Escape room Dom Śmierci

  Dom Śmierci

  suspended

  UWAGA! Oficjalnie informujemy, że system rezerwacji został wstrzymany na okres zimowy. Od dnia 01.12.2019 scenariusz jest nieczynny ze względu na brak ogrzew... [więcej]

  66

  66 reviews

  |

  62

  Warszawa: 62nd place

  |

  Mazowieckie: 67th place

  |

  PL 491

  Poland: 491st place

  |

  9.6/10

  2-4 people

  120' minutes

  Horror

  intermediate

  Plot of the room

  UWAGA!
  Oficjalnie informujemy, że system rezerwacji został wstrzymany na okres zimowy. Od dnia 01.12.2019 scenariusz jest nieczynny ze względu na brak ogrzewania co znacząco wpływa na jakość rozgrywki. Nocni mieszkańcy Domu Śmierci zapadli w zimowy sen, gdy tylko się obudzą zmierzycie się z ich siłami.

  Na pierwszy rzut oka jest to zwykły dom. Jego wnętrze kryje jednak wiele zagadek i nieodkrytych tajemnic. To tutaj w latach dziewięćdziesiątych doszło do licznych zbrodni związanych ze składaniem ofiary przez zamieszkującą ten dom tajemniczą rodzinę. Na budynek w Falenicy natrafiła grupa ciekawych studentów, którzy jako pasjonaci zjawisk paranormalnych postanowili wejść do środka i zmierzyć się z własnymi słabościami. Duch to nie jedyna zagadka, która czeka przybyszów.

  Dom Śmierci jest opuszczonym budynkiem, w którym spotkać można duchy osób zmarłych podczas składania ofiar. Po zmroku uwydatnia się przerażający klimat prosto z horroru. Oni budzą się wraz z ciemnością i chcą pokazać ci prawdziwy bieg wydarzeń z przeszłości. Chcą, byś usłyszał. Chcą, byś zobaczył.
  Dom Śmierci jest pierwszym obiektem na terenie Warszawy, w którym gra odbywa się na ok. 800 m2.

  Odwiedź Dom Śmierci i rozwiąż największą tajemnicę tego miejsca. Uważaj jednak, by nie zostać tam na zawsze i nie stać się samemu tą tajemnicą...

  Additional information

  Card payment on visit

  From 18 years old

  Not suitable for pregnant women

  Not suitable for people with claustophobia

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Available game languages

  Polish

  Address

  Creepy Story - Warszawa Falenica

  Regionalna 8
  Warszawa

  Price list

  300 zł

  Opening hours

  15:00-23:00

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 66 reviews

  Overall rating 9.6/10

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 10.0/10

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 9.9/10

  75

  60

  45

  30

  15

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Hard

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  66 reviews

  Mary&Monter
  Mary&Monter

  Pioneer
  216 pts

  67 reviews

  Sprawdź, co skrywa ten Dom

  11/20/19 | visit date: 11/16/19

  Mary&Monter 67 reviews

  Potrzebowaliśmy dużej dawki emocji i Dom Śmierci zdecydowanie zaspokoił nasze potrzeby. Było to coś zupełnie nowego, to już nie pokój, a cały dom. Chyba każdy miał sytuację, że przechodząc obok opuszczonego budynku, pomyślał, że ciekawie byłoby wejść do środka. Teraz jest okazja, idźcie i sprawdźcie, co kryje każdy kąt.
  Zagadki są liniowe, ale jest ich dużo. Naprawdę jest co robić i żeby wyjść o czasie nie można za bardzo się zaciąć-lepiej wziąć podpowiedź.
  Jeśli chodzi o obsługę, nie mamy się do czego przyczepić. Dostaliśmy od Pani ciekawe sugestie, jakie ER warto dowiedzieć i na pewno to wykorzystamy. :) Śpieszcie się, aby odwiedzić Dom Śmierci, bo otwarty jest tylko do końca listopada!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Very hard

  Sabina Z.
  Sabina Z.

  Scout
  68 pts

  30 reviews

  EscapeHouse

  12/28/19 | visit date: 11/2/19

  Sabina Z. 30 reviews

  Tego szukałam odkąd zaraziłam się pasją do escape roomów! Ba, to nie jest escape room, to escape house, a nawet i więcej! Dodatkowo połączenie z klimatem domu strachów to dla mnie strzał w dziesiątkę. Naprawdę polecam, niezapomniane wrażenia, wreszcie brak niedosytu, że to już, koniec gry, a ledwo co się zaczęła. Nawet więcej, gra zaczęła się szybciej niż myślałam! Z rozwiązywaniem zagadek szło nam różnie, może trochę sparaliżował nad strach :) Oby więcej takich miejsc, czekam z niecierpliwością na kolejne scenariusze!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Zabójcze Pandy
  Zabójcze Pandy

  Scout
  89 pts

  63 reviews

  Fajny, ale nie aż tak

  9/28/19 | visit date: 8/24/19

  Zabójcze Pandy 63 reviews

  130/3

  Mieliśmy duże oczekiwania, ale trochę się zawiedliśmy. Być może dlatego że nie byliśmy tu po zmroku, co ponoć dodaje bardzo dużo klimatu. Pomysł bardzo fajny, ale zagadki raczej średnie i nie wszystkie do końca logiczne, przynajmniej dla naszej ekipy.

  Overall rating: 6/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Very hard

  Julia G.
  Julia G.

  Wanderer
  35 pts

  12 reviews

  Satysfakcjonujące 2 h

  10/13/19 | visit date: 10/13/19

  Julia G. 12 reviews

  Najfajniejsze w domu śmierci jest to, że mamy, aż 2 godziny na zabawę. Wreszcie poczułam się usatysfakcjonowana długością przebywania w escape roomie. Sam dom dość klimatyczny, zakurzony i z ciekawą historią. Zagadki raczej łatwe i średnio trudne, na rozwiązanie jednej na pewno sami byśmy nie wpadli. Jak dla mnie zagadki bardziej z typu znajdź i połącz, niżli takie typowo logiczne na kombinowanie. Generalnie bawiliśmy się dobrze, polecamy po zmroku, bo wówczas na pewno jeszcze + do klimatu.

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  Magdalena Z. 8
  Magdalena Z. 8

  Wanderer
  38 pts

  23 reviews

  Mega klimat!

  11/17/19 | visit date: 8/16/19

  Magdalena Z. 8 23 reviews

  Dla Właścicieli ogromne brawa !! Daliście temu miejscu świetny klimat, atmosferę o pełno super zagadek !! Polecam każdemu! Czekam na kolejne pokoje z niecierpliwością!!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Swistakk
  Swistakk

  Guide
  386 pts

  163 reviews

  Klimacik jest

  7/3/19 | visit date: 6/28/19

  Swistakk 163 reviews

  Nonono, wypad do Domu Śmierci planowałem jeszcze zanim został otworzony, bo sam opis już mnie tak bardzo zaciekawił. To że do niego pójdę było zupełnie jasne tylko kwestia była kiedy (bardzo się cieszę, że nie spadł z rowerka po Koszalinie tak jak najwyraźniej Przeklęty Dom).

  Cała akcja dzieje się w opuszczonym domu na obrzeżach Warszawy. Przyznam, że klimat opuszczonych miejsc jakoś mi bardzo odpowiada. Dla miłośników takich doznań niekoniecznie związanych z escape roomami polecam sobie zrobić wycieczkę po Ursusie, gdzie można natrafić np. na absolutnie zdezelowany magazyn z mnóstwem powybijanych szyb, pośrodku jakiegoś placu z mnóstwem gruzu, wyglądający na opuszczony tak od 30 lat, który po dokładniejszym zbadaniu okazuje się zajezdnią autobusową xD. Ale wracając, atmosfera zdecydowanie jest, posesja idealna. Właściciele bardzo się postarali aby towarzyszył nam klimat grozy przez całą grę. Nie zastaniemy tu poczekalni z czekającymi na nas ciasteczkami i zagadkami manualnymi, oj nie (choć toaleta się znajdzie :P). I podzielam zdanie wielu poprzedników, że rozgrywkę zdecydowanie warto sobie zaplanować po zmroku. Jeden kolega był zdziwiony i niepocieszony gdy usłyszał, że zrobiłem rezerwację na 22 ("co tak późno do eskejpa :/?"), ale zrobiłem to z pełną świadomością i był to zdecydowanie dobry wybór :D. Atmosferę miejsca i gry tworzy jeszcze wiele innych czynników, o których w opinii jednak nie powinienem wspominać :P. Tym klimatem - istotnie innym niż każdy inny ER, w którym byłem - to miejsce wygrywa.

  Przejdźmy zatem do zagadek. Pomimo tego, że zawsze je sobie cenię, to tutaj ich ważność nie była taka jak w standardowym escape roomie :P. Pod względem "merytorycznym" może nie były takie zachwycające, ale też nie były złe, raczej w porządku. Momentami nastawione na szukanie, ono raczej stanowi największą trudność. Ale to co trzeba przyznać, to że na pewno wpasowane do klimatu i za to też duży plus.

  Na minus, o którym dziwię się, że nikt w poprzednich opiniach nie wspominał, zaliczyłbym jednak zakończenie. Mieliśmy wrażenie, że gra cały czas będzie trwać, że zostało przed nami jakby postawione kolejne zadanie, a tu bum, widzimy obsługę i koniec. Trochę jak ten feralny prysznic z elimków PolandEscape xD. Choć nie wykluczam, że może gdybyśmy przykuli większą uwagę do fabuły, to byłoby to bardziej uzasadnione, ale tylko spekuluję :P.

  Co do poziomu trudności zagadek, to nie wydawał mi się on jakiś istotnie wysoki, jednak pomimo tego gra nie szła nam zbyt szybko, ale też nie było tak źle, wyszliśmy tak około 1:50 i potrzebowaliśmy wziąć podpowiedź w jednym miejscu. Po spytaniu o rekord usłyszeliśmy, że 1 godzina i 45 minut, ale zaraz potem dowiedzieliśmy się, że jeszcze nigdy żadna grupa nie wyszła o czasie bez podpowiedzi, w szczególności ta od rekordu wzięła dwie. Z jednej strony co to niby za rekord jak się bierze podpowiedzi (gdybyśmy się prędzej poddali w tamtym jednym miejscu to może dzięku temu mielibyśmy "rekord" xD), z drugiej jak od tyle czasu nikt nie wyszedł o własnych siłach, to może jednak coś trzeba postanowić :P. Nie ukrywam, że mnie to istotnie zaskakuje, bo ogółem wcale nie jest tak trudno, ale jednak szacun dla grup, które robią same to gdzie my wzięliśmy podpowiedź :P, choć jednak niektóre grupy na pewno to robią same.

  All in all, ogół doświadczenia jest niesamowity i jest to zdecydowany must see.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Pomeranian Runaways
  Pomeranian Runaways

  Navigator
  132 pts

  40 reviews

  Dom Śmierci

  6/30/19 | visit date: 6/28/19

  Pomeranian Runaways 40 reviews

  Dla naszej grupy to ten pokój był domniemanym daniem głównym. Większość z nas ostrzyła sobie na niego zęby od dawna i to dla niego na dobrą sprawę pojechaliśmy do Warszawy. I nawet gdyby nie inne, później odwiedzone pokoje, to zapewne nie zawiedlibyśmy się. Chociaż graliśmy o 16:00, co nie jest najlepszą opcją (zdecydowanie polecamy grać po zmierzchu), to cały koncept jest naprawdę świetny i długo zostanie w pamięci. Pokój trwający 2h, w którym wcale nie czuć upływu czasu, tylko chce się odkrywać dalsze tajemnice miejsca, to coś, z czym rzadko można się spotkać.

  Zaczynając od klimatu, fabuły i ogólnego zamysłu. Nie chcąc i nie mogąc spoilować za mocno, mogę powiedzieć, że wprowadzenie do gry, chociaż bardzo minimalistyczne, to jedno z lepszych. O klimacie nie muszę chyba mówić. Mamy do dyspozycji ogromny teren, który pasuje do historii prześwietnie, a na dodatek sama historia wciąga i zachęca do dalszego jej odkrywania. Jednak inne rzeczy skutecznie nam to utrudniają i sprawiają, że bardziej myślimy o strachu niż fabule. Tutaj warto zaznaczyć jedną rzecz. Klimat i koncept to zdecydowanie najmocniejsze elementy tego escape roomu, i chociaż świetne za dnia, myślę, że warto sobie jeszcze je polepszyć i pójść w nocy. My niestety nie mogliśmy, ze względu na ograniczenia czasowe.

  Zagadki za to są, przynajmniej w mojej opinii, trochę gorsze od poprzedniego elementu, co nie oznacza, że słabe. Wręcz przeciwnie, w większości logiczne i pasujące do fabuły. Zazwyczaj niezbyt skomplikowane, jednak ich ilość sprawia, że raczej nie jest to pokój na pierwszy raz. Dodatkowo jest tam dużo pewnych elementów, które nie są stricte zagadkami, których ja osobiście nie do końca lubię, ale to akurat kwestia bardzo indywidualna. Ogólnie, pokój od strony wyzwania jest bardzo satysfakcjonujący.

  Dla kogo on w zasadzie jest? Jak już wspomniałem nie na pierwszy raz. My jako grupa wymieszana (kolejno 51 ER, 18, ok. 10, ok. 5) nie wyszliśmy na czas (a były to 2h). Jednak nie podszedł nam on zwyczajnie od strony tempa przechodzenia. Tak poza tym, myślę, że nawet dla grup w miarę początkujących nada się w pełni. Zastrzeżenie jest jedynie takie, że jeżeli gracie przed zachodem słońca, warto sobie od mojej oceny odjąć 1 punkt, ale 9 to nadal dużo.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Very hard

  betzik / Stynki Runners
  betzik / Stynki Runners

  Scout
  78 pts

  23 reviews

  To nie jest zwykły dom... #9

  7/11/19 | visit date: 6/15/19

  betzik / Stynki Runners 23 reviews

  Wycieczkę do "Domu Śmierci" planowaliśmy od czasu zachwycenia się pokojami z gatunku horror. Po przeczytaniu kilku opinii na temat propozycji od Creepy Story, mogliśmy się spodziewać, że miejsce warte jest odwiedzenia. Oczekiwania były tym większe, że był to nasz pierwszy escaperoom'owy wypad poza Poznań. Już sam sposób rozpoczęcia zabawy zwiastował zupełnie inny poziom rozrywki, a nasze działania nie ograniczały się do eksploracji samego budynku. Sama lokalizacja jest totalnie klimatyczna i idealnie wpisuje się w scenariusz. Rozwiązywanie zagadek wymaga sporej spostrzegawczości. Kilka bardzo ciekawych rozwiązań, ale też sporo kłódek. Przede wszystkim jednak w "Domu Śmierci" kluczowe jest towarzyszące nam cały czas uczucie lęku, a kilka sytuacji potrafi mocno wystraszyć. Dla fanów horroru pozycja obowiązkowa. Obsługa spisała się na medal.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Karen StynkiRunners
  Karen StynkiRunners

  Scout
  78 pts

  33 reviews

  #9 nie pokazuj strachu

  6/20/19 | visit date: 6/15/19

  Karen StynkiRunners 33 reviews

  Nie mogliśmy się doczekać wizyty w Domu Śmierci. Był to nasz pierwszy tak duży Escape. Słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii nt tego miejsca i nie zawiedliśmy się.

  Na miejsce dotarliśmy chwilę przed godziną 19. Trochę żałowaliśmy, że nie zdecydowaliśmy się na późniejszą godzinę, ponieważ po zmroku zabawa by była o wiele, wiele ciekawsza! Nasza walka o przetrwanie zaczęła się już po postawieniu nogi na terenie działki, na której stoi owiany tajemnicą Dom. Od tego momentu byliśmy zdani już tylko sami na siebie! Odważnie rzuciliśmy się w wir rozwiązywania zagadek, ale ta odwaga dopisywała nam tylko do pewnego momentu... Niestety nasz spokój i opanowanie zostały wystawione na próbę.. i to nie jedną! Skupienie na zadanich niestety zostało też skutecznie zakłócone... ale daliśmy radę przezwyciężyć strach (chociaż w niektórych momentach wcale łatwo nie było) i wydostać się z Domu Śmierci! Tym razem śmierć sobie z nami nie poradziła (i lepiej by tak zostało ;) ). Wystrój domu jest do niego idealnie dopasowany. Wszystkie gadżety współgrają ze sobą. Czasem zabrakło nam spostrzegawczości, więc i podpowiedź była potrzebna - w tym miejscu mam dla Was radę - pilnujcie się i nigdy, przenigdy nie mówcie głośno o swoim strachu ;)!

  Przed wyborem Domu Śmierci na nasz kolejny Escape Room nie mieliśmy jakiegoś wielkiego doświadczenia w ucieczkach ( 2 osoby miały 6 pokoi na koniecie, a kolejne 2 miały 8 pokoi), tym większa była nasza radość, gdy po przejściu ER, Pani, która nas przywitała, była pełna podziwu co do naszych umiejętności i tego, że mimo niewielkiego doświadczenia pokonaliśmy dom! No cóż - już tak z nas zdolna ekipa ;).

  Polecam grupą, które miały już styczność z innymi Escape’ami, ponieważ bez jakiegokolwiek doświadczeni może być ciężko.

  Baaaardzo miła i profesjonalna obsługa! Po wyjściu ucięliśmy sobie bardzo ciekawą pogawędkę. Gdyby nie zmasowany atak komarów mutantów, dyskusja potrwałaby dłużej ;).

  Krótko: SZCZERZE POLECAM Dom Śmierci!
  #9 nie pokazuj strachu #9 nie pokazuj strachu

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Panda Express
  Panda Express

  Globetrotter
  291 pts

  76 reviews

  Strach, tak jak panda, ma wielkie oczy

  4/26/19 | visit date: 4/24/19

  Panda Express 76 reviews

  Wróciliśmy cali i co najważniejsze żywi!
  Nie było jednak lekko.. Po zmroku dotarliśmy do opuszczonego domu w opustoszałej okolicy, aby rozwikłać jego tajemnicę. Jednak już po wejściu do środka dało się bardzo mocno odczuć, że nie jesteśmy tam sami... Mrok, dziwne dźwięki zza ściany i poruszające się przedmioty sprawiły, że poczuliśmy się jak na planie prawdziwego horroru i parę razy zdarzyło się nam krzyczeć i uciekać w popłochu. Mimo to zabawa była świetna, a zagadki bardzo wymagające. Dom Śmierci trafia do naszej czołówki najlepszych pokojów i z pewnością zapamiętamy go na długo!

  Idealne miejsce dla każdego kto lubi się bać i przy tym dobrze bawić!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Page 1

  Show next

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero

  Popular rooms near you

  Check out the games that are most often chosen by local players