dogorywający wampir

1/20/20 | visit date: 1/19/20

Trusted review

Swistakk 150 reviews

Od jakiegoś czasu widzę jak oceny pokoi Zagadkowni wraz z czasem znacznie spadają i teraz rozumiem czemu. Nie wiem, czy kiedyś byłem w tak zapuszczonym pokoju. Z jednej strony nie natrafiliśmy na krytyczne dla przebiegu gry psującę ją usterki, więc pod tym względem pokój jest playable, a z drugiej było w nim sporo zużytych elementów, których naprawienie byłoby kwestią minut i złotówek, których obecny stan znacznie obniżał ogólny odbiór pokoju.

Co do fabuły i klimatycznego wpasowania zagadek do niej, na początku odebrałem wrażenie, że jest zupełnie niespójna, a zagadki są w drugiej części są zupełnie niedopasowane do klimatu. Po wszelakich namysłach o pokoju już po wyjściu z niego chyba coś zrozumiałem. Za tym wszystkim, co wydało mi się takie od czapy, stał pewien pomysł i logika i przestałem odbierać takie wrażenia jak te, które wcześniej opisałem. Jeżeli jednak z czegoś takiego zdaje sobie człowiek sprawę kiedy jest już dawno po grze, a pokój nie opowiada tego sam w sobie w trakcie rozgrywki ani nawet obsługa tego nie wyjaśnia po grze, to znaczy, że coś jest nie w porządku.

Jedna z zagadek wedlug naszego rozumowania miała zdecydowanie niezrozumiałe dla nas rozwiązanie. To znaczy według logiki niej rządzącej pasowało do kodu więcej elementów niż powinno. Pani z obsługi przyznawała nam rację i nie była w stanie wytłumaczyć, czemu kod jest jaki jest, a nie taki jaki powinien być według nas. Co więcej, bardzo dziwne jest, że drzwi nam się nie otworzyły, bo założyłbym się o to, że oczekiwany kod w pewnym momencie wstukaliśmy w poprawny sposób (po podpowiedzi, że mamy o 1 za dużo element), a nic się w tym efekcie nie stało. Drzwi się w pewnym momencie otworzyły same, rozumiem z powodu upływu czasu i musieliśmy zrobić sobie długi spacerek do recepcji aby tam spotkać obsługującą nas panią. Dodatkowo w przygotowaniu pokoju były pewne błędy, ale na szczęście takie, z którymi sami mogliśmy sobie poradzić. Niemniej pani z obsługi sympatyczna i uśmiechnięta.

Jeszcze techniczna uwaga co do sejfu. Nie trzeba koniecznie w momencie wpisywania kodu od razu jakoś odchylać wajchę jak jest to napisane w jednym z poprzednich komentarzy, ale sejf po wpisaniu złego kodu też świeci się na zielono, co zdecydowanie powoduję konfuzję.

Jeżeli czyta to jakiś właściciel tego pokoju, któremu jakoś zależy na nim, to mogę w rozmowie prywatnej dokładniej opisać wszelkie swoje zastrzeżenia do tego pokoju i jego aktualnego stanu, jednak coś mi mówi, że tak się nie stanie. Na dzień dzisiejszy w ramach określenia stanu tego pokoju i zapewne całej firmy przychodzą mi na myśl głównie dwa słowa - dogorywanie i wegetacja. Ktoś te pokoje zbudował wiele lat temu i raczej przestał się nimi przejmować i jakoś tak sobie żyją - ale co to za życie. Gdyby pokój był zadbany, to pewnie dałbym mu 8, ale obecny stan zmusza mnie do obniżenia tej oceny. Co więcej, w trakcie rozmowy po grze o innym pokoju tej firmy - Zmieniając Rzeczywistość, który odwiedzaliśmy ponad rok temu - wspomnieliśmy o pewnej zagadce, a pani niezbyt wiedząc o co nam chodzi stwierdziła, że teraz takiej zagadki nie ma - domysły pozostawiam czytelnikom :). Nie uważam aby pójście do Krypty Wampira był to zmarnowany czas lub pieniądze (na szczęście załapałem się na promocję -40zł), jakoś się bawiliśmy, ale prawie wszystkie inne wybory będą aktualnie lepsze.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 1
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 2
EDIT: Mailowa kulturalna wymiana wiadomości daje mi nadzieję, że pokoje nie są zupełnie opuszczone i czeka je znaczne odświeżenie :)

View reports (1)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Answer of company Zagadkownia

Jeśli miałby Pan ochotę opisać swoje zastrzeżenia co do stanu pokoju, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kontakt@zagadkownia.pl. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi.

Voytas
Voytas

Newbie
21 pts

7 reviews

Nie taki wampir straszny jak go malują

8/12/19 | visit date: 8/11/19

Voytas 7 reviews

Pokój wykonany poprawnie, ale spodziewaliśmy się czegoś zdecydowanie bardziej mrocznego i może ciut większego. No i trudniejszego bo jest po prostu łatwy. Nie było "wow" niemniej był to miło spędzony czas :) Pani z obsługi przemiła!

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 6/10

Difficulty: Easy

Indi
Indi

Newbie
16 pts

2 reviews

Klimat przede wszystkim

11/13/19 | visit date: 11/9/19

Indi 2 reviews

Pokój wg mojego gustu prawie idealny. Świetnie zrobione dekoracje trzymały klimat, a w dodatku nawiązywały do ulubionego uniwersum fantastycznego, więc "kupiły" mnie od razu. Do tego świetna obsługa bardzo miłych dziewczyn, więc atmosfera była taka jak powinna.
Ciekawe i pomysłowe zagadki, utrzymany nastrój, kolorystyka i wszystko, czego zmysły potrzebują do wczucia się.
Jedynym zgrzytem były awarie - w dwóch przypadkach to, co powinno działać, niestety nie zadziałały (głównie sejf, gdzie właściwy kod nie zadziałał, gdyż otwarcie wymagało trzymania odchylonej wajchy... ), w efekcie zmarnowane wiele minut na bezproduktywne szukanie innych rozwiązań spowodowało troszkę irytacji.
Sumując - świetnie, tylko przydałoby się jednak bardziej pilnować stanu technicznego.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

dż

Wanderer
41 pts

5 reviews

Bez czosnku nie podchodź

9/2/19 | visit date: 1/16/19

Trusted review

5 reviews

Pokój jest dość specyficzny. Jego ogromnym plusem jest brak kłódek. Zadań jest stosunkowo niewiele, ale są całkiem skomplikowane. Jednego bez pomocy obsługi nie byliśmy w stanie rozwiązać.
Trochę creepy, trochę zaskakująco. Generalnie fajnie.

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Łukasz P. 9
Łukasz P. 9

Pioneer
178 pts

51 reviews

Duży zawód...

11/9/18 | visit date: 10/27/18

Łukasz P. 9 51 reviews

Pokój totalnie nas nie zachwycił. Poziom raczej dla początkujących. Wystrój i klimat nijaki. Wygląda to tak jakby ktoś poszedł na ilość, a nie na jakość. Obsługa tego dnia również nie była na najwyższym poziomie.

Overall rating: 6/10

Customer service: 2/10

Interior: 4/10

Difficulty: Very easy

Adam Kołakowski
Adam Kołakowski

Pioneer
170 pts

38 reviews

Niezwyczajny wampir

8/21/18 | visit date: 8/17/18

Trusted review

Adam Kołakowski 38 reviews

Pokój jest bardzo ciekawy, nadaje się głownie dla osób już z doświadczeniem.
Zagadki świetnie zorganizowane, choć ostatnia część mniej związana z tematem, nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Gosia O. 3
Gosia O. 3

Scout
50 pts

17 reviews

Strach ma (nie)wielkie oczy

11/6/18 | visit date: 11/4/18

Gosia O. 3 17 reviews

Klimatyczny horror, już od momentu przejścia do pokoju czuć ten dreszczyk emocji. Świetny wystrój i elementy potrzebne do rozwiązania zagadek. Warto uzbroić się w cierpliwość, w tym pokoju popłaca, a do tego wprawne oko i dobry węch :) Pokój jest świetnie utrzymany w klimacie, mrok, rekwizyty i samo pomieszczenie są zdecydowanie na plus. Pokój dobry dla większych grup, nawet początkujących. Obsługa jest pomocna. Warto mieć oczy szeroko otwarte.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Damian U.
Damian U.

Wanderer
33 pts

2 reviews

Wampir pogryzł kable

1/7/19 | visit date: 1/6/19

Trusted review

Damian U. 2 reviews

Byliśmy wczoraj . Klimat - spoko.
Ilość zagadek - mała. Dwie zagadki nie zadziałały. Czytałem komentarze i ktoś w sierpniu 2018 opisywal.dokladnie te same dwie zagadki, które nie zadziałały. Pół.roku później, ta sama historia. Szkoda.

Overall rating: 5/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

JacM
JacM

Wanderer
42 pts

39 reviews

Marna sytuacja

9/9/18 | visit date: 9/9/18

JacM 39 reviews

Przykro mi pisać taką opinię, bo zawsze z kolejnych pokoi wychodzimy zauroczeni i w każdym miejscu znajdujemy coś fajnego. Czytając weźcie też po uwagę moje w sumie niewielkie doświadczenie - 15 pokoi. Jednak napiszę ku rozwadze Właścicieli i ewentualnych Gości. Umówiliśmy się na 17.30. Na kilka godzin przed - SMS, że 17.45. OK, normalna sprawa. Sprawdziliśmy, czy można zapłacić kartą. Nie - OK - wzięliśmy gotowiznę i jedziemy. I tu się zaczyna. Na miejscu (Wilcza) dzwonimy, nic. Już miałem szukać komórki gdy nagle brzdęk i można wejść. W poczekalni pusto, wita nas kartka, że mamy usiąść i ktoś zaraz przyjdzie. Siadamy, czas mija. Mija 17.45. Przebiega sympatycznie wyglądająca dziewczyna i mijając nas kilka razy mówi, że pokój ma poważną usterkę techniczną, bo "dziewczyny musiały go wczoraj uszkodzić, a ona dopiero teraz sprawdzając zauważyła". OK, zaniepokojeni bo mamy kolejne spotkanie wieczorem - grzecznie czekamy. Po kilku sprintach korytarzem w tą i z powrotem dziewczyna oddycha z ulgą: Usterka usunięta. Jesteśmy już sporo po umówionym czasie, ale kolejne OK - nie należymy do ludzi, którzy idąc się bawić szukają dziury w całym, zatem z uśmiechem wchodzimy do pokoju. Wygląda nawet fajnie na pierwszy rzut oka. Na pierwszy. Zaczynamy grać. Kilka podpowiedzi, bo jedna z zagadek, jak się okazało kluczowa w tym pomieszczeniu nie działa. Układamy, układamy. Wreszcie podpowiedź ostatecznie łopatologiczna. Nic. Urządzenie nie działa. Game Masterka musi je uruchomić "z bezpiecznika" Niestety, okazuje się, że to zagadka, która prowadziła do prostej już kolejnej, a ta otwierała ukryte przejście. Smutek, bo najfajniejszy moment nie wypalił i wchodzimy do kolejnego pomieszczenia bez satysfakcji rozwiązania samemu. Dodam, bez spojlowania, że stan techniczny tego, co określmy roboczo mianem "zagadki kluczowej" był urągający. Brudny, popękany plastik, fragment oderwany a powinien jak się okazało być przyklejony na stałe. W drugim pomieszczeniu z podpowiedziami, ale posuwamy się naprzód. Teraz mam dylemat. Bo nie chcę psuć zabawy. Napiszę zatem tylko, że to, co nie powinno śmierdzieć - śmierdziało bo połowa była sfermentowana. I clou zabawy. Ostatnia zagadka. Niestety, mimo czterokrotnego użycia dobrego kodu drzwi się nie otworzyły. Znów musiała je otworzyć Game Masterka, bo jak mówiła "zapewne jak wyłączała poprzedni bezpiecznik to ten się też rozłączył". Nie mam do niej cienia pretensji, bo przecież tylko tam pewnie pracuje. Mam natomiast uzasadnioną do Właściciela pokoju. Nie działał jak należy i zwyczajnie zepsuł nam zabawę. Dostaliśmy w ramach rekompensaty 20 zł zniżki od ceny wyjściowej i kupon 50 procent zniżki na wizytę w kolejnym pokoju. Ale dokładnie się zastanowimy, czy w ogóle ma to sens. Jeśli jest w takim samym stanie technicznym, jak ten - to nawet za pół ceny nie ma sensu go odwiedzać. I creme de la creme: Pokój jest za gotówkę. Okazuje się, że... nie mają wydać reszty. Po dłuższym składaniu dostaję resztę z 200 zł w większości w brzęczącej monecie. Niby nic. ale jak się nie obsługuje kart kredytowych, to moim zdaniem na wydawanie reszty trzeba się przygotować.

Overall rating: 1/10

Customer service: 1/10

Interior: 5/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 20

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends