Escape room Powstanie Warszawskie

Powstanie Warszawskie

closed

Z grupą przyjaciół wpadacie do jednej z kamienic i na stercie porzuconych rzeczy pewien dziennik przykuwa waszą uwagę... Okazuje się, że są to zapiski Władka... [więcej]

Room closed

3-6 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Z grupą przyjaciół wpadacie do jednej z kamienic i na stercie porzuconych rzeczy pewien dziennik przykuwa waszą uwagę... Okazuje się, że są to zapiski Władka "Zawiszy", odkrywające przed Wami jego życie w trakcie 63 dni boju. Za godzinę nastąpi kolejne bombardowanie - czy uda się odczytać zapiski i uciec na czas?

Additional information

Children-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Other rooms in this place

Price list

Monday - Thursday: 160PLN
Friday - Sunday: 180PLN

Opening hours

10 - 22

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 21 reviews

Overall rating 6.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 7.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 7.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

21 reviews

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

144 reviews

Ostatnie tchnienia Powstania

8/21/19 | visit date: 8/21/19

Trusted review

Swistakk 144 reviews

Pokój może ocenami i opiniami nie zachęca aż tak, ale jako że zaraz się zamyka, jest za pół ceny i ma kilka pozytywnych opinii od doświadczonych osób, to postanowiliśmy się do niego wybrać.
Ogólnie to biorąc pod uwagę oceny i opinie z lockme to jestem pozytywnie zaskoczony, pomysł przejścia się tutaj wydawał mi się wątpliwy, ale po fakcie jestem z niego zadowolony.

Może i pokoje Team Exit wysokim production value się nie charakteryzują, to jednak pewne ciekawe pomysły się pojawiły, szczególnie kanały.

Zagadki całkiem w porządku. Na pewno dobrze wpasowane do fabuły. Logiczne. Dość dużo rzeczy do zrobienia w pokoju, rzeczywiście poziom trudności jest raczej wyższy. Przydałby się wyraźniejszy feedback, że coś się rozwiązało i to w kilku miejscach.

Tylko ta ostatnia rzecz do zrobienia ... pls never again. Fabularnie niby pasuje świetnie, ale jako faktyczne zadanie do wykonania to taka kobyła aby nikt przypadkiem nie wyszedł z pokoju o czasie bez podpowiedzi. Mnóstwo zmiennych, mnóstwo decyzji do podjęcia i to na podstawie mnóstwa w sporej części niejasnych informacji objętościowo porównywalnych z Panem Tadeuszem. Jedna kwestia była dość wątpliwa i dodatkowo przeszkadzało podniszczenie kartki, a co do jeszcze jednej to sam bodajże chyba właściciel stwierdził, że on to robił rok temu i teraz nie pamięta, ale gdzieś jest :p.

Ale do 50tej minuty bawiliśmy się dobrze ;p. Wydaje mi się że jak na 3 osoby to zrobienie wszystkiego pozostałego w 50 minut to i tak dobry wynik, a rzeczy jest całkiem dużo do zrobienia. Troszkę sobie robiliśmy smaka na potencjalną zniżkę jaką dają teamom z 3 najlepszymi czasami w każdym miesiącu w danym pokoju i trochę głupio że uciekło przez coś takiego na końcu xD, tym bardziej że jedyne dwie drużyny które wyszły do tej pory w tym miesiącu podobno brały podpowiedzi xD.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

przynadziei
przynadziei

Scout
73 pts

32 reviews

Powstanie dzień po dniu

8/13/19 | visit date: 8/10/19

przynadziei 32 reviews

Pokój na pewno bardzo ciekawy, nieźle dopracowany pod względem klimatu i zagadek, które nie byłyby zupełnie "od czapy". Wymaga skupienia, uwazności, bo wskazówki są w kilku źródłach. Przyda się znajomość historii (przebieg Powstania). I spieszcie się, bo pokój niestety ze względu na poważna tematykę nie cieszy się wielką popularnością i by c może zniknie

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

moai-pp
moai-pp

Globetrotter
246 pts

187 reviews

Sredniak

8/31/19 | visit date: 6/25/19

moai-pp 187 reviews

Bardzo doceniam pomysl, chociaz moja subiektywna opinia po 180 pokojach jest taka, ze jednak za duzo czytania - we dwoch to zabiera zbyt duzo czasu.
Pomijajac czytanki, pokoj jest zupelnie przyzwoity - z cala pewnoscia najlepszy w tej lokalizacji.

Overall rating: 6/10

Customer service: 6/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Deithven
Deithven

Scout
91 pts

10 reviews

Najgorszy, katastrofa ...

3/30/19 | visit date: 3/30/19

Trusted review

Deithven 10 reviews

Najgorszy pokój w jakim byliśmy do tej pory i w sumie wybraliśmy go dlatego, ze była przecena. Żałujemy tych pieniędzy ... po kolei: obsługa bardzo słaba, choć wydawało się ze będzie Ok. Poprosiliśmy o podpowiedzi 2 razy, dostaliśmy takie, które nie były potrzebne, bo właśnie przed chwila rozwiązaliśmy zagadki z nimi związane. Obsługa wcale nie uważała co się dzieje w pokoju ... zero klimatu, a nawet poniżej zera, bo głosy z innych pokoi nas rozpraszały. Tu powstanie, walki itd. a w tle śmiechy z pokoju obok. Nie jestem pewien czy była jedna, czy 2 zagadki, zero logiki, reszta to prowadzenie za rękę, po prostu nuda. Serdecznie nie polecam. :) zasłużona jedna gwiazdka, bo pokój w sumie był... ale żaden escape, bo cały czas otwarty ...

Overall rating: 1/10

Customer service: 1/10

Interior: 1/10

Difficulty: Very easy

Drulcia
Drulcia

Wanderer
26 pts

4 reviews

Bardzo specyficzny

1/31/19 | visit date: 1/30/19

Trusted review

Drulcia 4 reviews

Niektórym może się on nie spodobać. Moim odczuciu był na prawdę świetny. Zagadki momentami strasznie trudne, umiejętność czytania ze zrozumieniem jest bardzo ważna, nie wspominając juz o logicznym myśleniu i dobrym łączeniu faktów. Ja byłam w pokoju z dwoma maniakami z dziedziny historii i mimo to wszyliśmy jednie 2 minuty przed czasem. Klimat pokoi bardzo fajny. Szczególnie przez umieszczone w nim "kanały". Niestety momentami słyszeliśmy głosy uczestników z innych pokoi, lecz w naszym przypadku to nie był ogromny problem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

Gosia1004
Gosia1004

Scout
50 pts

13 reviews

63 dni

1/26/19 | visit date: 1/26/19

Gosia1004 13 reviews

Pokój urządzony tak, aby oddać klimat Powstania Warszawskiego. Kanał, torby wojskowe i stare listy. Ale jednak czegoś nam tu zabrakło. Wciąż mam mieszane uczucia co myśleć o tym pokoju.
Obsługa jest przemiła: pomocna i kontaktowa. Z takimi ludźmi chciałabym się spotykać w każdym ER :). Na plus, że wszystkie zagadki nawiązywały do tematu Powstania. Zagadki były trudne i wymagające. Odtworzenie wydarzeń w porządku chronologicznym było ciekawym pomysłem!
Niestety musimy wspomnieć, że dźwięki dobiegające z sąsiedniego pokoju psuły nam klimat zabawy. Zabrakło nam również ciekawszego wprowadzenia na początku.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Emkau
Emkau

Pioneer
161 pts

4 reviews

Najlepszy z Team Exit

2/2/19 | visit date: 1/31/19

Trusted review

Emkau 4 reviews

Moim zdaniem najlepszy pokoj Team Exit.
Pokòj jest spory, ma duzo zagadek. W 2 osoby wyszlismy kilka minut przed czasem. Zagadki sa zroznicowane i ciekawe.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

OlaLa
OlaLa

Scout
94 pts

21 reviews

No nie podszedł nam ten pokój....

2/15/19 | visit date: 11/24/18

OlaLa 21 reviews

Generalnie to nie wiem od czego zacząć... pokoje starały się odwzorowywać sytuacje z Powstania, wszystkie elementy zrobione precyzyjne ale czegoś tam jednak brakowało. Niektóre elementy nadają się do wymiany.
Ściany w pokoju tak cienkie, że słyszeliśmy na maxa grupę dzieci z Narnii, co już rozwaliło system bo nie szło się skupić ?
Zagadki bardzo trudne, mimo że jesteśmy doświadczoną ekipą to miałam wrażenie że pokój nie pomaga w ich rozwiązaniu. Takie wrzucone nie wiadomo skąd. Na niektóre trzeba poświęcić sporo czasu, i nawet jak wiedziałyśmy jak coś rozwiązać, po chwili stawało się to nudne bo zwalniało nam rytm pokoju. Przy jednej zagadce mimo ze bylysmy precyzyjne wtargnęła nam jak obstawiam po pozniwjszej rozmowie właścicielka i ustawiła po swojemu i z fochem i uśmieszkiem pod nosem wyszła z pokoju. Zawsze spotkałam się z tym, że jesli nawet z zagadkami coś się działo, to najpierw pytano nas czy wszystko poszlo ok itp i chyba nawet nikt nie musiał wchodzic. Niektóre zagadki bardzo fajne, ktoś je dobrze opracował za co dziękuję bo bez nich ten pokój byłby nie do przejścia.
Na koniec podzieliłam się z wczesniej wspomnianą osobą, że pokoj bardzo nam się nie podobał i to jeden z niewielu pokoji w których ciężko momemtami było cokolwiek ruszyc do przodu, i że nie powinno być jedej zagadki którą długo się rozwiązuje bo siada napięcie. To odpowiedziała, że się nie znamy i może było dla nas za trudne bo nie ogarniamy. Tak więc gratulacje za potraktowanie klienta :) bo nawet jeśli tak było, to czasem warto przemilczeć :-)

Byłam też w Narnii z inną ekipą, fajny pokoj ale chłopak źle nabił na kasę i chcieliśmy anulować ten paragon, na co po telefonie od szefa powiedział że musi wziąć to na siebie i potrącą mu z wyplaty bo szefowi nie chce się anulować paragonu!!! Przecież to średniowiecze.... dostaliśmy więc z tej nadpłaty Voucher dlatego zabrałam dziewczyny do Powstania. Osobiscie nie polecam ale każdy niech sprawdzi na sobie :)

Overall rating: 4/10

Customer service: 1/10

Interior: 5/10

Difficulty: Hard

Angelika S. 9
Angelika S. 9

Wanderer
42 pts

13 reviews

Zero frajdy, zmarnowany temat

3/31/19 | visit date: 3/30/19

Angelika S. 9 13 reviews

Kiczowaty klimat (tania tapeta i kilka rekwizytów z czasów wojny).
Zagadki mało logiczne i mało ciekawe. Może 2-3 jakkolwiek nas zainteresowały. Główne zadanie totalnie bez sensu :(
Pokój oddzielony od innych cienkimi ściankami. Słychać dzieci z sąsiadujących poków, co po pierwsze psuje klimat i zabawę, po drugie utrudnia lub nawet uniemożliwia wykonanie niektórych zadań.
Obsługa w ogóle nie pomocna, nie zainteresowana klientami. Gdy poprosiliśmy o podpowiedz to ta którą otrzymaliśmy przyszła z dużym opóznieniem i dotyczyła rozwiązanej już dużo wcześniej zagadki. Pani sama przyznała po wyjściu, że przeprasza, bo sobie poszła w czasie gry i nie wiedziała co się dzieje.
Strasznie szkoda, bo temat pokoju świetny i łatwy do adaptacji...

Overall rating: 3/10

Customer service: 1/10

Interior: 2/10

Difficulty: Easy

Niltalwen
Niltalwen

Wanderer
45 pts

14 reviews

Dziwny

12/15/18 | visit date: 7/27/18

Niltalwen 14 reviews

Mam bardzo mieszane myśli.
Z jednej strony wystrój pokoju był bardzo dopracowany, z drugiej strony klimatu powstania tam nie wyczułam za grosz.
Z jednej strony zadania ciekawe, z drugiej czasami nielogiczne, niespójne. Patrzyliśmy nieraz w osłupieniu na siebie z pytaniem w oczach "co autor miał na myśli".
Historycznie też tak sobie. Tzn nie trzeba znać historii, aby w tym pokoju się odnaleźć i rozwiązać zadania, ale jak się historię zna to te byki trochę rażą ;)
Pokój jest trudny, to na pewno. Doświadczone ekipy mogą mieć problem.
Ciekawe wyjście z pokoju, to na plus.
Obsługa ok. Niestety na minus lokalizacja w galerii handlowej, troszkę to psuje klimat.

Overall rating: 4/10

Customer service: 8/10

Interior: 4/10

Difficulty: Hard

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you