Escape room American School Story

American School Story

Lockme partner

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przysz... [więcej]

78

78 reviews

|

1

Wrocław: 1st place

|

Dolnośląskie: 1st place

|

PL 3

Poland: 3rd place

|

10/10

2-5 people

90' minutes

Thriller

expierienced

Plot of the room

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przyszedł do nas na zastępstwo. No tak, profesor faktycznie był jakiś inny. Później nastał chaos. To nie była szkoła, którą znam. Może to przez ten bal dla nauczycieli? Cały tydzień o nim wspominali!

Interaktywny pokój w klimacie amerykańskiej szkoły z lat 80 pozwoli Wam poczuć aurę ubiegłego wieku, oraz zmierzyć się z własnym lękiem, który w niepokojącym tempie zacznie wzrastać.

*Pokój jest połączeniem Thrillera, Psychodelii oraz Komedii. Mimo zagadek i fabuły nie jest standardowym escape room'em. Stawiamy tutaj na interakcje oraz na to, aby gracz był nieodłączną częścią całej historii. "American School Story" polecamy szczególnie osobom, które szukają czegoś nieszablonowego i niestandardowego :)

Book this room

Book this room

Additional information

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Available game languages

Polish

Address

Fox O'clock - Wrocław II

ul. Lelewela 4D, 53-505 WROCŁAW

Opening hours

Godzina rezerwacji oznacza godzinę wejścia do pokoju. Na miejscu należy się pojawić ok. 10 min. przed godziną rezerwacji.

Owner’s data

FOX O' CLOCK BARTOSZ SOBCZAK
św. Antoniego 23
50-073 WROCŁAW
NIP (tax identification number): 8961522979

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 78 reviews

Overall rating 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

78 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Lekcja życia

2/21/20 | visit date: 12/28/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Nie jest tajemnicą, że ten pokój to jedna wielka interakcja - to sprawia, że mamy do czynienia bardziej z pewnego rodzaju eventem niż z typowym escape roomem. Foxy wyszły poza ustandaryzowane ramy pokoi zagadek w celu wykreowania własnej wizji i to czyni ten scenariusz wyjątkowym.

Pokój można opisać jako “kontrolowany chaos”. Zazwyczaj jest tak, że gracz odkrywa po kawałku fabułę - tutaj fabuła odkrywa gracza, dopasowuje się do niego i sprawia, że to on ją również tworzy. Scenariusz jest, ale tak jakby go nie ma - i to jest super.

90 minut na zabawę w tym pokoju jest w sam raz - to pokój, w którym przyda się każda dodatkowa para rąk. Zdecydowanie polecamy wybranie się tutaj w większym gronie. Dwuosobowe, doświadczone grupy również mogą sobie poradzić, jednak będa musiały liczyć się z szybkim tempem rozgrywki, a tutaj warto ponapawać się samą grą.

Jeżeli możemy coś doradzić: nie idźcie do pokoju mając jako cel pobicie rekordu. Po prostu cieszcie się tym pokojem!

Difficulty: Medium

Janek I.
Janek I.

Pioneer
151 pts

35 reviews

Coś niespotykanego!

8/30/20 | visit date: 8/6/20

Trusted review

Janek I. 35 reviews

Pomimo tego, że są tutaj zagadki, to sam nie wiem czy jest to pokój. Pomimo tego, że zagadki nie odgrywają tutaj głównej roli to są naprawdę świetne. Cały pokój to tak naprawdę przede wszystkim niesamowite doświadczenie które każdy powinien przeżyć. Trzeba odegrać swoją rolę. Czujemy się niczym aktor podczas wystawiania jakiejś bardzo dziwnej, groteskowej sztuki. Ten "pokój" to definitywnie jedna z Wrocławskich perełek. Odwiedzenie tego miejsca to definitywna konieczność. Mistrz gry - pierwsza klasa, ale to już sami docenicie jak już się tutaj pojawicie :D

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

81 reviews

Podwyżki dla nauczycieli! Co tu się odje....?!

9/11/20 | visit date: 9/6/20

Dayman 81 reviews

Pierwszy raz kompletnie nie wiem co mam napisać w opinii i od czego zacząć. Jedyne co przychodzi mi na myśl to zapytać szanownych twórców co takiego brali podczas procesu kreacji i projektowania pokoju i czy mają tego więcej, bo chętnie też spróbuję...

Mamy tutaj do czynienia z czymś totalnie nieszablonowym, odjazdowym, innym i ledwo mieszczącym się w ramach kategorii escape room. Takie eksperymenty to coś co ja lubię najbardziej! Nie oznacza to jednak, że brakuje zagadek, bo zagadki są i to naprawdę porządne! Ale spróbujmy zacząć od początku.

Zaczyna się całkowicie normalnie, kilka zasad technicznych, krótka pogawędka, a potem zostajemy wpuszczeni do środka pokoju i od razu czujemy, że równie dobrze moglibyśmy się teleportować do równoległego, lekko skrzywionego świata, bo tak tam jest cudownie i dziwnie! Chyba nie jest tajemnicą, że American School Story (z kłopotliwym skrótem 'ASS', dlatego będę się jednak posługiwać pełną nazwą pokoju ;) ) to scenariusz, który stawia na interakcję z graczem. Mówiłam już, że uwielbiam pokoje z interakcją? Na pewno tak, ale się powtórzę - takie pokoje są... mistrzowskie! W przypadku American School Story tej interakcji jest naprawdę dużo, każda rozgrywka jest inna, bardzo dużo zależy od tego jak grupa wczuje się w klimat i jak wejdzie w swoje role. Sama chętnie przeszłabym pokój jeszcze raz tylko po to, aby spotkać na swojej drodze inne postacie i zachować się inaczej w niektórych sytuacjach.

Jest to pokój inny niż wszystkie, bo zakłada, że drużyna nie będzie próbować pobić wyimaginowanego rekordu. Nie liczy się tu czas, przechodzenie bez podpowiedzi, ale dobra zabawa. I z takim nastawieniem do gry powinna przyjść każda grupa. To skoro jest to bardziej doświadczenie z elementami spektaklu, to gdzie tu miejsce na zagadki? Otóż jak najbardziej znalazło się! Wszystkie zadania, które napotkamy na swej drodze są naprawdę ekstra! Chociaż nie znajdziemy nic szczególnie odkrywczego w samych zagadkach, to sposób ich podania jest naprawdę przekonujący. Mnie każda jedna zagadka chwyciła za serce i sprawiła, że naprawdę nie chciałam kończyć tego pokoju. Do tego warto również wspomnieć, że wszystkie zagadki są wpasowane w fabułę i tematykę pokoju, nic tu nie jest przypadkowe :) Mamy prawdziwy trip do lat '80! Do tego dochodzi świetna muzyka, którą na pewno każdy rozpozna. Znalazło się też miejsce na motywy filmowe i serialowe :)

Na podkreślenie zasługuje, że jest to pierwszy w mojej niemalże 200 escapowej karierze pokój, który mogę nazwać pokojem abstrakcyjnym i psychodelicznym. Do tej pory pod przykrywką abstrakcji znajdywałam randomowe elementy, które w żaden sposób do siebie nie pasowały. Tutaj mamy całą historię i prawdziwą psychodelię, w której ciężko poczuć się w 100% pewnie.

Plot twist jaki zafundował nam Fox o'clock zwalił mnie z nóg, jest tylko kilka pokoi w całej Polsce, które tak dobrze potrafią poprowadzić fabułę, że zakończenie sprawiło, że musiałam zbierać szczękę z podłogi. American School Story jest jednym z nich!

Podsumowując - naprawdę dobre zagadki, duża dawka interakcji z graczem, zadania na współpracę, wystrój dopasowany w stu procentach na każdym możliwym etapie, podkład muzyczny, który sprawia, że momentami chce nam się tańczyć, a momentami schować pod ławką, wyśmienita obsługa, nieszablonowość... dla mnie escape room idealny. Od razu wskoczył do mojej osobistej top 5 :)

Komu polecam? Wszystkim! Ale tylko pod warunkiem, że macie odrobinę dystansu do siebie i świata. Bo nie mogę powiedzieć, że normalnie w tym pokoju nie jest!
Podwyżki dla nauczycieli! Co tu się odje....?! Podwyżki dla nauczycieli! Co tu się odje....?!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pioneer
158 pts

129 reviews

Kiedy obraz wychodzi z ram...

7/1/20 | visit date: 7/1/20

Szalony Kapelusznik 129 reviews

... a escape room ze swojej konwencji, to dzieją się Rzeczy Dziwne.

Tu gra strach, który trzeba rozbroić humorem, tu zablokowanie się jest Twoim wrogiem, tu... no... niby nikt Ci nie da w mordę, a jednak immersja każe się angażować... no w każdy, razie, lepiej włożyć skumulowaną energię w zagadki ;)

W Szkole jest co robić, ale nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle...nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle, to co to w ogóle było, że w ogóle brakuje słów! [tak, stylistyka celowa, bo i rozumu małpiego idzie w środku dostać z wrażenia, a tu przecież myśleć trzeba!]

To jest Pokój [inter]Akcji. W zasadzie nie było w nim jakichś nowych zagadek, ale powiedzieć to, to jak powiedzieć o potworze nie z tej ziemi, że oczy to miał w sumie takie zwykłe... Tyle, że miał ich na przykład dwieście par i osadzone w dziwnych miejscach.

To jest kwintesencja American: osadzenie. Osadzone są zagadki i osadzeni jesteście w pewnym momencie Wy... Powodzenia!


P.S. Trudny przez te n-n-n-e-r-r-w-w-y.
Kiedy obraz wychodzi z ram... Kiedy obraz wychodzi z ram...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Quara
Quara

Pioneer
198 pts

75 reviews

Coś świeżego

7/29/20 | visit date: 7/25/20

Quara 75 reviews

Ameryki nie odkryję tym komentarzem, ale uznałam, że dorzucenie mojej cegiełki jest ważne, by podbić wartość pokoju w rankingu.
Jest to Escape Room, który na pewno będę bardzo długo wspominać. Świeże podejście do prowadzenia gry, bardzo duży zestaw solidnych zagadek, wydarzenia z jajem (coś, co lubię), nieszablonowy element zakończenia - świetnie się bawiłam od samego początku do samego końca. Do tego wystrój! Kawał dobrej roboty.
O Mistrzu Gry też można mówić dużo dobrego, ale nie zdradzając za dużo podsumuję, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu - bardzo elastyczny facet, niejednokrotnie mnie (nas?) zaskoczył :)
Generalnie: w moim odczuciu dominują łatwe zagadki, ale jest ich bardzo, bardzo dużo i dobrze jest się podzielić - stąd daję poziom trudności "średni". Byliśmy w 4 osoby (średnio ok. 100 pokojów na koncie), ale przez zapas czasu, jaki nam został, myślę, że mniejsze, ale doświadczone grupy też sobie poradzą z tą historią.
Pokój zdecydowanie jest innowacyjny i myślę, że może zaskoczyć (formą, zagadkami) nawet takiego gracza, który odwiedził grubo ponad dwieście Escape Roomów. Na duży plus jest to, że łamigłówki nie zeszły na drugi plan.

Nie od dziś wiadomo, że dyszka dyszce nierówna i mam nadzieję, że tym komentarzem dość wyraźnie sugeruję, że pokój wykracza poza skalę :)
Jeżeli jeszcze nie byłeś - pakuj się i leć do Lisków! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tringa
Tringa

Navigator
111 pts

24 reviews

Coś innego

6/11/20 | visit date: 6/10/20

Trusted review

Tringa 24 reviews

To pierwszy pokój po kwarantannie i okazał się zdecydowanym strzałem w 10! Co prawda Foxy są już mega nudni z tym, że każdy pokój, który robią jest dużo lepszy od poprzednich ;). American School Story przenosi poziom Escape Roomu na totalnie inny poziom. Ten pokój to mieszanka thrillera, horroru, komedii i przygody, jak sami określają: psychodela. Polecam każdemu!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

46 reviews

Wow. Po prostu wow.

7/11/20 | visit date: 7/11/20

CzłowiekCałka 46 reviews

Bardzo dawno nie byłem w tak perfekcyjnym escape roomie, ciężko napisać opinie bez spoilerowania, a wiec napiszę tylko, że wystrój, [spojler] i zagadki były mega dobre.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

t.szulc
t.szulc

Scout
79 pts

20 reviews

Daje do myślenia

6/7/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

t.szulc 20 reviews

Pokój na „świeży umysł” (byliśmy z rana), bo wieczorem może być już „ciężko” :) NAJLEPSZY pokój w jakim byliśmy! Mnóstwo zwrotów akcji i bardzo fajnych zagadek! Mistrz Gry rewelacja...brawo brawo brawo! Polecamy dla grup, które mają już na swoim koncie parę pokojów.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

beras77
beras77

Globetrotter
262 pts

219 reviews

Szkolne przygody:))

9/14/20 | visit date: 9/13/20

beras77 219 reviews

Ciekawe połączenie er i przygody innego rodzaju. Wspaniałaaaa Mistrzyni Gry! No trzeba mieć umiejętności by tak grę prowadzić:))) Na szczęście nie interweniowała cały czas, bo wtedy nie byłoby swobody. Co prawda my aż tak nie lubimy fabuły w pokojach, ale tu była kluczowa. Co do wystroju to fajny, choć niektóre elementy wydawały sie jakby wzięte "od czapy", taki trochę chaos. Mimo to polecam, szczególnie dla Mistrzyni:))

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#299

5/13/20 | visit date: 2/13/20

Trusted review

Q 320 reviews

Coś więcej niż tylko escape room, bo rozgrywka bardziej przypomina American Show niż tylko School Story. Jedno jest pewne – atrakcji nie brak, a i nie będzie przesadą napisać, że scenariusz faktycznie wychodzi poza wszelkie ramy i konwencje znane z innych ERów. Paradoksalnie całość jest jednak bardzo spójna i układa się w logiczny, choć momentami groteskowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ciąg zdarzeń. Kontrasty i niespodzianki to ogromny atut pokoju. Podkład muzyczny idealnie dobrany. I te rekwizyty z amerykańskiej popkultury lat 80-tych! Mistrzowanie to osobny rozdział, chociaż nie ma potrzeby by pisać o nim coś więcej niż to, że idealnie współgrało z tą nieszablonową historią. Dwuosobowe grupy muszą sobie narzucić niezłe tempo – pokój nieliniowy, więc można dzielić się zadaniami, ale jest ich naprawdę dużo. Btw, świetne promo w wizytówce. Pozycja obowiązkowa.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 8

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world