Escape room The Globe is not Enough

The Globe is not Enough

Lockme partner

Working in intelligence agency is kind of unpredictable. This time you work on the case of the extremally intelligent Doctor YES! You finally find his hideo... [więcej]

99

99 reviews

|

33

Warszawa: 33rd place

|

Mazowieckie: 34th place

|

PL 269

Poland: 269th place

|

8.3/10

2-7 people

60' minutes

Criminal

expierienced

Plot of the room

Working in intelligence agency is kind of unpredictable. This time you work on the case of the extremally intelligent Doctor YES! You finally find his hideout, where he planned to put his Diabolical plan into motion...


Room with a lots of ciphers and spy gadgets

https://www.youtube.com/watch?v=u8fVNU__ZSA

Our rooms are safe and have been chcecked by a fire secialist, all rooms are equipped with emergency buttons, and automaticly opening doors.

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Quest Hunt - Escape Room - Warszawa

ul. Wilcza 66/68 lokal 1a, Warszawa

Other rooms in this place

Price list

Monday to Friday at 17.00 - 140PLN per room,
Friday at 17.00 to Sunday - 160PLN per room

Opening hours

10.00 to 22.00 Every day

Owner’s data

Filip Szwejser - Pracownia Usług Niebanalnych
Grochowska 323/6
03-838 Warszawa
NIP (tax identification number): 9522000357

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 99 reviews

Overall rating 8.3/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 8.1/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

99 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Zostań szpiegiem na 60 minut!

1/31/16

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Quest Hunt po raz kolejny udowadnia, że potrafi przygotować ciekawą fabułę z odpowiednią aranżacją. W pierwszych minutach gry można czuć się delikatnie zawiedzionym, jednak zabawa zaczyna dopiero po krótkiej chwili :) Pójdziecie to się przekonacie:)

Polecamy dla grup które już odwiedziły w życiu przynajmniej kilka escape roomów!

Difficulty: Hard

Gęba
Gęba

Navigator
140 pts

37 reviews

My name is BOND!

2/16/20 | visit date: 2/10/20

Trusted review

Gęba 37 reviews

Pokój bardzo w porządku! Zagadki różnorodne, 4 osoby miały co robić :) Mimo, że widać upływ czasu bardzo podobał nam się wystrój oraz ogólny klimat pokoju. Jedynie wprowadzenie pozostawia troszkę do życzenia, można by trochę poprawić jakość ;) ale to drobny aspekt stylistyczny.
Zabrakło nam półtorej minuty do rekordu, co pozostawiło malutki niedosyt, ale zabawa była przednia! Niecodzienne rozwiązania niektórych zagadek i interakcja z rekwizytami!
POLECAM!

Overall rating: 9/10

Customer service: 7/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

mikolajpsyk
mikolajpsyk

Wanderer
44 pts

7 reviews

Dobry Escape room w centrum Warszawy

2/3/20 | visit date: 2/1/20

Trusted review

mikolajpsyk 7 reviews

Byliśmy w escape roomie Świat to za mało w 7 osób - generalne wrażenia bardzo pozytywne. Pokój ma sporo urozmaiceń pod względem rodzajów zagadek jak również ich stopnia trudności.

Overall rating: 8/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
122 pts

50 reviews

Powstrzymując doktora Yes

12/3/19 | visit date: 11/10/19

Trusted review

JediPrzemo 50 reviews

"Świat to za mało" pozostawił nas z dość mieszanymi uczuciami. Z jednej strony wygląd pokoju był poprawny, ale czasem widac było jego budżetowość. Niekóre elementy już były mocno zużyte i poszarpane i niby to może się zgadzać z fabułą, ale mam wrażenie, że bardziej tu jednak chodziło o lata eksploatacji. Znajdziemy tu całkiem sporo elektroniki, ale też nie wywołuje ona efektu "wow", choć może to kwestia, że jesteśmy juz doświadczona ekipą. Męcząca była zbyt głośna muzyka, która czasem potrafiła naprawdę głośno ryknąć i skutecznie nas zagłuszała.

Zagadki były rozmaite: kłódki, szyfry, zamki, trudno dostępne obszary i spostrzegawczość. Twórcy starali się żebyśmy korzystali z całego pokoju a nie tylko z [spojler]. Niestety widać było, że ER był przygotowywany w pośpiechu, ponieważ jedna ze skrytek była od początku otwarta i straciliśmy trochę czasu na jej rozwiązywanie, gdyż nie wiedzieliśmy, że tak nie powinno być. Z pokoju wyszliśmy w trzy osoby na styk z czasem.

Obsługa była bardzo zajęta, ponieważ jedna pani musiała obsługiwać jednocześnie 2 lub 3 pokoje, stąd był problem z długim oczekiwaniem na podpowiedzi. Nie pomagał też brak podsłuchu w pokoju, więc mistrzyni gry musiała się domyślać na jakim etapie jesteśmy.

Overall rating: 6/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Panda Express
Panda Express

Globetrotter
255 pts

72 reviews

Prosty, ale fajny

11/4/19 | visit date: 10/19/19

Panda Express 72 reviews

Wystrój pokoju nie zachwyca, ale jest spójny i wpisany w fabułę. Wygląd udało się nadrobić zagadkami, które są ciekawe i wymagają nie tylko myślenia, ale również spostrzegawczości i zwinności.
Udało nam się wyjść sporo przed czasem, ale mimo to bardzo dobrze się bawiliśmy.
Obsługa bardzo miła i pomocna.
Dobry pokój dla osób zaczynających przygodę z ER.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

dominik.gubrynowicz
dominik.gubrynowicz

Newbie
14 pts

3 reviews

Trudny ale świetny!

11/11/19 | visit date: 11/8/19

dominik.gubrynowicz 3 reviews

Pokój zdecydowanie dla bardziej doświadczonych bywalców escape-roomów. Niebanalne zagadki tworzące jedną, spójną i logiczną całość w połączeniu z sympatycznym wystrojem, oraz zaskakującymi mechanizmami pozwalają wczuć się w klimat i ponieść fabule. Jak w przypadku innych pokoi QuestHunt był to z pewnością świetnie spędzony czas!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Angelika F.
Angelika F.

Scout
56 pts

8 reviews

Bond James Bond

7/31/19 | visit date: 7/15/19

Trusted review

Angelika F. 8 reviews

Dwie dziewoje walecznie postanowiły zmierzyć się z zadaniem rozwiązania tego pokoju. Udało nam się i bawiłyśmy się przednio. Wystrój początkowo może wydawać się mało zachwycający jednak z kolejnymi etapami gry dostrzega się jak bardzo przemyślanym posunięciem był ów początek. Z każdą zagadką robi się coraz ciekawiej i niewątpliwie szybko można się wczuć w atmosferę szpiega ratującego świat. Zagadki są dosyć zrozumiałe, ale nie tak od razu oczywiste, więc mogę stwierdzić, że zarówno nowe osoby, jak i bardziej doświadczeni gracze sobie poradzą i będą zadowoleni z tego pokoju. Jedynym minusem jest to, że nie każda zagadka była dobrze oznakowana, może to kwestia wprowadzenia, które było dosyć krótkie, ale zatrzymałyśmy się przy jednej zagadce ze względu na to, że zwyczajnie nie wiedziałyśmy czy jest ona częścią gry, czy nie, a nie chciałyśmy niepotrzebnie robić bałagan. Dodatkowo widać było, że osoba obsługująca grę ewidentnie spieszyła się przez co podpowiedzi dosyć niechciane i niepotrzebne pokazywały się na naszym ekranie. W pewnym momencie po prostu przestałyśmy zwracać uwagę na ekran. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż czas przez większość gry w ogóle się nie zmieniał. Na koniec też nie zostaliśmy dobrze "odprawieni". Zdaję sobie sprawę z tego, że godzina była późna i do domu czas, ale nie było to dość zachęcające do powrotu, choć pokój naprawdę nam się spodobał.
Pokój warty polecania, a co do game mastera no cóż rozumiem, że każdy może mieć zły dzień :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 6/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Naboki
Naboki

Scout
50 pts

7 reviews

00 i w sumie 7

6/23/19 | visit date: 6/20/19

Trusted review

Naboki 7 reviews

Był to nasz pierwszy pokój tego dnia i początek urodzinowej wycieczki znajomych po ER. Po małych perypetiach z drzwiami wejściowymi i szybkim wprowadzeniu w zasady przeszliśmy do pokoju. No i tutaj mogę od razu powiedzieć – nie jesteśmy w żadnym razie pedantami, ale ten pokój wymaga gruntownego odświeżenia i po prostu wymiany niektórych rekwizytów na mniej zużyte (niby to opinia o samym pokoju, ale w poczekalni też przydałoby się wymienić fotel i kanapy na mniej odrapane). Jestem w stanie zrozumieć chęć budowania odpowiedniego klimatu, któremu nie mam nic do zarzucenia, rodem z początku lat 60 (przynajmniej film Doktor No jest z tego okresu), ale... rzeczy powinny być/wyglądać na stare, ale nie zużyte.
Zostawmy to jednak i przejdźmy do zagadek. Zagadki dla nas były dosyć proste, ponieważ przeszliśmy pokój w ok. 34 minuty bez podpowiedzi (wg „Mistrzyni Gry” rekord), ale jesteśmy dosyć doświadczoną ekipą, więc pokój uznaje za średni poziom trudności. Kilka zagadek i rozwiązań zaskoczyło nas bardzo pozytywnie (zwłaszcza jeden z gadżetów), więc jeżeli chodzi o samą zabawę i rozwiązywanie zagadek – polecam. Za Lockme 7: „Ten pokój był dobry - wszystko działało jak należy i nie mamy na co narzekać”, ale nie było efektu WOW no i minusik za to zużycie.
Podsumowując: pokój dobry, tematyka może i ograna, ale wciągająca i ciekawie poprowadzona, wymaga odświeżenia, ale jak komuś to nie przeszkadza (tak jak dla nas liczy się zabawa), to może się skusić. Sama obsługa pokoju bez zarzutu, ale obniżone za bałagan w poczekalni. O ile zepsute drzwi wejściowe i zużyte meble to nie jest wina obsługi, o tyle siano na całej wykładzinie w poczekalni (jest tam klatka z uroczym chomikiem), gdy obok stoi odkurzacz, to już niedopatrzenie i lekko nas zraziło na wejściu.

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

JacM
JacM

Wanderer
42 pts

39 reviews

Jak zostaliśmy agentami

1/9/19 | visit date: 1/8/19

JacM 39 reviews

Druga nasza wizyta w Quest Hunt i niestety na jakiś czas ostatnia, bo Królik podobno dla początkujących i młodych. Szkoda, bo wielka przyjemność. Pokój znakomicie opracowany i przemyślany. Kolejne pomieszczenia jak w dobrym sensacyjnym filmie - zwiększają napięcie. Fajne zagadki, porównując go z Odyseją, nam szło się łatwiej - ale to kwestia gustu. Zapamiętamy Quest Hunt jako miejsce przygotowane przez kogoś z pasją - ciekawe, nietuzinkowe, mądre. Kto nie był - powinien zajrzeć!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 10

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero