Escape room King Arthur`s Dungeons

  King Arthur`s Dungeons

  Lockme partner

  FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018 Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think... [więcej]

  121

  121 reviews

  |

  3

  Wrocław: 3rd place

  |

  Dolnośląskie: 3rd place

  |

  PL 12

  Poland: 12th place

  |

  9.8/10

  2-5 people

  90' minutes

  Adventure

  intermediate

  Plot of the room

  FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018

  Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think the most faithful of the Knights of the Round Table, Sir Lancelot, committed the greatest love affair - he seduces the King's love, the beautiful Guinevere. You have accidentally witnessed nighttime meetings of lovers, that is why Lancelot, fearing that his secret may come out, plotted a conspiracy and threw you into the death dungeon as traitors to the Arthur's crest, which is punished in the most severe manner ...At the castle square, the crowd is slowly gathering, demanding your execution. There are only 90 minutes left until the execution will be performed ... That's the time you have left to free yourself from the dungeons and convince the King of your innocence. Now everything is in your hands ...

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Book this room

  All time slots for the visits are in local time (Europe/Warsaw).

  Take this into account, when booking a visit.

  Additional information

  Children-friendly room

  Air-conditioned room

  Card payment on visit

  PolandEscape elimination room

  You can buy Escape Tales here

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Safety button

  Emergency lighting

  Only low voltage within the player's range

  Emergency door opening system

  Available game languages

  English

  Polish

  Address

  Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

  UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

  Other rooms in this place

  Price list

  231 PLN – morning hours during the week
  251 PLN – afternoon hours during the week
  271 PLN – friday from 18. and saturday
  261 PLN – sunday

  Opening hours

  everyday 10-24

  Owner’s data

  Lemon City spółka jawna
  Ofiar Oświęcimskich 19
  50-069 Wrocław
  NIP (tax identification number): 8971852000

  Game regulations

  Game regulations

  Book room

  Book now and pay easily via Lockme

  Review this room

  You need to log in to add reviews.

  Log in

  Mark room

  You have to log in to mark a room.

  Log in

  Room scores - 121 reviews

  Overall rating 9.8/10

  125

  100

  75

  50

  25

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Customer service 9.6/10

  125

  100

  75

  50

  25

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Interior 10.0/10

  125

  100

  75

  50

  25

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Difficulty Medium

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  Very easy

  Easy

  Medium

  Hard

  Very hard

  121 reviews

  LockMe
  LockMe

  Guide
  516 pts

  350 reviews

  Mają rozmach te Exity

  6/11/19 | visit date: 6/8/19

  Review of Lockme

  LockMe 350 reviews

  Gra w tym pokoju nie jest zwykłą grą - jest przygodą, podczas której zostajemy przeniesieni w czasie aż do okresu średniowiecza.

  Rzeczy do zrobienia jest mnóstwo. Zagadki są bardzo różnorodne, choć przede wszystkim fani zadań manualnych będą mieli tutaj pole do popisu i możliwość spełnienia się. Wiele z nich jest nieoczywistych, co sprawia dodatkową frajdę przy ich rozwiązywaniu. I te efekty sygnalizujące poprawność ich wykonania!

  Niby średniowiecze, a jednak rycerze trochę znali się na elektronice. Fani kłódek też będą zadowoleni - oba aspekty wzajemnie się uzupełniają i równoważą.

  Im mniej osób, tym wyżej rośnie poziom trudności. Mimo perfekcyjnego flow pokoju i płynnego przechodzenia z jednej rzeczy do drugiej mniej doświadczone lub mniejsze ekipy mogą zwyczajnie nie wyrobić się w czasie - zdecydowanie przyda się tu każda dodatkowa para rąk do pomocy. Rodziców niech nie zniechęca nazwa - można wybrać się tutaj z dziećmi, które będą bawiły się równie świetnie, co dorośli.

  Nie można nie pochwalić wystroju pokoju - rozpoczynając grę wiemy już, że to pokój Exitów ze względu na niezwykle dopracowane detale. A im dalej w las, tym większy kryminał - choć w tym przypadku powinniśmy mówić o przygodzie pełnej immersji i najdrobniejszych szczegółów sprawiających, że czujemy się tak, jakby podróże w czasie rzeczywiście istniały.

  Difficulty: Medium

  Dayman
  Dayman

  Navigator
  120 pts

  80 reviews

  Król Artur i rycerze escape roomu

  9/13/20 | visit date: 9/6/20

  Dayman 80 reviews

  Wyobraźcie sobie książkowy escape room. Ale taki naprawdę idealny, w którym wszystko jest na tip top. No... to teraz pomnóżcie razy 10 i mamy Lochy Króla Artura :)

  Jeżeli miałabym wskazać w Polsce pokój, który w 100% wypełnia swoje zadanie i ma wszystko to co powinien mieć escape room, to bez wahania postawiłabym na Lochy od Exit19. Są zagadki na bardzo wysokim poziomie, jest klimat wypływający z każdego kąta pokoju, są dekoracje na niemożliwie wysokim i realistycznym poziomie, jest mnogość miejsc, a sam pokój jest po prostu ciekawie zaprojektowany, jest muzyka, która sprawia, że aż chce się eksplorować, jest po prostu wszystko to co być powinno w escape roomie wysokiej klasy. Ale może przejdźmy przez każdy punkt po kolei.

  Dekoracje, a przez to i klimat to jest najwyższa półka w porównaniu do pokoi w całej Polsce. Nie spotkamy się tu z ozdobami ze styropianu i słabej jakości materiałów. Wszystko wygląda bardzo realistycznie, zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół. Jest po prostu pięknie. Mogłabym drugie tyle po przejściu siedzieć w pokoju i podziwiać elementy scenografii i każdy rekwizyt z osobna. Nie raz zakrzyknęliśmy 'wow' widząc co na nas czeka na kolejnych etapach. Ponad to Legendy Króla Artura są najbardziej efekciarskim pokojem jaki w życiu widziałam. Jeżeli chcesz pokazać swoim znajomym, że escape roomy są ekstra i potrafią przenieść gracza do innej rzeczywistości, to to jest świetny wybór! Nie trzeba używać wyobraźni, bo to co nas otacza w zupełności wystarcza.

  Każda zagadka została odpowiednio wpasowana w fabułę i klimat pokoju. Nawet najprostsze zadania, znane już z innych pokoi zagadek, są podane graczowi w taki sposób, że aż chce się je rozwiązywać. Momentami można robić wiele zadań jednocześnie, ale w taki sposób, że raczej pozostała część drużyny będzie miała okazję zobaczyć wszystko. Nic nikogo nie ominie :) Zagadki są bardzo różnorodne, tak samo jak zamki, kłódki i mechanizmy, także dla każdego coś dobrego. Znalazło się miejsce na zadania zręcznościowe, manualne, trochę dla osób dobrych w przeszukiwaniu każdego cala pokoju, a także zagadki na typowe kminienie.

  Oddzielny mini akapit muszę poświęcić na podkład muzyczny, który został wykorzystany w pokoju. Osobiście jest dla mnie naprawdę istotne, żeby coś grało w tle. Tutaj mamy do czynienia ze świetną muzyką, która aż napełnia motywacją i energią do rozwiązywania kolejnych zadań. W momencie, w którym poleciała znana mi nuta niemalże z okrzykiem wbiegłam po dalsze zagadki. Połączenie klimatu i dobrej muzyki pozwala graczom wchłonąć w rozgrywkę i zapomnieć, że to nie średniowieczny zamek, a rynek Wrocławia ;)

  Obsługa spisała się na medal, bez wahania pomogła, gdy utknęliśmy, ale też spokojnie dała nam czas do namysłu. Zawsze lubimy chwilę porozmawiać o branży i pokojach z mistrzem gry, a na to też znalazł się czas. Do tego mogliśmy bez problemu zaczekać w lokalu na naszą kolej w pokoju po tym jak udało nam się wyjść z Prison przed czasem.

  Lochy Króla Artura to zdecydowanie topowy pokój na bardzo wysokim poziomie, który można polecić dosłownie każdemu. Średniowieczny zamek to dosyć uniwersalny temat, który potrafi wciągnąć wszystkich. Jeżeli dodamy do tego to z jakim rozmachem został wykonany pokój mamy przed sobą escape roomową perełkę. Bardzo polecam!

  Czekamy na Waszą wersję warszawskich pokoi (szczególnie zaciekawił mnie Opuszczony Hotel, bo to jeden ze starszych pokoi z naszego miasta i zobaczenie go w zupełnie nowej odsłonie byłoby czymś naprawdę ciekawym) i inne nowości :) Do zobaczenia przy okazji kolejnego escape tripa do Wrocławia!
  Król Artur i rycerze escape roomu Król Artur i rycerze escape roomu

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
  Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

  Globetrotter
  280 pts

  172 reviews

  Lochy Króla Artura

  9/26/20 | visit date: 9/26/20

  Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 172 reviews

  Byliśmy w lochach w dwie osoby i od razu zaznaczę ze ledwo wyrobiliśmy się w czasie wiec zapraszam tutaj raczej większą ilością osób, gdyż może być wam ciężko się wydostać. Sam pokój to prawdziwa perełka, przepiękny średniowieczny wystrój, mnóstwo mechanizmów oraz mnogość zagadek. Nie pasowała nam jedynie zbyt głośna muzyka, która uniemożliwiała nam sprawne namierzanie otwieranych mechanizmów. Nie obniża to jednak ogólnego odbioru pokoju, bo bawiliśmy się znakomicie.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  beras77
  beras77

  Globetrotter
  262 pts

  230 reviews

  Królu przybywamy;)

  9/14/20 | visit date: 9/12/20

  beras77 230 reviews

  Wspaniały! Pokój w moim naszym ulubionym klimacie. Wykonany przepięknie, a zagadki dopasowane idealnie. Już byliśmy w wielu pokojach tego typu, ale ten jest w czołówce;) Logiczne zagadki, które zaangażowały całą grupę, sporo zabawy, trochę kombinowania;) Praktycznie jedna podpowiedź tylko przez gapiostwo, a poza tym pokój na poziomie średni/trudny, zależy od grupy. Nam podpasował bardzo;) Warto odwiedzać takie miejsca, bo to jest już inny wymiar rzeczywistości escapowej - przeniesienie w czasie;) Polecam!!!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Żaba i Miś
  Żaba i Miś

  Pioneer
  150 pts

  57 reviews

  Na tropie Lancelota...

  11/20/20 | visit date: 11/12/20

  Żaba i Miś 57 reviews

  Exit19 zawsze dba o nasze doznania podczas wizyty - tym razem nie było inaczej - pokój TOP . Wystrój i realizacja poziom mistrzowski. Byliśmy we 2 osoby i każdy miał czym się pobawić - dodatkowo zaagadki nietrywialne, wymagające często współpracy co pozwoliło nam się wspólnie cieszyć rozwiązaniami. Poziom średnio-trudny - my daliśmy radę bez podpowiedzi z odpowiednim marginesem czasu, ale mniej doświadczone ekipy najlepiej jak przyjdą większą ekipą.

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  CzłowiekCałka
  CzłowiekCałka

  Navigator
  115 pts

  46 reviews

  Udało się uciec z lochów

  8/21/20 | visit date: 8/21/20

  CzłowiekCałka 46 reviews

  Generalnie mieliśmy pewne obawy idąc do Exit19, że jest nas za mało(2).

  Niepotrzebnie, Lochy okazały się petardą pod każdym względem, zagadek była masa i były one bardzo zróżnicowane, wystrój był świetny, a zabawa po prostu prowadziła się sama ;)
  Polecam każdemu!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  papamroz94
  papamroz94

  Scout
  65 pts

  25 reviews

  Prawdziwe lochy

  10/12/20 | visit date: 10/10/20

  papamroz94 25 reviews

  Duże brawa za mega realistyczną scenografię. Do tego naprawdę dobre zagadki i bombowe efekty i mechanizmy. Właśnie wskoczyłem na nowy poziom ER.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  wilczekk91
  wilczekk91

  Scout
  65 pts

  24 reviews

  Pokój jak plan filmowy

  9/12/20 | visit date: 8/29/20

  wilczekk91 24 reviews

  Zdecydowanie jeden z lepszych w jakich byłem. Nie da się ukryć że jest mega efekciarski i człowiek nie do końca wierzy w to co widzi. Do tego świetne satysfakcjonujące zagadki. Jestem pod dużym wrażeniem!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Matalisman
  Matalisman

  Scout
  88 pts

  10 reviews

  Loch run

  8/31/20 | visit date: 8/26/20

  Trusted review

  Matalisman 10 reviews

  Nieprzesadnie skomplikowany pokój, z logicznie ułożonymi, wyważonymi ale kreatywnymi i różnorakimi zagadkami. Sporo 'efektu wow', polecam bardziej grupom 4 osobowym niż 5.  

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Janek I.
  Janek I.

  Pioneer
  155 pts

  38 reviews

  Jedno słowo- Perła!

  8/30/20 | visit date: 8/6/20

  Janek I. 38 reviews

  Piszę te opinię ponad 2 tygodnie po przejściu pokoju, a jednak na myśl o nim nadal mam ogromnego banana na twarzy. Wielopoziomowość, pomysłowe zagadki, wystrój nie z tej ziemi, czego chcieć więcej. Sam już nie wiem czy byliśmy w pokoju czy jednak na półtorej godziny przenieśliśmy się w zupełnie inny wymiar. Pójście tam to absolutna konieczność. Polecam wszystkim z całego serducha! Pozdrawiamy również świetnego gamemastera- Maksa!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next

  Popular rooms near you

  Check out the games that are most often chosen by local players

  Movie atmosphere rooms

  Escape games where you will feel like a movie hero