Outdoor Escape - Operation Mindfall

  Lockme Partner

  Outdoor Escape - Operation Mindfall

  Do you like escape rooms? You will love outdoor escape game! If you ever wondered if you can move an escape room out of the "room" then this game is just for... [more]

  1-16 people

  150' minutes

  Criminal

  intermediate

  6 reviews

  Poland: 342nd place
  Kraków: 18th place

  Plot of the room

  Do you like escape rooms? You will love outdoor escape game! If you ever wondered if you can move an escape room out of the "room" then this game is just for you.
  Gather a team, put on comfortable shoes and take part in an outdoor escape game - Operation Mindfall:

  The city is in great danger: an absolute group of bio-terrorists has created a virus with which they can take control of the human mind. Within a few hours, water will be infected throughout the metropolis, and soon afterwards all over the world.
  As agents of the secret organization W.I.S.E. you must prevent it. Your mission will not be easy, but you will receive the latest generation equipment and help from other agents already operating in the field.
  You have 2.5 hours to complete the task. Over and out.

  The time of play is 2 and a half hours and takes place in the center of Krakow (start: Kosciuszki St. 74/2):
  - escape city game, fun in the style of an escape room, but no wall limits us;)
  - attractive puzzles including Augmented Reality (that is, inanimate, it comes alive without using goggles.) New in Krakow!)
  - modern geo-caching (the "will not be active" puzzle until you reach the right place)
  - iPad with a very accurate map for each team (there is no option to get lost)

  Live cam escape room

  Live cam escape room

  This room is also available as a live cam escape room. Play it "in 5 minutes" with your friends from other side of the globe, without leaving home!

  Check this offer

  Important informations

  Basic

  Card payment on visit

  From 16 years old

  Safety measures

  Full contact with the game master

  Antibacterial gel available

  Gloves available

  Disinfected rooms

  Limited contact with other groups

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  Gamescape Kraków - Kraków

  ul. Kościuszki 74, 30-114 Kraków

  Other rooms in this place

  Room scores

  7 .5

  7.5/10 Customer service: 9.5/10 Interior: 7/10 Difficulty: Easy Number of reviews: 6
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Włóczykij
  Włóczykij

  Guide
  354 pts

  244 reviews

  Gdzie ci agenci?

  10/27/20 | visit date: 9/13/20

  Włóczykij 244 reviews

  Rzecz dzieje się w Krakowie w 2020 roku. Miastu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Bezwzględna grupa bio-terrorystów stworzyła wirus, który pozwoli przejąć kontrolę nad ludzkimi umysłami. Za niecałe trzy godziny zainfekowana zostanie woda w Krakowie, a następnie na całym świecie. Sprawa nie wygląda ciekawie, a do zrealizowania niecnego planu wrogów pozostało już tylko 150 minut...
  Wtedy do akcji wkraczamy my- tajni agenci W.I.S.E. Otrzymujemy sprzęt najnowszej generacji, zostajemy zapewnieni o pomocy innych agentów, którzy już od kilku dni działają nad bulwarami wiślanymi i ruszamy w centrum miasta. Mamy świadomość powagi sytuacji oraz tego, że w naszych rękach leżą losy nie tylko Krakowa, ale i całego świata.

  Brzmi fantastycznie, prawda? :)
  W rzeczywistości jednak "pokój" nie spełnił za bardzo naszych oczekiwań. Trzeba przyznać, że ma on ogromny potencjał, niestety nie wykorzystany.

  Klimat szpiegowski? Hmm, raczej nie do końca. Współpraca z innymi agentami specjalnymi? Jakoś mało tej interakcji... (Niewiele brakło i zaczepilibyśmy dwóch chłopaków, którzy przez dłuższy czas nam się przyglądali, bo myśleliśmy, że są oni może elementem gry :D).
  Zagadki? No były... Raczej proste i raczej mało, a do tego niektóre niekoniecznie związane z fabułą. Większość z nich uruchamiała się po prostu po dotarciu w odpowiednie miejsce, a trzeba je było rozwiązać na tablecie. Zabrakło też bardziej wymagających zadań. Część polegała zwyczajnie na odszukaniu czegoś gdzieś.

  Podsumowując: "Ten pokój był w porządku - to był miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej." Mimo to przeciągam suwak na siódemkę, bo gra terenowa była czymś nowym, innym i bawiliśmy się całkiem nieźle. Może komuś przypadnie do gustu taki rodzaj zabawy, ja jednak osobiście zdecydowanie wolę odwiedzać tradycyjne ER.

  Na zakończenie jeszcze raz dziękuję rewelacyjnej, gościnnej Eli za to, że mogliśmy miło spędzić w Gamescape pół niedzieli. Gdyby nie goniący nas czas, no i odjeżdżający autobus, to chętnie zostalibyśmy dłużej żeby jeszcze porozmawiać. Wierzę, że kiedyś to nadrobimy!

  Ps. Do osób ze słabą orientacją w terenie: Nie obawiajcie się, że możecie pobłądzić. Jeżeli my, tak bardzo nieogarnięci w temacie, daliśmy radę, to i Wam na pewno nie uda się zgubić ;).

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 6/10

  Difficulty: Easy

  kondzio1a
  kondzio1a

  Pioneer
  214 pts

  153 reviews

  Dzikie Koty na wycieczce!

  7/29/20 | visit date: 7/28/20

  kondzio1a 153 reviews

  "Wirus uwielbia towarzystwo."

  Po skończonej misji C.H.I.M.E.R.A. obsługa zaproponowała nam wypad na miasto jako kontynuacja zabawy, że od dawna chciałem spróbować "polowego" escape roomu to się zgodziliśmy. :D
  Myślę, że pomysł z zabawą jest świetny. Zagadki natomiast są łatwe i nie jest ich dużo. Nawet początkujący powinni potrafić rozwiązać. Niestety system podpowiedzi jest słaby, bo dostajemy je z tabletu i często dowiadujemy się coś co już wiemy a kolejnej podpowiedzi się już nie da dostać.
  My wyruszyliśmy w nocy, z jednej strony fajny klimat z drugiej strony utrudnia to rozwiązywane zagadek. (I uwaga na gryzące komary i latające gołębie)
  Optymalnie polecam 5-6 osób w grupie, nas była 4 i trochu "biliśmy" się o rzeczy z ekwipunku. Nie wyobrażam sobie przy tym 10 graczy, albo i więcej.
  Coś innego więc warto zobaczyć czym się różni od klasycznego escape roomu. :D

  Cena do zabawy jest moim zdaniem też dość wygórowana, defacto dostajemy tylko tablet i parę rzeczy i płacimy jak za normalny escape room, gdzie jego wykonanie na pewno byłoby droższe i bardziej czasochłonne.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 8/10

  Difficulty: Easy

  bartlomiejpittner

  Scout
  72 pts

  9 reviews

  Krok po kroku

  1/7/20 | visit date: 1/6/20

  Trusted review

  bartlomiejpittner 9 reviews

  Ruszylismy na ratowanie swiata w 6 osob. Wrazenia zwlaszcza na poczatku byly bardzo pozytywne, pare rzeczy nas zaskoczylo jednak "pokoj" nie spełnił do końca pokladanych w nim nadzieii. Moze oczekiwania były zbyt duże, może spodziewalosmy się trochę czegoś innego. Niektore zagadki niekoniecznie powiązane są z miejscem do ktorego się doszło lub po 10 minutach marszu do celu czlowiek spodziewał sie większego wow. Aczkolwiek pomysł na plus, z duzym potencjałem, warty zobaczenia i sprobowania. Zagadki dosyć latwe, spokojne do rozwiązania nawet dla nowych graczy. Polecamy większym grupom, ciekawy motyw na ponad 2 godzinną zabawę.

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Easy

  Trouble_maker
  Trouble_maker

  Globetrotter
  256 pts

  145 reviews

  Bez ścian.

  11/3/19 | visit date: 9/1/19

  Trouble_maker 145 reviews

  Kiedy zobaczyliśmy, że taka opcja pojawiła się na lock me, a dodatkowo tuż pod naszym nosem to oczywiście postanowiliśmy spróbować.

  Oczekiwania były duże: zagadki w centrum miasta, tajemniczy agenci, patrzenie na miasto zupełnie inaczej niż do tej pory...

  Czy ta gra miejsca spełniła nasze oczekiwania? Niestety nie do końca.

  Może to dlatego, że oczekiwaliśmy za dużo, a może to po prostu nie nasza bajka.

  Zaczęło się dobrze, dostaliśmy sprzęt niezbędny do misji i ruszyliśmy w Kraków.

  90% zagadek odbywało się na tablecie. Kiedy dotarliśmy w odpowiednie miejsce na mapie, zagadka się aktywowała. Ale miejsce to nie wiązało się z reguły z zagadką, tylko ją włączało.Liczyłam na większą interakcje z otoczeniem.

  Niestety w trakcie gry okazało, że jeden z elementów naszego tajnego ekwipunku nie działa. Bez niego nie mogliśmy rozwiązać zagadki ani ruszyć dalej. No nic zdarza się. Ale wtedy zorientowaliśmy się, że nie ma ustalonej żadnej drogi kontaktu z mistrzem gry. Po wielu próbach telefonicznego kontaktu z ER wreszcie się udało z kimś połączyć. Odbyliśmy kilka rozmów z 2 różnymi osobami w celu poznania jednego kodu. Problem ten powinien zostać rozwiązany w 2 minuty, niestety zajęło to około 20. Dlatego chęci do zabawy opadły.

  Uważam, że pomysł stworzenia tego typu rozrywki, jak najbardziej ma potencjał. Niestety tutaj wg mnie nie został on wykorzystany. Niedziałający sprzęt może się zdarzyć, ale w tym przypadku obsługa nie podołała.

  Podsumowując, nie była to rozrywka dla mnie oraz odbyłam zdecydowanie najdroższy spacer po Krakowie.

  Myślę, że może być dobra rozrywka do integracji dla osób, które nie oczekują ER.

  Ja jednak pozostanę przy klasycznych Escape Roomach, ale dzięki temu doświadczeniu teraz to wiem.

  Overall rating: 6/10

  Customer service: 6/10

  Interior: 6/10

  Difficulty: Easy

  PollyWantsACracker
  PollyWantsACracker

  Newbie
  19 pts

  3 reviews

  Nowe doświadczenie rozrywki

  9/23/19 | visit date: 9/16/19

  PollyWantsACracker 3 reviews

  Nigdy wcześniej nie brałam udziału w czymś takim, więc zostałam pozytywnie zaskoczona. Pomysł, żeby połączyć zwiedzanie miasta z grą to strzał w dziesiątkę - można znaleźć inspirację do dalszej eksploracji Krakowa. :D Zagadki różnorodne, bardzo angażują wszystkich uczestników. Obsługa miła i profesjonalna. ;)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (6)

  Take on Sherlock riddles

  Dark secrets and unexpected twists await you Add a room

  Popular rooms near you

  Check out the games that are most often chosen by local players Add a room