Escape DaVinci

  Lockme Partner

  Escape DaVinci

  Przeżyjcie przygodę w murach pracowni Leonarda Da Vinci. Wiedza mistrza wyprzedzała ówczesne czasy, dlatego niechętnie dzielił się nią z nieznajomymi. Spróbu... [more]

  2-5 people

  75' minutes

  Adventure

  intermediate

  266 reviews

  Poland: 109th place
  Kraków: 5th place

  Plot of the room

  Przeżyjcie przygodę w murach pracowni Leonarda Da Vinci. Wiedza mistrza wyprzedzała ówczesne czasy, dlatego niechętnie dzielił się nią z nieznajomymi. Spróbujcie pokonać jeden z najwybitniejszych umysłów XV wieku i poznajcie wszystkie skrywane przez niego tajemnice.
  Musicie włączyć kreatywne myślenie i nadać znaczenie otaczającym Was znakom i symbolom, które doprowadzą Was do finału. Da Vinci skutecznie zweryfikuje Waszą spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i współpracy jako drużyna.

  Important informations

  Basic

  Children-friendly room

  Safety measures

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Available game languages

  Polish

  Address and other rooms here

  WydostanSie Escape Rooms - Kraków

  ul. Długa 30
  31-146 Kraków

  Room scores

  9 .2

  9.2/10 Customer service: 9.8/10 Interior: 9.7/10 Difficulty: Hard Number of reviews: 266
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Damian T. ekipa CC
  Damian T. ekipa CC

  Scout
  61 pts

  51 reviews

  Leonardo i my ...

  6/9/21 | visit date: 6/8/21

  Damian T. ekipa CC 51 reviews

  Szukali chętnych do roboty, więc się zgłosiliśmy i udało nam się przejść pozytywne weryfikację.

  Od początku klimat średniowiecza dał się wyczuć. Wprowadzenie i sam prowadzący - świetnie się spisał 👍
  W środku pokoju - super klimat, rekwizyty precyzyjnie dobrane, muzyczna super nie przeszkadzała nam w grze.
  Zagadki ciekawe, brak elektroniki, ale to tylko na plus.
  Udało nam się wydostać przed czasem 😊

  Warto tu zajrzeć i spędzić czas na dobrej zabawie.

  Polecam

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Swistakk
  Swistakk

  Guide
  416 pts

  167 reviews

  Najmniej zelektryfikowany ER ever :D

  10/4/20 | visit date: 9/22/20

  Swistakk 167 reviews

  Escape DaVinci to już starszy pokój. Wybierałem się do niego jeszcze w 2018 roku, ale z losowych przyczyn niestety mi nie wyszło. Wtedy był on nawet na ~20 miejscu w Polsce! Po Koszalinie był długo zamknięty, ale na szczęście w końcu zyskał drugie życie.

  Owy escape room jest rzeczywiście klimatyczny. Bardzo lubię takie prawdziwie ceglane pomieszczenia w jakichś zabytkowych klimatach, które w tym wypadku oczywiście dobrze pasują do klimatu renesansowej pracowni. Zagadki i wszelkie rekwizyty też wpasowane do klimatu. Dobrze się gra w tym pokoju. Może w starciu z nowszymi produkcjami na rynku nie wypada już tak świetnie, ale jak najbardziej utrzymuje swoją rację bytu i jest spójny.

  Z ciekawostek o tym ER, to jest on chyba najmniej zelektryfikowanym pokojem, w którym grałem :P. Z tego, co zrozumiałem, to nie ma w nim nawet kamer xD. Ale przynajmniej klimat to w jakimś stopniu usprawiedliwia :P. Myślałem, że do tego stopnia nie jest zelektryfikowany, że nawet maili z potwierdzeniem rezerwacji nie wysyłają, ale jednak po jakimś czasie znalazłem je w spamie :P.

  Ze śmiesznotek mam jakieś wyjątkowe szczęście do pokoi, w których pojawia się _pewien obraz_. Czwarty taki pokój i czwarty, w którym pobiliśmy rekord xD (przynajmniej na podstawie danych od ponownego otwarcia). Trochę nie wiem jaki dokładnie mieliśmy czas, pani twierdziła, że 33 minuty, mi się wydawało, że 38, ale głowy nie dam, i wpisała nam "krakowskim targiem" 35 minut ¯\_(ツ)_/¯.

  A po udanej ucieczce udaliśmy się do zagadkowego baru "Z ust do ust", do którego aby wejść trzeba rozwiązać szereg zagadek ;). Dobre zwieńczenie zagadkowego dnia.

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 4
  Zagadki i flow: 3
  Coś oryginalnego: 3
  Czy się dobrze bawiłem?: 3

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  natusi4ek-supper
  natusi4ek-supper

  Newbie
  6 pts

  1 review

  Gorąco polecam!

  10/1/20 | visit date: 9/23/20

  natusi4ek-supper 1 review

  Po przybyciu na miejsce mieliśmy problem z odnalezieniem poprawnego adresu, po wykonaniu telefonu z prośbą o pomoc w ustaleniu dokładnej lokalizacji w której znajduje się ER po ok. minucie na zewnątrz pojawiła się uśmiechnięta sympatyczna dziewczyna która zaprosiła nas do środka.

  Zeszliśmy na dół do bardzo klimatycznej i przytulnej recepcji gdzie siedząc na wygodnej sofie wysłuchaliśmy profesjonalnego wprowadzenia w temat zabawy. Nie zabrakło również uśmiechu i o drobinę humoru.

  Po wejściu do pokoju zostaliśmy miłe zaskoczeni - wnętrze w stu procentach odpowiadało średniowiecznemu klimatowi. Zagadki ciekawe, różnorodne i nie koniecznie łatwe, co okazało się gdy niewiadomo kiedy minęło 75 minut.

  Pomimo ze korzystaliśmy z podpowiedzi, nie udało by się ukończyć zadania gdyby nie czas który dołożyła nam dziewczyna z obsługi, powiedziała ze jesteśmy jej ostatnia grupka na dziś i żebyśmy spokojnie sobie dokończyli. Jak się później okazało w całe nie byliśmy tak blisko końca jak się nam wydawało i ukończyć zadanie udało nam się dopiero po 25 dodatkowych minutach.

  Pokój ten odwiedziliśmy z polecenia znajomych, którzy uprzedzili nas ze jest dość trudny ale jak najbardziej godny odwiedzenia. My oczywiście podtrzymujemy tą opinie i dajemy ocenę 10/10.

  Dziękujemy dziewczynie z recepcji za poświęcony czas i przemiła obsługę!!!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Rudy Pudel
  Rudy Pudel

  Pioneer
  163 pts

  53 reviews

  “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.”

  9/21/20 | visit date: 9/16/20

  Trusted review

  Rudy Pudel 53 reviews

  Ogłoszenie było lakoniczne: „Poszukiwani asystenci. Wymagania: widzieć i wyciągać wnioski”.
  To coś dla nas – pomyśleliśmy i niedługo potem nasza piątka stawiła się pod drzwiami pracowni Mistrza.
  Po przekroczeniu progu znaleźliśmy się w XV-wiecznym gabinecie. A skoro przenieśliśmy się w czasie, nie ma co liczyć na późniejsze rozwiązania technologiczne!. Tu królują kłódki, kody, średniowieczne konstrukcje i skomplikowane mechanizmy. I to właśnie, razem z przemyślanym wystrojem buduje niepowtarzalny klimat. Jak po wytyczonej przez Mistrza ścieżce podążaliśmy przez kolejne etapy, pomieszczenia i zagadki. A tych ostatnich jest naprawdę sporo. Są ciekawe, klimatyczne, zróżnicowane i logiczne. Co ważne i cenne - przy ich układaniu Mistrz wykorzystał swoje rozmaite talenty i zainteresowania, a był między innymi: malarzem, konstruktorem, przyrodnikiem, interesował się anatomią, zjawiskami fizyki, architekturą…
  Uzyskanie dyplomu Jego ucznia okazało się rzeczą niebanalną, ale dzięki temu jakże satysfakcjonującą!
  Majordomus Mistrza oczywiście też wybrany nieprzypadkowo. Doskonale służy radą i wprowadza w arkana poszukiwań. Mimo iż jego (właściwie to JEJ) podpowiedzi nie okazały się potrzebne, profesjonalizm nie budzi wątpliwości.
  A więc jeśli umiesz patrzeć i widzieć – zmierz się z zagadkami Mistrza Leonarda. Warto!
  “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.” “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.”

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  mikaczuuu 1
  mikaczuuu 1

  Newbie
  6 pts

  1 review

  Polecamy!!!

  9/8/20 | visit date: 9/7/20

  mikaczuuu 1 1 review

  Świetny pokój! Całkowicie mechaniczny i za tą konsekwencję w budowaniu zagadek duży plus. Udało nam się rzutem na taśmę w regulaminowym czasie aż 75 minut wyjść z pokoju i rzeczywiście było w tym czasie co robić. Widać, że pokój był już odwiedzony wiele razy i pewne ślady pozostawione przez poprzednie ekipy trochę nam ułatwiły zadanie, ale w żaden sposób nie psuje to zabawy. Polecamy!!! Miła odmiana po elektronicznych pokojach, gdzie wszystko otwiera się jakoś "samo";)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (266)

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends Add a room

  Experience a great adventure

  Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms Add a room