Escape room Szalony Naukowiec

Szalony Naukowiec

Czy obłąkany umysł geniusza może być aż tak niebezpieczny dla otoczenia? Oto jego laboratorium. Musicie znaleźć odpowiedzi dotyczące tajemnicy jego postaci i... [więcej]

12

12 reviews

|

6

Gorzów Wielkopolski: 6th place

|

Lubuskie: 6th place

|

PL 501

Poland: 501st place

|

6.5/10

2-5 people

60' minutes

Narrative

expierienced

Plot of the room

Czy obłąkany umysł geniusza może być aż tak niebezpieczny dla otoczenia?
Oto jego laboratorium. Musicie znaleźć odpowiedzi dotyczące tajemnicy jego postaci i o czasie uciec z pokoju - bo oczywiście wtargnęliście tu pod jego nieobecność, a za godzinę wróci do swojego laboratorium, aby kontynuować swoje naukowe praktyki i lepiej, aby nie wykorzystał was do kolejnego ze swoich eksperymentów...

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

You can buy Escape Tales here

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Open The Lock - Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 2
66-400 Gorzów Wielkopolski

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 12 reviews

Overall rating 6.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 5.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium/Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

12 reviews

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

262 reviews

Jakoś słabiej niż w pozostałych

6/15/19 | visit date: 3/23/19

Adashi (dezERterzy) 262 reviews

Po pierwszych pięciu pokojach od Open The Lock w Gorzowie przyszła pora na ostatni czyli na Szalonego Naukowca. Wiadomo, że zawsze lepiej jest brać na początek słabsze pokoje żeby tendencja wrażeń była rosnąca, jednak w tym przypadku się tak nie udało.
KLIMAT:
Jeśli chodzi o klimat to praktycznie wcale go nie poczułem. Wystrój jest dość oszczędny więc też doznania z gry nie mogą być zadowalające.
ZAGADKI:
Jeśli do wystroju i klimatu można mieć sporo zastrzeżeń tak do zagadek i ich poziomu raczej nie za wiele. Choć pokój nie ustrzegł się niedopracowań, które dość mocno wpłynęły na płynność rozgrywki to uważam, że pod względem zadań było ok.
PODSUMOWANIE:
Szalony naukowiec w moim odczuciu jak i reszty naszej ekipy okazał się zdecydowanie najsłabszym pokojem spośród wszystkich sześciu w Gorzowie. Duży wpływ na to miała jedna zagadka, która nie była wcale intuicyjna i jej rozwiązanie nawet jak się wpadło na właściwy sposób było mocno losowe.

Overall rating: 5/10

Customer service: 10/10

Interior: 4/10

Difficulty: Medium

Simeon
Simeon

Pioneer
173 pts

50 reviews

Jest ok

2/14/19 | visit date: 6/10/18

Simeon 50 reviews

W pokoju byłem z dwoma początkującymi osobami, z czego jednej pokój się podobał, drugiej nie zachęcił do dalszych wizyt. Jeżeli o mnie chodzi, pokój jest ok. I tyle. Brak ochów i achów, ale też nie ma się do czego przyczepić. Są lepsze pokoje w tym miejscu i je polecam odwiedzić w pierwszej kolejności.

Overall rating: 8/10

Customer service: 7/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

MarcinChefPL
MarcinChefPL

Wanderer
35 pts

12 reviews

Gorzowski naukowiec

6/18/18 | visit date: 5/17/18

MarcinChefPL 12 reviews

Pokój Szalonego Naukowca dostarczył dużo frajdy. Dobrze przemyślane zagadki, zróżnicowany poziom skomplikowania - nad niektórymi trzeba chwilę pomyśleć, inne przychodzą bez większego problemu. Niestety jest możliwość w jednym miejscu rozwiązania zagadki w sposób, którego scenariusz nie zakłada, a to wprowadza torszkę zamieszania w końcowej części pokoju. Ogólne wrażenia b. pozytywne, choć sam wystrój mało kojarzący się z naukowcem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Stado
Stado

Scout
56 pts

26 reviews

Naukowiec w stylu późny Gierek

1/7/18 | visit date: 12/28/17

Stado 26 reviews

Pod względem wystroju pokój przeciętny, mało co wskazywało, że mamy do czynienia z szalonym naukowcem, a elementy wystroju wydawały się być losowe. Zagadki bardzo fajne, kreatywne, aczkolwiek mamy uwagi co do jednej zagadki, która w zasadzie przeczy ogólnym zasadom tego typu pokoi (szuflada). Wystarczyłoby dorzucić jakąś konkretną wskazówkę, albo uprzedzić przed wejściem do pokoju, że takie rozwiązania mogą być konieczne. Dodatkowo jedna grupa miała problem z zacinającym się elementem w grze. Możliwość gry po angielsku w miarę ok. Plus za drzwi na szyfr zamiast klucza.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Hard

Rafał (Escape Hunters Szczecin)
Rafał (Escape Hunters Szczecin)

Scout
90 pts

55 reviews

super:)

7/1/17 | visit date: 7/1/17

Rafał (Escape Hunters Szczecin) 55 reviews

dobrze się bawiliśmy, dużo ciekawych zagadek. Ogólnie ciężko się przyczepić do czegokolwiek. Polecam dla 3+ osób. Pokój niby najtrudniejszy a wyszliśmy najszybciej ze wszystkich 6 =] żeby było śmiesznie- najłatwiejszy zajął nam najwięcej czasu :D

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Overall rating: 9/10

Customer service: 7/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
93 pts

94 reviews

Opinia

7/3/17 | visit date: 7/1/17

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 94 reviews

Pokój logiczny, udało nam się z niego wyjść w jakieś 40 minut, niestety jedna zagadka nie bardzo nam się widziała. kilka błędów, gdzie można było rozwiązać zagadki bez niezbędnych elementów... ogólnie pozytywne wrażenia tylko ta obsługa... brak jakiegokolwiek wprowadzenia , zainteresowania po wyjściu

Overall rating: 9/10

Customer service: 5/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globetrotter
230 pts

147 reviews

Naukowiec

7/1/17 | visit date: 7/1/17

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 147 reviews

Faktycznie nazwa pokoju trafiona idealnie, gdyż faktycznie przenosimy się do pracowni szalonego naukowca. Jest tu wszystko czego zbzikowany mózgowiec do szczęścia potrzebuje. Ponoć jest to najtrudniejszy ze wszystkich pokoi dostępnych w Open The Door ale nam jednak zajął najmniej czasu i w sumie najmniej problemów. Tutaj również polecam się wybrać w 3-4 osoby, gdyż dwójka może mieć problem z odczytaniem myślenia szalonego naukowca ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 7/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

AgnieszKa
AgnieszKa

Guide
340 pts

355 reviews

Beautiful Mind

7/11/16

AgnieszKa 355 reviews

Na duży plus – konieczność pracy zespołowej, pokój zwięzły, zagadki logiczne, wszystko do czego potrzebna była podpowiedź, naprowadzenie – wszystko było w pokoju. Fajny pokój, warty odwiedzenia. Poziom trudności – początkujący +

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

ulilka
ulilka

Newbie
20 pts

3 reviews

Żenada

2/4/19 | visit date: 2/12/17

ulilka 3 reviews

Do Gorzowa dotarłam z rodzicami i ich znajomymi, którym zrobiłam rewelacyjny PR grom ER, po serii odwiedzonych pokojów we Wrocławiu. Wybraliśmy dwa, oba beznadziejne. Nie wiem czy umiałabym znaleźć jakieś plusy. Nie podobał mi się brak fabuły, bo chociaż u naukowca zagadki były typowo naukowe, to miał tam wszystko, pomieszanie z poplątaniem i nie wiadomo jakie eksperymenty prowadził (a szkoda!). Przed wejściem pani poinformowała nas, że nie wolno odkręcać żadnych śrubek, bo wcześniej tak poradziła sobie jedna z ekip, po czym okazało się, że w naszym pokoju właśnie trzeba było coś odkręcić!!! Zmarnowaliśmy na ten cel jedną podpowiedź i zirytował nas zgrzyt. W maszynce z kolei zaciął się łańcuszek, który uniemożliwiał złapanie klucza, na czym zmarnowaliśmy kolejne kilka minut, wszedł pan z obsługi, sprawdził, zadziałało i ok. Po jego wyjściu znowu mieliśmy ten sam problem! Kolejne stracone minuty. Ogromnym minusem jest dla mnie przy podpowiedzi konieczność tłumaczenia w jakim miejscu się znajdujemy i co mamy dalej robić. Zwłaszcza, że za każdym razem rozmawiałam z inną osoba, która nie wiedziała jaką podpowiedź dostaliśmy wcześniej i mówiła to samo... Do tej pory we wszystkich firmach w jakich byłam nie było problemu, by na podstawie widoku z kamery wytłumaczyć co mamy robić (do tego stopnia, że mówiono mi że muszę wykorzystać rzecz którą mam aktualnie w ręce!). Nie mówię, że ma być powiedziane wprost, ale hasło "wykorzystajcie to co jest na przeciwko" niewiele mówi (i sprawiło, że użyliśmy dwóch podpowiedzi na tą samą zagadkę). Ktoś z ekipy pojawił się w środku dosłownie 2 sekundy po upływie czasu i poinformował, że to była ostatnia zagadka jaką mieliśmy do rozwiązania - szkoda, że nie pozwolono nam jej zatem dokończyć, bo to kwestia pięciu minut, a daje ogromnego plusa ekipie. Cóż mogę zatem powiedzieć... Monopol na działalność zapewne minimalizuje zaangażowanie... A dla żądnych emocji i prawdziwych wrażeń polecam wizytę we Wrocławiu.

Overall rating: 4/10

Customer service: 2/10

Interior: 2/10

Difficulty: Medium

drzazgaa
drzazgaa

Wanderer
26 pts

17 reviews

Piękny Umysł

5/7/16

drzazgaa 17 reviews

Nie było łatwo, ale na szczęście nasz kochany szalony geniusz wyszedł na troszkę dłużej niż godzinkę, co pozwoliło nam się wydostać. Dużo ciekawych zagadek, ale to normalne w Open the Door - zawsze coś nowego i niezwyczajnego. W tym pokoju współpraca była niezbędna. Minus był taki, że jedna kłódka chyba była niedomknięta (chociaż i tak znaleźliśmy potem do niej kod) i raz podpowiedź otrzymaliśmy do tego, co już znaleźliśmy, ale spodziewam się, że było to spowodowane dość dużym zamieszaniem. Podsumowując - czas jak zwykle spędzony przyjemnie, polecam.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms