Escape room Space Wars

Space Wars

closed

Two years passed since Lancer 19A, disappeared & the War for the Galaxy Control, has became a War to Protect our Planet from invasion. Lancer 19A was the... [więcej]

Room closed

3-7 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Two years passed since Lancer 19A, disappeared
& the War for the Galaxy Control, has became a War to Protect our Planet from invasion. Lancer 19A was the bastion of Earth’s Battle Space Fleet, when mysteriously, its trace got lost…until last week, where the trace reappeared! Lancer was spotted in the middle of an Asteroid Field and you are the team that EBSF, is sending you inside a space capsule, to retrieve the spaceship, investigate the reasons of its disappearance & fly safely back to Earth!

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

GAME OVER Escape Rooms - Warszawa - Warszawa

ul. Garażowa 5
02-651 Warszawa

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 5 reviews

Overall rating 7.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

5 reviews

moai-pp
moai-pp

Globetrotter
246 pts

187 reviews

Fajny kosmos

11/11/19 | visit date: 10/3/19

moai-pp 187 reviews

Jeden z czterech pokoi w tej lokalizacji i musze przyznac, ze wszystkie 4 robia bardzo dobra robote: jakosc wykonania na wysokim poziomie, lamiglowki zroznicowane, wszystko spojne i pasuje do fabuly - naprawde kawal dobrej roboty!
Troche szkoda, ze pokoj jest 3-osobowy, ale dzieki kreatywnosci obslugi dalismy rade we dwoch z niewielka pomoca ;-)
A obsluga nie dosc, ze kreatywna, to do tego mega przyjazna i znajaca sie na rzeczy - czego chciec wiecej? :-)
Zdecydowanie warto odwiedzic!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Dziś w bardzo bardzo bardzo odległym od SW świecie.

3/31/19 | visit date: 3/31/19

lukwych l. 266 reviews

Ta recenzja będzie specyficzna z kilku powodów. Po pierwsze jest jedną z czterech dotyczących pokoi w warszawskim GameOver i z góry uprzedzam wszystkie będą bardzo podobne, bo opinie, sugestie, uwagi itp. są zbliżone. Po drugie pisana jest na gorąco, czego zazwyczaj unikam, ale tym razem robię wyjątek, bo uważam, że jest to konieczne. Po trzecie wreszcie zacznę bardzo nietypowo, bo od opisu okoliczności naszej wizyty i samokrytyki. Niedzielny poranek to słaba pora na wizyty w ER, zwłaszcza po zmianie czasu na letni. 4 pokoje na raz, jeden po drugim, nawet z doświadczeniem, zazwyczaj nie są dobrym pomysłem. Uciekanie z migreną i bólem brzucha w drużynie może powodować roztargnienie i łatwiejszą irytację. Zabieranie nieletnich do pokoju 16+ też może mieć wpływ na kiepski "flow" i niewłaściwy odbiór pokoju. Jeżeli uważasz, że te argumenty mogły sprawić, że moja opinia jest niesprawiedliwa, to nie czytaj dalej.

Skoro nadal czytasz to wiedz, że mamy na koncie ponad 200 pokoi (dzieciaki około 150), maratony po 4 pokoje dziennie to dla nas pikuś (nasz rekord to 8 bydgoskich ER i na koniec były chęci na kolejny), złe samopoczucie trafiało się nam wielokrotnie i nigdy nie wpłynęło na opinie, a dzieciaki najbardziej przestraszone i w efekcie psujące wrażenia były w Grobowcu Smoka (czyli raczej familijnym pokoju). Przejdźmy jednak do opinii o samym pokoju.

Fabuła niby jest, ale nawiązań do Gwiezdnych Wojen praktycznie brak. To równie dobrze mógłby być dowolny inny temat s-f. Wystrój na wysokim poziomie, ale miałem poczucie przerostu formy nad treścią. W SW króluje plastik i w efekcie zamiast sporej liczby fajnych bajerów mamy "puste" ściany. Zagadek jest dosłownie kilka, ale są ciekawe (zwłaszcza ostatnia). Jedna nie jest jednoznaczna (choć właściwe rozwiązanie jest oczywiste w zestawieniu z drugim). Niestety kolejny raz duża przestrzeń plus mała liczba elementów i zagadek równa się poczucie pustki. Obsługa/właściciele są sympatyczni i gadatliwi, pozytywnie nastawieni do klientów, ale bardzo słabo zorientowani w temacie ER. Brak doświadczenia jest zrozumiały, ale pewnych niedociągnięć można było łatwo uniknąć. Nie wiem jakie były grupy testowe i czy ich uwagi zostały uwzględnione, ale potencjał jest raczej zmarnowany. Ogólnie pokój w obecnej formie na pół godziny gdyby nie upierdliwość/czasochłonność kilku zadań. Jeżeli dodatkowo spojrzymy na to przez pryzmat ceny (płatne od osoby!) to narzuca się stwierdzenie użyte dziś przez znajomego - "skok na kasę". Dlatego proszę zagłosujcie portfelami i zrezygnujcie z wizyty w GameOver do czasu znaczącej poprawy pokoi (scenariusz plus zagadki) lub równie znaczącej obniżki cen. Co mam nadzieję nastąpi szybko (trzymam kciuki za właścicieli), bo to mogą być naprawdę świetne pokoje.

Overall rating: 5/10

Customer service: 8/10

Interior: 4/10

Difficulty: Very easy

Karol Przybyła
Karol Przybyła

Newbie
12 pts

2 reviews

Space Wars

9/4/19 | visit date: 8/31/19

Karol Przybyła 2 reviews

Mój drugi pokój tego dnia. Po wizycie w Maniaku była to zupełna odmiana. Z ciemnej piwnicy do statku kosmicznego. Poziom trudności trochę łatwiejszy, ale trzeba było przestawić myślenie na inne tory. Opcja z grą wideo i strzelaniem do asteroidów - jak powrót do dzieciństwa i Amigi ;). Nie jestem fanem sci-fi, ale było spoko.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Lech O.
Lech O.

Navigator
123 pts

43 reviews

Star Trek

5/4/19 | visit date: 5/3/19

Lech O. 43 reviews

Pokój bardziej w klimacie serialowego Star Treka niż SW.
W trakcie gry czułem się bardziej jak na planie zdjęciowym serialu, niż w statku kosmicznym ale bardzo mi to odpowiadało.
Zagadki bardzo proste wiec pokój raczej dla mniej doświadczonych graczy. W 3 niezbyt doświadczone osoby bez podpowiedzi wyszliśmy w 35min. Mimo, że lubię wyzwania intelektualne nie przeszkodziło mi to się świetnie bawić.
Genialny na początek przygody z ER, dla dzieci albo grup, które bardziej skupiają się na dobrej zabawie, niż ambitnych łamigłówkach.

Obsługa 12/10 - po grze ponad godzinę rozmawialiśmy o ERach i nie tylko.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very easy

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world