Escape room Dictator's secret headquarters

Dictator's secret headquarters

suspended

First part of Mission POST-APO. Room is located in original, underground atomic shelter built during Cold War. After III World War, which also turned out t... [więcej]

35

35 reviews

|

59

Warszawa: 59th place

|

Mazowieckie: 64th place

|

PL 490

Poland: 490th place

|

8.9/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

First part of Mission POST-APO.
Room is located in original, underground atomic shelter built during Cold War.

After III World War, which also turned out to be first nuclear war, Humanity had to hide under the surface of polluted ground.

People survived only in couple of shelters prepared before Apocalypse. One of them, the Asylum, is ruled by the Dictator.

Soon the descent of surface contamination will allow for the expansion of humanity outside of Asylum. There is only one person who’s not happy about that. The dicatator doesn’t want to loose his position, and with a single push of a button can postpone that opportunity for decades.

You have to break into his headquarters and deprive him of this opportunity in an hour. Your additional goal is to steal some compromising material that will weaken his position enough to lose power!

Good luck!!!

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

You can buy Escape Tales here

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

8 Gates Escape Room - Warszawa

Kasprowicza 81/85, klatka IV, lokal 88
01-836 Warszawa

Other rooms in this place

Price list

180 PLN

Opening hours

poniedziałek - piątek : 16:00 - 22:00
sobota, niedziela - 10:00 - 22:00

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 35 reviews

Overall rating 8.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

35 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Za kulisami władzy dyktatora

2/13/19 | visit date: 2/10/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Podobno najwięcej o człowieku mówi jego własny pokój. W tym przypadku to stwierdzenie pasuje bardziej niż kiedykolwiek. Jest nieco inny, niż można spodziewać się po opisie - być może dlatego, że dyktator nie jest taki, jak go malują. Ale więcej zdradzić nie możemy, musicie się sami przekonać, o co nam chodzi.

Najmocniejszą stroną tego pokoju są zagadki - są bardzo przyjemne, pomysłowe, w dużej mierze manualne. Ich rozwiązywanie to czysta przyjemność - choć nie są trudne, jest ich naprawdę sporo.

Nie możecie jednak zapominać, że macie do wykonania pewną misję - nie będzie to łatwe, kiedy w pewnym momencie wasza wizja ratowania świata przed dyktatorem zmieni się o 180 stopni. Bowiem każdy ma jakieś tajemnice, których strzeże niczym zapalnika, które musicie zdobyć.

Momentami przyda się zarówno współpraca, jak i komunikacja. Na wypad dla grupy znajomych - jak najbardziej polecamy.

Difficulty: Easy

klaudiabajda
klaudiabajda

Scout
90 pts

24 reviews

Lekki niedosyt

1/20/20 | visit date: 1/19/20

Trusted review

klaudiabajda 24 reviews

Miałam lekki niedosyt po wyjściu z tego pokoju. Byłam w drugim ich pokoju, który moim zdaniem był zdecydowanie lepszy. Ten był troszkę niezrozumiały. Często część grupy stała i nie miała co robić. Nie do końca było wiadomo czy zagadka została rozwiązana czy nie. Całość ogólnie nie jest zła. Spodziewałam się czegoś bardziej ambitnego.

View reports (1)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

dariush
dariush

Wanderer
43 pts

13 reviews

Dyktator hehe

2/5/20 | visit date: 2/1/20

dariush 13 reviews

Do pokoju trafiliśmy nie przypadkowo. Po wizycie w Osadzonych w bunkrze, która jest wspaniałą, niesamowitą przygodą, Dyktator wypadł w takim zestawieniu mniej korzystnie, ale bawiliśmy się bardzo dobrze. Jest parę elementów zaskoczenia, zagadki są ciekawe i w miarę łatwe, choć jedna sprawiła nam wielką trudność...może to wynik tajemniczego odkrycia w środku;-)

Zabawa doskonała:-) Dziękujemy!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Paulina P. 10
Paulina P. 10

Scout
92 pts

15 reviews

Zaskakujące oblicze Dyktatora

1/18/20 | visit date: 1/18/20

Paulina P. 10 15 reviews

Pokój bardzo klimatyczny, z zaskakującym rozwojem akcji ;) Zagadki są urozmaicone, pomysłowe i wciągające. Niektóre wymagają współpracy, dobrego zgrania się i pogłókowania, dlatego raczej nie jest to pokój na pierwszy raz.
Byliśmy w dwie osoby i było bardzo intensywnie, więc warto iść większą grupą, byle była zgrana.
Obsługa przesympatyczna, chętnie dyskutująca o wrażeniach z ERów.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tiju
Tiju

Navigator
123 pts

50 reviews

Powrót do przeszłości

1/13/20 | visit date: 11/23/19

Tiju 50 reviews

Świetny pokój! Plus za klimat i za zagadki. Mega pomysłowe! Nigdzie takich nie spotkałam. Bawiłyśmy się w czwórkę i to idealna liczba jak dla mnie. Na pewno da się w mniej, ale i ta 4 ma co robić. Spoilerować nie wypada, ale razem z "Osadzonymi w Bunkrze" - 8 Gates sprawili nam tyle radości, że mało który pokój mógł się temu równać! Polecam !

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

264 reviews

Prawie każdy aspekt

8/5/19 | visit date: 3/9/19

Trusted review

lukwych l. 264 reviews

Wizytę w Kwaterze planowaliśmy od dłuższego czasu, bo wcześniejsi Osadzeni przypadli nam bardzo do gustu, więc i oczekiwania były spore. I niestety tym razem pokój im nie sprostał. Klimatycznie jest nawet OK, wystrój pasuje i momentami nawet zaskakuje. Fabularnie też spoko, historyjka jest spójna i są nawiązania do osadzonych. Zagadki też dobrze osadzone i nawiązujące do naszych poszukiwań. Są ciekawe, pomysłowe i oryginalne. Niestety na jednej wymagającej współpracy utknęliśmy na dobre 10 minut. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że po tej zagadce był zaraz koniec i okazało się, że minęło zaledwie 37 minut. Myślałem, że to kwestia naszej świetnej dyspozycji, ale zaprzyjaźniona grupa potwierdziła moje obawy - zagadek po prostu jest mało. Obsługa świetna, sympatyczna i rozgadana. Pozwoliła nam zajrzeć za kulisy i docenić skalę technicznego zaawansowania. Generalnie jest bardzo dobrze, ale po poprzednim świetnym Bunkrze spodziewaliśmy się więcej. Zwłaszcza w kwestii ilości.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very easy

Maciej E. 1
Maciej E. 1

Wanderer
46 pts

10 reviews

Fajny pokój na początek

5/29/19 | visit date: 5/16/19

Maciej E. 1 10 reviews

Pokój odwiedziliśmy po Osadzonych w bunkrze, więc trochę w złej kolejności, ale bawiliśmy się bardzo dobrze. Pomieszczenie dość małe, jednak fajnie zrobione pod każdym względem - zarówno wystrój jak i zagadki robią robotę. Poszło nam w miarę sprawnie, co uznajemy również za minus, ponieważ już po uznaliśmy, że pokój był dość łatwy do "ogarnięcia". Zdecydowanie polecam go osobom, które zaczynają swoją przygodę z ER.

Na duży plus również obsługa - można było pogadać, pośmiać się, usłyszeć rekomendację odnośnie innych pokoi, więc bardzo na luzie i w porządku ludzie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

69 reviews

Niech żyje zbrodniczy reżim!

2/3/19 | visit date: 2/3/19

Trusted review

MEL Force One 69 reviews

Dobry pokój na 3 osoby, nikt z nas się nie nudził. Nie ma w nim dużo kłódek, za to szczególnym pozytywnym aspektem jest wiele manualnych zagadek. Ogólnie łamigłówki są przemyślane i pomysłowe. Fabuła jest raczej nieliniowa. Bawiliśmy się przednio, pokój sprawia wiele frajdy. Serdecznie pozdrawiamy przemiłą obsługę :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Guide
338 pts

150 reviews

Rekordowa kwatera

2/19/19 | visit date: 1/5/19

Trusted review

Swistakk 150 reviews

Jakiś czas po odwiedzeniu Osadzonych w Bunkrze postanowiliśmy pójść do Tajnej Kwatery Dyktatora. Osadzeni postawili poprzeczkę bardzo wysoko (mój aktualny TOP1 w Warszawie!), więc i oczekiwania były spore.

Pokój nie da się ukryć, że jest dobrą propozycją, gwarantuje super zabawę z elementami zaskoczenia :). Zagadki ciekawe, pomysłowe, oryginalne i dające satysfakcję. One stanowią główną siłę pokoju moim zdaniem. Programiści powinni docenić jeden smaczek, który wymaga przygotowania fancy oprogramowania ;), ale aby nie spoilować nie będę wchodzić w szczegóły. No w zasadzie to wiele rzeczy tutaj wymagało w budowie solidnych skillów z programowania, ale ta jedna raczej wyjątkowo niespotykana w ERach :P. Na pewno polecam ten pokój.

Można usłyszeć/wyczytać, że pomiędzy pokojami w 8gates jest jakaś zależność fabularna i Tajna Kwatera Dyktatora jest prequelem do wydarzeń w Osadzonych, ale nie przejmowałbym się tym za bardzo. Akurat strona fabularna tych pokoi nie wydaje mi się szczególnie mocna - jest dość generyczna i mało konkretna (ale w porównaniu do jakości samych pokoi wydaje się to malutkim minusem) - absolutnie nic złego się nie stanie jak się najpierw odwiedzi Osadzonych, a potem Kwaterę. Przynajmniej pod względem zaspokojenia fabularnego, bo nie da się ukryć, że Osadzeni są na pewno mocniejszym pokojem, a taki być może warto odwiedzić jako drugi, jeżeli ma się w planach do odwiedzenia obydwa, ale jeżeli ma się wybrać jeden, to zdecydowanie Osadzonych. Oczywiście nie jest to zniechęcanie do także bardzo dobrej Kwatery, ale ja po prostu Osadzonych mógłbym wychwalać i się nad nimi zachwycać w kółko ;).

Nie byłbym sobą gdybym przy tej opinii nie połechtał sobie ego i nie wspomniał, że udało nam się pobić rekord :D. Rzeczywiście szło nam bardzo gładko i jak wyszliśmy mieliśmy wrażenie, że to może być rekord i rzeczywiście był - 27 minut 20 sekund :). Na razie nasz pierwszy na koncie. Choć jak przypominam sobie, co się działo, to szczerze mówiąc przyznam, że moja w tym zasługa była raczej niewielka xD. No i przyznam, że rekord 34 minut w sąsiednich istotnie trudniejszych Osadzonych w Bunkrze wydaje mi się istotnie większym wyczynem ;p. Ale rekord to rekord, na &%$# drążyć temat?

Rekordowa kwatera Rekordowa kwatera

View reports (1)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Page 1 of 4

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers