Escape room Maniak. Zabawmy się

Maniak. Zabawmy się

You wake up in the dark, something feels terribly wrong. Your fears are realized when you hear a voice saying “I want to play a game”. You’re sitting in the... [więcej]

11

11 reviews

|

54

Warszawa: 54th place

|

Mazowieckie: 57th place

|

PL 328

Poland: 328th place

|

7.8/10

2-7 people

60' minutes

Horror

intermediate

Plot of the room

You wake up in the dark, something feels terribly wrong. Your fears are realized when you hear a voice saying “I want to play a game”. You’re sitting in the case of Jigsaw and you know that everything is against you. Your one and only chance to survive is to follow his crazy missions and find the right time to escape! The time is running…

Additional information

You can play in English here

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

GAME OVER Escape Rooms - Warszawa - Warszawa

ul. Garażowa 5
02-651 Warszawa

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 11 reviews

Overall rating 7.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

11 reviews

Blazej_bebetter
Blazej_bebetter

Navigator
104 pts

29 reviews

Bardzo fajny pokój w klimacie znanego horroru.

12/27/19 | visit date: 12/3/19

Blazej_bebetter 29 reviews

Byliśmy we czwórkę. Wyszliśmy z kilkoma podpowiedziami. Pokój bardzo ładnie wykonany. Wystrój super. Troche surowy ale pasujący do klimatu. Wiecej nie było trzeba. Zagadki dość trudne. Jedna nie bardzo logiczna. Rewelacyjne wprowadzenie. Wybralismy wersję trudniejszą, co było świetnym wyborem. Jest kilka oryginalnych elementów. Obsługa bardzo fajna. Ogólnie polecam ten pokój.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

moai-pp
moai-pp

Globetrotter
246 pts

187 reviews

Bardzo fajny pokoj

11/11/19 | visit date: 10/1/19

moai-pp 187 reviews

Jeden z czterech pokoi w tej lokalizacji i musze przyznac, ze wszystkie 4 robia bardzo dobra robote: jakosc wykonania na wysokim poziomie, lamiglowki zroznicowane, wszystko spojne i pasuje do fabuly - naprawde kawal dobrej roboty!
Do tego mega przyjazna i znajaca sie na rzeczy obsluga - czego chciec wiecej? :-)
Zdecydowanie warto odwiedzic!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

pcikontakt
pcikontakt

Newbie
22 pts

5 reviews

Maniak

3/5/20 | visit date: 1/8/20

pcikontakt 5 reviews

Pokój klimatyczny, surowy. Wprowadzenie - dla początkujących escaperoom'owców pewnie mega, dla tych bardziej "oblatanych" - ok.
Same zagadki były ciekawe, w klimacie, aczkolwiek, w pewnym momencie obsługa musiała podpowiedzieć jak rozwiązać zagadkę - ze względu na "zużycie" rekwizytu.

Pokój odwiedziliśmy w 4 osoby, wg mnie, za dużo jak na liczbę zagadek dla osób zaawansowanych.
Po rozwiązaniu ostatniej zagadki zdziwienie, że... już koniec :)

Pokój ciekawy, aczkolwiek pozostawił pewien niedosyt. Ogólnie polecamy zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze. 8/10

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

GiorgioGio
GiorgioGio

Globetrotter
230 pts

86 reviews

No. 79 - GAME OVER

7/10/19 | visit date: 6/8/19

GiorgioGio 86 reviews

Na wstępie powiem że bardzo mi przykro że opinia jest taka a nie inna, bo wybierając się do Game Over liczyliśmy na 2 świetne pokoje. Niestety na oczekiwaniach się skończyło. A szkoda, wielka szkoda bo pokoje które odwiedziśmy mają duży potencjał. Maniak rozpoczyna się zgodnie z oczekiwaniami. Jest mroczno, strasznie - tak jak miało być. Niestety pokój "naładowany" kłódkami, wszędzie ich pełno. Nie zawsze są złe, ale kłódka na kłódce to nie najlepsze rozwiązanie. Szczególnie moment gdy masz odpowiedź a nie wiesz do której jest kłódki...

Overall rating: 6/10

Customer service: 8/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Answer of company GAME OVER Escape Rooms - Warszawa

Dziękujemy za grę w naszym pokoju. Zasadniczo nie komentujemy opinii, gdyż każdy ma prawo do subiektywnej oceny wszystkiego. W tym jednak przypadku padło zdanie o liczbie kłódek oraz o tym, że mając rozwiązanie nie wiadomo, do której kłódki je zastosować.
Na 16 zagadek rozłożonych na 35m2 powierzchni 7 jest z kłódkami. Jeżeli znana jest odpowiedź, to nie ma możliwości pomylenia albo zgadywania kłódki, bo kłódka jest albo 3 albo 4 cyfrowa albo na klucz a kolejnych kłódek (o takich samych parametrach) w momencie posiadania kodu albo klucza do kłódki gracze nie widzą.
Pozdrawiamy
Zespół Salonu GAME OVER Escape Rooms - Warszawa

klaudiabajda
klaudiabajda

Scout
90 pts

24 reviews

Zabawny się...

6/20/19 | visit date: 6/16/19

klaudiabajda 24 reviews

Odwiedziliśmy inny podobny pokój i może stąd niższa ocena. Polecamy najpierw odwiedzić ten pokój aby wczuć się w klimat, potem można pójść level wyżej i odwiedzić Ultimatum. Pokój sam w sobie jest tajemniczy i mroczny ale... Brakowało adrenaliny. Zdecydowanie zwiększyło by to range pokoju. Firma zapowiada się obiecująco. Planuje ich jeszcze odwiedzić.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Angelika F.
Angelika F.

Scout
56 pts

8 reviews

Gra się rozpoczęła...

7/15/19 | visit date: 7/14/19

Angelika F. 8 reviews

W słoneczny i wielce nudny niedzielny poranek postanowiliśmy z rodzinką znaleźć jakąś rozrywkę. Spragnieni wrażeń zdecydowaliśmy się na escape room. W ten oto sposób niczego niespodziewająca się rodzinka wylądowała w ciemnym pokoju szukając wskazówek pozostawionych przez Maniaka, licząc na ucieczkę w ciągu 60 minut. Udało nam się wyjść i to nawet przed czasem i niewątpliwie dobrze się bawiliśmy. Jednak baba nie jest babą jak się do czegoś nie przyczepi. Moi rodzice byli w ER po raz pierwszy, ja natomiast mam pewne doświadczenie w tej zabawie przez co przyznam musiało być trudno sklasyfikować nas w kategorii "jak dużo im pomóc", czy też "jak trudne to ma być". Moi rodzice mieli zdecydowanie więcej frajdy, choć nawet oni zwrócili uwagę na pewne nieścisłości, przy niektórych zagadkach. Bez zbędnego spoilerowania, moim zdaniem jedna z ostatnich zagadek była trochę myląca i osoby będące w tym pokoju pewnie nawet wiedzą, o którą chodziło.
Inną kwestią jest to, że podpowiedzi moim zdaniem były trochę zbyt pochopne. Poprosiliśmy, by pytać czy można coś podpowiedzieć, jeśli będziemy wyglądać jakby już żadnej nadziei w nas nie było. Zamiast tego otrzymaliśmy jedno pytanie czy coś pomóc i praktycznie odpowiedź na zagadkę na tacy. Wyglądało to wręcz momentami tak, że zaczynaliśmy rozwiązywać zagadkę myśląc co tu zrobić i bez ostrzeżenia słyszymy odpowiedź. Psuło to trochę nastrój, choć było widać, że Game Master bardzo się stara i choć moi rodzice docenili to, że był taki pomocny, bo jednak byli w ER pierwszy raz, to dla mnie było to trochę "psujzabawa".
W pokoju jest dużo kłódek, ale moim zdaniem są one na tyle strategicznie rozłożone, że nie odczuwa się ich jako minus. Zagadki są łatwiejsze i trudniejsze, myślę, że spokojnie można się wybrać do tego pokoju i jako początkująca drużyna, jak i bardziej doświadczeni gracze. Są elementy, które mogą zaskoczyć, nawet może trochę przestraszyć, ale nie jest to pokój zarezerwowany tylko dla fanów horrorów. Podobał mi się sam wystrój, był przemyślany i dopracowany tak, by wręczyć nam jak najwięcej wrażeń. Ogólnie polecam ten pokój i myślę, że jak na ER, który otworzył się dosyć niedawno jest on na dobrej drodze, by stać się jednym z lepszych.
Na pewno pójdę zobaczyć jeszcze inne pokoje w tym ER i polecę znajomym by również poszli je odwiedzić :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Chciałem zagrać w grę

3/31/19 | visit date: 3/31/19

lukwych l. 266 reviews

Ta recenzja będzie specyficzna z kilku powodów. Po pierwsze jest jedną z czterech dotyczących pokoi w warszawskim GameOver i z góry uprzedzam wszystkie będą bardzo podobne, bo opinie, sugestie, uwagi itp. są zbliżone. Po drugie pisana jest na gorąco, czego zazwyczaj unikam, ale tym razem robię wyjątek, bo uważam, że jest to konieczne. Po trzecie wreszcie zacznę bardzo nietypowo, bo od opisu okoliczności naszej wizyty i samokrytyki. Niedzielny poranek to słaba pora na wizyty w ER, zwłaszcza po zmianie czasu na letni. 4 pokoje na raz, jeden po drugim, nawet z doświadczeniem, zazwyczaj nie są dobrym pomysłem. Uciekanie z migreną i bólem brzucha w drużynie może powodować roztargnienie i łatwiejszą irytację. Zabieranie nieletnich do pokoju 16+ też może mieć wpływ na kiepski "flow" i niewłaściwy odbiór pokoju. Jeżeli uważasz, że te argumenty mogły sprawić, że moja opinia jest niesprawiedliwa, to nie czytaj dalej.

Skoro nadal czytasz to wiedz, że mamy na koncie ponad 200 pokoi (dzieciaki około 150), maratony po 4 pokoje dziennie to dla nas pikuś (nasz rekord to 8 bydgoskich ER i na koniec były chęci na kolejny), złe samopoczucie trafiało się nam wielokrotnie i nigdy nie wpłynęło na opinie, a dzieciaki najbardziej przestraszone i w efekcie psujące wrażenia były w Grobowcu Smoka (czyli raczej familijnym pokoju). Przejdźmy jednak do opinii o samym pokoju.

Najmocniejszy pokój kilmatycznie i to w obu znaczeniach. Niestety blednie w zestawieniu z ostatnio odwiedzonym Ultimatum. Wystrój ciekawy, poczucie brudu oddane całkiem dobrze (było czyściutko, ale dotykaliśmy wszystkiego z zawahaniem), zabrakło mi jedynie wszechobecnych w filmie "śmieci i gratów". Niestety z zagadkami było już gorzej. Znów było nieintuicyjnie (a wystarczyło zgodnie z duchem filmu wpleść je w fabułę). Na szczęście były zaskoczenia, choć żadnego wielkiego WOW. Zabrakło mi też wielkiego finału. Obsługa/właściciele są sympatyczni i gadatliwi, pozytywnie nastawieni do klientów, ale bardzo słabo zorientowani w temacie ER. Brak doświadczenia jest zrozumiały, ale pewnych niedociągnięć można było łatwo uniknąć. Nie wiem jakie były grupy testowe i czy ich uwagi zostały uwzględnione, ale potencjał jest raczej zmarnowany. Dla mnie to najlepszy pokój w GameOver, ale mogło i powinno być lepiej. Jeżeli dodatkowo spojrzymy na to przez pryzmat ceny (płatne od osoby!) to narzuca się stwierdzenie użyte dziś przez znajomego - "skok na kasę". Dlatego proszę zagłosujcie portfelami i zrezygnujcie z wizyty w GameOver do czasu znaczącej poprawy pokoi (scenariusz plus zagadki) lub równie znaczącej obniżki cen. Co mam nadzieję nastąpi szybko (trzymam kciuki za właścicieli), bo to mogą być naprawdę świetne pokoje.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Mruffka
Mruffka

Pioneer
213 pts

42 reviews

Ucieknij albo zostań na zawsze...

4/28/19 | visit date: 4/9/19

Mruffka 42 reviews

Zdarzyło Ci się, że urwał Ci się film?
Największą niespodzianką wtedy może być to, gdzie się obudzisz...

Otwierasz oczy, nie wiesz gdzie jesteś, trudno Ci się ruszyć...
Próbujesz sobie przypomnieć co się stało, jakie było Twoje ostatnie wspomnienie, jak znalazłeś się TUTAJ...
Rozglądasz się wokół, starasz się dostrzec jakieś szczegóły.
To nie jest przyjazne miejsce... jakaś rudera... w mroku zaczynasz dostrzegać niejasne kształty.
Ktoś, kto Cię tu wpakował na pewno nie miał dobrych zamiarów.

Nagle słyszysz głosy i rozpoznajesz swoich przyjaciół. Z jednej strony oddychasz z ulgą, z drugiej czujesz żal, że wpakowali się w kłopoty razem z Tobą.
Postanawiasz się skupić i jednocześnie mobilizujesz energię i umysł. RAZEM na pewno uda Wam się stąd wydostać...
Ale od czego zacząć??

Przyznaję, że Maniak z opisu wydał mi się bardzo intrygującą propozycją i nie rozczarował mnie. Po Kubie Rozpruwaczu obawiałam się, że scenografia może być zbyt sterylna, jednak efekt mrocznego pomieszczenia został oddany doskonale. Zagadki logiczne, wymagające spostrzegawczości, ciekawe i różnorodne. Jest też element zaskoczenia.
Pokój ma kategorię "horror", choć moim zdaniem to raczej thriller i to taki, na który mogą się spokojnie wybrać osoby, które nie są gotowe na naprawdę mocniejsze przeżycia, albo nie lubią się bać, a chciałyby przeżyć przygodę z dreszczykiem. Pokój może być też bardzo dobrą wprawką przed czymś mocniejszym.

Nam udało się uciec. No cóż, w naszej ucieczkowej karierze mieliśmy już do czynienia z różnymi szaleńcami, mordercami i psychopatami, więc już trochę wprawy mamy. Poszło nam nawet względnie gładko, gdzieś tam trochę tylko zawiodła nas spostrzegawczość. Maniak troszkę nam pomógł, liczył pewnie, że dalej polegniemy...
I chociaż wizyta u Maniaka to naprawdę bardzo ciekawa propozycja na udany wyskok z przyjaciółmi, to jednak musisz pamiętać, że Maniak nie był zadowolony, że udało nam się uciec. W stosunku do Ciebie i Twojej ekipy może być bardziej bezwzględny... Oby następne ofiary nie natknęły się na Wasze wyschnięte szkieleciki ;)

I co... odważysz się stawić czoło Maniakowi??

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Wiktoria R. 2
Wiktoria R. 2

Newbie
12 pts

2 reviews

Super przygoda

4/8/19 | visit date: 4/8/19

Wiktoria R. 2 2 reviews

Pokój przemyślany z zróżnicowany z nowym wcześniej niespotukanym sposobem przekazywania podpowiedzi. Właściciele bardzo mili i widać ze zaangażowani w prowadzenie i ulepszanie pokoi.
Zachęcam do odwiedzenia pokoju

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Karol Przybyła
Karol Przybyła

Newbie
12 pts

2 reviews

Maniak jest super!

9/4/19 | visit date: 8/31/19

Karol Przybyła 2 reviews

Pierwszy raz w escape roomie i byłem zdziwiony, że nie jest to obskurny magazyn/piwnica :). Miałem przyjemność skorzystać z dwóch pokoi i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony różnorodnością zagadek oraz profesjonalizmem obsługi i samego miejsca. Super zabawa, polecam :). Jeśli chodzi o pokój Maniaka - to był to super klimat, mrocznie, wilgotno, straszno. Zupełnie jak w filmie Piła, tylko lepiej, bo na żywo ;).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle