Escape room King Arthur`s Dungeons

King Arthur`s Dungeons

Lockme partner

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018 Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think... [więcej]

111

111 reviews

|

3

Wrocław: 3rd place

|

Dolnośląskie: 3rd place

|

PL 10

Poland: 10th place

|

9.8/10

2-5 people

90' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018

Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think the most faithful of the Knights of the Round Table, Sir Lancelot, committed the greatest love affair - he seduces the King's love, the beautiful Guinevere. You have accidentally witnessed nighttime meetings of lovers, that is why Lancelot, fearing that his secret may come out, plotted a conspiracy and threw you into the death dungeon as traitors to the Arthur's crest, which is punished in the most severe manner ...At the castle square, the crowd is slowly gathering, demanding your execution. There are only 90 minutes left until the execution will be performed ... That's the time you have left to free yourself from the dungeons and convince the King of your innocence. Now everything is in your hands ...

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

PolandEscape elimination room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

English

Polish

Address

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Other rooms in this place

Price list

231 PLN – morning hours during the week
251 PLN – afternoon hours during the week
271 PLN – friday from 18. and saturday
261 PLN – sunday

Opening hours

everyday 10-24

Owner’s data

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP (tax identification number): 8971852000

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 111 reviews

Overall rating 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

111 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Mają rozmach te Exity

6/11/19 | visit date: 6/8/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Gra w tym pokoju nie jest zwykłą grą - jest przygodą, podczas której zostajemy przeniesieni w czasie aż do okresu średniowiecza.

Rzeczy do zrobienia jest mnóstwo. Zagadki są bardzo różnorodne, choć przede wszystkim fani zadań manualnych będą mieli tutaj pole do popisu i możliwość spełnienia się. Wiele z nich jest nieoczywistych, co sprawia dodatkową frajdę przy ich rozwiązywaniu. I te efekty sygnalizujące poprawność ich wykonania!

Niby średniowiecze, a jednak rycerze trochę znali się na elektronice. Fani kłódek też będą zadowoleni - oba aspekty wzajemnie się uzupełniają i równoważą.

Im mniej osób, tym wyżej rośnie poziom trudności. Mimo perfekcyjnego flow pokoju i płynnego przechodzenia z jednej rzeczy do drugiej mniej doświadczone lub mniejsze ekipy mogą zwyczajnie nie wyrobić się w czasie - zdecydowanie przyda się tu każda dodatkowa para rąk do pomocy. Rodziców niech nie zniechęca nazwa - można wybrać się tutaj z dziećmi, które będą bawiły się równie świetnie, co dorośli.

Nie można nie pochwalić wystroju pokoju - rozpoczynając grę wiemy już, że to pokój Exitów ze względu na niezwykle dopracowane detale. A im dalej w las, tym większy kryminał - choć w tym przypadku powinniśmy mówić o przygodzie pełnej immersji i najdrobniejszych szczegółów sprawiających, że czujemy się tak, jakby podróże w czasie rzeczywiście istniały.

Difficulty: Medium

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

81 reviews

Król Artur i rycerze escape roomu

9/13/20 | visit date: 9/6/20

Dayman 81 reviews

Wyobraźcie sobie książkowy escape room. Ale taki naprawdę idealny, w którym wszystko jest na tip top. No... to teraz pomnóżcie razy 10 i mamy Lochy Króla Artura :)

Jeżeli miałabym wskazać w Polsce pokój, który w 100% wypełnia swoje zadanie i ma wszystko to co powinien mieć escape room, to bez wahania postawiłabym na Lochy od Exit19. Są zagadki na bardzo wysokim poziomie, jest klimat wypływający z każdego kąta pokoju, są dekoracje na niemożliwie wysokim i realistycznym poziomie, jest mnogość miejsc, a sam pokój jest po prostu ciekawie zaprojektowany, jest muzyka, która sprawia, że aż chce się eksplorować, jest po prostu wszystko to co być powinno w escape roomie wysokiej klasy. Ale może przejdźmy przez każdy punkt po kolei.

Dekoracje, a przez to i klimat to jest najwyższa półka w porównaniu do pokoi w całej Polsce. Nie spotkamy się tu z ozdobami ze styropianu i słabej jakości materiałów. Wszystko wygląda bardzo realistycznie, zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół. Jest po prostu pięknie. Mogłabym drugie tyle po przejściu siedzieć w pokoju i podziwiać elementy scenografii i każdy rekwizyt z osobna. Nie raz zakrzyknęliśmy 'wow' widząc co na nas czeka na kolejnych etapach. Ponad to Legendy Króla Artura są najbardziej efekciarskim pokojem jaki w życiu widziałam. Jeżeli chcesz pokazać swoim znajomym, że escape roomy są ekstra i potrafią przenieść gracza do innej rzeczywistości, to to jest świetny wybór! Nie trzeba używać wyobraźni, bo to co nas otacza w zupełności wystarcza.

Każda zagadka została odpowiednio wpasowana w fabułę i klimat pokoju. Nawet najprostsze zadania, znane już z innych pokoi zagadek, są podane graczowi w taki sposób, że aż chce się je rozwiązywać. Momentami można robić wiele zadań jednocześnie, ale w taki sposób, że raczej pozostała część drużyny będzie miała okazję zobaczyć wszystko. Nic nikogo nie ominie :) Zagadki są bardzo różnorodne, tak samo jak zamki, kłódki i mechanizmy, także dla każdego coś dobrego. Znalazło się miejsce na zadania zręcznościowe, manualne, trochę dla osób dobrych w przeszukiwaniu każdego cala pokoju, a także zagadki na typowe kminienie.

Oddzielny mini akapit muszę poświęcić na podkład muzyczny, który został wykorzystany w pokoju. Osobiście jest dla mnie naprawdę istotne, żeby coś grało w tle. Tutaj mamy do czynienia ze świetną muzyką, która aż napełnia motywacją i energią do rozwiązywania kolejnych zadań. W momencie, w którym poleciała znana mi nuta niemalże z okrzykiem wbiegłam po dalsze zagadki. Połączenie klimatu i dobrej muzyki pozwala graczom wchłonąć w rozgrywkę i zapomnieć, że to nie średniowieczny zamek, a rynek Wrocławia ;)

Obsługa spisała się na medal, bez wahania pomogła, gdy utknęliśmy, ale też spokojnie dała nam czas do namysłu. Zawsze lubimy chwilę porozmawiać o branży i pokojach z mistrzem gry, a na to też znalazł się czas. Do tego mogliśmy bez problemu zaczekać w lokalu na naszą kolej w pokoju po tym jak udało nam się wyjść z Prison przed czasem.

Lochy Króla Artura to zdecydowanie topowy pokój na bardzo wysokim poziomie, który można polecić dosłownie każdemu. Średniowieczny zamek to dosyć uniwersalny temat, który potrafi wciągnąć wszystkich. Jeżeli dodamy do tego to z jakim rozmachem został wykonany pokój mamy przed sobą escape roomową perełkę. Bardzo polecam!

Czekamy na Waszą wersję warszawskich pokoi (szczególnie zaciekawił mnie Opuszczony Hotel, bo to jeden ze starszych pokoi z naszego miasta i zobaczenie go w zupełnie nowej odsłonie byłoby czymś naprawdę ciekawym) i inne nowości :) Do zobaczenia przy okazji kolejnego escape tripa do Wrocławia!
Król Artur i rycerze escape roomu Król Artur i rycerze escape roomu

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pioneer
158 pts

128 reviews

Nasze nowe Podium.

7/1/20 | visit date: 6/30/20

Szalony Kapelusznik 128 reviews

Gratulujemy Exitom tak wspaniałego pokoju! Zaczęłam od tego wykrzyknika, bo to my czujemy się niemalże zaszczyceni, iż mogliśmy tak strojne a tajemnicze wnętrza ich pałacu oglądać!

No dobrze, przecież nie ich, tylko Króla Artura, i nie oglądać, a wydostawać się z nich, a ponadto... a ponadto trudną i złożoną misję wypełniać!

Dobrnęliśmy szczęśliwie do jej końca, po drodze po wielokroć nagradzanymi będąc, a umysły wytężywszy, niejedno niebezpieczeństwo pokonać zdołaliśmy.

Egzaltacja? ;) Godna wystroju ^^

Ale powiem też w prostych słowach: JEST MEGA ! Pozdrawiamy dziewczynę z obsługi - pełną pasji i wspaniałą prowadzącą :)
Polecamy każdemu!
Nasze nowe Podium. Nasze nowe Podium.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Macckos
Macckos

Navigator
148 pts

12 reviews

Byłem dwa razy ...

7/26/20 | visit date: 7/25/20

Trusted review

Macckos 12 reviews

W pokoju byłem dwa razy, gdyż chciałem pokazać kolejnej grupie osób coś ekstra. Jest to naprawdę ponadprzeciętnie dobry pokój, mega grywalny, mega dobrze zaaranżowany. Jedyna wada tego pokoju to że trzeba z niego wyjść. Ja kupuję po całości wszystko co exit19 dla nas tu przygotowało. Widać wkład pracy i pieniędzy jaki poszedł w ten pokój i chciałbym widzieć coraz wiecej pokoi na takim poziomie. Rycerze znali się nieco na elektronice i czarach, ale dzięki temu można się poczuć jak w filmie ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

46 reviews

Udało się uciec z lochów

8/21/20 | visit date: 8/21/20

CzłowiekCałka 46 reviews

Generalnie mieliśmy pewne obawy idąc do Exit19, że jest nas za mało(2).

Niepotrzebnie, Lochy okazały się petardą pod każdym względem, zagadek była masa i były one bardzo zróżnicowane, wystrój był świetny, a zabawa po prostu prowadziła się sama ;)
Polecam każdemu!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

beras77
beras77

Globetrotter
262 pts

219 reviews

Królu przybywamy;)

9/14/20 | visit date: 9/12/20

beras77 219 reviews

Wspaniały! Pokój w moim naszym ulubionym klimacie. Wykonany przepięknie, a zagadki dopasowane idealnie. Już byliśmy w wielu pokojach tego typu, ale ten jest w czołówce;) Logiczne zagadki, które zaangażowały całą grupę, sporo zabawy, trochę kombinowania;) Praktycznie jedna podpowiedź tylko przez gapiostwo, a poza tym pokój na poziomie średni/trudny, zależy od grupy. Nam podpasował bardzo;) Warto odwiedzać takie miejsca, bo to jest już inny wymiar rzeczywistości escapowej - przeniesienie w czasie;) Polecam!!!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

DreamTeam
DreamTeam

Pioneer
186 pts

158 reviews

Pełen zachwyt

8/5/20 | visit date: 7/30/20

DreamTeam 158 reviews

Dla mnie topowy pokój. Zazdroszę tym, którzy jeszcze w nim nie byli i mają go przed sobą :) 11/10

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Janek I.
Janek I.

Pioneer
151 pts

35 reviews

Jedno słowo- Perła!

8/30/20 | visit date: 8/6/20

Janek I. 35 reviews

Piszę te opinię ponad 2 tygodnie po przejściu pokoju, a jednak na myśl o nim nadal mam ogromnego banana na twarzy. Wielopoziomowość, pomysłowe zagadki, wystrój nie z tej ziemi, czego chcieć więcej. Sam już nie wiem czy byliśmy w pokoju czy jednak na półtorej godziny przenieśliśmy się w zupełnie inny wymiar. Pójście tam to absolutna konieczność. Polecam wszystkim z całego serducha! Pozdrawiamy również świetnego gamemastera- Maksa!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Navigator
122 pts

35 reviews

Lancelot? Dlaczego!?

8/8/20 | visit date: 7/11/20

Pomeranian Runaways 35 reviews

Lochy Króla Artura miały być oczekiwanym punktem kulminacyjnym całego wyjazdu. Pokój oceniany najwyżej we Wrocławiu. Znajdujący się w top 10 Polski. Słowem - oczekiwania wysokie, ale czy doświadczenie im sprostało?

Zacznijmy od rzeczy błyszczących - scenografii, klimatu i fabuły. Te są naprawdę na poziomie niesamowitym. Widać, jak pieczołowicie został stworzony każdy element. Pokój zaskakuje i zachwyca już od samego początku, a wraz z czasem staje się tylko lepiej. Ten pokój można odwiedzić tylko po to, aby zobaczyć jakie fajerwerki technologiczne i scenograficzne zostały dla nas przygotowane. I to, jak czuć tam legendarności i epickość klimatu oraz fakt, że zostało miejsce na małe zaskoczenia, wspaniałe. Fabuła, chociaż prosta, jest przyjemna i satysfakcjonująca, typowo escape roomowa.

Natomiast zagadki wprawiają mnie w lekkie zakłopotanie. Sam start jest genialny i większość zagadek jest przemyślana i logiczna, ba, wszystkie na logikę są zwyczajnie wspaniałe, i efektowne. Natomiast, ja wiem, że nasza drużyna nie jest najlepsza w szukaniu, ale z reguły mam uczucie, że rzeczywiście nie znalezienie czegoś jest naszą winą. Tutaj miałem momentami wrażenie, zwłaszcza przy dwóch elementach, że podbijają one poziom trudności, tylko że w sposób, za który raczej nam słabo się obwiniać. No i jeszcze tylko jedna drobna sprawa, którą była zagadka idąca trochę pod zręcznościową, której baliśmy się używać ze skuteczną mocą, ponieważ mieliśmy wrażenie, że coś zepsujemy. To takie moje drobne uwagi, bardzo subiektywne, wywołane zapewne wysokością tego pokoju w rankingu (i co za tym idzie, oczekiwaniami wobec niego) i pewnie nie przeszkadzające większości z grup.

Natomiast całe wyjście uważam za niesamowitą przygodę, pokój jest wspaniały i obowiązkowy. Najwspanialsza zabawa jest gwarantowana, z zaznaczeniem, że nie jest to pokój dla początkujących. My dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na powrót do Wrocławia i na doświadczenie kolejnych przygód.

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Wojciech S.
Wojciech S.

Scout
90 pts

34 reviews

Spotkanie z Królem

8/31/20 | visit date: 7/24/20

Wojciech S. 34 reviews

Jeden z najbardziej klimatycznych i dopracowanych pokoi w jakich byłem z moją ekipą. Niesamowity wystój pokoju dopracowany w każdym szczególe. Zagadki na wysoką poziomie bardzo dobrze przemyślane i sprawiające dużo frajdy w czasie rozwiązywania. Naprawdę świetna rozrywka. Serdecznie polecam.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 12

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero