Escape room Kraina Czarów

Kraina Czarów

Lockme partner

Cóż może kryć się w świecie, gdzie jedyną oczywistą rzeczą jest to, że z rzeczywistością nie ma on nic wspólnego? Kto odnajdzie klucz do wyjścia z chaosu? A... [więcej]

38

38 reviews

|

1

Lublin: 1st place

|

Lubelskie: 1st place

|

PL 341

Poland: 341st place

|

8.2/10

2-5 people

60' minutes

Fantasy

intermediate

Plot of the room

Cóż może kryć się w świecie, gdzie jedyną oczywistą rzeczą jest to, że z rzeczywistością nie ma on nic wspólnego? Kto odnajdzie klucz do wyjścia z chaosu? A może chcielibyście tu zostać już na zawsze?

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Card payment on visit

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Address

LetMeOut - Lublin

ul. Złota 6, 20-112 Lublin

Other rooms in this place

Price list

2-4 osoby: 120 zł
5 osób: 150 zł

Owner’s data

Niedziałek Marek Niedziałek
ul. Złota 6
20-112 Lublin
NIP (tax identification number): 7122424934

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 38 reviews

Overall rating 8.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 8.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.1/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

38 reviews

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pioneer
218 pts

110 reviews

Ciekawy pokój, ale bardzo mało zagadek

12/9/19 | visit date: 12/7/19

Trusted review

Zagadkowcy 110 reviews

"Kraina Czarów" to pokój, który zaskakuje.

Wchodząc do niego, mieliśmy raczej niskie oczekiwania, zważywszy, że w rankingu LockMe jest obecnie dopiero na miejscu 342. w Polsce. Wychodząc, byliśmy pod wrażeniem wystroju, ale mieliśmy niedosyt zagadek.

Wszyscy pamiętamy opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Dziewczyna w trakcie swych przygód kilkakrotnie zmieniała rozmiary. To stawała się gigantem i z trudem mieściła się w domu, to znów była tak małą osóbką, że mogła sobie rozmawiać z gąsienicą. W tym escape roomie sami doświadczyliśmy takich przemian jak Alicja :)

W środku panuje prześliczny, bajkowy, niesamowity nastrój. Urzekło nas malowidło na ścianie i elementy dekoracji pokazujące, jak mali/duzi jesteśmy. Czuło się magię tego miejsca. Za klimat daję więc zasłużoną 10.

Co do zagadek natomiast, zacznę od tego, że pani wprowadzająca bardzo nas nakręcała, jaki to będzie oryginalny pod względem łamigłówek pokój. Nie był. Mamy już spore escape'owe doświadczenie i niejedno widzieliśmy. W tym pokoju zdecydowana większość zadań stanowiła wariant na temat znanych i lubianych zagadek, które często się spotyka w escape roomach.

Mimo to rozwiązuje się te zagadki z przyjemnością. Chociaż nie są zbyt oryginalne, zostały całkiem zgrabnie wplecione w pokój, a ich rozwiązania są logiczne. Łamigłówki są łatwe, choć nie trywialne, co sprawia, że ma się świetne flow.

Jednak szybko się ono kończy. I tu dochodzimy do największej wady pokoju – jest tutaj po prostu O WIELE ZA MAŁO ZAGADEK! Wyszliśmy w jednej trzeciej przewidzianego czasu (po 23 minutach; pokój jest przewidziany na 60), bez podpowiedzi i bez pośpiechu. Patrząc po komentarzach na LockMe, dochodzę do wniosku, że nasze doświadczenie nie jest odosobnione, bo opinia "za mało zagadek" przewija się w wielu recenzjach.

Sugerowałabym powiększyć liczbę zagadek co najmniej dwukrotnie, może dodać więcej pomieszczeń, wtedy ten escape room stanowiłby naprawdę godnego kandydata do odwiedzenia.

Obecnie – można pójść, ale ze świadomością, że płacąc za wyjście do escape roomu, kupujemy tak naprawdę jedną trzecią escape roomu. Czy warto? Każdy niech osądzi sam.

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very easy

Karolciaaa
Karolciaaa

Navigator
119 pts

30 reviews

Rozczarowanie

7/13/19 | visit date: 6/29/19

Karolciaaa 30 reviews

Zdecydowanie nie tego spodziewałam się po pokoju, który jest na pierwszym miejscu w rankingu w woj. lubelskim. Wiedziałam, że pokoje w tej okolicy nie mogą równać się z tymi we Wrocławiu czy na Śląsku, ale bez przesady! Osoby, które wystawiły tutaj ocenę powyżej 8, musiały nigdy nie odwiedzić dobrego Escape Room'u, czego im współczuję. Zaczynając od początku - Pani prowadząca powiedziała nam, że będzie to pokój zupełnie inny od tych, które odwiedziliśmy do tej pory ( i był - ale jednym z najgorszych ) i że zagadki w nim są niespotykane nigdzie indziej ( śmiech ) , że praktycznie brak w nim kłódek - To prawda - ale w 2019 roku brak kłódek to żadna nowość, a coraz częściej spotykane zjawisko. Gdyby zagadki rzeczywiście były spektakularne to rozumiem, ale były w większości beznadziejne. Oczywiście bez spojlerów, jednakże nie mogę nie wspomnieć o tym, że "zagadki" były nie związane z tematyką pokoju, bardzo"NIE-tematyczne", "od czapy" oraz nielogiczne. Brak jakiegokolwiek efektu "WOW", niektóre zagadki wyglądały wręcz jak jakiś zepsuty element wystroju bądź błąd w konstrukcji, oczywiście nie mogę napisać o co dokładnie chodzi, by nie uznano mojej wypowiedzi za spojler. Jednakże przejdźmy do dwóch największych minusów " Krainy Czarów". 1. Ilość zagadek, To po prostu kpina. Raptem 5 zagadek ? Na jednej z nich, ponieważ była totalnie bez sensu o czym pisałam wyżej zacięliśmy się na 15 minut, a i tak wyszliśmy na 20 minut przed czasem ! Gdyby nie to, to przejście pokoju zajęłoby 20 minut / półgodziny ? Pokój jest nie warty swojej ceny, a Let Me Out nie traktuje klientów poważnie oferując im w cenie 120 zł 20 minut zabawy przy 5/7 zagadkach. A podkreślam - nie spieszyliśmy się.
Drugi minus - brak JAKIEGOKOLWIEK wprowadzenia. Z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy. Rozłożyło mnie to na łopatki. Byłam w wielu ER'owych firmach, w których właściciele prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych historii, a w wprowadzenie graczy wkładają całe serce a ich grą aktorską nie powstydziłby się sam Tom Hanks. Tutaj nie było żadnej historii, wprowadzenia, ani klimatu . Pani wpuszcza nas do pokoju, zamyka i tyle. Po zakończonej grze również nie była ciekawa naszych przeżyć, uwag i nie była skora do rozmów. Trudno. Klimatu zero.
Podsumowując - jeśli nie macie wysokich wymagań co do ER bądź nigdzie nie byliście poza Lublinem, to możecie do LMO wpaść, jednakże jeśli macie już jakieś doświadczenie, bądź odwiedziliście jeden z pokoi z TOP 10 rankingu Lock Me, nie macie tu czego szukać. Jeśli to jest nr 1 w Lublinie, to boję się pomyśleć co zastanę w " gorszych "pokojach. Wiem, że obsługa LMO jeździ do innych ER w Polsce, więc może niech wezmą z nich przykład, bo LMO zostaje daleko w tyle i zawodzi wymagających graczy.

Plusem pokoju może być wystrój, był w porządku.
Dodam na koniec, że Pani z obsługi w ogóle nie śledziła naszej rozgrywki, gdy prosilismy o wskazówkę , musiała najpierw dopytywac w którym miejscu gry jestesmy " a zrobiliscie juz to ? A tamto ? ... Także tracilismy czas przez Pani niekompetencje .

Overall rating: 4/10

Customer service: 4/10

Interior: 2/10

Difficulty: Easy

Dagmara Małecka
Dagmara Małecka

Wanderer
28 pts

14 reviews

Bajka

4/12/19 | visit date: 4/6/19

Dagmara Małecka 14 reviews

Bajkowy klimat to pierwsza myśl która mi przychodzi. Zagadek jest w sam raz i nie są bardzo trudne co sprawia dużo przyjemności w ich rozwiązywaniu. Kilka rozwiązań jest nowatorskich. Obsługa bardzo miła.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

pporos
pporos

Newbie
19 pts

3 reviews

Bajkowy czas

7/13/19 | visit date: 7/13/19

pporos 3 reviews

Pokój bardzo interesujący z fajnie dopracowaną scenografią. Zagadki nie za trudne, ale potrafią człowieka usadzić w miejscu, generalnie bardzo dobrze spędzony czas, zdecydowanie polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Klaudia Augustyniak
Klaudia Augustyniak

Newbie
16 pts

5 reviews

Klimatyczny

4/15/19 | visit date: 3/9/19

Klaudia Augustyniak 5 reviews

Klimat i inność w porównaniu do typowego ER wypełnionego kłódkami robią robotę. Wyprowadziło nas to trochę w maliny bo pewne rzeczy nie były aż tak oczywiste :D

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

kasiakasia
kasiakasia

Navigator
143 pts

88 reviews

Alicja w Krainie Czarów :)

8/26/18 | visit date: 8/25/18

kasiakasia 88 reviews

Największym plusem pokoju, jest wspaniały wystrój i fantastyczny klimat, za co podwyższam ocenę :) Zagadki są liniowe i dość proste co sprawia, że pokój jest idealny na rozpoczęcie przygody w escape roomami! Jako pokój na pierwszy raz na 100% zachęci każdą grupę do odwiedzenia kolejnych pokoi ;) obsługa bez zarzutu ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very easy

Let Us Out
Let Us Out

Wanderer
35 pts

17 reviews

Jak zaczarowani...

12/8/18 | visit date: 12/2/18

Let Us Out 17 reviews

Pokój na pewno bardzo urokliwy, bogaty w baśniowe dekoracje. Magiczny wystrój przenosi nas w bajkowy świat. Zagadki nietypowe można by rzec, że "specyficzne", wymagające współpracy, skupienia i spostrzegawczości - choć ich ilość mogłaby być większa. Jeżeli mamy być szczerzy, to wybraliśmy Krainę Czarów ze względu na wysokie miejsce w lubelskim rankingu, lecz po jej odwiedzeniu możemy stwierdzić iż oczekiwaliśmy czegoś więcej. Pomimo to polecamy ten pokój zarówno młodszym jak i starszym graczom.

PS. Użyjcie swoich zmysłów ;)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

luvpola
luvpola

Wanderer
39 pts

16 reviews

Cudowny klimat pokoju!

1/4/19 | visit date: 9/30/18

luvpola 16 reviews

Opinia pisana trochę w czas, ale takich pokoi się nje zapomina! Klimat jest cudowny i bajkowy, zagadki bardzo nowatorskie i ciekawe. Wszystkie połączone jednym wspólnym mianownikiem co jeszcze bardziej podkręca fabułę ❤️ Dwójka przyjaciół, którzy byli pierwszy raz w takim miejscu była wręcz zachwycona zastosowanymi mechanizmami. Zagadek liczbowo jest tak idealnie! Obsługa bardzo miła :) bardzo polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

bebafijolek
bebafijolek

Scout
53 pts

17 reviews

Po przekroczeniu progu pokoju...

8/21/18 | visit date: 8/20/18

bebafijolek 17 reviews

...nagle znaleźliśmy się w prawdziwej krainie czarów. To naprawdę niesamowite, jak bardzo wystrój pokoju może wpływać na wyobraźnię zamkniętych w nim uczestników gry. Zapomnieliśmy, że jesteśmy w jednym z pokoi Let Me Out. Czuliśmy się jak w bajce. Wielki szacun za dopracowane szczegóły.
Zagadki liniowe i dość oczywiste, niektóre wręcz banalne. Po rozwiązaniu ostatniej z nich było nam aż przykro, że to już koniec. Chciałoby się więcej i więcej. Poziom trudności - łatwy, choć niektóre łamigłówki były podchwytliwe i trzeba było spojrzeć na nie z innej perspektywy.
Pokój bardzo przyjazny dzieciom :)

Podsumowując:
Wystrój: 10/10
Klimat: 10/10
Ilość zagadek: 4/10 (zdecydowanie za mało! :( )
Jakość zagadek: 8/10
Obsługa: 11/10 (jak zawsze :))

PS: Chcę takiego kota u siebie w pokoju! :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

pedro9
pedro9

Scout
95 pts

17 reviews

Naprawde magiczny pokój.

5/17/18 | visit date: 5/15/18

Trusted review

pedro9 17 reviews

To był nasz 4 pokój w Lublinie i zdecydowanie jak do tej pory najlepiej się w nim bawiliśmy. Zagadki naprawde magiczne, klimat pokoju niepowtarzalny. Faktycznie pomimo około 50 pokoi na koncie faktycznie było to coś nowego.

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you