Escape room Rodzina Addamsów

Rodzina Addamsów

Lockme partner

57

57 reviews

|

2

Wrocław: 2nd place

|

Dolnośląskie: 2nd place

|

PL 4

Poland: 4th place

|

10/10

Rodzina Addamsów wreszcie wprowadziła się do Wrocławia! Ale, ale… brakuje jej jednego członka! A w zasadzie kilku członków… temu jednemu członkowi… Otóż ok... [więcej]

2-4 people

90' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Rodzina Addamsów wreszcie wprowadziła się do Wrocławia! Ale, ale… brakuje jej jednego członka! A w zasadzie kilku członków… temu jednemu członkowi…

Otóż okazuje się, że Wujaszek Fester zaginął i prawdopodobnie jest w totalnej rozsypce, a Wy, jako kochająca Rodzina, musicie go odnaleźć. I poskładać do kupy!

dudududum [klask] [klask] dudududum [klask] [klask] dudududum dudududum dudududum [klask] [klask]

Pokój wymaga nieco sprawności fizycznej, zalecamy wygodny ubiór.

Only polish language version.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

HURRY UP - Wrocław

ul. Ruska 61/6b
50-079 Wrocław

Other rooms in this place

Owner’s data

HURRY UP MAJA BEDNAROWICZ
ul.Ruska 61/6b
50-079 Wrocław
NIP (tax identification number): 5472202794

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 57 reviews

Overall rating 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

57 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

351 reviews

Mroczna rezydencja państwa Addams

6/16/20 | visit date: 6/7/20

Review of Lockme

LockMe 351 reviews

Na wizytę u rodziny Addamsów przyszło nam czekać naprawdę długo. Niemniej jednak doczekaliśmy się i wniosek jest jeden: było warto.
Cały pokój zawiera liczne odniesienia do filmu, dlatego warto przed wizytą przypomnieć sobie tę produkcję, choć jej znajomość nie jest wymagana - po prostu zmienia to postrzeganie detali i pozwala jeszcze bardziej docenić twórców za tak wierne detale. W tym pokoju widać ogrom pracy, bez dwóch zdań.

Spora powierzchnia zabawy, dużo zagadek (i to niekoniecznie typowych), niektóre wręcz tak oryginalne, że nie sposób ich nie pochwalić. Momentami ciężko również stwierdzić, czy to wszystko jest kwestią elektroniki czy może jakiś nadprzyrodzonych sił.:)

Mrocznie, ale komediowo. Według nas - lepiej być nie może.

Difficulty: Medium

Janek I.
Janek I.

Pioneer
151 pts

35 reviews

Majstersztyk!

8/30/20 | visit date: 8/7/20

Trusted review

Janek I. 35 reviews

Poszliśmy tam ostatniego dnia i liczyliśmy na świetny pokój, ale nie byliśmy gotowi na to, że jeden z ostatnich pokojów tak bardzo namiesza w naszej ogólnopolskiej topce! Specjalnie przed przyjazdem obejrzeliśmy Addamsów i było warto! Nawiązań do filmu jest całe mnóstwo. Oczywiście znajomość filmu nie jest wymagana, ale wprowadza taki klimat, że głowa mała. Zagadki baaardzo ciekawe, a znalazły się też takie z którymi się jeszcze nie spotkaliśmy. Chyba każdy w komentarzach wypowiedział się już na temat systemu podpowiedzi. No cóż, przepraszamy, ale my też musimy. Jest tak cudowny, że pod koniec wzięliśmy podpowiedź choć nie do końca jej potrzebowaliśmy. Wielkie ukłony dla ekipy Hurry Up! Ten pokój to perełka. Pomimo tego, że Wrocław ma dużo prześwietnych pokoi to ten pokój ląduje w naszym ogólnopolskim TOP 1.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
496 pts

319 reviews

#326

8/15/20 | visit date: 7/15/20

Trusted review

Q 319 reviews

Pokój jest faktycznie znakomity. Scenografia – można w skrócie powiedzieć, że w stylu wrocławskim, czyli na bogato i pełna wyśmienitych dekoracji. Bardzo dobre rozplanowanie pokoju (i naprawdę lepiej wybrać się tu zakładając coś wygodnego i nie krepującego ruchów). Dwie osoby będą mieć w tym względzie szczególnie trudno. Warto zerknąć na obostrzenia jakie pokój posiada w wizytówce – nie są one tam przypadkowo, więc dobrym pomysłem będzie uzupełnienie składu grupy o kogoś, kto będzie w stanie pokonać je wszystkie ;) Zagadki ogromnie angażujące i wymagające przyjemnego kombinowania. Co najmniej dwie z jakimi nigdy dotąd się nie spotkaliśmy. Jedna, prócz technicznej doskonałości, dodatkowo w fantastyczny sposób [spoiler]. Z perspektywy dwóch graczy trudność zagadek oceniam jako powyżej średniej. Sprytnie wymyślony system podpowiedzi. Fajne jest również to, że to kolejny pokój, który wykorzystując obserwowany od jakiegoś czasu w escapach trend, podnosi przy okazji jego jakość o kolejny level. A że to się sprawdza, wystarczy za niebawem zerknąć na ogólnokrajowe top.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Quara
Quara

Pioneer
198 pts

75 reviews

Bo rodzina jest najważniejsza!

7/29/20 | visit date: 7/25/20

Quara 75 reviews

Ten pokój jest złoty, każdy znający Rodzinkę Addamsów będzie zachwycony :D

Zacznę od tego, że system podpowiedzi jest fenomenalny, po prostu chapeau bas! Mogłabym tylko korzystać z podpowiedzi i korzystać!
Wystrój pokoju jest mroczny i bardzo kojarzy się z tytułowymi bohaterami. Jest dopieszczony, bogaty. Czarny humor wypełza na nas przy praktycznie każdej zagadce - dla osoby o niewybrednym poczuciu humoru to dodatkowa cecha na plus. Łamigłówki były nie-sa-mo-wi-te, bardzo zróżnicowane, niecodzienne, ciekawe, pierwsze podejście potrafi zmylić. Ponadto, tutaj nie ma, że boli - trzeba współpracować i na współpracy opiera się spora część pokoju.

Poziom trudności ocenię jako średni, pokój potrafi zatrzymać na moment czy dwa. Będąc w czteroosobowym gronie mieliśmy swoje chwile zacięcia. Mniejsze grupy z pewnością będą miały co robić przez cały czas.

Pan z obsługi... no cóż, jak to członek ekipy Hurry Up :) Bardzo miły, uśmiechnięty, profesjonalny. Poświęcił nam sporo czasu po wyjściu, pomimo późnej pory.
Ode mnie leci w pełni zasłużona dyszka - naprawdę świetnie się tu bawiłam. Chciałoby się zapomnieć, jak to było zostać na chwilę członkiem rodziny Addamsów i wrócić do Hurry Up jeszcze raz...
Bo rodzina jest najważniejsza! Bo rodzina jest najważniejsza!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

299 reviews

Na ratunek wujkowi

10/8/20 | visit date: 7/25/20

Adashi (dezERterzy) 299 reviews

Ciężko pisze mi się opinie w dwóch przypadkach. Pierwszy jest gdy pokój okazał się słabszy niż się spodziewaliśmy ale było widać włożoną pracę, zaangażowanie właścicieli i duży potencjał, bo wtedy zależy mi aby moja opinia motywowała a nie podcinała skrzydła. Drugim przypadkiem jest sytuacja z którą mam do czynienia teraz podczas oceniania Rodziny Addamsów, bowiem pokój ten zasługuje na więcej niż tylko maksymalna ocena. "Dziesiątek" wystawiłem bardzo dużo a przy tak genialnym pokoju chciałoby się móc podnieść skalę do 11 a nawet jeszcze wyżej.

Wrocławska firma Hurry Up charakteryzuje się tym, że swoje pokoje opiera na podstawie bardzo dobrze znanych prawie wszystkim tytułach takich jak Jumanji, Smerfy czy wcześniej wspomniana Rodzina Addamsów.

Ktoś może powiedzieć, że jest to spore ułatwienie i że historia już jest praktycznie wymyślona i tylko dobrać do niej zagadki. Ale moim zdaniem jest to nawet trudniejsze do zrealizowania niż wymyślenie zupełnie nowej fabuły, której nikt nie zna. Wtedy wszyscy oczekują jak najwięcej nawiązań, wystroju odzwierciedlającego to co się widziało na ekranie. A przeniesienie filmu czy bajki na realia Escape Roomu jest zadaniem bardzo trudnym, a jeszcze bardziej skomplikowane moim zdaniem jest wymyślenie zagadek zarówno pasujących do fabuły jak i klimatu. W Jumanji i Wiosce Smerfów udało się to bardzo dobrze ale to co Hurry Up zrobiło przy nowym scenariuszu przerosło znacznie nasze oczekiwania.

W tym pokoju absolutnie niczego bym nie zmienił, dla mnie jest perfekcyjny. Wystrój, klimat, zagadki, wykorzystanie przestrzeni, efekty audiowizualne po prostu zachwycają.

Pozbieranie do kupy wujka Festera jest naszą główną misją w tym eskejpie ale zadania jakie spotykamy po drodze powodują zachwyt, zdumienie i rozbawiają do łez. Firma zastosowała kilka rozwiązań, które spotkaliśmy pierwszy raz a przy 300 ER nie jest łatwo nas zaskoczyć.

Długo będę wspominał ten pokój i polecam każdemu fanowi Escape Roomów bo jest to pozycja obowiązkowa i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że trafia na sam szczyt mojego osobistego rankingu.
Na ratunek wujkowi Na ratunek wujkowi

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

M&M Team
M&M Team

Guide
335 pts

188 reviews

Fester, Feeeeester gdzie jesteś???

6/28/20 | visit date: 6/20/20

Trusted review

M&M Team 188 reviews

Długo zbierałam się do napisania tej opinii, bo jak w kilku słowach zawrzeć emocje i wrażenia z TEGO pokoju ?!?
Zacznijmy od początku! Adamsi długo kazali na siebie czekać, ale teraz już rozumiem dlaczego! Podziwiam Właścicieli, że po tylu perturbacjach w branży potrafili stworzyć COŚ TAKIEGO! Ten pokój podnosi poprzeczkę wszystkim istniejącym i tym, które będą się tworzyć! Wynosi rozgrywkę ER na najwyższą klasę zabawy!
Wprowadzenie do pokoju super! Cała fabuła ekstra pociągnięta w każdym szczególe. Mnóstwo nawiązań do filmu co potęguje uczucie niepokoju... Ekstra system podpowiedzi. Wystrój dopracowany w najmniejszym szczególe!
Zagadki na fajnym średnim poziomie, ale jest ich tyle, że naprawdę jest co robić. Pokój mocno nieliniowy z elementami współpracy więc zalecamy robić go w 3-4 osoby dla nas najbardziej optymalnie. We dwójkę było nam ciężko z jedną zagadką.
Elementy zabawy i efekty WOW super! Czuć w tym pokoju, klimat Adamsów mimo, że to przygodówka! Ekstra dobrana ścieżka dźwiękowa co dla mnie jest ogromnie ważne w pokoju, bo powoduje głębsze wejście w klimat! Można w nim spotkać różne ZJAWISKA! Fajnie, uwzgledniono mnóstwo postaci z filmu, a nie tylko Festera jak wynikałoby z fabuły.
Polecamy dla wszystkich, a dla fanów filmu szczególnie! Zalecamy wygodny ubiór!!!😋
I tak właśnie uległa zmianie nasza TOP 5 pokoi w Polsce!
Fester, Feeeeester gdzie jesteś??? Fester, Feeeeester gdzie jesteś???

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

majka45654
majka45654

Scout
99 pts

40 reviews

Rodzina Addamsów

9/20/20 | visit date: 9/18/20

Trusted review

majka45654 40 reviews

Na taki pokój się czeka całymi latami! Każda zagadka jest bardzo dopracowana, nic nie jest przypadkowym zapychaczem. Dla mnie ten pokój deklasuje konkurencję i zasługuje na bycie nr 1 przynajmniej we Wrocławiu.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

80 reviews

Normalność to iluzja ;)

9/13/20 | visit date: 9/5/20

Dayman 80 reviews

Hurry Up to firma, która kojarzy mi się z bajkowo-filmowymi escape roomami. Jest Wioska Smerfów, jest Jumanji i moim zdaniem najlepszy pokój tej marki... Rodzina Addamsów! Od tej szalonej rodzinki rozpoczęliśmy escapową sobotę we Wrocławiu i był to strzał w dziesiątkę. Co prawda poprzeczka dla pozostałych pokoi zaplanowanych na ten dzień została postawiona naprawdę wysoko, ale za to rozpoczęliśmy dzień w bardzo dobrych nastrojach!

Addamsowie to takie trochę moje miłe wspomnienie z dzieciństwa, uwielbiałam ten serial i mroczne postacie! Jak fajnie było wrócić do tego klimatu i samemu wejść do świata wypełnionego mrokiem i odrobiną czarnej magii, ale też komedią. Bardzo lubię gdy pokój powiązany fabularnie ze znaną serią, filmem, serialem, grą, czy książką nie tylko zawiera motywy z danego uniwersum, ale także opowiada swoją własną historię. Z doświadczenia widzę, że skupienie się na konkretnym wątku wychodzi zazwyczaj escape roomom na lepiej niż wrzucenie do pokoju wszystkiego co tylko kojarzy się z danym światem. Oglądanie rekwizytów i odkrywanie kolejnych nawiązań jest fajne, ale jeszcze fajniejsze jest stanie się częścią historii. Tutaj mamy do czynienia z bardzo angażującym wątkiem fabularnym. Wujaszek Fester zaginął i jako część kochającej się rodziny musimy go odnaleźć i pomóc po tym co go spotkało! Hurry Up bardzo zmyślnie zaangażował graczy w fabułę i pozwolił im stać się członkiem rodziny. I mówię to ja, od niedawna zanana jako Elwira Addams >.>

Wystrój i klimat jest na bardzo wysokim poziomie i czuć to na każdym metrze kwadratowym pokoju. Szkoda tylko, że nie ma więcej rekwizytów, które można wziąć do rąk, obejrzeć, pomacać, ale rozumiemy, czym to jest spowodowane :) Wszystkie elementy są bardzo ładnie wykonane, nie wieje tu kiczem i słabą jakością, aż przyjemnie popatrzeć. W tle gra znana i lubiana muzyka, która jeszcze bardziej ułatwia immersję. Każdy etap gry jest równy pod względem klimatu, chociaż najbardziej urzekła mnie ta najdłuższa i jakby nie było główna część. Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze fajnie zaprojektowane rozłożenie poszczególnych etapów. Lubimy takie!

Zagadki również są jakościowe, po odwiedzeniu 200 pokoi ciężko jest znaleźć zagadkę, która stricte by nas zaskoczyła, ale to w jaki sposób jest ona graczom podana ma równie wielkie znaczenie. Tutaj mieliśmy kilka sytuacji, w których byliśmy zaskoczeni :) Nie samym rozwiązaniem, a tym jak zagadka została zaprojektowana. Dodatkowo tak samo jak wystrój, tak i zadania są wysokiej jakości. Jest po prostu ładnie! Zadania, które stoją przed graczami są różnorodne i jest ich całkiem sporo. Rodzina Addamsów to niekoniecznie liniowy pokój, więc warto podzielić się zadaniami i mieć zgrany zespół. Pojawią się zagadki, które będą wymagać ścisłej współpracy, czy odrobiny zręczności. Najbardziej cenimy pokoje, których zagadki są wpasowane w fabułę i klimat i tak jest tutaj. Przez cały czas czujemy ducha kultowych Addamsów. Hurry Up zręcznie połączył pokój przygodowy z odrobiną dreszczyku, ale też nutą komedii. Brawa!

Obsługa bardzo miła, nawet jeżeli byliśmy tą poranną grupą, dla której trzeba w sobotni ranek zwlec się z łóżka ;) Z niecierpliwością czekamy na to co Hurry Up zaserwuje nam następnym razem!

Rodzina Addamsów to zdecydowanie wrocławski top. Jest to pokój, dla którego warto przejechać kilkaset kilometrów! Polecam wszystkim zapalonym escape roomowiczom, albo po prostu fanom serii. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego w tym pokoju!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

zmorcia
zmorcia

Pioneer
207 pts

51 reviews

Pierwsza wizyta po pandemii

7/6/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

zmorcia 51 reviews

Rodzinka Addamsów nieszczęśliwie zamknięta przez pandemię została przez nas odwiedzona w pierwszy dzień ponownego otwarcia.
Oczekiwania były wysokie, a nasze umysły stęsknione za zagadkami. Nie zawiedliśmy się - pokój stanął na wysokości zadania.
Zagadki nieliniowe, także każda osoba z naszej 4-osobowej drużyny miała co robić. Kilka zagadek, z którymi się wcześniej nie spotkaliśmy, dzięki czemu bardzo dobrze się bawiliśmy. Sam poziom zagadek oceniamy na średni, warto mieć trochę wcześniejszego doświadczenia z ER zanim odwiedzi się to miejsce.
Chciałam również podziękować obsłudze, która również była stęskniona za klientami, bo rozmowa po wizycie trwała bardzo długo i była bardzo miła. ;)
Mam nadzieję, że HURRY UP przetrwa te ostatnie przeciwności, bo ich pokoje są na naprawdę wysokim poziomie i śmiało polecam je wszystkim!
Pierwsza wizyta po pandemii Pierwsza wizyta po pandemii

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

t.szulc
t.szulc

Scout
79 pts

20 reviews

Oj babcia babcia...

7/5/20 | visit date: 7/5/20

Trusted review

t.szulc 20 reviews

Nowa perełka na wrocławskim (polskim również!) rynku ER. Poprzeczka postawiona bardzo wysoko! Brawo Wy :)

Wystrój pokoju i nawiązanie do filmu rewelacja! Fantastyczny system podpowiedzi...aż chce się je brać :)

POLECAMY!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 6

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you