Escape room Monster Factory. Detective adventure

Monster Factory. Detective adventure

"Monsters Inc. Detective adventure". Someone kidnapped favorite toy girl's Boo - her teddy bear. The criminal left evidence on the scene, the trace of which... [więcej]

20

20 reviews

|

1

Wieliczka: 1st place

|

Małopolska: 32nd place

|

PL 375

Poland: 375th place

|

9.1/10

2-5 people

60' minutes

Narrative

intermediate

Plot of the room

"Monsters Inc. Detective adventure".
Someone kidnapped favorite toy girl's Boo - her teddy bear.
The criminal left evidence on the scene, the trace of which leads to Monstropolis. A team of professional detectives, undercover, goes to the world of Monsters to find the kidnapper and return the stolen toy.
The task is not easy, because the world of Monster keeps a lot of secrets, and some of them protect by Monster's Keepers. At lunchtime, when monsters are not at their places, they penetrate the factory. In 60 minutes you need to solve the crime and get back to the human world.
Our brave detectives should show all their dexterity, courage and attention to detail!
They hope for a successful disclosure of the case, but not expect to face another difficulty ... So, what will be the outcome of this story?

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

KMK Systems - Wieliczka

Rynek Gorny, 14
32-020 Wieliczka

Opening hours

10.00 - 21.00

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 20 reviews

Overall rating 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

20 reviews

Włóczykij
Włóczykij

Pioneer
218 pts

182 reviews

Gdzie ten miś Boo?

5/20/19 | visit date: 5/4/19

Włóczykij 182 reviews

Tym razem wybraliśmy się do Wieliczki, gdzie czekało nas ważne zadanie. Na wstępie przywitała nas sympatyczna Pani, ciekawie i nieszablonowo wprowadzając w zabawę.

Pokój jest jak najbardziej przyjazny dzieciom- kolorowy, bajkowy. Jest tutaj wiele nawiązań do filmu animowanego "Potwory i Spółka", jednak jego znajomość nie jest konieczna (chociaż może nieco ułatwić grę).

Poziom trudności określam jako średni. Niektóre zagadki rozwiązuje się niemal intuicyjnie, nad innymi trzeba trochę pogłówkować. Room nieliniowy, zagadki ciekawe i niebanalne, wymagają trochę współpracy oraz spostrzegawczości.

Do pokoju wybraliśmy się z 3 i 6-latką. Mimo, że zagadki były dla dzieci za trudne, to córki z zainteresowaniem obserwowały, co robimy i na swój sposób próbowały pomagać.

Duży plus za klimat i fabułę przewijająca się przez całą rozgrywkę. Naszym celem nie jest tylko wydostanie się, ale odnalezienie pluszowego misia Boo, a także - jak na prawdziwego detektywa przystało- odszukanie śladów przestępstwa oraz złodzieja.

Czy jesteście gotowi podjąć się tego zadania? Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana, dużo satysfakcji, radości i (u)śmiechu zarówno dla małych, jak i tych większych! :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

JoaSze
JoaSze

Scout
55 pts

20 reviews

Super pokój na rodzinne wyjście 🙂

4/4/19 | visit date: 3/31/19

JoaSze 20 reviews

Świetne wprowadzenie przez mistrza gry. Okazało się, że nie tylko mieliśmy znaleźć misia Boo i złodzieja (o czym wiedzieliśmy już wcześniej z opisu pokoju) ale również dowody na przestępstwo.
Pokój rewelacyjnie oddający klimat filmu. Zagadki różnorodne - manualne, wykorzystujące zmysł słuchu, węchu, a jedna bardzo związana z tematyką pokoju. I znów (czwarty pokój w tym zestawie osób) okazało się, że dzieciaki szybciej zauważyły pewne rzeczy niż dorośli 🙂
Czekamy na kolejne pokoje tej firmy!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Magda K. 1000
Magda K. 1000

Navigator
112 pts

25 reviews

Genialny pokój!

9/7/18 | visit date: 8/13/18

Magda K. 1000 25 reviews

To był pierwszy pokój w moim życiu, do którego poszłam w sumie przypadkiem. Szliśmy właśnie z rodziną na kolację, kiedy zauważyliśmy napis "Escape Room". Żartobliwie zapytałam, czy się tam wybierzemy. Ku mojemu zaskoczeniu rodzina zgodziła się i weszliśmy tam od razu.

Muszę przyznać, że pokój ten jest genialny. Klimat zachwyca, szczególnie jeśli oglądało się film. Zagadki były, przynajmniej dla mnie, tak niesamowicie oryginalne i kreatywne, że satysfakcja z rozwiązania ich została na bardzo długo.

Podsumowując, bardzo polecam ten pokój!

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Waldek M.
Waldek M.

Navigator
131 pts

80 reviews

Potwory i spółka z o.o.

8/12/18 | visit date: 8/3/18

Waldek M. 80 reviews

Bardzo przyjemny pokój, w którym zagadki są bardzo fajnie wplecione w temat przewodni z filmu "potwory i spółka". Każde kolejne zadanie coraz bardziej zaskakujące i wywołuje coraz większą frajdę podczas ich rozwiązywania. Bardzo duzo elektroniki pozytywnie nas zaskoczyło. Pokój dostarcza tak dużą dawkę zabawy i humoru, że zapadnie na długo w naszej pamięci. Świetny dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Obsługa bardzo życzliwa i przesympatyczna. Polecam i życzę powodzenia!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Vitaliy Ryzhynsky
Vitaliy Ryzhynsky

Newbie
9 pts

1 review

Bardzo fajny i ciekawy pokoj

5/1/19 | visit date: 5/1/19

Vitaliy Ryzhynsky 1 review

Pokoj jest dostosowany jezykowo do grup z roznych krajow. Sa napisy po polsku, rosyjsku i angielsku. Bylismy we 3 osoby (2 doroslych i 1 dziecko), poziom trudnosci zagadek byl sam raz. Bylo smiesznie i ciekawie :) Bardzo mila obsluga. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Agata K. 23
Agata K. 23

Scout
53 pts

37 reviews

Potwory miały swoją spółkę a my swoją ;)

6/17/18 | visit date: 6/3/18

Agata K. 23 37 reviews

Bardzo przyjemny, kolorowy i bajkowy pokój. Zagadki są zróżnicowane, logiczne, manualne a także takie do których rozwiązania używamy zmysłów. Znajdują się tutaj bardzo ciekawe mechanizmy i misja do wykonania:)
Pokój jest świetnie urządzony, wpisuje się w tematykę bajki. Szczególnie jedna zagadka na pewno sprawi dużo radości dzieciakom :)
Obsługa bardzo miła :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

kondzio1a
kondzio1a

Pioneer
178 pts

148 reviews

Dzikie Koty & Boo ...

3/3/18 | visit date: 3/3/18

kondzio1a 148 reviews

" To, to nas tu pozabija! Pewnie tylko czeka, aż zmorzy nas sen, a wtedy trach. Mamy przechlapane jak Pinokio w krainie termitów. " ~M. Wazowski

W składzie 3 osobowym wybraliśmy do Fabryki Potworów. To był jeden z tych dni co powinniśmy zostać w domu, bo choć zagadki były łatwe a momentami, aż banalne to my polegliśmy chyba na każdej ... :D

Na wstępie miła pani z obsługi zatrudniła nas do odnalezienia misia. &chyba to będzie nasze ostatnie zlecenie& Po przejściu przez szafę &nie mylić z Narnią!& przenosimy się w magiczny świat Potworów z dzieciństwa. Chyba każdemu z nas przez tą godzinę w pokoju nie schodził uśmiech z twarzy. Każdy odwiedzający przypomni sobie dziewczynkę Boo i jednookiego Wazowskiego, bo pokój jest naszpikowany szczegółami z filmu.

Pokój przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Grupy początkujące jak i doświadczone będą się świetnie bawić. :)
Na pewno odwiedzimy kolejny pokój w Wieliczce.

Ps do obsługi: skoro lubicie robić pokoje na podstawie filmów i bajek ... to NARNIA czeka. :P

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

agnieszka_qurowska
agnieszka_qurowska

Pioneer
193 pts

130 reviews

2/4 Dzikich Kotów spółkuje z potworami

3/3/18 | visit date: 3/3/18

agnieszka_qurowska 130 reviews

W osłabionym składzie wyruszyliśmy na podbój Fabryki Potworów.
Na miejscu okazało się, że zdążyliśmy jeszcze na dziecięce przyjęcie urodzinowe, co nieco spowolniło nasze wejście do pokoju. Na szczęście nigdzie się nie spieszyliśmy, ale uważam, że dobrze by było w takim momencie, żeby była druga osoba obsługujaca :-) Bo Pani, która nas przywitła była bardzo miła, ale nikt nie umie się klonować (przynajmniej na razie:)).
Pokój od razu po wejściu robi ogromne wrażenie. Estetyka jego wykonania zasługuje na największe pochwały. Ciekawe jest też to, że dostajemy na wejściu zadanie do wykonania - samo wyjście z pokoju nie jest głównym celem. Zablokowało nas na początku zadanie manualne - posiadanie dziecka w drużynie zdecydowanie ułatwiłoby sprawę. Uważam, że ta zręcznościowa zagadka powinna być nieco lepiej wykonana. Kłopoty z jej rozwiązaniem spowodowały utratę morali drużyny, co poniosło za sobą zaćmienie zupełne przy kolejnych zagadkach. Pomimo tego wystawiam ocenę 9/10, ponieważ w wszystkich pozostałych swych elementach pokój jest prawdziwie dopracowany. Gadżety i mechanizmy zastosowane w Fabryce Potworów robią ogromne wrażenie. Niech Was nie odstrasza tematyka - pokój wcale nie jest dziecinnie prosty :-)
Reasumując, jedna z pierwszych zagadek trochę demotywuje, ale później jest tylko lepiej i warto wybrać się do Wieliczki właśnie dla tego pokoju. Polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Fanatyk
Fanatyk

Guide
335 pts

160 reviews

Buu!?

3/3/18 | visit date: 2/25/18

Fanatyk 160 reviews

Czasem są takie chwile w których wracamy wspomnieniami do dzieciństwa,a nam dzieciństwo kojarzy się z beztroską. Gdy tylko zobaczyliśmy temat pokoju stwierdziliśmy że chcemy odwiedzić firmę która postanowiła przenieś kultową bajkę naszego dzieciństwa z ekranu telewizora do świata ludzi

Po przekroczeniu progu przywitała nas bardzo sympatyczna obsługa która wie jak profesjonalnie podejść do klienta. Po gorącej herbacie która została nam zaoferowana przeszliśmy do regulaminu i wprowadzenia które sprawiło że usmiechalismy się jak małe dzieci, od ucha do ucha :)

Samo wejście do pokoju było dla nas małym pozytywnym zaskoczeniem, którego nie do końca się spodziewaliśmy. Wystrój pokoju jest dość solidny, fani tematyki Potworów i Spółki z pewnością wyłapią wiele smaczków które właściciele postanowili wpleść w scenariusz pokoju, więc bądźcie uważni! :)

Zagadki? Zagadki według naszej osobistej opinii skierowane są do najmłodszych choć i my daliśmy sie totalnie porwać całej zabawie! Niektóre rozwiązania są naprawę bardzo ciekawe, są wręcz genialnie wpasowane w cały scenariusz przez co cała rozgrywka staje sie bajkowa, a myślę że to właściciele mieli na celu. Zagadki balansuja pomiędzy łatwym a średnim poziomem trudności choć osoby które ida pierwszy raz również powinny dać radę z małymi wskazówkami od przesympatycznej obsługi!

Podsumowując. Osobiście nie pamiętam kiedy ostatnim razem tak świetnie bawiliśmy się w Escape Room'ie. Polecamy ten Espace Room każdemu, naprawdę każdemu kto chce choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i momentami poczuć się jak postacie z tej cudownej bajki naszego dzieciństwa.

Pozdrawiamy przemiła obsługę!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Trouble_maker
Trouble_maker

Pioneer
220 pts

144 reviews

Szukając misia!

10/18/17 | visit date: 10/14/17

Trouble_maker 144 reviews

Bajkowy, kolorowy, ciekawy pokój, który trzeba przeszukać w skarpetkach!

Jako ogromna fanka bajek wiedziałam, że pokój mi się spodoba już przed tym zanim go odwiedziłam. Zdecydowanie się nie zawiodłam, a nawet było dużo lepiej niż myślałam, że będzie.
W pokoju jest dużo elementów prosto jak z ze znanej pixar'owej animacji, interesujące zagadki oraz zadanie, jakiego na pewno nie doświadczycie w innym pokoju.
Poziom zabawy nie jest trudny ale jestem przekonana, że spodoba się zarówno tym początkującym jak i doświadczonym grupą. Ja odwiedziłam pokój z przyjaciółmi, którzy zdecydowanie należą do grupy tych mocno zaawansowanych uciekinierów, a mimo to wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Duży plus, że można zamówić sobie potwornego misia, którego trzeba odnaleźć w pokoju. Sama ciągle się zastanawiam czy nie sprawić sobie takiej uroczej pamiątki.

Klimat jak z bajki, obsługa również bez zarzutu. :)

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world