Escape room Stara Szafa

Stara Szafa

Lockme partner

Pokój finałowy mistrzostw Poland Escape 2019 W Waszym mieście od dawna krążą plotki o tajemniczym domu pana Ambrożego. Podejrzewacie, że to właśnie tam znaj... [więcej]

17

17 reviews

|

13

Warszawa: 13th place

|

Mazowieckie: 13th place

|

PL 69

Poland: 69th place

|

9.7/10

2-5 people

70' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Pokój finałowy mistrzostw Poland Escape 2019

W Waszym mieście od dawna krążą plotki o tajemniczym domu pana Ambrożego. Podejrzewacie, że to właśnie tam znajduje się sekretne przejście do legendarnej krainy. Chcąc zdobyć sławę i zaspokoić swoją dziennikarską ciekawość wchodzicie pod nieobecność gospodarza do jego domu, a poszukiwania zaczynacie od starego strychu. Czy uda Wam się przedostać na drugą stronę Szafy przed powrotem pana Ambrożego? Czy zdołacie dowieść istnienie innego świata i przedstawić na to dowody? Powodzenia!

Only polish version available

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

PolandEscape elimination room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Limited contact with other groups

Available game languages

Polish

Special offers

Pokonaj mistrzów Poland Escape

Pokonaj mistrzów Poland Escape

Odwiedź pokój Stara Szafa i porównaj się z mistrzami Poland Escape!Zmierzymy Wam czas przejścia części pokoju,która brała udział w mistrzostwach.Czy okażecie się szybsi niż najlepsze drużyny w Polsce?

Valid: 04.02-31.12

Offer rules: During this special offer the room is available in its special version

Address

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Other rooms in this place

Opening hours

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Owner’s data

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
NIP (tax identification number): 1182043061

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 17 reviews

Overall rating 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

17 reviews

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
172 pts

39 reviews

Narnia

2/23/20 | visit date: 2/22/20

Trusted review

tbednarczuk74 39 reviews

Oczywiście stara szafa kojarzy się z Narnią, a przejście przez nią dodaje dodatkowego smaku. Pokój bardzo ładnie dopracowany, zagadki interesujące i wciągające. Warto go odwiedzić

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Marcin K. 64
Marcin K. 64

Pioneer
176 pts

45 reviews

Wspomnie dzieciństwa ?

2/18/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

Marcin K. 64 45 reviews

Wspaniała premiera cudownego wieloetapowego pokoju, niespotykane kłódki, zagadki i rizwiazania, sama przyjemność z gry!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

188 reviews

Niech żyje Aslan! Niech żyje Narnia!

3/4/20 | visit date: 2/16/20

Trusted review

Włóczykij 188 reviews

Marzyliście kiedyś, by odwiedzić Narnię? Tak, tak, piszę o tej cudownej krainie, do której mała Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund przenieśli się za pośrednictwem przypadkowo odkrytej, starej, czarodziejskiej szafy.
My mieliśmy taką możliwość!

Wybraliśmy się do Świata Zagadek, gdzie czekała na nas ważna misja, ale i fantastyczna zabawa. Otóż jako dziennikarze mający ostatnio niemałe kłopoty (jak widzicie z pisaniem u mnie kiepsko ;)) otrzymaliśmy ostatnią szansę, by nie zostać zwolnionymi z pracy. Mieliśmy włamać się do domu pana Ambrożego, a następnie przynieść dowody na istnienie Narnii. Przyjemne z pożytecznym, czego chcieć więcej!

Bez wahania i bez większych trudności znaleźliśmy się w małym, przytulnym pokoiku profesora. Następnie, co prawda nie tak przypadkiem jak Łucja, ale z lekkim wysiłkiem udało nam się przedostać do bajecznego świata Narnii. Było pięknie i kolorowo, wszystkie zwierzęta nam pomagały (no może z wyjątkiem sów ;)) i można by rzec, że cały wszechświat nam sprzyjał cobyśmy jednak swojej roboty nie stracili.

Pokój jest bardzo ciekawy i klimatyczny. W czasie gry zmienia się atmosfera i za te urozmaicone klimaty oczywiście ogromny plus.

Room ma wiele nawiązań (zarówno zagadkowych jak i fabularnych) do powieści C.S. Lewisa oraz jej ekranizacji, co wielbiciele Aslana na pewno dodatkowo docenią! Sama cieszyłam się w niektórych momentach jak dziecko, delektując się tymi smaczkami.

Zagadki zróżnicowane, nieszablonowe. Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań znajdą w środku wiele kłódek i zadań manualnych, ale i fani elektroniki na pewno się nie zawiodą, a pozytywnie zaskoczą niektórymi rozwiązaniami. Kolejna świetna rzecz to właśnie kłódki- są po prostu genialne!

No i ostatni, ale równie ważny i fantastyczny element tego ER, to nasza przewspaniała Mistrzyni Gry. Jak sama stwierdziła, "buzia jej się nie zamyka" (podobnie zresztą jak i mi), a my uwielbiamy takie osoby.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

monika.kolodziej
monika.kolodziej

Pioneer
184 pts

117 reviews

Tajemnica pewnej szafy

2/8/20 | visit date: 2/8/20

Trusted review

monika.kolodziej 117 reviews

Na trzeci pokój tej ekipy czekałam, czekałam, czekałam i dziś miałam ogromną przyjemność przenieść się do świata Narnii, zagadek i ukrytych artefaktów. Bardzo duża dbałość o scenografię, przemyślane zagadki i to coś , że po wyjściu masz ochotę porozmawiać z właścicielami o ER. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów dobrze przemyślanych i perfekcyjnie wykonanych ER. Czekam na wasz 4 ER

View reports (1)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

75 reviews

Narnia naprawdę istnieje!

2/22/20 | visit date: 2/17/20

Dayman 75 reviews

I znajduje się w Markach ;)

Ile dokładnie czekaliśmy na ten pokój? Nikt tego nie zliczy! Wiedzieliśmy jedynie, że warto czekać, ponieważ ekipia Świata Zagadek nigdy nie zawodzi. Tak było i tym razem - Stara Szafa to przygodowy pokój na bardzo wysokim poziomie.

Stajemy przed wejściem do mieszkania Pana Ambrożego. Cel jest jeden: odnaleźć legendarną krainę! A co jak się nie uda? Tragedia! Wyrzucą nas z pracy ;) Zadanie nasze dodatkowo ma element, który jak na escape roomy jest dosyć niespotykany, co jest ciekawym urozmaiceniem. Fabuła wciąga, jako drużyna bardzo chcemy wypełnić naszą misję, a to już połowa sukcesu.

Dekoracje i klimat w Starej Szafie to połączenie wysoko jakościowych rekwizytów, ale też mniej spektakularnych elementów. Chociaż pokój nie jest po brzegi wypełniony dekoracjami, to wciąż zadowala oko i cieszy przez całą grę. Czy czuć w pokoju klimat Narni? Osobiście jestem słabą osobą do wypowiadania się na ten temat, jako że fanką książek o Narnii nie jestem i traktowałam pokój bardzej jako fajną przygodówkę. Dla osób, które czytały książki na pewno znajdą się smaczki, które je zadowolą. W pokoju są też elementy, które sprawiły, że wspólnie zakrzykneliśmy "ooooo, ale to jest fajne!"

Zagadkowo pokój stoi na wysokim poziomie. Część zagadek prosta, na rozwiązanie wpada sie od razu, nad innymi trzeba trochę pomyśleć, odrzucić inne możliwości. W naszym odczuciu Stara Szafa to bardzo przyjemny do przejścia pokój, który chociaż nie prowadzi za rączkę, to nie powinien też być niemożliwym do pobicia wyzwaniem dla grup początkujących. W Starej Szafie znajdziemy zagadki, do rozwiązania których przydadzą się różne umiejętności, więc nikt z drużyny nie będzie się nudził.

Obsługa jak zawsze powyżej skali. Dobrze, że przybyła następna grupa, bo zostalibyśmy w Świecie Zagadek do zamknięcia centrum handlowego (i to nie byłby pierwszy raz). Cały team wręcz wypełniony pasją do escape roomów. Bardzo nas cieszy, że są firmy, które wciąż się rozwijają i prezentują niezmiennie wysoki poziom od lat. Z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt! <3

Krótkie podsumowanie: polecamy pokój wszystkim fanom zagadek, niezależenie od poziomu zaawansowania, wieku, czy znajomości książek o "Narni". Jest cel, są fajne zagadki, są ładne dekoracje, jest świetna obsługa, więc czego chcieć więcej? Nic tylko biec odkryć tajemnicę Starej Szafy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

moai-pp
moai-pp

Globetrotter
246 pts

187 reviews

Bardzo dobry

4/2/20 | visit date: 2/16/20

moai-pp 187 reviews

Nie jest latwo oceniac pokoj po zrobieniu z grubsza 200.
A wlasciwie moze latwiej? ;-)
W kazdym razie: klimat bardzo fajny, obsluga mega, lamiglowki swietne. Klodki? Czegos takiego nie widzialem przez 200 pokoi.
Jakosciowo troche brakuje do najlepszych w Warszawie, ale wciaz Swiat Zagadek uwazam za Top10 warszawskich firm (i to sie nie zmienilo po przenosinach z Senatorskiej do Marek).
Reasumujac - koniecznie trzeba isc!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Agnieszka R. 9
Agnieszka R. 9

Scout
69 pts

40 reviews

Warto było czekać!

3/10/20 | visit date: 3/6/20

Agnieszka R. 9 40 reviews

Znając wcześniej doskonałe pokoje Świata Zagadek nie mogliśmy się doczekać Starej Szafy. W dniu odwiedzin emocje sięgnęły zenitu. Było doskonale! Świetna jak zawsze akcja, ciekawe wprowadzenie, doskonałe rozwiązania. Wielkie brawa dla obsługi.
Pokój jest wykończony bardzo starannie, wszystkie rozwiązania wymagają współpracy w zespole a scenografia pozwala się poczuć jak w prawdziwej Narnii.
Polecqamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Gęba
Gęba

Navigator
140 pts

34 reviews

Narnia!

2/21/20 | visit date: 2/20/20

Gęba 34 reviews

Pokój wyjątkowy! Najbardziej dopracowany i najlepszy ze wszystkich pokojów Świata Zagadek!
4 osoby w pokoju i każdy miał co robić! Zagadki bardzo przemyślane, dodatkowe rekwizyty też robią swoje ;) dbałość o wystrój i aspekty techniczne widoczne na każdym kroku!
Przeważnie mam tak, że jak zatrzymamy się na jakimś elemencie w pokoju i musimy poprosić o podpowiedź, to jestem lekko zły, że nie daliśmy rady rozwiązać konkretnej zagadki. Tutaj, czegoś takiego nie było! Mimo 2 podpowiedzi, bawiliśmy się przednio i każdy kolejny element pokoju cieszył niesamowicie!
Właściciele to mega pozytywni, zakręceni ludzie, którzy uraczyli nas długą rozmową pomiędzy pokojami oraz na samym końcu naszej przygody!
Bardzo polecam! Czekamy na kolejny pokój ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

patrycjanadwodna
patrycjanadwodna

Wanderer
31 pts

29 reviews

Co kryje szafa?

2/10/20 | visit date: 2/9/20

patrycjanadwodna 29 reviews

Również długo czekałam na wizytę w tym pokoju :) Co mogę powiedzieć? Zacznę od klimatu, który w takich tematycznych pokojach odgrywa dużą rolę - już po wejściu do pomieszczenia można było poczuć się jak w filmie - wystrój dalszej części gry mnie nie zachwycił. Co do zagadek - wszystkie były logiczne, na dobrym poziomie, myślę, że już bardziej dla grup z nieco większym stażem. Pokój bardzo ładny, estetyczny, ale zabrakło mi jednej ważnej rzeczy - efektu "wow" i czegoś, co w jakiś sposób by mnie zdziwiło. Mimo wszystko z czystym sumieniem mogę polecić ten pokój :) zwłaszcza fanom filmu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Blazej_bebetter
Blazej_bebetter

Navigator
104 pts

32 reviews

Ambroży zdemaskowany!

2/9/20 | visit date: 2/9/20

Blazej_bebetter 32 reviews

Ekipa Świata Zagadek dała radę pomimo wielkich oczekiwań. Poszliśmy we czwórkę, mamy 30 pokoi za sobą, ale mimo to poziom trudności przyjemnie zaskakuje. Nic nie jest proste i oczywiste. Wyszliśmy z małymi podpowiedziami 5 minut przed czasem więc zabawa jest doskonale wycyrklowana dla średnio zaawansowanych graczy. Wystrój? Widać pieczołowitość w wykonaniu scenografii oraz rekwizytów. Niektóre elementy widziałem pierwszy raz w życiu a i po grze się okazało, że zostały zakupione na drugim końcu świata. Gra jest przyjemna i z uśmiechem odblokowuje się kolejne sekrety krainy z zza starej szafy P. Ambrożego. A i jego oddech czuć na karku, gdyż należy się uwinąć zanim jegomość wróci by złapać włamywaczy. No i na końcu nie sposób nie wspomnieć o ekipie (obsłudze). Super sympatyczni ludzie i chętnie by się z nimi posiedziało dłużej, ale nie naduzywając gościnności opuscilismy lokal z myślą: "szkoda, że już wszystkie ich pokoje zobaczyliśmy".

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world