Escape room Volcano in Madagascar

Volcano in Madagascar

Lockme partner

Oh, it's not easy to be Volcano's Spirit, not easy at all... Once - respect in the jungle and crazy New Year's Eves. Today - problems with the eruption and m... [więcej]

46

46 reviews

|

25

Wrocław: 25th place

|

Dolnośląskie: 25th place

|

PL 120

Poland: 120th place

|

9.3/10

2-4 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Oh, it's not easy to be Volcano's Spirit, not easy at all... Once - respect in the jungle and crazy New Year's Eves. Today - problems with the eruption and mean Bloodthirsty fisher which is not only sneaking everywhere, but it stole my magic god without which my eruption will not get any better. Yeah...I'm thinking...since I imprisoned you in my village in the middle of the jungle, perhaps we can negotiate? You will find my magic god and I will not eat you. Sounds fair, right??
The duel with volcanic turtles, play with a big bird, scaring snakes, techno in the jungle and much more are awaiting you. I give you one hour. Then I set the water for traditional goulash. Made of you.
Adventure, humorous room from Exit19.pl is a position for players of any age. A design made with the attention to even the smallest details, diverse puzzles and the gripping plot will make you remember the visit at the foot of the Volcano for a long time. The room is not based on the plot of the Madagascar movie, but the fans of the King's Julien sense of humor you will not be disappointed;)
Room from 2018 Polish Escape Room Championships.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

PolandEscape elimination room

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Exit19.pl - Włodkowica 21

Włodkowica 21/2
50-062 Wrocław

Other rooms in this place

Price list

161 PLN – morning hours during the week
161 PLN – afternoon hours during the week
171 PLN – friday from 18 and weekend

Owner’s data

House of Crime Sp z o. o.
ul. P. Włodkowica 21/2
50-072 Wrocław
NIP (tax identification number): 897-17-93-390

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 46 reviews

Overall rating 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

46 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

335 reviews

Nie mieliśmy problemu z erupcją :)

2/21/20 | visit date: 12/13/19

Review of Lockme

LockMe 335 reviews

Cały scenariusz opiera się na aspektach humorystycznych - jest zabawny i przyjazny dla każdej grupy wiekowej. To trochę jak oglądanie Johnny’ego Bravo po latach - kiedyś śmialiśmy się z tych dialogów, bo byliśmy dziećmi, a dziś słuchając ich dostrzegamy drugie dno. Ach, to dorosłe życie :)

Wystrój jest mocno egzotyczny i również bardzo dopracowany. Dostajemy to, po co przyszliśmy - dżunglę, wulkan i ucieczkę przed zjedzeniem. Można dostrzec kilka smaczków fabularnych będących inspiracją zaczerpniętą z innych produkcji filmowych. Ich odkrywanie to dodatkowa przyjemność płynąca z tego pokoju.

Difficulty: Medium

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Guide
480 pts

399 reviews

Wyjątkowy Duch Wulkanu

2/24/20 | visit date: 1/4/20

Wypuśćcie Nas 399 reviews

Podsumować ten pokój można jednym stwierdzeniem – „Znakomita Zabawa”. Pokój ma niezwykłą energie i klimat, co chwilę „puszcza do nas oko”. Jest wesoło, jest ciekawie i jest bardzo różnorodnie. Interesujące, logiczne zagadki w świetnej oprawie wizualnej. Dla każdego znajdzie się coś, co może zachwyci. Koniecznie trzeba odwiedzić i przeżyć tą niezwykłą przygodę. Polecamy! Bardzo miła, profesjonalna obsługa. Dziękujemy za tak przyjemną wizytę.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Andrzej Wisłocki
Andrzej Wisłocki

Scout
84 pts

13 reviews

Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie...

1/8/20 | visit date: 1/5/20

Trusted review

Andrzej Wisłocki 13 reviews

Pod Wulkan na Madagaskarze przybiliśmy w trzy osoby - mając mieszane doświadczenie od 2 do 13 escape roomów za sobą.

Recenzję zacznę od kwestii mało przyjemnej, a tą po raz pierwszy okazała się obsługa. Na zabawę przyszliśmy 12 minut przed czasem, więc zadzwoniliśmy (i to kilkukrotnie) domofonem, którego nikt nie odbierał. Gdy spróbowaliśmy połączyć się z ekipą telefonicznie, aby upewnić się, czy wszystko jest okej powiedziano nam, że mamy czekać do naszej godziny. Przez to nie mogliśmy skorzystać z toalety, a stanie kilkanaście minut na dworze przy -4°C do najmilszych również nie należało. Po wejściu sytuację uratowała dziewczyna, która w bardzo przyjazny sposób z nami chwilkę porozmawiała i wprowadziła w klimat, a następnie czujnie obserwowała naszą grę i widząc upływ czasu i trudny początek, sama proponowała podpowiedź, która z kolei była bardzo prosta i trafna. Niestety jej miejsce mniej więcej w połowie zajęła inna osoba - i tutaj znów nieco gorzej. Dwukrotnie poprosiliśmy o podpowiedź, a osoba jej udzielająca nie bardzo wiedziała gdzie jesteśmy. Każda podpowiedź trwała bardzo długo, a większość jej treści opisywała akcje, które już dawno wykonaliśmy. Po grze rozmowa należała do bardzo przeciętnych - na nasze komentarze odpowiadano ze znudzeniem "aha, aha", a gdy zapytaliśmy o działanie jednej zagadki, usłyszeliśmy nic nie mówiące "tak, jak to zrobiliście". Pozostało szybciej wyjść. Reszta escape roomowych dodatków jak fotka czy wprowadzenie techniczne były bardzo dobre.

Wykonanie pokoju stoi na wysokim poziomie. Widzimy dokładnie to, czego oczekujemy - wulkaniczny klimat, typowe dla Madagaskaru flora i fauna oraz tubylcze klimaty. O ile sam pokój nie jest klimatycznie związany z animowaną serią "Madagaskar", tak humor w stylu Króla Juliana jest nieodłączną (i naprawdę kapitalną!) jego częścią. No i ta przeklęta Krwiożercza Kuna...

Jeśli chodzi o zagadki - tutaj, moim zdaniem, pokój wypada bezbłędnie! Wszystkie zadania są bardzo sensowne i pomimo wielu "rozpraszających" elementów, nigdy nie musimy się domyślać "co autor miał na myśli". Mamy tutaj kilka kłódek, kilka ciekawych zagadek elektronicznych, a także te manualne, które (po raz pierwszy w naszej karierze) w całości były bardzo przyjemne i nie wywoływały frustracji. Dodatkowo często potrzebna jest kooperacja. Poziom ich trudności jest średni, jednak przez ciężki początek można mieć problem, aby wpaść w rytm, a i na sam koniec można się nieco pogubić.

Podsumowując - pokój zabawny i przyjemny z naprawdę świetnie ułożonymi zagadkami. Idealny dla trójki osób, choć i pewnie czwórka by się nie nudziła. Jego poziom oceniam jako trudny, głównie przez limit czasowy - jest mu bowiem bliżej do pokojów 70-minutowych. Z racji ciężkiego początku, warto nie wahać się, aby już wtedy skorzystać z podpowiedzi. Nasz upór doprowadził do tego, że mimo bardzo sprawnego działania przez większość zabawy, wyszliśmy z niego mocno po czasie (70/60), korzystając ostatecznie z czterech podpowiedzi.

Overall rating: 9/10

Customer service: 6/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dziadko
Dziadko

Wanderer
45 pts

30 reviews

Difficult but fun

3/8/20 | visit date: 3/7/20

Dziadko 30 reviews

We failed hard on this one, but the room itself is great, the service is awesome and they have a great sense of humour. I highly recommend this one, just don't take newcomers. :-)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

raphael.touraille
raphael.touraille

Scout
66 pts

7 reviews

Excellent experience

2/2/20 | visit date: 2/1/20

Trusted review

raphael.touraille 7 reviews

We had a great time in this room. We were 4 playing, maximum allowed and I think it's the right number, less would be a lot of job and pretty much impossible to finish, more you couldn't for in the room! Well engineered, lot of smart riddles, few padlocks, decoration is really well done.
Thanks Exit19 for this other great experience!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Szymon P. 7
Szymon P. 7

Wanderer
28 pts

8 reviews

Klimat dżungli

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Trusted review

Szymon P. 7 8 reviews

Obsługa na plus
Klimat dżungli, wystrój bdb
Troszkę mało czasu przez ilość zagadek ograniczenie mogłoby być zwiększone do 75 min

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Michalina G.
Michalina G.

Wanderer
40 pts

16 reviews

Z wizytą u króla Juliana

12/9/19 | visit date: 12/8/19

Michalina G. 16 reviews

Pokój nie należy do łatwych, ale mimo to bardzo mi się podobał. Zaczynając od dopracowanego wystroju, po przez klimat i na świetnej obsłudze kończąc.
W zagadkach największą trudność sprawiało to że niektóre składały się z kilku elementów i nie zawsze wszystkie były odnalezione na czas. Na początku pokój wydaje się mały ale potem jest więcej i więcej.
Po prostu kolejny świetny pokój od Exit19.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

262 reviews

Zero problemów z erupcją :D

1/12/20 | visit date: 10/13/19

Adashi (dezERterzy) 262 reviews

Escape Roomy to zabawa wywołująca u graczy bardzo wiele różnych emocji, od ekscytacji poprzez niepewność na strachu kończąc. Nowością dla nas był pokój, który powodował u nas śmiech a momentami nawet rozbawiał do łez czyli Wulkan na Madagaskarze.
Sami twórcy tego ER mówią, że nie jest on wzorowany na animacji o przygodach zwierzęcych przyjaciół z wyspy na wschód od Afryki, ale też, że fani Króla Juliana będą zadowoleni no i z tymi słowami nie sposób się nie zgodzić.
Porwani przez Ducha Wulkanu mamy ostatnią szansę na przetrwanie czyli odzyskanie od Krwiożerczej Kuny magicznego bożka, bez którego jest wielki problem z erupcją...wulkanu ;)
Sam pokój może nie zachwyca swoim rozmiarem, ale to ile w nim jest umieszczonych zagadek i jak bardzo jest nieprzewidywalny i urozmaicony różnego rodzaju efektami powinno zachycić nawet najbardziej wymagających fanów Escape Roomów.
Pokój stawia przed nami wiele zadań, przechytrzenie Kuny, odzyskanie bożka, nie danie z siebie zrobić gulaszu a przede wszystkim zmusza nas do dobrej zabawy. No i to "techenko" - PETARDA!!!
Dawno się tak nie bawiłem, nie uśmiałem i nie główkowałem w ciągu jednej godziny. Konieczna pozycja nie tylko na wrocławskim rynku ER ale także powód żeby odwiedzić stolicę dolnego śląska, nawet jeśli konieczne jest przejechanie setki kilometrów. Nie dajcie się prosić człowieki, duch wulkanu czeka na pomoc przy erupcji :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

kabura
kabura

Wanderer
37 pts

18 reviews

Łatwo i przyjemnie.

11/15/19 | visit date: 10/30/19

kabura 18 reviews

Świetny pokój! :) Udało nam się go przejść przed czasem i bez żadnej podpowiedzi, ale ciekawa i śmieszna fabuła sprawiła, że ten pokój stał się jednym z moich ulubionych. Wystrój robi rewelacyjną robotę! Widać, że w ten pokój została włożone masa pracy ale i serca! :)
Niestety jeden z elementów gry prawie spadł mi na głowę ale zostało to wybaczone z racji tego, że odwiedziliśmy pokój zaraz po jego otwarciu, nikt tego nie przewidział.

Poziom- łatwy :) Pokój idealny dla grypy 2/3 osobowej.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

edikany89
edikany89

Newbie
17 pts

10 reviews

A gdzie pingwiny?

1/8/20 | visit date: 11/23/19

edikany89 10 reviews

Ten pokój ma charekter humorystyczny! Można się pośmiać, wyluzować! Zdecydowanie polecam. Dopracowany pod względem wyglądu, świetne zagadki. I oczywiście obsługa Exit19 jak zawsze na najwyższym poziomie!!! :) Oczywiście udało nam się wyjść w czasie, więc gulasz z nas nie został zrobiony! :D Na pewno wrócimy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you