C.H.I.M.E.R.A. Protocol

  Lockme Partner

  C.H.I.M.E.R.A. Protocol

  Attention, danger! We’ve get a top secret report from our special agent Kameleon, it says that leader of Spider Technologies has got extremely dangerous, m... [more]

  2-6 people

  60' minutes

  Thriller

  intermediate

  30 reviews

  Poland: 142nd place
  Kraków: 8th place

  Plot of the room

  Attention, danger!
  We’ve get a top secret report from our special agent Kameleon, it says that leader of Spider Technologies has got extremely dangerous, mutated virus called “Chimera”. Our plan was easy: Kameleon was supposed to get a sample of this substance, and then he supposed to create antidote based on this sample. We know that our agent managed to stole the virus, but after that he just disappear…

  We don’t know what happened to him and the time is running out! Last time that we saw Kameleon, he was entering an Art Gallery on Street Kosciuszki 74 in Krakow. Exploration that place is our only chance.

  Now the task to complete this mission is up to you! Safety of mankind lies in your hands. But be careful because enemies from Spider Technologies are still on your tail!

  Escape Room Protocol: C.H.I.M.E.R.A. is inspired by “Mission Impossible” series and Dan Brown’s “Inferno”.

  New! AR Inside! In your mission you will experience new technology of Augmented Reality.

  Let’s start your mission today!

  Important informations

  Basic

  Children-friendly room

  Air-conditioned room

  Card payment on visit

  Not suitable for pregnant women

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Safety button

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Antibacterial gel available

  Gloves available

  Disinfected rooms

  Limited contact with other groups

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  Gamescape Kraków - Kraków

  ul. Kościuszki 74, 30-114 Kraków

  Other rooms in this place

  Room scores

  9 .1

  9.1/10 Customer service: 9.9/10 Interior: 9/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 30
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Cyrk Kamiennych Braci
  Cyrk Kamiennych Braci

  Guide
  435 pts

  315 reviews

  Cyrk Kamiennych Braci i wyścig z szaleńcem

  2/4/21 | visit date: 10/10/20

  Trusted review Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci 315 reviews

  Choć jeszcze niedawno historia ta mogłaby brzmieć zaskakująco i nieprawdopodobnie, tak teraz każdy chyba będzie w stanie w nią uwierzyć. Sprawa tyczy się groźnego wirusa o nazwie Chimera. Przestępcza organizacja, która weszła w jego posiadanie, z marszu stała się najbardziej niebezpieczną na świecie. Dlatego też nasz towarzysz, działając pod przykrywką, wykradł próbkę wirusa, by opracować antidotum. Niestety, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął, a my korzystając z ostatnich pozostawionych przez niego śladów musieliśmy zdobyć wyniki jego badań.

  Wystrój pokoju jest całkiem estetyczny i wiarygodny, zwłaszcza gdy mówimy o jego głównej części. Charakter miejsca, w którym według scenariusza się znajdujemy, został należycie odwzorowany i choć nie jest to dekoracyjne mistrzostwo świata, to wygląda naprawdę dobrze.

  Zagadki korzystają głównie z rozwiązań elektronicznych, choć i parę bardziej tradycyjnych czy manualnych zostało uwzględnionych w scenariuszu. Na pewno najbardziej oryginalną jest kwestia wykorzystania technologii rozszerzonej rzeczywistości do rozwiązywania części zagadek. Pomysł nietypowy i ciekawy, choć trzeba przyznać, że część zadań z wykorzystaniem tabletu swoją atrakcyjnością ustępuje fizycznie rozwiązywanym zagadkom. Pokój jest raczej średnio trudny.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze, witając nas z uśmiechem i profesjonalnie wprowadzając w fabułę pokoju.

  Protokół C.H.I.M.E.R.A. to ciekawa propozycja na krakowskiej mapie ER. Fakty wykorzystania AR czyni pokój całkiem wyjątkowym, ale nie ma się co martwić, że rozgrywka opiera się wyłącznie na rozszerzonej rzeczywistości. To co typowe dla ER też tu jest i trzyma solidny poziom.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Medium

  curylo.paulina2
  curylo.paulina2

  Newbie
  6 pts

  1 review

  Protokół Chimera

  10/29/20 | visit date: 9/11/20

  curylo.paulina2 1 review

  Protokół Chimera jest według nas najlepszym z odwiedzonych dotychczas escape roomów. Pierwsze wrażenie po wejściu do pokoju to poczucie przeniesienia są do galerii sztuki, pełnej starannie dobranych obrazów. Wraz z rozwojem akcji kilka razy zmienia się wystrój i klimat pokoju. Zagadki są logiczne, a przy tym ciekawe i bardzo dopracowane. Pokój jest nowatorski o czym świadczą elementy technologiczne, z którymi nie spotkaliśmy się do tej pory. Końcówka przygody w pokoju jest bardzo zaskakująca. Przed rozpoczęciem gry, jak i w jej trakcie Pani z teamu Gamescape wszystko dokładnie nam objaśniła i czuwała nad nami podczas rozgrywki. Bardzo polecamy !! :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Włóczykij
  Włóczykij

  Guide
  354 pts

  244 reviews

  Covid vs Chimera ;)

  10/27/20 | visit date: 9/13/20

  Włóczykij 244 reviews

  Protokół C.H.I.M.E.R.A jest według mnie najlepszym pokojem w Gamescape. Już na początku warto wspomnieć o oryginalnej, rzadko spotykanej tematyce (oczywiście tematyce ER, bo wirus od kilku miesiecy jest na tapecie nie tylko w Polsce, ale i na świecie).

  Scenografia w Galerii Sztuki mnie zauroczyła. Jednak ciężko jednoznacznie ocenić klimat oraz wystrój całego roomu, ponieważ po chwili okazało się, że jest on... bardzo nierówny. Na początku piękny, estetyczny, później już trochę słabszy. Ja rozumiem, że chodzi o fabułę i zmianę klimatu, momentami jednak czułam jakby coś było niedokończone. Patrząc na pokój po jakimś czasie od jego odwiedzenia mogę napisać, że zdecydowanie czegoś zabrakło, by zostawić więcej niż osiem gwiazdek, jednak atmosfera jest niebanalna. Zresztą, co tu się będę rozpisywać- warto samemu to przeżyć ;).

  Zagadki są ciekawe i zróżnicowane. Pokój łączy mnóstwo elektroniki ze standardowymi kłódkami i zadaniami manualnymi, są też zadania sprawdzające naszą spostrzegawczość i zręczność. Nigdzie wcześniej nie spotkałam się z rozszerzoną rzeczywistością, dlatego było to dla mnie coś nowego, interesującego.

  Ela ponownie spisała się na medal, pogadaliśmy, wymieniliśmy opinie i ruszyliśmy po następną przygodę- szukać skrzyń umarlaków na bezludnej wyspie.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Medium

  Zespół eR
  Zespół eR

  Pioneer
  200 pts

  81 reviews

  Walka z wirusem...

  10/22/20 | visit date: 10/1/20

  Trusted review

  Zespół eR 81 reviews

  Był to pierwszy pokój odwiedzony od czasu wybuchu wirusowego szaleństwa. Także tematycznie trafiliśmy bardzo dobrze.

  Na początku znajdujemy się w galerii sztuki skrywającej tajemnice, wystrój skopiowany z poprzedniego pokoju "Tożsamość Bergmanna", jednak zagadki zmienione, także nie zepsuło nam to zabawy. Kolejne fazy gry pod względem wystroju już na trochę niższym poziomie.

  Zagadek jest sporo, nie są zbyt trudne, dlatego gra przebiega płynnie. Elementy AR w pokoju nie porywają, jak dla nas nie było to nic szczególnego.

  Mniej doświadczone zespoły, na pewno zostaną w jakiś sposób zaskoczone podczas przechodzenia pokoju.

  Obsługa na wysokim poziomie.

  Podsumowując, Protokół C.H.I.M.E.R.A. jest bardzo dobrym pokojem, na pewno w tej chwili można go zaliczyć do krakowskiej czołówki.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Medium

  Trouble_maker
  Trouble_maker

  Globetrotter
  256 pts

  145 reviews

  Mission possible

  10/5/20 | visit date: 9/12/20

  Trouble_maker 145 reviews

  Po długiej przerwie udało nam się odwiedzić w końcu jakiś escape room,wybór padł na C.H.I.M.E.R.Ę. Czy dobrze? Myślę, że tak. Bardzo dobry ER na rozgrzewkę i powrót do rozwiązywania zagadek.

  Wystrój pokoju jest... estetyczny. Początkowo można się zastanowić gdzie te wszystkie zagadki, jednak z czasem wszystko okazuje się być bardzo ładnie dopasowane.

  Zagadki były zróżnicowane, trochę klasyki, trochę technologi oraz nowatorskie AR, które wprowadza coś innego do rozgrywki.

  Poziom zagadek wg mnie nie był trudny, wszystko logiczne i dobrze poprowadzone. Myślę, że niezależnie od doświadczenia każdy gracz powinien podołać.

  Podsumowując, pokój był dla mnie poprawny, miał wszystko co powinno się w nim znajdować, każdy element pasował i działał. Mimo to dla mnie brakowało tego bliżej nieokreślonego "czegoś". Ale, ponieważ sama nie wiem czego to nie mogę narzekać :)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Easy

  See all reviews (30)

  Family friendly escape rooms

  Choose one of the rooms adapted to play in a family circle Add a room

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends Add a room