Escape room Nautilus: Podmorska przygoda

Nautilus: Podmorska przygoda

Lockme partner

Alongside Captain Nemo you travel around the world on board of the submarine called Nautilus. Your underwater journey was disturbed by an exceptional find –... [więcej]

189

189 reviews

|

9

Warszawa: 9th place

|

Mazowieckie: 9th place

|

PL 49

Poland: 49th place

|

9.4/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Alongside Captain Nemo you travel around the world on board of the submarine called Nautilus. Your underwater journey was disturbed by an exceptional find – a wreckage of a medieval ship resting at the bottom of the ocean.

It turned out that the Captain was following the track of this ship for a very long time. Legend has it that on board of the ”Mary Dear” there’s a mysterious Treasure of Lima – a vast fortune looted by Spanish conquistadors, lost since year 1820. On the day after, the whole crew was supposed to explore the ruins...

You were woken up by the noise of the siren. Apparently, something went wrong during the preparations and the captain gave an order to evacuate. When you got to the bridge of the submarine everyone else was already gone. Nautilus is going to hit the bottom...
Will you be able to prevent the tragedy before the air runs out?

// this escape room is inspired by the novel of Jules Verne „Twenty Thousand Leagues Under the Sea” which takes place in year 1866 on board of the submarine called Nautilus

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

English

Polish

Address

Wyjście Awaryjne - Warszawa

Domaniewska 37A
02-672 Warszawa

Other rooms in this place

Price list

Monday-Thursday (2 people): 100 PLN
Monday-Thursday (3-5 people): 140 PLN
Friday-Sunday and holidays (2 people): 140 PLN
Friday-Sunday and holidays (3-5 people): 180 PLN

*payment in our place is possible only by cash

Opening hours

Gry rozpoczynają się codziennie o stałych godzinach: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00 i 22:30.

Zapraszamy wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Owner’s data

MSR s.c.
Domaniewska 37A
02-672 Warszawa
NIP (tax identification number): 113-291-51-16

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 189 reviews

Overall rating 9.4/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

125

100

75

50

25

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

189 reviews

patrycjanadwodna
patrycjanadwodna

Wanderer
31 pts

30 reviews

Umoczeni

2/24/20 | visit date: 2/23/20

patrycjanadwodna 30 reviews

Jest to fantastyczny pokój na wysokim poziomie! Pięknie wykonany, widać dużą dbałość o szczegóły i utrzymanie klimatu. Zagadki bardzo logiczne, sensowne, spójne - dla naszej grupy średniozaawansowanej okazały się dość łatwe, dla osób początkujących na pewno będą stanowiły wyzwanie. Bardzo pomysłowi twórcy łamigłówek :) Jedyny minusik za małą usterkę techniczną, gdyż po rozwiązaniu jednej z zagadek usłyszeliśmy dźwięk w miejscu, które powinno się otworzyć, jednak coś się zacięło i straciliśmy kilka minut na szukanie swojego błędu. Tutaj też uwaga do Pani z obsługi - machaliśmy przez te kilka minut do kamery i mówiliśmy, że coś jest nie tak - najwidoczniej była nieobecna, gdyż kiedy w końcu się zjawiła, odpowiedziała, ale nie na to pytanie, które zadawaliśmy. Nie jest to atak, tylko uwaga i prośba, aby takie rzeczy się nie zdarzały, ponieważ irytują graczy chcących uzyskać jak najlepszy wynik czasowy :) Po ukończeniu gry porozmawialiśmy chwilkę z Panią i powymienialiśmy się uwagami dotyczącymi różnych pokoi - było bardzo miło. Zdecydowanie polecam wizytę w tym i każdym innym pokoju Wyjścia Awaryjnego! :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 6/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Blazej_bebetter
Blazej_bebetter

Navigator
104 pts

32 reviews

Godzina podmorskiej żeglugi

2/25/20 | visit date: 2/23/20

Blazej_bebetter 32 reviews

Wprowadzenie standardowe, bez niespodzianki. Pokój bardzo ładny. Jak zresztą każdy od Wyjscia Awaryjnego. Tutaj absolutny top. Według mnie najłatwiejszy pokój z tej lokalizacji, ale to żaden minus gdyż przyjemnie jest poczuć się mocnym w zagadkach ;) Zagadki logiczne, proste, intuicyjne. Brak zbędnych przeszkadzajek. Wszystkie zadania ładnie i płynnie można po sobie wykonywać. W cztery osoby można wykonywać kilka rzeczy na raz. Jest trochę współpracy, trochę spostrzegawczosći i logiki. Brakuje matematyki, co akurat dla mnie jest plusem. Troszkę trzeba wysilić też inne zmysły. Nie wiem tylko czy mi się wydaje ale jeden z elementów wystroju jest dokladnie taki sam jak w innym pokoju o tej tematyce w Warszawie. Nie wiem też jaki ma związek z łodzią podwodną, ale nie czepiam się- uznaje to za przejaw wyobraźni twórców. W niczym to nie przeszkadza. Było jedno małe nieporozumienie. Nie wiemy czy mechanizm nie zadziałał czy aż tak precyzyjnie nalezy go ustawić co do milimetra, ale mielismy problem z odblokowaniem się czegoś. Machaliśmy ok 2 minut do kamery, ale nie było reakcji. Reakcja się pojawiła w postaci podpowiedzi ale jej nie potrzebowaliśmy bo rozwiazalismy zagadke tylko nie wiedzieliśmy czemu coś nie reaguje. Tak czy inaczej dostaliśmy za to rabat, który przyjeliśmy więc podbijam ocenę na dyszke, gdyż był to jedyny minus a obsługa wybrnęła tak jak trzeba. Pozdrawiam WA i jeszcze tylko musimy wpaść do Celi na wyścig.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Jenny70
Jenny70

Wanderer
40 pts

21 reviews

Nautilus: współpraca kluczem do przeżycia

2/24/20 | visit date: 2/16/20

Jenny70 21 reviews

Kolejny mocno klimatyczny pokój. Jak wszystkie zresztą w Wyjściu Awaryjnym. Zagadki bardzo ciekawe, klódki - chyba tylko dwie albo trzy, reszta to różne inne interesujące rozwiązania. Zwłaszcza .... (no nie, chyba nie powinnam mówić, bo zaspojleruję), ale przydają się umiejętności nie tylko logicznego myślenia (choć to oczywiście przede wszystkim ;) ). Bardzo fajne nawiązanie do 20 tys. mil podmorskiej żeglugi. Wymaga współpracy zespołowej - nie da się tego pokoju przejść w pojedynkę - i nie chodzi tu o czas. Po prostu nie da się. Świetny pokój. W przeciwieństwie do wielu opinii, jakie tu widziałam, podobał mi się nawet bardziej niż Legenda miecza.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Brewa
Brewa

Scout
70 pts

7 reviews

Znowu trafiony!

1/31/20 | visit date: 1/31/20

Trusted review

Brewa 7 reviews

Właśnie wróciliśmy i jesteśmy zachwyceni - zresztą po raz trzeci w Wyjściu Awaryjnym :). Pokój jest być może nieco mniej "spektakularny" niż arturiański i egipski, ale zabawy w nim co niemiara. Warto zaznaczyć, że cieszenie się na wyjście może być przedwczesne - niektóre, wydawałoby się łatwe do zrobienia rzeczy potrafią nastręczyć nie lada trudności (a przy tym także zabawy). Klimat jak zwykle pierwszorzędny, zagadki BARDZO zróżnicowane, a kiedy uda się już zacząć, to czas leci jak szalony. Kilka zadań naprawdę z najwyższej półki - zarówno pod kątem ich kminienia, jak i radości płynącej z dochodzenia do odpowiednich wniosków. Pod koniec zaznaczę, że epileptycy faktycznie powinni uważać - jedno z zadań jest zdecydowanie nieprzeznaczone dla nich. Aha - jedna z zagadek wymaga cierpliwości i umiejętności, która w Escape Roomach rzadko jest testowana. Zostaliście ostrzeżeni ;).

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kacek
Kacek

Wanderer
33 pts

7 reviews

Pierwsze spotkanie z wyjściem awaryjnym!WoW!

2/28/20 | visit date: 2/22/20

Trusted review

Kacek 7 reviews

Nasza pierwsze spotkanie z pokojem od Wyjścia Awaryjnego.
Nie ukrywam, nasze oczekiwania były duże, ale sam pokój przerósł nasze oczekiwania!
Klimat oddaje już samo wejście do pokoju :) w środku to już czuliśmy się jak zanurzeni w wodnej otchłani!
Zagadki bardzo zróżnicowane, od bardzo prostych do takich, gdzie sam spryt nie wystarczy.
KLIMAT 11/10
WYSTRÓJ 11/10

Pokój petarda, idealny dla 4 osób.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Rafał L. 4
Rafał L. 4

Scout
80 pts

15 reviews

Podwodna przygoda

2/21/20 | visit date: 1/4/20

Trusted review

Rafał L. 4 15 reviews

To był już ostatni pokój Wyjścia Awaryjnego, który został nam do zrobienia w Warszawie. Dlatego wiedzieliśmy, że należy się spodziewać scenografii na bardzo wysokim poziomie - przy kolejnym razie trudno o ten efekt wow (nasz faworyt z WA to wciąż Piramidy), ale osoby, które przyjdą "z ulicy" naprawdę mogę się poczuć jak w tajemniczym okręcie podwodnym - może tylko w prawdziwej kabinie spodziewałbym się trochę większej ciasnoty. Zagadki są fajne, może takich zupełnie niespodziewanych, ale trzymają poziom i klimat, angażując niemal wszystkie (!) zmysły. Na plus również końcówka, która wywołuje nerwowość i wymaga dobrej komunikacji (bardzo dobrze nam zrobiło, że byliśmy w 3 osoby - w dwie byłoby trudniej). Z kolei lekki minus: rozgrywka pomijała jedną z zagadek, którą zepsuła jakaś wcześniejsza drużyna, ale brakowało informacji na ten temat (na przykład przekreślenia iksem), więc straciliśmy trochę czasu, głowiąc się, kiedy do gry wejdzie ten element. Ale ponieważ nadrabiam tę recenzję prawie 2 miesiące po zrobieniu pokoju, mam nadzieję, że wszystko już naprawiono. Tymczasem już sobie ostrzymy zęby na wizytę w nowym pokoju WA w Bydgoszczy!

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

agatakomorowska88
agatakomorowska88

Wanderer
34 pts

10 reviews

Rewelacyjny

12/23/19 | visit date: 12/23/19

Trusted review

agatakomorowska88 10 reviews

Rewelacja. Super klimat, super zagadki :) Byliśmy w 4 osoby i udało nam się wyjść ok. 10 min przed czasem :) Dla kogoś kto pierwszy raz idzie do escape roomu może być skomplikowany, ale jak już ktoś był z dwa czy trzy razy to idealny poziom :) tak samo jak Legenda Miecza :) nie mogę się doczekać następnej wizyty, następny cel w cieniu piramid ;) Obsługa przesympatyczna i bardzo pomocna :)
Pozdrawiamy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Guide
338 pts

150 reviews

Nautilusik

1/4/20 | visit date: 12/13/19

Swistakk 150 reviews

Do escape roomów zacząłem chodzić mniej więcej w marcu 2018. Tak się złożyło, że był to akurat też ten moment kiedy Nautilus od Wyjścia Awaryjnego sięgnął topki rankingów, gdzie utrzymał się aż do początku kolejnego roku. Nie da się ukryć, że zatem oczekiwania od tego pokoju były wysokie. Jest to kolejny bardzo wyjścioawaryjny pokój, to znaczy z jednej strony dobrze zrobiony, ładne wnętrze, fajne, dość różnorodne i oryginalne zagadki (największa zaleta tego pokoju moim zdaniem - im dłużej o nich myślę tym mam o nich lepsze zdanie), a z drugiej nie ma tu za bardzo nic zaskakującego, poza pomysłowymi zagadkami nic szczególnie oryginalnego czy przejmującego, co wywołałoby we mnie jakieś większe emocje, czego jednak oczekiwałbym od pokoi z taką reputacją. Tak więc z mojej strony morał taki, aby idąc do Nautilusa przygotować się na zdecydowanie grywalny pokój, bardzo dobrze dostosowany do potrzeb i oczekiwań statystycznego klienta, ale jako entuzjasta nie nastawiać się na jakieś fajerwerki.

W pokoju byliśmy w trójkę, z czego dwie osoby bardzo doświadczone, a dla trzeciej był to drugi pokój po kilkuletniej przerwie, która to koleżanka także miała swój istotny wkład w ucieczkę. Pokój nie jest szczególnie trudny. Nie spiesząc się wyszliśmy w ~40 minut.

W trakcie naszej wizyty niestety była pewna awaria spowodowana przez poprzednią grupę używającą za dużej siły i Mistrz Gry musiał wejść do pokoju i zadziałać swoim magicznym kluczykiem. Ten fakt w połączeniu z trochę niezaspokojonymi oczekiwaniami daje w sumarycznej ocenie dziewiątkę.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 5
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Marcin Ray
Marcin Ray

Newbie
22 pts

8 reviews

A tutaj wpisałem tytuł.

6/6/20 | visit date: 6/5/20

Marcin Ray 8 reviews

Pokoj odwiedziliśmy zaraz po Celi nr 4.

Pokój liniowy. Zważywszy, że byliśmy ostatnią grupą i był poźny wieczór zagadki szły dość wolno. Pokój niewątpliwe wymagający. Warty odwiedzenia dla zagadki <bez spojlerów>.
Lubię wiedzieć za co płacę i tutaj jak najbardziej warto zainwestować czas+hajs i odwiedzieć to miejsce. Cóż, piramidy przed Nami :P

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Mary&Monter
Mary&Monter

Pioneer
216 pts

58 reviews

Podwodna podróż z Wrocławia do Warszawy

11/20/19 | visit date: 11/16/19

Trusted review

Mary&Monter 58 reviews

W odwiedziny do tego pokoju wybraliśmy się ekipą z Wrocławia. Trzeba przyznać, że troche inaczej wyobrażaliśmy sobie łódź podwodną.
Ekipa składała się w większości z dziewczyn i trochę marudziły na techniczne zagadki. Dlatego też uważamy, że pokój jest trudny. Jedna z łamigłówek nie pasowala również do klimatu pokoju.
Co nie oznacza, że nie polecamy tego pokoju innym, bo z pewnością ta firma kreuje poziom ER w Polsce, a rynek jest dynamiczny.
Największym atutem tego pokoju jest z pewnością wystrój :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Page 1 of 19

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers